Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 270
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez picasso

 1. picasso

  Lista zmian

  Temat przeznaczony na listę aktualizacji tematów w sekcji Darmowego oprogramowania, na wypadek gdyby edycje przeszły niezauważone. 19.05.2019 - Został zaktualizowany temat "Menedżery elementów startowych" i dodany nowy program Adlice Diag:
 2. Obejście już zbędne. Zostało wydane oficjalne rozszerzenie naprawiające certyfikat w starszych wersjach Firefox: Disabled Add-on Fix for Firefox 52 - 56.
 3. Dodany skan pakietów Windows 8/10, czyli aplikacji instalowanych via Microsoft Store.
 4. picasso

  Aktualizacja forum

  Zgłosiłam autorowi stylu sugestię implementacji opcji, by każdy użytkownik indywidualnie mógł wyłączyć pływający nagłówek, np. w postaci krzyżyka na nagłówku. Odpowiedział, że "weźmie to pod uwagę w przyszłości". Nie wiadomo kiedy, o ile w ogóle.
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  Wszystko zdaje się być w porządku. Owszem, czasami linki mogą widnieć jako surowe do ostatniej chwili i przy zapisie nagle się przetwarzają.
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  Każdy użytkownik na forum należy do grupy o tych uprawnieniach. Administratorzy i Moderatorzy mają inne uprawnienia i chodziło mi, że dotychczas cały czas sprawdzałam linki z poziomu moim uprawnień administracyjnych, ale nie z poziomu uprawnień kont standardowych użytkowników. Tak jak zwykle, zaczynając pisać posta. Możesz też utworzyć śmieciarski temat w Relaxation do testu linków. Funkcji globalnie raczej nie wyłączę, bo jej cała istota polega na tym, by mieć szybki dostęp do Aktywności i wyszukiwania. Potem poeksperymentuję z wyglądem, może ciut mniejsza wysokość "da radę".
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  @Bonifacy Od wczoraj przeszukałam forum IPS wdłuż i wszerz i nigdzie nie było żadnych zgłoszeń o podobnym problemie. Teraz poszłam po rozum do głowy i sprawdziłam konto na uprawnieniach zwykłego użytkownika i rzeczywiście linki nie chciały się przetwarzać, co sugerowało problem uprawnień. Jednak w opcjach forum grupa Użytkownicy miała ustawione pozwolenie na wklejanie wszystkich linków. Opcję zatwierdziłam ponownie i na moim testowym koncie użytkownika linki zachowują się już poprawnie. Sprawdź czy u Ciebie też jest już OK. Na wszelki wypadek dodam, że nieklikalne linki mogą się nadal pojawiać w następujących sytuacjach: link usunięty celowo (opcje linka) lub link otoczony formatowaniem na skutek przeklejania z innych stron. Chodzi o kolor, rozmiar, samą obecność? Pływający nagłówek to obecnie standard, m.in. występuje na Google czy Youtube.
 8. U mnie poszło z górki, prawie nie zauważyłam afery! Usterka wystąpiła u mnie bardzo późno, właściwie tuż przed pojawieniem się hotfiksa. Gdy rozszerzenia padły, już hotfiks się załadował i zreperował wszystko prawie natychmiastowo. Cała awaria nie trwała u mnie dłużej niż godzinę. Dodatkowo, jedno z rozszerzeń (Color Picker) w ogóle nie zostało wyłączone (prawdopodobnie używa innego certyfikatu). Bałam się wejść na strony z reklamami. 🤣
 9. picasso

