Skocz do zawartości

Sygnaturka


Anonim2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przecież dodanie jednego userbara nie powinno nic zaszkodzić.

Jak na stronie masz 10 odpowiedzi w temacie i w każdej sygnaturce oczojebny userbar - no to już może zaszkodzić.

Do tego kazdy bedzie dawał animowanego GIF-a, bo miejsca mało, a trzeba jakoś pokazać wszystkim, ze korzysta się z WTW, Opery, AllPlayera, 15 for dyskusyjnych, jeździ VW Golfem itd.

 

Gdyby to ode mnie zależało, to wypieprzyłbym w ogóle możliwość wstawiania grafik.

Odnośnik do komentarza

Może da się pogodzić gusta użytkowników? Np. dając sygnaturki ale domyślnie ukryte, a jeśli ktoś by koniecznie chciał je widzieć to musiałby włączyć taką opcję u siebie w profilu. Może to jest rozwiązanie? Nie wiem jak i czy to jest możliwe do realizacji, ale rozważyć można.

Odnośnik do komentarza

Ja tam jako praktyk i racjonalista uważam, ze główna część to powinna być treść postu. Całość powinna być czytelna, a nie zaśmiecona przez cuda-wianki wstawiane tam przez użytkowników.

Nie widzę żadnej funkcji praktyczniej userbara poza jakimiś głupimi przechwałkami. To powinno być miejsce na jakieś informacje wykorzystywane w praktyce - czy jak już ktoś musi, to jakieś statusy. Na niektórych forach widziałem filmiki z YT w sygnaturkach.

Odnośnik do komentarza
Tak jak w Twoim podpisie znajdują się przechwałki; coś jak userbar tylko, że w formie tekstowej i na temat Twojego sprzętu.

To nie są żadne przechwałki, tylko informacje dotyczące specyfikacji sprzętowej mojego PC. Jesteśmy na forum technicznym i tu przydają się dość często. Dzięki temu nie muszę ich podawać za każdym razem gdy proszę o rozwiązanie jakiegoś problemu.

Jeśli Twoim zdaniem specyfikacja 3 letniego komputera to powód do chwały, no to pozostaje mi tylko współczuć.

Zresztą mam zamiar rozszerzyć tę informację o oprogramowanie zabezpieczające którego używam. Na stałym forum nie starczyło mi miejsca, tu jest trochę lepiej.

 

Natomiast nie widzę żadnego sensownego przekazu w userbarze "i'm fanboy Opera user" albo "porntube user". Jeśli uważasz taką informację za istotną, to napisz ją tekstowo w sygnaturze.

Odnośnik do komentarza

A właśnie, że nie. :P Sygnaturka ma być mocno ograniczona, bo chcę uniknąć łąki, meritum ma stanowić post a nie łąka.

 

Jaka jest różnica pomiędzy 60 x 60 a 350 x 20? Jeżeli stawiasz tak ekstremalny nacisk na treść postów, to w ogóle usuń możliwość wstawiania usebarów. Z całym szacunkiem ale nie widzę w tym logiki ani konsekwencji.

Odnośnik do komentarza

Również popieram.

 

A z doświadczenia proponuję rozważyć wymóg tekstowej informacji o posiadanym sprzęcie i programie AV lub pakiecie IS w stopce.

Bardzo wiele postów wymagało dodatkowych zapytań o sprzęt, zasilacz, system itp. Często po podaniu takich informacji problem prawie sam znikał.

Wiem, że są wymagania działów związane z zakładaniem tematów ale praktyka bywała całkowicie odmienna (Komp nie startuje POMOCY!!!).

 

BTW

Swojego info o numerze karty Microsoft nie usunę bo chcę się tym chwalić (chciaż prawdopodobnie sam MS już o nich zapomniał).

Odnośnik do komentarza

Wiesławie, popieram ten pomysł, jednak nie wiem, czy to jednak nie jest zbyt rygorystyczne w stosunku do użytkowników. Nie każdy przecież musi mieć problemy z komputerem, a przy okazji nie chce chwalić się swoim sprzętem. Jakbym miał taki, jak Twój, sprzęt to też bym to umieścił ;)

 

Jeśli chodzi o informacje w tematach - i tak nie mamy pewności, czy to ten sam komputer.

Odnośnik do komentarza

Dawid

 

Jedyne info, którym się chwalę to numer karty. A sprzęt - no cóż dla wielu to już starocie. Propozycja miała podtekst tylko i wyłącznie techniczny i wspierający diagnozę.

Nie wydaje mi się, aby informacja w stopce o posiadanym sprzęcie (nawet bardzo starym - to ma swój sentyment bo działa) była czymś krępującym.

 

Nie spotkałem się z komentarzem dotyczącym info o sprzęcie. Jedyne komentarze jakie się pojawiały były w stylu: "Wymień to pudełko zasilaczopodobne itp" ale dopiero po podaniu konfiguracji sprzętu w tematach Awarii, BlueScreenów itd.

To nie musi być wymóg ale zalecenie. Sam wiesz jakie to ważne.

Jeżeli problem dotyczy innego kompa to w temacie wystarczy to zaznaczyć.

To BARDZO pomoże.

 

BTW

Lubię nowinki.

Mam już dom (2/3 sam postawiłem), syna, kilka swoich drzew oraz oczko wodne widoczne na Googlach.

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie sądzę, żeby miało sens posiadanie pod każdym postem konfiguracji sprzętowej i zainstalowanego oprogramowania. Wiadomą rzeczą jest, że jeśli ma ktoś problem związany ze sprzętem, to poda tą konfigurację, bo bez tego żadnej pomocy nie będzie.;)

 

Podobnie nie przemawia do mnie to, że ktoś musi mieć obrazek w sygnaturce. Chce mieć obrazek - od tego jest avatar, zdjęcie, strona profilu. Jak widzę jak niektórzy się przechwalają jakimiś statystykami z XFire, wypasionymi na 600 x 150 pk, a posta piszą w 4 słowach, to ciśneinie mi rośnie.

Odnośnik do komentarza

Ludzie,ale macie problemy :D Jeśli w regulaminie zabraniane będzie używanie sygnaturek/userbarów to proste nikt tego nie będzie stosował. Jeśli nie ma odpowiedniego zapisu w regulaminie to znaczy,że wolno i niech userzy sobie dodają sygnaturki według własnego upodobania. A jak macie taki dylemat to niech administracja/moderacja przeprowadzi ankietę i ona zadecyduje jak ma być. Zrobi się wszystko przejrzyste, nie tracąc czasu :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...