Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Dzisiaj
 2. Po awarii zasilacza system Windows 10 nie uruchamia się - próba automatycznej naprawy systemu nie działa. W załączeniu przesyłam wyniki skanowania. FRST.txt
 3. Ostatni tydzień
 4. Jak wyżej, dane dysków poproszę z CrystalDiskInfo. Co do kopiowania plików, zobacz jeszcze apkę TeraCopy, ona przyśpiesza też trochę kopiowanie danych między dyskami, jest za free, sam korzystam od lat. https://codesector.com/teracopy To, że nowsze wersje coś dodają, to normalne, w końcu się systemy rozwijają, nie mniej nie powinno to mieć wpływu na kopiowanie danych. jego prędkość. Nie jakoś drastyczne. Nie mniej nie rozumię po co nadal się męczyć z Windows 7, niewspieranym jak masz Windows 10? To już lepiej Linuxa postawić na jego miejscu jakiegoś. Swoją drogą jestem ciekaw, jak te kopiowania by wyglądały pomiędzy tymi dyskami właśnie pod Linuksem.
 5. Cześć. tak sam NTFS wychdzi ze tak, Ale nastepne wersjie windowsa czytam na wiki dodawały swoje nowe rzeczy, i np $LogFile format version z win7 to ver 1.1 a z win10 to 2.0 Wszystko jakos sie trzyma, dopuki nie zawali sie dysku (16TB SATA) pochodzacego z win7, na Win10 os milionami małych plików, Dysk inicjowany pod Win10, nie ma takich problemów wlasnie, i pamieta ustawienia 8dot3name. A to wyraznie cos z tym zwiazane musibyc, moze cos z hard link, nie wiem, poprostu pomoglo to o niebop srtipowanie folderu, ale po resecie komputera znowu nie umie szybko liczyc plików, a pliki są juz striped i co kurcze, no tylko format? a napewno było formatowane na ustaienaich default i pod win 7 i pod win10, a to sa takie same rodzaje dyskow 16TB co do modelu, i działaja, niema bad sektorów, rok produkcji 21 tez kazdy, no to nie jest łatwe tu potrzeba profesjonalisty a ja jetsem tylko userem kurcze...
 6. Zaraz...NTFS to NTFS, obojętnie gdzie inicjowany, równie dobrze możesz zrobić to pod Linuxem w GParted. Pytanie w jakim stanie technicznym te dyski? Tu screeny z CrystalDiskInfo, gdzie zobaczy się ich parametry. Co do reszty...jak dysk wolny, to nie oczekuj cudów z kopiowaniem. Chyba że jakieś inne czynniki mają jeszcze w danych systemach wpływ na prędkość kopiowania. Na wpływ kopiowania , czyli prędkości odczytu danych wpływ ma też defragmentacja danych, po formacie nic dziwnego że jest szybciej. Pytanie jak to było przed formatowania mi tych dysków i jak były podeftagmentowane. Jak to dyski SSD, lub któryś z nich takowy jest, to wpływ na prędkość jego, ma też wpływ pewnie poziom zapełnienia, jak jest ponad 80% zapełniony, spada wydajność pewnie.
 7. Skąd pewność że nakładka na Chomikuj jest zawirusowana? Linka daj do tego programu. Druga rzecz, gdzie indziej w sieci nie ma tego softu, aby pobrać i zainstalować?
 8. Proszę o powtórny skan FRST celem weryfikacji Wstaw pliki do wglądu
 9. Kilka dni temu ponownie zainstalowałem windows 7 64bit . Po prostu pomyliłem się i zamiast stary system zastawić mam nowy. Miałem Sound forge 18 zainstalowany, ale niestety nie pamiętam jak go zainstalowałem. Jest "nakładka" na chomikuj, ale ma virus więc odpada szukałem w internecie i nic nie znalazłem. Może ktoś wie jak to zrobić poza zmianą systemu również w rejestrze. I forgot about English A few days ago I reinstalled Windows 7 64bit. I simply made a mistake and instead of leaving the old system, now I have a new one. I had Sound forge 18 installed, but unfortunately I don't remember how I installed it. The manufacturer says Windows 10 or newer. There is an "overlay" in another application, but it has a virus, so it doesn't work. I searched the Internet and found nothing. Maybe someone knows how to do it apart from changing the system also in the registry.
