Skocz do zawartości

izaw

Użytkownicy
 • Postów

  131
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. No sporo się zmieniło. Wiedza z tej ksiżki raczej nie zmieniła się, ale doszły nowe elementy języka ułatwiające i przyspieszające kodowanie.
 2. A czy to nie jest kwestia uprawnień. Brak uprawnień nie dopuszcza XP do dysku, DOS tych uprawnień nie miał i je ignoruje.
 3. To niestety wina, albo celowe zaniedbanie aby zmusić do zmiany systemu, MS. Na jednym laptopie gdzie poza systemem i Firefoxem niewiele jest trwało to około 24h. Na innym gdzie jest Office i trochę programów mieli już 70h. Nie jest tak zawsze, ale co kilka miesięcy występuje. Ratunkiem jest ściągnięcie i zainstalowanie ręczne poprawek. Tylko nie zawsze można znaleźć jakie.
 4. Łączymy się w bólu. I właściwie na tym koniec. Chyba, że przeczytasz przyklejony temat opisujący co należy przedstawić i się zastosujesz. Z fusów nie da rady.
 5. Kliknij dwukrotnie ramkę.
 6. Też kiedyś szukałem i o ile wiem w XP nie tekstowe hasła są nie do odzyskania.
 7. Dzięki. Już gubię w tych wszystkich nowościach. Twoje zdanie jest dla mnie ważne.
 8. 1. Czy przy instalacji jest możliwość wyboru poprawek? 2. Czy zestaw zawiera niepolecane dodatki szpiegujące, telemetryczne itp.?
 9. Czy ty nie mylisz Javy z JavaScriptem? To dwie zupełnie różne rzeczy. JavaScript masz w każdej przeglądarce. Java nie jest do niczego potrzebna.
 10. Na routerze masz dostępne adresy 192.168.0.11 - 192.168.0.255. Ręcznie na karcie wifi ustawiasz 192.168.0.10 - poza zakresem i nie masz połączenia.
 11. Takie jak wymaga dana aplikacja. Aplikacje 64 bitowe potrzebują 64 bitowych, 32 bitowe 32 bitowych. To są biblioteki podprogramów i aplikacja wywołuje jej potrzebną wersję. One nie są zamienne.
 12. Wystarczy ta z którą skompilowana jest fana aplikacja. Tyle teoretycznie. Praktycznie różne aplikacje działają w oparciu o różne wersje, więc dobrze mieć większość. Które? Brak potrzebnej wersji wywoła komunikat o potrzebie instalacji. Posiadanie aktualnych też nie gwarantuje braku problemów w przyszłości, bo co jakiś czas wydawane są nowe, zaktualizowane wersje.
 13. Ja z tego nie korzystam. Zbyt ingeruje mi w przeglądarkę. Mam własne zabezpieczenia. Spróbuj wejść w egui (dwuklik na ikonie), wduś F5, wybierz Strony internetowe i poczta e-mail. Po prawej rozwiń SSL/TLS. Zobacz czy włączone jest filtrowanie protokołu SSL/TLS, i Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek. Może pomoże, bo certyfikat mógł się usunąć przy aktualizacji przeglądarki.
 14. Główny składnik ekrn.exe uruchamiany jest jako usługa. I tam występuje. Program konfiguracyjny egui.exe od wersji 9 uruchamiany jest z usługi ekrn.exe i faktycznie nie ma możliwości go wyłączenia. Jeżeli z jakiś przyczyn nie uruchomi się lub zatrzyma, to można go ręcznie uruchomić z Menu -> Programy -> ESET -> ESET Smart Security -> ESET Smart Security.
 15. izaw

  Czym defragmentowac?

  Szybciej się zużyje. Każda operacja zapisu zużywa pamięć, a przy defragmentacji tych operacji jest mnóstwo. A i tak nic to nie da, bo sterownik i tak zapisuje dane do najmniej używanych miejsc i czas dostępu do każdej komórki jest identyczny. Dlatego defragmentacja SSD jest niewskazana.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...