  Aktualizacja forum

  Ustaw kursor poza obiektem i backspace.
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  Zauważyłam bug związany z Lazy Load. Przewijanie strony do góry może skutkować nieprzewidzianym "skokiem" na dół strony. Na razie nie ma na to rozwiązania. @Bonifacy Na wszelki wypadek zapytam czy po tej aktualizacji nadal występuje problem z nieklikalnymi linkami? Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś niedomyślny filtr w uBlock Origin zapobiegający parsowaniu linków... Nie jestem w stanie zreprodukować tej usterki na swoim Firefoxie. @Markiz Czy widzisz jakąś poprawę w stosunku do sytuacji zgłaszanej w poprzednim temacie?
 11. Wystąpiła masowa awaria certyfikatu rozszerzeń i prawie wszystkie rozszerzenia zostały wyłączone jako "niezgodne". 1. Dla nowych wersji Firefox 60 i wyżej był oferowany hotfix aplikowany via mechanizm badań, który nie sprawdził się we wszystkich scenariuszach.: Finalnie cała usterka zaadresowana w ekspresowo wydanej aktualizacji Firefox 66.0.4 oraz Firefox 60.6.2 ESR. Dodatkowe detale w bazie wiedzy. 2. Dla starych wersji Firefox 56 i niżej, które z jakiś względów nie mogą być aktualizowane, jest tylko nieoficjalne obejście rozpracowane na Reddit. 3. Klony Firefox: Tor Browser ze zintegrowanym NoScript musi być zaktualizowany do wersji Tor Browser 8.0.9.
 12. Aktualizacja do wątków: - Wspominany tu trik z POSReady oszukujący system aktualizacji standardowych XP już nie ma racji bytu. Wsparcie POSReady oficjalnie wygasło 9 kwietnia 2019: KB4316957. - Główne przeglądarki w ogóle już nie obsługują XP. Jedyna szansa to klony, np. nieoficjalne modyfikacje Pale Moona. Pełna lista tutaj: Browsers for XP. 14 stycznia 2020 wygaśnie także wsparcie dla Windows 7. Pozamiatane na lewo i prawo.
 13. TaskSchedulerView Strona domowa Platforma: Windows Vista do Windows 10 32-bit i 64-bit Licencja: freeware TaskSchedulerView - Narzędzie marki Nirsoft będące przyjazną alternatywą dla systemowej przystawki taskschd.msc do zarządzania Harmonogramem zadań systemów Vista i nowszych. Program jest ograniczony do wyświetlenia listy uruchomionych zadań i manipulacji ich statusem. Lista zadań podlega filtrowaniu, można ukryć zadania uruchamiane z folderów Microsoftu oraz wyłączone. Dla każdego zadania są wyświetlane m.in. następujące informacje: nazwa zadania, opis, status, oznaczenie czy zadanie jest ukryte, folder zadania, docelowy plik wykonywalny EXE lub uchwyt COM, detale uruchamiania. Zadania w wygodny sposób można hurtem w(y)łączać, nie jest jednak obsługiwane ich permanentne usuwanie. TaskSchedulerView jest dostępny w dwóch edycjach, 32-bit i 64-bit. Opcjonalnie do pobrania także spolszczenie.
 14. Gruba aktualizacja! Masa zmian w funkcjonowaniu FRST. Do wglądu Changelog powyżej (oczywiście bardzo uproszczony).
 15. picasso

  Aktualizacja forum

  W ferworze masy edycji zapomniałam przestawić opcję pozwalającą na zamknięcie gagatka. Krzyżyk już jest. Komunikat jest cechą tego konkretnego stylu, takiej funkcji brak w domyślnym skinie IPS oraz jego ciemnej kopii. Tak, przy każdej aktualizacji forum będzie następował reset wybranego stylu, gdyż wszystkie niedomyślne style są instalowane od zera. Powodem jest skopana funkcja aktualizacji stylu (dziwne rzeczy mogą się dziać po takiej nakładkowej instalacji).
 16. picasso

