Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 451
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez picasso

 1. Nie widziałam żadnej wtyczki w Marketplace, która adresowałaby ten teren. Jak sądzę, tu po prostu limit czasowy jest jedynym pewnym rozwiązaniem. Zatrzymywanie spamu przy rejestracji czy pisaniu postów to osobne zagadnienie, bo blokada może być wykonana wg określonych parametrów (IP, adres e-mail, nazwa użytkownika).
 2. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to ja również widzę ten obraz w podobny sposób na Desktopie. Jak mówię, na razie zostawiam ustawienia domyślne.
 3. Tak, zgadzam się z Wami, że jest to nieporęczne, ale niestety nie mogę poluzować ograniczeń. Ten limit czasowy jest konieczny, bo to zabezpieczenie przed zaspamowaniem serwera zapytaniami w pętlach, co mogłoby doprowadzić nawet do padu serwera. Są niebezpieczne automatyczne boty nastawione na takie operacje oraz "żartownisie" zabawiający się w taki sposób. Nie jest możliwe rozróżnienie co za rodzaj wyszukiwania został uruchomiony i przez kogo. Nie wiem czy jest to technicznie wykonalne bez grzebania w kodzie forum, czego bardzo chciałabym uniknąć.
 4. W mojej opinii to są już kwestie indywidualnej percepcji i nie ma jednolitego rozwiązania kalkulującego wszystkie możliwe kombinacje. Ja też siedzę na rozdzielczości 1920x1080 i nie odczuwam tego samego dyskomfortu co Ty. Cała szerokość posta jest u mnie widoczna niezależnie od wielkości okna przeglądarki (czyli i szerokość obrazu), natomiast z długością to można tu polemizować, że o ile treść posta to nie jest kilka linijek tekstu i tekstowe załączniki, to prędzej czy później i tak trzeba przewijać i nie tylko ze względu na jeden wielki obraz, ale np. 5 obrazów 350x350 w pionowej linii (2 wid
 5. Jeśli chodzi o tematy użytkowników, to gdy widzę kilka kolosów, gdzie trudno nawet przebić się do tekstu właściwego (plecionka z tekstu i obrazów), po prostu ręcznie edytuję rozmiary obrazów w poście. Akurat ten konkretny temat podany przez Ciebie jako przykład niespecjalnie mnie drażni, bo tekst jest odizolowany na początku. Oczywiście ręcznie mogę te obrazy zmniejszyć. Jak mówię, na razie nie planuję zmiany domyślnego limitu. Są też dodatkowe aspekty sprawy: Każda zmiana w limicie, by objęła stare obrazy, wymaga globalnej przebudowy postów. Są jednak obrazy które moim zda
 6. @Penicylina Domyślnie automatyczny limit dla wyświetlania jest ustawiony na 1000x750 i nie widzę potrzeby zmiany gdyż: Każdy użytkownik może dostosować rozmiar własnoręcznie jak omawiałam w starym temacie. Dwuklik na obraz lub kombinacja CTRL+ prawy klik, by wywołać menu edycji obrazu:
 7. Wątpię, że to problem uprawnień. - Czy pliki we Właściwościach mają zaznaczony atrybut "Tylko do odczytu"? - Czy w Wordzie nie ma jakiś restrykcji tego typu? - Czy na tym dysku podczas gdy edytor i wszystkie dokumenty są zamknięte są ukryte pliki ze znakiem tyldy ~? To pliki tymczasowe i powinny samodzielnie zniknąć po ukończeniu pracy nad dokumentem, ale czasami mogą pozostać.
 8. Jeśli chodzi o błąd per se, to może mieć różne podłoże (uszkodzenia w systemie, braki lub kolizje sterowników). Ponadto, tutaj jest opisany trik obchodzący ten błąd, a polegający na nakładkowej reperacji systemu Windows 7 przy udziale płyty Windows 7 odpowiadającej wersji bieżącej systemu, i dopiero potem uruchomienie asystenta aktualizacji do Windows 10. Aczkolwiek zanim w ogóle podejmiesz się kolejnych prób przeczyść atmosferę, ponieważ notuję następujące problemy: 1. SlimDrivers oraz wszelkie inne automatyczne aktualizatory sterowników stanowczo odradzam. Przynoszą więcej
 9. Te uprawnienia dla katalogu głównego wyglądają w porządku. U mnie też jest taki układ na dyskach innych niż systemowe, z jednym wyjątkiem, tzn. Właścicielem jest SYSTEM a nie moje konto. I nie mam problemu z bezpośrednim zapisem pliku tekstowego w tej lokalizacji. W tej sytuacji powątpiewam w dalsze manipulacje uprawnieniami. Dwa pytania: - Czy po zmianie Właściciela po ponownym otwarciu okna Zabezpieczeń Właścicielem jest Monika? Jeśli tak, to czy jest czynny przycisk "Dodaj" pod listą kont, by można było dodać konto Monika z Pełną kontrolą? - Czy błąd występuje jeśli pl
 10. To są szczątki usług w rejestrze, które nie mają żadnego wpływu na działanie systemu. Pierwszy wpis usuwałeś za pomocą Autoruns (może go wtedy ominąłeś przez przypadek lub narzędzie nie wykonało roboty do końca), drugi przy udziale natywnego deinstalatora SPTD (możliwe że narzędzie zostawia wpis w rejestrze). Jeśli chodzi o instalatory w FileRepository, to standardowa konfiguracja że nie ma dostępu. Obiekty możesz przetworzyć przy udziale następującego Fixa do FRST: S3 dtlitescsibus; \SystemRoot\System32\drivers\dtlitescsibus.sys [X] S4 sptd2; System32\Drivers\sptd2.sys [X] Rem
 11. Temat wydzielam w osobny. Każdy temat infekcji wymaga osobnego wątku, podpinanie się pod cudze tematy jest zabronione. Nie wolno też wykonywać cudzych fiksów, bo są przeznaczone tylko pod konkretny przypadek i nie zgadzają się dane (SID i foldery konta, nazwy wpisów, etc.). Analiza nie może być wykonana "na oko". Proszę dostarcz wymagane tutaj raporty z FRST: Pobierz FRST na świeżo, bo uruchamiasz starszą wersję z folderu C:\Users\123\Downloads\FRST-OlderVersion.
 12. picasso