 10. EDIT: okay chyba solved, okazało się, że komenda pod CMD: "fsutil 8dot3name strip /s /v d:\blabla" gdzie "d:\blabla" to sciezka z plikami (małymi) poprawia predksoc odczytu tychże tak z 5 razy plus. EDIT2: Tylko czemu dysk wraca do bycia wolnym po restartcie, zapomina to? A dysk sformatowany juz pod 10 nadal szybko liczy małe pliki ehhhh czyli nie rozwiazane , naprawde tylko format? Wskazówka jeszcze, że by móc obrać te skórki 8.3, które są pozostałością po antyczności, utrzymywanej, żeby jakis windows 3 NT mógł przczytac pliki z windowsa win7 co jest chore, trzeba miec właczoną mozliwość uruchamiania tego na poszczegolnych folderach, a jak nie to musisz uruchomic dla całego systemu, co nie bedzie strata, chyba ze chcesz wracac na systemy MS-DOS ze swoimi plikami... ogolnie co i jak jest w necie pod hasłem fsutil ... "oh Bóg", co oni odp... w tym MS. Cześć. Czy można poprawić zapełniony dysk NTFS Win7 na standard NTFS z Windowsa 10 bez ruszania zawartości? (bo za wolny) Okazuje się, że ma znaczenie czy dysk był sfromatowany pod windowsem 7 czy pod 10. A dyski sATA, WD Ultrastar, czyli dobre i sprawne. Niby to NTFS i to NTFS, ale się okazuje, że nie i skapowałem się, że taki dysk jest za wolny jak został już cały zapisany danymi. Ustaliłem, że: Używany pod komputerem z Win10: 1) Dysk 4TB, a sformatowany pod win7 nie daje się okiełznać, optymalizacje-nie optymalizacje: szybkość operacji na małych plikach jest wolna (330KB/s liczenie ilości plików, prawym i właściwości: wygląda tak: dziesiatki na sekunde przybywa) 2) Ten sam dysk sformatowany już pod win10 i z tymi samymi plikami spowrotem na nim: teraz liczy z prędkością 12MB/s (ze 2 tysiące plików na sekunde przybywa) to tylko liczenie pod windowsem, (prawy myszy na folder i właściwości) ale okazało się, że programy mają tak samo wolne działanie na plikach z dyskiem sformatowanym pod Win7, względem takiego co na komputerze z Win10. Wszystko to w GPT (nie MBR) Oczywiście ten dysk 4TB z Win7, podłączony do Win7 działa tak samo szybko jak w punkcie 2), a tylko pod Win10 już nie! No i teraz mam np: tak samo dysk, ale 16TB, zawalony plikami cały, sposób 1 to zrobić robocopy na drugi dysk 16TB, który jest sformatowany już pod win10 (szybki) - robocopy leci 10MB/s, no to ze 3 tygodnie kopiowania. Bo robocopy z 4TB (z Win7) na 16TB(z win 10) szła z prędkością 10MB/s. Ale jak sformatowałem tego 4TB już pod win10, to teraz robocopy z 16TB(z win 10) na 4TB (z Win10) idzie z prędkością 30-50MB/s! Ten sam komputer i dyski i te same pliki. Pytanie: Czy można jakoś poprawić taki pełny dysk na standard NTFS z Windowsa 10, bez przerzucania się plikami? P.s. i nie chodzi tu o opcję "Enable Fast Startup", Dyski przeskanowane chkdsk /x, żadnych błędów już przed testami kopiowania, poprostu inicjowane były pod win7 a teraz potrzebuje ich uzywać pod win10, a są pełne i co zrobić.