  Aktualizacja forum

  Forum pomyślnie zaktualizowane do wersji 4.4.3. Poniższą listę zmian scalę potem z pierwszym postem. Co nowego: Usprawniona szybkość i wydajność strony: Lazy Load ("leniwe" / opóźnione ładowanie) - Obrazy i media osadzone nie są ładowanie razem ze stroną, zostaną wczytane dopiero w momencie gdy użytkownik przewinie stronę do miejsca w którym się znajdują. Ciężko uchwycić ten efekt na zrzucie ekranu czy video, przy przewijaniu na ułamek sekundy powinny się pojawić szare bloki "rezerwujące" miejsce, które zostaną zastąpione obrazami po ich pełnym załadowaniu. Dzięki temu rozwiązaniu strona wczyta się szybciej. Zmiana powinna też pomóc słabszym komputerom, które mocno się pocą przy renderowaniu strony z ogromną ilością obrazków czy osadzonych linków. Awatary liternicze w SVG - Początkowo awatary używały formatu standardowego obrazu, by zachować zgodność między różnymi urządzeniami i spójność formowania email. Od teraz awatary są w formacie SVG, co oznacza wysoką jakość przy skalowaniu, spadek wagi oraz szybszy rendering, gdyż przeglądarka nie musi już ładować standardowych plików obrazów. W związku z wymianą formatów wszystkie awatary liternicze zostały zresetowane i użytkownicy otrzymali inne kolory niż poprzednio im przyznane. Mniej nachalne pytania o powiadomienia w przeglądarce: Już nieaktualne: Pytania o pozwolenie nie były subtelne i atakowały za każdym razem po zalogowaniu, dopóki nie zatwierdzono zmian permanentnie. Od teraz pytanie jest wstawione do menu powiadomień i widoczne po rozwinięciu menu. Pytanie pojawia się dopiero po jakimś czasie. Lepsza prezentacja załączników nie-obrazkowych: Już nieaktualne: Od teraz załączniki nie-obrazkowe są wyraźnie wyróżnione. Przywrócono także rozmiar i ilość pobrań. Ilość pobrań wygląda na wykrywaną błyskawicznie (w starej wersji 3.x forum licznik odświeżał się w interwałach). FRST.txt W starych postach pochodzących sprzed poprzedniej grubej aktualizacji oraz niektórych nowszych załączniki mogą nadal wyglądać jak linki. Wspominałam o tym wcześniej (bug konwertera), wymiana na poziomie bazy danych została odłożona w czasie. Pozostałe zmiany: - CKEditor zaktualizowany do wersji 4.11.4. - Funkcja "Oznacz jako przeczytane" nie powoduje już przeładowania strony. - Przycisk +Dodaj obsługiwany dla urządzeń mobilnych. - Dodana możliwość ponownego przycięcia już ustawionych awatarów. - Nowa opcja powiadomień "Ktoś opublikuje link do mojej zawartości". - Usunięte nazwy działów i tytuły tematów z linków "Przejdź do listy tematów" i "Następny nieprzeczytany temat" zlokalizowanych na spodzie tematu. Bug został naprawiony. Zgodnie z moim podejrzeniem Gravatary zostały całkowicie usunięte ze względów prywatności oraz problemów wydajnościowych. Nowe funkcje umyślnie wyłączone: Postowanie przed rejestracją - Funkcja przyciągająca spam. Przycisk Giphy w edytorze - Całkowicie zbędny gadżet. Jeśli ktoś chce wstawić GIFa, może to zrobić w standardowy sposób.
 17. Wpisy zostały dodane przez Unchecky, a ich zadaniem jest blokowanie adresów instalacji adware. Wpisy są przywracane przez aktywną usługę programu. Po drugiej próbie resetu Hosts są z pewnością z powrotem na miejscu. Unchecky v1.2 (HKLM-x32\...\Unchecky) (Version: 1.2 - Reason Software Company Inc.) R2 unchecky; C:\Program Files\Unchecky\bin\unchecky_svc.exe [297240 2018-07-03] (Reason Software Company Inc. -> Reason Software Company Inc.) 2019-04-20 22:38 - 2019-04-20 22:40 - 000001306 _____ C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts 0.0.0.0 0.0.0.0 # fix for traceroute and netstat display anomaly 0.0.0.0 tracking.opencandy.com.s3.amazonaws.com 0.0.0.0 media.opencandy.com 0.0.0.0 cdn.opencandy.com 0.0.0.0 tracking.opencandy.com 0.0.0.0 api.opencandy.com 0.0.0.0 api.recommendedsw.com 0.0.0.0 rp.yefeneri2.com 0.0.0.0 os.yefeneri2.com 0.0.0.0 os2.yefeneri2.com 0.0.0.0 installer.betterinstaller.com 0.0.0.0 installer.filebulldog.com 0.0.0.0 d3oxtn1x3b8d7i.cloudfront.net 0.0.0.0 inno.bisrv.com 0.0.0.0 nsis.bisrv.com 0.0.0.0 cdn.file2desktop.com 0.0.0.0 cdn.goateastcach.us 0.0.0.0 cdn.guttastatdk.us 0.0.0.0 cdn.inskinmedia.com 0.0.0.0 cdn.insta.oibundles2.com 0.0.0.0 cdn.insta.playbryte.com 0.0.0.0 cdn.llogetfastcach.us 0.0.0.0 cdn.montiera.com 0.0.0.0 cdn.msdwnld.com 0.0.0.0 cdn.mypcbackup.com 0.0.0.0 cdn.ppdownload.com 0.0.0.0 cdn.riceateastcach.us 0.0.0.0 cdn.shyapotato.us 0.0.0.0 cdn.solimba.com
 18. picasso

