Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Ostatni tydzień
 2. Czy jest jakiś edytor wideo (dobrze by było żeby obsługiwał kodek H265) dla Windowsa 10 który by tylko kopiował strumień wideo bez kodowania tak jak FormatFactory to długo zajmuje i często taki wydekodowany film ma większą pojemność od oryginały i gorszą jakość ale żeby można było tylko ściszyć oryginalną ścieżkę dźwiękową i dodać plik dźwiękowy z polskim lektorem bez edycji wideo i integrowania w zawartość wideo? FormatFactory tylko konwerteruje i przycisza i usuwa ścieżkę dźwiękową ale nie ma opcji dołączania ścieżki dźwiękowej z osobnego pliku. W programie Avidemux nie da się w ogóle dodać dźwięku z drugiego osobnego pliku W MKVToolnix da się ale oryginalnej ścieżki dźwiękowej się nie da przyciszyć i zagłusza oryginalny dźwięk lektora czyli te programy odpadają
 3. Ludzie to nieprawda że nie da się instalować aktualizacji Windowsa 11 na niewspieranym sprzęcie Płyta: A320M PRO-VD/S (MS-7A36) Typ procesora: QuadCore AMD Ryzen 3 1200, 3100 MHz (31 x 100) Grafika - GeForce GT 630 (1 GB) Ram: 9905702-017.A00G; Szybkość Pamięci - DDR4-2400 (1200 MHz); Rozmiar modułu 8 GB (1 rank, 16 banks) Dysk: TOSHIBA HDWD110 Napęd: ATAPI iHAS122 F Sprawdziłem to na maszynie wirtualnej Vmware Workstation 16 dodałem podczas instalacji wartość [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig] "BypassTPMCheck"=dword:00000001 "BypassSecureBootCheck"=dword:00000001 do rejestru i instalacja normalnie ruszyła i aktualizacje się normalnie instalują Oryginalny obraz z MSDN. (wersja 21h2, build 10.0.22000.194) datowany na 05.10.2021 pl-pl_windows_11_consumer_editions_x64_dvd_b7b44225.iso Ale czy gdyby naprawdę na dysku tego Windowsa 11 zainstalować to czy też by się normalnie instalowały aktualizacje z Windows Update?
 4. Czy dałoby się posmarować jakimś klejem nadgryzione gumowe kółko myszki od komputera czy jakoś coś zrobić żeby zalepić nadgryzienie. Mam dziurawą podłogę i myszy i szczury gumowe kółko pogryzły. Czy kable też mogą pogryźć? W jednej myszy zamieniłem kółko na plastikowe ze znalezionej myszy ze śmietnika ale czy używacie myszy z gumowym kółkiem czy plastikowym jakie kółko jest waszym zdaniem lepsze? Często obudowa myszki jest przezroczysta że laser świeci po oczach to czy to szkodzi oczom i czy to dobry pomysł oklejanie lasera czarną taśmą? Mam tam sporo komputerów i jeszcze pozostałe 2 myszki mają pogryzione gumowe kółka ale i tak te myszy były stare to te gumowe kółka zaczynały pękać od starości.
 5. Cześć, Nietypowa sprawa - użytkownik zakupił subskrypcję Microsoft 365 i w celu jej zarejestrowania założył konto Microsoft. Wcześniej komputer miał wyłącznie funkcjonujące konto lokalne. Komputer wykorzystywany jest też przez dziecko do nauki zdalnej przez Teams - w tym celu każdy uczeń ma założone konto kategoryzowane jako służbowe. Chcę wyłączyć weryfikację pin i wymóg logowania się hasłem, utknąłem na pierwszym etapie - nie mogę odłączyć pin'u. W Ustawieniach>>>Konta>>>Twoje informacje, jest ujawnione właściwe konto użytkownika Microsoft. W Ustawieniach>>>Konta>>>Opcje logowania, przy wyborze Kod Pin funkcji Windows Hello widnieje komunikat, że "Niestety, ten numer PIN nie działa w przypadku zasobów organizacji.". Chciałbym uniknąć odpinanie konta dziecka z uwagi na to, że konieczne byłoby przywracanie hasła (po półtora roku nauki zdalnej nikt nie pamięta zapisanego hasła). Czy jest jakaś opcja pozwalająca na dezaktywację pin bez dezaktywowania konta szkolnego?
 6. I okazało się, że jest dużo prostszy, wręcz banalny sposób na obejście ograniczeń i zainstalowanie Windows 11 na niewspieranym komputerze. Pobieramy oficjalny obraz iso systemu ze strony Microsoftu i za pomocą programu Rufus tworzymy bootowalnego pendrive z systemem. W programie Rufus, w sekcji "Opcje obrazu" ustawić trzeba "Extended Windows 11 Installation (no PTM/no Secure Boot/8GB-RAM)"
 7. Pomiń to (deinstalację winsnare z poziomu panelu sterowania) i wykonaj naprawę w FRST.
 8. System nie wyszukuje źródła lokalizacji pliku winsnare i gdy klikam odinstaluj z poziomu panelu sterowania, wyświetla mi błąd i nie mogę tego odinstalować. Pozostaje format od 0 czy da rade to usunąć ? Dziękuję za wsparcie.
 9. Nie mogę odinstalować winsnare z poziomu panelu sterowania, jak mam to zrobić skutecznie?
 10. Znasz ten program? W folderze C:\Users\ARTUR\AppData\Roaming\toc znajdują się bardzo dziwne pliki, dam je do usuwania. --- Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). jessi
 11. Dziękuję bardzo, folder zniknął już pewnie jest wszystko dobrze.. czy może lepiej jeszcze czymś przeskanować komputer?