 11. Witaj W logach jest kilka wpisów do usunięcia Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie utworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść: Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach. Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Wstaw go do odpowiedzi Pozdrawiam serdecznie Juliusz
 12. Po każdym uruchomieni w ciągu paru minut na moment wyskakuje i natychmiast minimalizuje się niebieskie okienko. Proszę o pomoc. Addition.txt FRST.txt
 13. Wcześniejsza
 14. Ciekawy przypadek, czegoś takiego jeszcze nie miałem. Spróbuj jeszcze w "Opcjach" folderów" w zakładce "Widok"dać domyślne ustawienia, nie wiem, czy to pomoże, ale warto zobaczyć. Aby przejść w twojej sytuacji do opcji folderów, wpisz w wyszukiwarkę Windows "opcje folderów" i uruchom z listy odpowiednią opcję. Co jeszcze... Punkt przywracania systemu, do daty kiedy było wszystko ok. Odinstalowanie felernej aktualizacji, o ile wiesz, która to, ale tu nie wiem, czy to naprawi szkody.... Alternatywa... słyszałeś o "QTTAbBar", dla mnie od czasów w Windows 7 i jeszcze w 10 by to obowiązkowy program, który instalowałem zaraz po postawieniu Windows. Zobacz.
 15. Dzień dobry. Żona zakupoła sobie laptop z Windows 11 Home v.23H2 64 bit i po którejś aktualizacji zniknęło całe górne menu w foderze. Nie ma wstążki i nie ma przycisków - strzałęk. Próbowałem z wpisem w rejestrze ze strony pomocy Microsoftu, ściągnąłem ich plik .reg aby pokazać wstążkę znaną z Windows 10, uruchomiłem też program Winaero Tweaker i niestety nic to wszystko nie pomogło. Czy można jeszcze coś zrobić???
 16. System posprzątany, jak nie ma innych problemów to kończymy. Usuń FRST i kwarantannę: C:\\FRST
 17. As you wish. Skrypt edytowany. Tak, trzeba usunąć tę komendę dla "FRST", tę linijkę jak napisałeś. Zamiast tego wstawiłem komendę zabijającą procesy w systemie i wymusi restart systemu.
 18. A jak chcę bez usuwania temp to tylko usuwam tą linijkę EMPTY TEMP tak ?
 19. Hej. Sprzątanie tylko. Uruchom "FRST". Skopiuj zawartość podaną niżej i nigdzie nie wklejaj-FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym. Fixlist przeznaczona tylko dla autora tematu! W FRST kliknij opcję "Napraw" (Fix). Pokaż raport "fixlog.txt", który otrzymasz po restarcie komputera.
 20. Sprawdź ustawienia tego telefonu i dostosowanie tam wyświetlacza. Co do lepszego obrazu na małym ekranie niż na monitorze... Serio? To co ty masz za monitor? Raczej zdjęcia te wyglądają lepiej na małym ekranie, bo nie widać tyłu szczegółów niż na monitorze w powiększeniu... Zresztą ciężko mi się tu odnieść do tematu, bo musiał bym to zobaczyć, sprawdzić parametry zdjęć, monitora itp.
 21. Co do filmów,wydaje mi się przerabialiśmy już chyba ten wątek... VLC, PotPlayer mają własne zaszyte kodeki, więc nie ma problemu z odtwarzaniem w tych programach w zasadzie czegokolwiek. Inne aplikacje czy też odtwarzacze, potrzebują aby dostosować im kodeki, jak pobieram zaleciłem ci już kiedyś instalacje zestawu kodeków K- Lite Pack . Co do reszty, to nie wiem czy program do wirtualizacji systemu obsługuje przełączanie karty grafiki, tu by trzeba było przyjść coś w sieci na ten temat. Spróbuj może w BIOS wyłączyć na próbę Integrę i zobacz czy na dedykowanej wtedy zadziała ten program do wirtualizacji, zobacz też alternatywny VirtualBOX.
 22. Co do filmów,wydaje mi się przerabialiśmy już chyba ten wątek... VLC, PotPlayer mają własne zaszyte kodeki, więc nie ma problemu z odtwarzaniem w tych programach w zasadzie czegokolwiek. Inne aplikacje czy też odtwarzacze, potrzebują aby dostosować im kodeki, jak pobieram zaleciłem ci już kiedyś instalacje zestawu kodeków K- Lite Pack . Co do reszty, to nie wiem czy program do wirtualizacji systemu obsługuje przełączanie karty grafiki, tu by trzeba było przyjść coś w sieci na ten temat. Spróbuj może w BIOS wyłączyć na próbę Integrę i zobacz czy na dedykowanej wtedy zadziała ten program do wirtualizacji, zobacz też alternatywny VirtualBOX.
