Skocz do zawartości

DawidS28

Użytkownicy
 • Postów

  4 563
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O DawidS28

 • Urodziny 1 Czerwca

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Hobby:
  Bezpieczeństwo sieci komputerowych, atomistyka

Kontakt

 • Strona WWW
  http://netdiag.pl/

Ostatnie wizyty

25 170 wyświetleń profilu
 1. Dziwne. PING -n 10 google-public-dns-a.google.com ˝Ądanie polecenia ping nie moľe znale«† hosta google-public-dns-a.google.com. Sprawd« nazw© i pon˘w pr˘b©. -------------------------------------------------------------------------------- PING -n 10 8.8.8.8 Badanie 8.8.8.8 z 32 bajtami danych: UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. UpynĄ limit czasu ľĄdania. To nie jest tak, że DNS nie rozwiązuje adresu hosta docelowego. Nie ma do niego też komunikacji, 8.8.8.8 to jak wiadomo Google DNS. Próba pingu bez użycia nazw domenowych (po samym IP) nie działa. Problem jest nie tylko z DNS. Hm. Jakaś większa analiza jutro.
 2. Hm, masz wpięty Bonjour w Winsock. On lubi powodować problemy. Daj raporty z FRST: https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-og%C3%B3lne-raporty-systemowe/?do=findComment&comment=160527
 3. Chodzi oczywiście o konto na Facebooku? Wszędzie wygląda tak samo? Pokaż screen, ewentualnie zamaż prywatne info.
 4. DawidS28

  Problem z mBankiem.

  Daj raporty z Net-log i Netalyzr: https://www.fixitpc.pl/forum-44/announcement-11-wa%C5%BCne-zasady-obowi%C4%85zuj%C4%85ce-w-dziale-sieci/ Przyjrzę się temu dokładniej wieczorem.
 5. Najprościej chyba będzie Start -> Programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń. Wpisujesz komendę ping -t 8.8.8.8 i robisz im screeny. Komenda będzie wykonywać się cały czas, robiąc ping do serwera Google DNS (normalny ping powinien być w granicach 30-60 ms). Przerywasz ją, zamykając okno Wiersza poleceń albo poprzez Ctrl+C.
 6. Nie rozumiem ostatniego akapitu? Jakie konto? Na jakiej stronie?
 7. Gwarancji nie dam, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby problem był po Twojej stronie.
 8. Prawdę powiedziawszy, będzie ciężko coś zrobić, bo stawiam na to, że podstawowym problemem jest obciążenie łącz. Ale próbować zawsze warto. Nie wiem, czy dostawca gwarantuje w jakiś sposób wysokość pingu, w zastosowaniach indywidualnych nigdy się z tym nie spotkałem. Providerzy "domowi" gwarantują chyba tylko dostępność usługi i przepustowość. Dokładniej musiałby się wypowiedzieć ktoś z UKE. Ale zawsze warto walczyć.
 9. Kopiujesz przez Ethernet (po kablu) czy WiFi? Problemem może być jeszcze wydajność sieci bezprzewodowej.
 10. Czy problem dotyczy także innych stron? Bo jeśli tak, to wygląda jakby dostawca miał gdzieś skonfigurowane jakieś proxy, które nie pozwala na bezpośrednie pobieranie zawartości stron. Jeśli nie, to można stawiać, że Multimedia ma problem z połączeniami z Google/YT, co zresztą naszym dostawcom Internetu zdarza się dosyć często. Był taki okres, gdy oglądanie filmików przez łącza Orange/TP było męką, ponieważ był słaby transfer. Zazwyczaj brałem wtedy jakiegoś szybkiego VPN-a (na przykład do mnie do pracy) i łączyłem się przez niego z YT. Ruch do firmy (ACK Cyfronet) szedł z TP bez problemu i z firmy do Google'a też.
 11. Rozwiązane, podesłał mi slawek481: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-windows_update/kb3013455-ms15-010-causes-font-corruption/8640d38d-19bd-46b6-9af0-6213c05107d3
 12. Przez RDP wygląda dokładnie tak samo. Sterowniki do karty graficznej (nVidia GeForce 9300M GS) resetowane do ustawień domyślnych i zainstalowane dzisiaj najnowsze ze strony nVidii, jakie znalazłem (chociaż są z 2013 r.). Jeszcze jeden obrazek:
 13. Wejść na stronę konfiguracyjną Funboksa, którą pewnie ma. Zazwyczaj pod adresem http://192.168.1.1 Domyślne hasło to admin. Gdzieś tam powinno być podane.
 14. Gdyby ktoś chciał zobaczyć coś dziwnego. Od rana próbuję coś z tym zrobić i powoli zaczyna mi brakować pomysłów. Uruchomiłem dzisiaj Notepad++ i zauważyłem taki piękny widok fontu Courier New. Problem pojawia się przy rozmiarze mniejszym od 12 punktów i występuje wszędzie: PuTTY, Notepad++, okienka instalacyjne itd. Ponieważ Courier New jest podstawowym fontem Windowsa o stałej szerokości, to widzę takie coś praktycznie wszędzie. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, jak to rozwiązać, to byłbym wdzięczny za info. Oczywiście reinstalację fontu, czyszczenie cache miniaturek, reset sterowników GeForce'a 9300M już robiłem. Problem występuje tak samo przy kompozycji Windows Aero. Żadnych instalowanych ostatnio aktualizacji, które mogłyby coś takiego zrobić nie widać. Zgodnie z działem Vista SP2 x86 Ultimate
 15. Co Wam w 192.168.20.1 przeszkadza? Sieć lokalna jak każda inna. Pingi masz w normie, przynajmniej zgodnie z tym, co pokazuje Net-log. 3 121 ms 206 ms 166 ms 192.168.0.1 Ten wysoki ping, którego brak śladu dalej (następne - bardziej odległe - węzły odpowiadają w normalnym niskim czasie) może wskazywać, że po prostu 192.168.0.1 traktuje z niskim priorytetem komunikację do siebie albo wysyłanie od siebie ICMP (pamiętajmy, że ścieżkę wyznacza się, podając coraz wyższe wartości TTL-ek, a więc kolejne czasy podawane przez tracert, to czasy odpowiedzi ICMP z węzła, że TTL się skończył), a z wyższym tą, która tylko przez niego przechodzi. Dosyć powszechne zjawisko. Warto jeszcze zauważyć, że śladu tych wielkich wartości pow. 100 ms nie ma w pathpingu, który wykonuje badanie w trochę inny sposób. Najpierw wyznacza ścieżkę, a potem pinguje po kolei wszystkie węzły na niej. Tam już 192.168.0.1 odpowiada w znośnym czasie. Jak dla mnie: obciążenie łącz po stronie dostawcy, nie Twojej. Ping nie idzie sztywno w parze z pasmem łącza. Takie obrazowe humorystyczne porównanie: analogowa rozmowa telefoniczna jest w stanie nieść mniej więcej 56 kb/s. Ping wynosi około sekundy (nie poparte żadnym źródłem, tak sobie po prostu przybliżam). W ciągu godziny prześlesz w ten sposób jakieś 200 MB. Jeżeli weźmiesz dysk twardy o wielkości 1 TB i zawieziesz go do znajomego 20 km dalej (co potrwa jakieś 30 minut), a potem wrócisz z innym dyskiem, to osiągasz transmisję ponad 1 000 000 MB w ciągu godziny, przy pingu równym... godzinę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...