Skocz do zawartości

izaw

Użytkownicy
 • Postów

  134
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez izaw

 1. Otwórz Edytor Rejestru - regedit i w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\lnkfile zobacz czy masz wartość ciągu NeverShowExt bez żadnej wartości.
 2. Łatwo znaleźć w sieci, tutaj też chyba było nie raz. Prawy przycisk myszy na folderze, Właściwości, następnie Zabezpieczenia, Zaawansowane, Dodaj, Swoje konto i dodaj uprawnienia.
 3. Obejść - nie, ale przyznać - tak. Przy odmowie przejąć foldery/pliki na własność, potem badać uprawnienia.
 4. No sporo się zmieniło. Wiedza z tej ksiżki raczej nie zmieniła się, ale doszły nowe elementy języka ułatwiające i przyspieszające kodowanie.
 5. A czy to nie jest kwestia uprawnień. Brak uprawnień nie dopuszcza XP do dysku, DOS tych uprawnień nie miał i je ignoruje.
 6. To niestety wina, albo celowe zaniedbanie aby zmusić do zmiany systemu, MS. Na jednym laptopie gdzie poza systemem i Firefoxem niewiele jest trwało to około 24h. Na innym gdzie jest Office i trochę programów mieli już 70h. Nie jest tak zawsze, ale co kilka miesięcy występuje. Ratunkiem jest ściągnięcie i zainstalowanie ręczne poprawek. Tylko nie zawsze można znaleźć jakie.
 7. Łączymy się w bólu. I właściwie na tym koniec. Chyba, że przeczytasz przyklejony temat opisujący co należy przedstawić i się zastosujesz. Z fusów nie da rady.
 8. Kliknij dwukrotnie ramkę.
 9. Też kiedyś szukałem i o ile wiem w XP nie tekstowe hasła są nie do odzyskania.
 10. Dzięki. Już gubię w tych wszystkich nowościach. Twoje zdanie jest dla mnie ważne.
 11. 1. Czy przy instalacji jest możliwość wyboru poprawek? 2. Czy zestaw zawiera niepolecane dodatki szpiegujące, telemetryczne itp.?
 12. Czy ty nie mylisz Javy z JavaScriptem? To dwie zupełnie różne rzeczy. JavaScript masz w każdej przeglądarce. Java nie jest do niczego potrzebna.
 13. Na routerze masz dostępne adresy 192.168.0.11 - 192.168.0.255. Ręcznie na karcie wifi ustawiasz 192.168.0.10 - poza zakresem i nie masz połączenia.
 14. Takie jak wymaga dana aplikacja. Aplikacje 64 bitowe potrzebują 64 bitowych, 32 bitowe 32 bitowych. To są biblioteki podprogramów i aplikacja wywołuje jej potrzebną wersję. One nie są zamienne.
 15. Wystarczy ta z którą skompilowana jest fana aplikacja. Tyle teoretycznie. Praktycznie różne aplikacje działają w oparciu o różne wersje, więc dobrze mieć większość. Które? Brak potrzebnej wersji wywoła komunikat o potrzebie instalacji. Posiadanie aktualnych też nie gwarantuje braku problemów w przyszłości, bo co jakiś czas wydawane są nowe, zaktualizowane wersje.
 16. Ja z tego nie korzystam. Zbyt ingeruje mi w przeglądarkę. Mam własne zabezpieczenia. Spróbuj wejść w egui (dwuklik na ikonie), wduś F5, wybierz Strony internetowe i poczta e-mail. Po prawej rozwiń SSL/TLS. Zobacz czy włączone jest filtrowanie protokołu SSL/TLS, i Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek. Może pomoże, bo certyfikat mógł się usunąć przy aktualizacji przeglądarki.
 17. Główny składnik ekrn.exe uruchamiany jest jako usługa. I tam występuje. Program konfiguracyjny egui.exe od wersji 9 uruchamiany jest z usługi ekrn.exe i faktycznie nie ma możliwości go wyłączenia. Jeżeli z jakiś przyczyn nie uruchomi się lub zatrzyma, to można go ręcznie uruchomić z Menu -> Programy -> ESET -> ESET Smart Security -> ESET Smart Security.
 18. izaw

  Czym defragmentowac?

  Szybciej się zużyje. Każda operacja zapisu zużywa pamięć, a przy defragmentacji tych operacji jest mnóstwo. A i tak nic to nie da, bo sterownik i tak zapisuje dane do najmniej używanych miejsc i czas dostępu do każdej komórki jest identyczny. Dlatego defragmentacja SSD jest niewskazana.
 19. Zainstalować minimum Net Framework 2.0 ze strony microsoftu. Sp3 nie ma tu nic do tego.
 20. Zamiast czekać poszukałbyś w sieci opisów swojego biosu. Najbliższe wróżenie co masz za komputer i bios dopiero w Andrzejki. Ale wyniki mogą być niejednoznaczne. Naprawdę wykaż minimum inicjatywy, albo czekaj, czekaj...
 21. Nic nie skrócisz, bo logo tylko wyświetlane jest w trakcie procesu uruchomienia. Tych operacji nie da się pominąć. Gdzie to zmienić? Szukaj w ustawieniach BIOS-u. Jest ich kilka rodzajów, każda w wielu wersjach. Po włączeniu komputera masz napisane. Zwykle to DEL, F8, ESC. Inną możliwością jest zastosowanie zamiast wyłączania hibernacji lub uśpienia. System startuje wtedy znacznie szybciej (szczególnie przy uśpieniu). Dodatkowo po wznowieniu masz już otwarte ostatnio używane programy.
 22. To wyświetla BIOS podczas uruchamiania komputera. W tym czasie inicjuje, konfiguruje i sprawdza sprzęt. Następnie inicjuje proces do ładowania systemu. Tak, można to wyłączyć w BIOS-ie. Tyle, że zamiast tego będziesz miał wyświetlane logo. Cały proces musi się odbyć, wyświetlanie wyników już nie, ale to niewiele lub wręcz nic nie da.
 23. Nie można usunąć installer.exe, bo go już nie ma. Tylko kosz o tym nie wie. Spróbuj tego narzędzia https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2394521
 24. Po usunięciu katalogu nadal jest ten plik w koszu?
 25. Zrestartuj system i pokaż co wypisuje konsola po poleceniu: del \\?\C:\Documents and Settings\MeWash\Ustawienia lokalne\temp\katal\*.*
×
×
 • Dodaj nową pozycję...