 23. Witam, prosiłbym o profilaktyczne sprawdzenie logów. Nic szczególnego się nie dzieje ale wolę być spokojny. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 24. Domyślnie Windows używa zintegrowanej karty graficznej AMD Radeon(TM) R5 Graphics ale gdy się przełączę na dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon (TM) R7 M340 używając sposobu https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Video-Display-and-Touch/AMD-RADEON-R7-M340-discrete-graphics-card-does-not-work/td-p/7799836 to gdy chcę uruchomić jakiś film odtwarzaczem Media Player Classic - Black Edition to wyskakuje napis ale gdy Windows jest ustawiony na zitegrowaną kartę graficzną to wszystkie filmy się normalnie odtwarzają. Odtwarzacze VLC Media Player albo PotPlayer albo odtwarzacz systemowy Filmy i TV obsługują dedykowaną kartę graficzną ale przyzwyczaiłem się do odtwarzacza Media Player Classic - Black Edition i chcę na maszynie wirtualnej VMware Workstation wykorzystać moc dedykowanej karty graficznej. Po to mam przecież tę dedykowaną kartę graficzną żeby korzystać z jej mocy. Mam zainstalowane sterowniki AMD Software: Adrenalin Edition Revision Number Adrenalin 22.6.1 Recommended (WHQL) ze strony https://www.amd.com/en/support/downloads/drivers.html/graphics/radeon-r9-r7-r5/radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-m340.html Próbowałem też ostatnią wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 19.4.3 Driver for Windows® 10 64-bit obsługujących funkcję Enduro do przełączania grafiki ze zintegrowanej na dedykowaną w panelu sterowania karty graficznej ze strony https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-4-3 i było to samo. Gdy się w VMware Workstation 17.5.2 Build 23775571 i także we wcześniejszych wersjach tej maszyny wirtualnej opcję Accelerate 3D graphics to gdy się uruchamia dowolny system operacyjny to słychać dźwięk logowania do wirtualnego systemu ale ekran jest czarny. Żeby normalnie z widokiem uruchamiały się systemy na VMware Workstation 17.5.2 Build 23775571 to musi być odznaczona opcja Accelerate 3D graphics. Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji ale nic to nie dało. Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100) Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3 Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3 Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM) Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III) Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N Grafika Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema) PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB
 25. W smartfonie Samsung Galaxy S8 ekran obejmuje lewy i prawy ekran i gdy się trzyma ten telefon to niechcący się dotyka boków i się wtedy aplikacje wyłączają to trzeba by było trzymać ten smartfon za górny bok i dolny bok ale to by bo było bardzo niewygodne. Znalazłem kiedyś ten telefon gdzieś wyrzucony to nie miałem możliwości wyboru innego tylko używam taki jaki mi się trafił ale wcześniej nie wiedziałem że taką wadę mają Smartfony co ich ekrany obejmują boki to gdybym o tym nie wiedział to możliwe że bym w przyszłości taki kupił. Czy możliwe jest w tym smartfonie ustawienie w ekranie marginesu około pół centymetra żeby w rogach nie reagował na dotyk? Płyta: A320M PRO-VD/S (MS-7A36) Typ procesora: QuadCore AMD Ryzen 3 1200, 3100 MHz (31 x 100) Grafika: GeForce GT 630 (1 GB) Ram: 9905702-017.A00G; 8 GB Dysk: TOSHIBA HDWD110 Napęd: ATAPI iHAS122 F Nazwa systemu operacyjnego - Microsoft Windows 10 22H2 Pro 64 bit Monitor: HP Compaq LA2205wg (Analog) Przewód: VGA Jak to możliwe że obraz i zdjęcia na ekranie tego smartfona mają co najmniej 2 krotną przewagę jakości i ostrości tych samych zdjęć i liter i obrazków co te pokazywane w komputerze. Gdy się na przykład przegląda czyjś profil na Facebooku na tym smartfonie to bez porównania więcej szczegółów można zobaczyć niż na monitorze komputerowym? Czy to wynika że zamiast kabla HDMI albo DVI jest VGA czy z niskiej jakości monitora?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...