  Aktualizacja forum

  Prawdopodobnie w ten weekend zostanie przeprowadzona aktualizacja forum do wersji 4.4.3.
 19. Adlice Diag Free Strona domowa Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego Adlice Diag - Hybrydowe oprogramowanie diagnostyczne z wbudowanym silnikiem anty-malware, zastępujące nierozwijany już TaskSTRun. Występuje podział na następujące sekcje: System oferuje monitoring czasu rzeczywistego podstawowych zasobów systemowych, procesów i usług/sterowników z możliwością sterowania obiektami. W tym kontekście jest to uboga wersja "Process Explorer" połączona z rozszerzonym "msconfig". Scan to klasyczny wykaz wykrytych elementów startowych pogrupowanych wg typów, z możliwością usuwania zaznaczonych wpisów. W zakres skanowanych obszarów wchodzą: procesy, moduły, usługi/sterowniki, zaplanowane zadania, rejestr (masa rozmaitych lokalizacji oznaczana systemem etykiet znanych z HijackThis), WMI, zawartość pliku Hosts, pliki i foldery w kilku standardowych lokalizacjach, przeglądarki. Są wykrywane rozszerzenia i ustawienia Firefox oraz Google Chrome. Programy Adlice jako jedne z nielicznych obsługują poprawne usuwanie elementów Google Chrome, w normalnych okolicznościach chronione przez przeglądarkę (Secure Preferences). Menu kontekstowe elementów umożliwia wyszukiwanie na Google lub VirusTotal. Elementy są klasyfikowane w systemie kolorystycznym. Narzędzie posługuje się silnikiem RogueKiller z modułem anty-rootkit, dzięki czemu jest możliwe usuwanie silnych i zablokowanych elementów malware. W opcjach jest możliwość deaktywacji sterownika anty-rootkit. Domyślnie wyłączoną funkcją ze względu na jej testowy charakter jest MalPE, czyli agresywny moduł heurystyczny przeznaczony do detekcji plików wykonywalnych nieznanych malware. Dostępne kompilacje 32-bit i 64-bit w wersji instalacyjnej oraz portable. Wersja darmowa jest pozbawiona: konfiguracji wyjątków, narzędzi dodatkowych (aktualnie przeglądarka pliku Hosts z opcją resetu pliku do postaci domyślnej), zarządzania większą ilością maszyn, zdalnej kontroli, ustawień portable, wsparcia, automatycznych aktualizacji, możliwości rebrandingu programu. Powiązane opcje są zszarzone lub posiadają baner informujący o niedostępności.
 20. Wesołych Świąt dla wszystkich użytkowników fixitpc.pl!
