Skocz do zawartości

Sanch0

Użytkownicy
 • Postów

  50
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sanch0

 1. Sanch0

  Picasso Microsoft MVP!

  Gratulacje! Tylko czemu dopiero teraz
 2. Sanch0

  Męczące BSOD

  Zasugerowałem podmianę grafiki ponieważ zaratrusztra wskazał w swoim poście, że było sprawdzone bardzo wiele rzeczy a sam problem pojawił się po wymianie grafiki. Według jego opisu uważam, że na 90% to właśnie grafika sprawia takie problemy. Moim zdaniem to najkrótsza droga do rozwiązania tego problemu. Oczywiście w większości tematów, które zakładają użytkownicy wymagane jest wykonanie niezbędnych testów, ale w tym przypadku dla mnie pierwszy post to prawie bezpośredni wskaźnik problemu.
 3. Sanch0

  Męczące BSOD

  Możesz rozwinąć?
 4. Sanch0

  Męczące BSOD

  Tak, sugeruję sprawdzić jak komputer będzie się zachowywał z inną grafiką.
 5. Sanch0

  Gubienie pakietów.

  Jaki masz sprzęt sieciowy? Kto jest twoim dostawcą internetu? Podaj wynik polecenia: tracert fixitpc.pl Polecenie to wpisz w wiersz poleceń (kliknij Start, wpisz cmd i wciśnij enter).
 6. Sanch0

  Męczące BSOD

  Zrzut pamięci wskazuje na problem z kartą graficzną. Sokoro próbowałeś różnych sterowników to obstawiam problem typowo sprzetowy. Do sprawdzenia pozostaje jeszcze temperatura GPU. Microsoft ® Windows Debugger Version 6.12.0002.633 AMD64 Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved. ******************************************************************************* * * * Bugcheck Analysis * * * ******************************************************************************* Use !analyze -v to get detailed debugging information. BugCheck 117, {fffffa80051ea010, fffff88004285d88, 0, 0} ************************************************************************* Probably caused by : atikmpag.sys ( atikmpag+bd88 ) Followup: MachineOwner ---------
 7. Sprawdź pamięć RAM oraz dysk pod kątem błędów.
 8. Zrzuty nie wskazują jednoznacznie co jest przyczyną, ale według Twojego opisu oraz problemów jakie mieli inni sugeruję: spróbować innej wersji sterowników do karty graficznej sprawdzić temperaturę GPU sprawdzić pamięć RAM (np. programem memtest) Jeśli dalej będzie to samo do wyślij kolejne zrzuty pamięci.
 9. Podaj informacje zawarte w zrzutach pamięci (katalog C:\WINDOWS\Minidump). Służy do tego narzędzie Debugging Tools for Windows: https://www.fixitpc.pl/forum-8/announcement-4-zak%C5%82adanie-tematu-pomocne-raporty-i-informacje/
 10. Sanch0

  Własna strona internetowa

  Dla początkujących dobry będzie wordpress. Posiada bardzo dużo rozszerzeń, motywów, pluginów i innych bajerów... oraz bardzo dobre wsparcie. Jeśli chodzi o hosting to polecam jednak płatny. Przy niewielkim ruchu opłaty będą bardzo niskie i do tego będziesz miała pewność działania oraz wsparcie firmy hostingowej.
 11. Wszystko działa jak należy. MBAM nic nie znalazł. Wyłączyłem użytkownikowi javę w domyślnej przeglądarce i zaktualizowałem podatny na ataki soft. Dziękuję za pomoc.
 12. Faktycznie zapomnialem o wyłączeniu emulowanych napędów. Załączam nowe logi. AdwCleanerS1.txt 05192013_114032.txt OTL.Txt
 13. Znajomy wchodząc na jakąś stronę zainstalował sobie wyżej opisany program. Złośliwy kod wykorzystał prawdopodobnie javę w przeglądarce do instalacji. Nie miałem wcześniej styczności z tą imitacją antywirusa więc załączam logi. OTL.Txt Extras.Txt gmer.txt
 14. Forum momentami działa prawie jak po localhost
 15. Na obecnym hostingu czas generowania strony był zbyt długi. Za każdym razem kiedy wchodziłem na forum mimo iż trwało to do kilku sekund to jednak zdecydowanie za długo. Ciekawe jak zachowa się nowy serwer przy większym obciążeniu, w tej chwili działa bardzo dobrze.
 16. Sanch0

  TOR kilka pytań przed

  Prywatność w sieci TOR to rzecz dosyć względna. Możliwość zidentyfikowania osoby, która pokazała się w jakimś "miejscu" używając TORa jest bardzo niska. Jeśli chodzi o możliwość przechwycenia Twojego ruchu to w tym przypadku jest to bardzo prawdopodobne ponieważ pakiety przemierzają wiele węzłów, które mogą zbierać cały ruch lub jego część. Ja na pewno nie zalogował bym się na maila czy do banku używając TORa.
 17. Czasami zachodzi potrzeba wysłania do analizy loga czy innego kawałka systemu w skład którego mogą wchodzić prywatne dane np. klucze licencyjne, hasła itp. Czy nie lepiej w tym przypadku instruować użytkownika aby zaszyfrował przesyłane informacje i klucz przekazywał przez PW do właściwej osoby?
 18. Jeśli uszkodzone sektory są blisko siebie to skuteczniejszą metodą może być ich zamknięcie w nieużywanej przestrzeni albo partycji. Remapowanie może pomóc, ale jeśli pojawił się wadliwy obszar na tarczy dysku to sąsiadujące bloki pewnie z czasem też dadzą o sobie znać i moim zdaniem lepiej wykluczyć większy kawałek powierzchni jeśli to możliwe.
 19. Masz włączoną usługę DNS oraz DHCP? Aby to sprawdzić wchodzisz Start -> Uruchom -> wpisujesz services.msc lub za pomocą programu Autoruns.
 20. Spotkałem się z wieloma problemami źle działającego firmware w tych routerach. Jeśli na laptopie masz Vistę albo Win 7 (przepisany stos TCP/IP) to dla mnie głównym podejrzanym jest router.
 21. W którym momencie pojawił się ten problem? Próbowałeś zrestartować router?
 22. Sanch0

  Router Linksys WRT54GL

  Moim zdaniem wyłączenie rozgłaszania SSID czy włączenie filtrowania po MACu jest większym problemem dla użytkownika niż atakującego. SSID odczytuje się bardzo szybko tak samo jak MAC który nie jest szyfrowany. Podstawa rzecz to zmiana na mocne hasło w routerze. Druga to włączenie szyfrowania WPA2 + mocne hasło (inne niż do routera). Ostatnia zalecana rzecz to zmiana SSID na unikalną czyli taką dla której nie ma rainbow tables. W ten sposób ~99,999999% przypadków ataków skończy się niepowodzeniem.
 23. Sanch0

  Przegrzany chipset?

  Jeśli są faktycznie uszkodzone komórki pamięci to powinien pokazać. Podczas testu procesor pracuje z nominalnym taktowaniem a po załadowaniu systemu operacyjnego zaczyna automatycznie obniżać taktowanie w zależności od obciążenia co czasami przy niefortunnym dobraniu pamięci powodowało dziwne objawy. W tym przypadku raczej uszkodzenie może siedzieć gdzieś głębiej i bez serwisu pewnie będzie ciężko. Tak czy inaczej dla pewności podmienił bym pamięć.
 24. Nowe logi do wglądu. Ad-Report-SCAN2.txt 12282011_190933.txt OTL.Txt Extras.Txt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...