 12. Nie używam telefonu w ogóle, więc nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd - ale pewnie zajrzy tu jeszcze ktoś inny, kto lepiej się na tym zna, niż ja. -------------- Tylko kosmetyka: Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). jessi
 13. Bardzo dziękuje za pomoc, zrobię tak wieczorem, a mogę jeszcze prosić o sprawdzenie jednego komputera na wszelki wypadek.. I takie pytanie z innej beczki jak posiadam telefon z androidem 11 to czy są jakieś skanery darmowe albo antywirusy darmowe dobre, czasem przez przypadek wciśnie się reklama i otwiera kilka stron itp. chciałbym wiedzieć co w takim przypadku zrobić ..
 14. Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y. Otworzy się Notatnik - wklej do niego: Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL + S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW). jessi
 15. Zrób logi z FRST https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/?tab=comments#comment-160527
 16. Absolutnie nie jest to żaden bubel. Zainstalowałam Windows 11 kiedy tylko sie pojawił (Dell Inspiron 5770, Intel Core i7-8550U@1.850GHz, 8 GB ram) i wszystko działa bardzo sprawnie. System wyraźnie przyspieszył, mój komputer jeszcze nigdy tak szybko nie działał :)
 17. Mam prośbę pomoże mi ktoś usunąć DellUpdateforWindows10 Program ADWCleaner najpierw daje w kwarantanne apotem ja manualnie zaglądam do kwarantanny i usuwam to usuwa ale po uruchomieniu komputera ponownie jeszcze i jak uruchamiam ponownie adwcleaner to znów to wyskakuje i to samo . Mam Eset internet seciurity i nic nie widzi złego.
 18. Czy na komputerze z BIOSem bez UEFI dałoby się zainstalować Windowsa 11 czy może być starszy sprzęt ale z UEFI? Nazwa płyty głównej - Asus M4N68T-M LE V2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10 Typ procesora - QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3015 MHz (15 x 201) Pamięć RAM - 4096 MB (DDR3 SDRAM) - 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670 (1 GB) Dysk twardy: TOSHIBA DT01ACA100 SCSI Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III) Napęd: ATAPI iHAS124 B SCSI CdRom Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM) Czy gdyby zainstalować Windowsa 11 na starym sprzęcie z obejściem spełnienia minimalnych wymogów sprzętowych to czy dałoby się wymusić w Windows Update żeby codziennie można było sprawdzać najnowsze łatki bezpieczeństwa. Oficjalnie da się tak tylko na spełniających minimalne wymagania komputerach ale na zainstalowanym Windowsie 11 z obejściem minimalnych wymagań da się go tylko aktualizować z obrazu iso albo z nośników instalacyjnych. Czy w 2025 roku będzie możliwe kupienie komputera nawet używanego w cenie do tysiąca zł który by w pełni spełniał minimalne wymagania sprzętowe Windowsa 11? Czy po 2025 roku przestaną też wydawać nowe wersje przeglądarek internetowych? Sporo osób ma drogie gamingowe komputery kupione za dużo pieniędzy 2 albo 3 letnie które jednak mają zbyt stare procesory na Windowsa 11 i co z nimi? Czy za rok Windows 11 będzie bez tylu błędów co ma teraz?
 19. Wcześniejsza
 20. To co opisujesz może mieć związek z ustawieniami zabezpieczeń w Opera, które nie są identyczne z ustawieniami Chrome Możesz spróbować odinstalować Operę, zachowując wcześniej zapisane Zakładki i Hasła Następnie zainstaluj najnowszą wersję Opera i sprawdź, czy problem nadal występuje Pozdrawiam serdecznie Juliusz
 21. Bardzo dziękuje za pomoc w temacie. Wrzucam jeszcze logi po naprawie przez FRST. F-secure i brave odinstalowałem dopiero po zrobieniu fixu. Będę testować jak teraz zachowuje się laptop. Chyba że to już Microsoft daje delikatnie znać że należy wymienić mój 4letni laptop? Fixlog.txt
 22. Kuba

  dwie sieci WAN

  Dziękuję, może faktycznie lepiej będzie skorzystać z no-ip. Pozdrawiam
 23. Krzesimierz

  dwie sieci WAN

  Witaj, Połączenie jest nawiązywane z maksymalnie jednego internetu i będzie miało jego cechy. Natomiast może Cię zainteresować usługa typu noip.com która nadaje sieci ze zmiennym IP, adres pseudo-publiczny. Polecam też forum https://eko.one.pl/forum poświęcone tematyce routingu, także bardziej zaawansowanego oraz nietypowych rozwiązań.
 24. Kuba

  dwie sieci WAN

  Witam, Mam podłączone w swoim domu sieci WAN od dwóch operatorów, jeden tj światłowód (300Mbps) ze zmiennym adresem IP oraz drugi 80Mbps z publicznym adresem IP. - Czy jest możliwość połączenia tych sieci w taki sposób aby urządzenia podłączone do routera ze światłowodem były widoczne pod adresem publicznym?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...