 21. ESET SysInspector Strona domowa Platforma: Windows XP do Windows 10 i edycje serwerowe 32-bit i 64-bit Licencja: freeware ESET SysInspector - Narzędzie do analizy komponentów systemu, integrowane również w produktach ESET Smart Security i NOD32. W skład rozpoznawanych obiektów wchodzą: Running processes (aktywne procesy systemu), Network Connections (otwarte porty TCP i UDP oraz serwery DNS), Important Registry Entries (różne czułe lokalizacje rejestru), Services i Drivers (usługi i sterowniki), Critical Files (zawartość plików HOSTS, win.ini i system.ini), System Scheduler Tasks (zaplanowane zadania), File details (szczegóły plików). System information podaje zaś takie dane jak: zainstalowane programy / aktualizacje, zmienne środowiskowe, aktualne uprawnienia użytkownika, sumaryczne właściwości dysków, rekordy z dzienników zdarzeń Aplikacja i System. Lista ma wbudowaną weryfikację podpisów cyfrowych plików. Sysinspector wykorzystuje technikę Anti-Stealth umożliwiającą wykrywanie ukrytych obiektów (np. rootkitów) w procesach, usługach, rejestrze i MBR. Aplikacja ma wbudowany system oceny komponentów w skali 1-9, kolory sugerują poziom bezpieczeństwa, a przez suwak widok może zostać przefiltrowany do pokazywania tylko obiektów określonej skali zagrożenia. Menu kontekstowe oferuje opcje otworzenia lokalizacji docelowej w rejestrze lub na dysku oraz wyszukiwanie na Google. Wyniki skanowania można przerzucić do logów, albo w formacie XML, albo w wariancie skompresowanym do archiwum ZIP (pod przesyłanie do analizy). Jest również funkcja porównywania między sobą dwóch raportów. Program w zakresie dla przeciętnego użytkownika ogranicza się do podania informacji i ich zapisu do logów. Usuwanie jest możliwe, ale wymaga to podania specjalnie spreparowanego skryptu: Instrukcja tworzenia skryptu: W widoku drzewa po lewej należy zaznaczyć obszar od pierwszej do ostatniej pozycji z wciśniętym klawiszem CTRL, a następnie z prawokliku wybrać opcję menu kontekstowego Export Selected Sections To Service Script. Wynikowo zostanie wygenerowany log TXT. Przygotowanie właściwego skryptu usuwającego polega na otworzeniu do edycji bezpośredniej owego pliku log i zmiana atrybutu ze znaku minus - na znak plus + dla tych elementów, które mają zostać zaplanowane do usuwania. Po wykonaniu edycji należy skrypt załadować przez opcję File > Run Service Script > wskazanie ścieżki do zedytowanego pliku log > zatwierdzenie uruchomienia. Do pobrania są odrębne edycje 32-bit i 64-bit w różnych językach (polski w składzie). Program nie wymaga instalacji.
 22. picasso

  I am with you

  Hi icotonev, Fellow member? Well, you can switch the forum options to English using the Język menu at the left-bottom of the page: But I'm afraid a public discussion field is rather Polish only...
 23. picasso

  Nie działa przycisk dotacji

  Przycisk naprawiony. Więlkie dzięki za zgłoszenie i chęć pomocy.
 24. Autoruns Strona domowa Platforma: Windows Vista do Windows 10 oraz edycje serwerowe 32-bit i 64-bit Licencja: freeware Autoruns - Narzędzie analityczne filaru Microsoftu Windows Sysinternals. W skład branych pod uwagę elementów startowych wchodzą: Logon (standardowe lokalizacje Autostartu i punkty ładowania), Explorer (m.in. rozszerzenia powłoki, menu kontekstowe i kolumny Windows Explorer, protokoły), Internet Explorer (rozszerzenia, paski narzędziowe, BHO), Scheduled Tasks (Zaplanowane zadania), Services (usługi programowe oznaczone jako startujące), Drivers (usługi sterownikowe trybu kernel za wyjątkiem zdeaktywowanych), Codecs (zarejestrowane kodeki i filtry video), Sidebar Gadgets (gadżety systemów Windows 7 i Vista), Image Hijacks (debuger / autostart linii poleceń / komendy otwierania plików np. EXE), Winsock Providers (struktura katalogu Winsock), Office (lista Addinów), WMI i klika innych "egzotycznych" kluczy rejestru. Przeglądanie i definiowanie wpisów niedomyślnych ułatwia filtrowanie rozplanowane na opcje ukrywania miejsc pustych pozbawionych zapisów, ukrywania zapisów relatywnych do Microsoftu i Windows, wspomagane także przez mechanizm weryfikacji podpisów cyfrowych plików. Prócz tego jest załączona zgrzebna wyszukiwarka na liście. W sposób podstawowy obiekt może zostać sprawdzony poprzez bezpośrednie otworzenie lokalizacji rejestru / Windows Explorer, bądź też uruchomienie wyszukiwarki online. Uzupełnieniem jest koniunkcja z menedżerem Process Explorer tego samego autorstwa. Wybrane obiekty mogą zostać wyłączone (w sposób odwracalny) poprzez proste odznaczenie (są migrowane do kopii zapasowej o formule AutorunsDisabled), jak również permanentnie usunięte. Na systemach Vista i nowszych prowadzenie określonych modyfikacji wymaga wyegzekwowania na uprawnieniach administracyjnych i aplikacja jest wyposażona w opcję reinicjacji w takim trybie. Do dyspozycji są dwa formaty zapisu raportu: czysto tekstowy *.TXT oraz natywny *.ARN otwierany tylko via Autoruns. Dwa raporty typu ARN mogą zostać między sobą porównane w celu wykrycia zaistniałych zmian (wpisy nowe noszą marker zielony, nie są uwzględniane jednak zapisy usunięte). Autoruns jest przystosowany do pracy w środowisku wielu użytkowników komputera, udostępniając zestawienie wszystkich kont i możliwość przełączenia skanera na analizę konta innego niż bieżący zalogowany użytkownik. Figuruje tu także funkcja Analyze Offline System, która umożliwia przeprowadzenie skanu na niezaładowanym aktualnie Windows (należy wskazać katalog takiego systemu i folder konta wybranego użytkownika). Aplikacja występuje w formie pojedynczego pliku gotowego do uruchomienia. W paczce natywne wersje 32-bit i 64-bit oraz alternatywna wersja pracująca w konsoli.
 25. Forum otrzymało dodatkowy bardzo ciemny styl do trybu nocnego. Styl jest dostępny dla wszystkich, tzn. Goście nie muszą się rejestrować by go wybrać. W menu wyboru stylów jest nowa pozycja Fixitpc (ciemny). Nie jest ustawiony tu jako domyślny, gdyż tak radykalny design nie wszystkim może przypaść do gustu. Kto chętny, ten musi sobie ręcznie wybrać tę pozycję z menu. Z perspektywy strukturalnej styl ten jest lustrem domyślnego stylu dostarczanego z instalacją (pozostawionego tylko do celów diagnostycznych), tzn. jest pozbawiony specjalnych cech figurujących w naszym głównym stylu. Cały nagłówek jest standardowy i nie pływa po ekranie, a menu są inaczej skonstruowane. Obecność nowych postów jest oznaczana zmianą ikonek forum na pomarańczowy zamiast dodatkowej etykiety "Nowe".
×
×
 • Dodaj nową pozycję...