  Dwa problemy

  1. Tryb jest czynny, w przeciwnym wypadku komunikat byłby "The system firmware does not support this standby state." Zmiana na starszy model zasilania nie jest możliwa. Gdybyś chciał starszy schemat S3 (dający do wyboru wiele planów), musiałbyś w BIOS przestawić schemat i przeinstalować system na czysto. Moim zdaniem mija się to z celem. 2. Skoro wartość jest nieobecna, z prawokliku utworz nową wartość DWORD (32-bit), nadaj jej nazwę SurpriseRemovalSupport i ustaw na 0. Zresetuj komputer.
 13. picasso

  Dwa problemy

  1. Jeśli komputer obsługuje Modern Standby, domyślnie będzie dostępny tylko plan "Zrównoważony" i nie będzie możliwe ustawienie innego planu jako domyślnego. Toteż sprawdź czy ten tryb jest włączony. 2. To prawdopodobnie bug w sterownikach nVidia. Jaka wersja sterowników jest obecnie zainstalowana i czy dostępna jest aktualizacja? Możesz wypróbować obejście. W polu szukania wpisz regedit i przejdź do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvlddmkm Dwuklik na wartość SurpriseRemovalSupport i przestaw z 1 na 0. Zresetuj komputer.
 14. U mnie także są 4 "nieznane konta". Identyfikatory S-1-15-3* to tzw. Capability SIDs. Ten rodzaj SID nie posiada przyjaznych nazw i źródłowe aplikacje nie są znane, ale oceniając typ folderu SID powinny być powiązane z Internet Explorer i Edge (jeśli wykonuje jakieś operacje na Ulubionych IE). Podobny SID S-1-16-4096 oznacza niski poziom integralności. Toteż sądzę, że S-1-15-3-4096 to również niski poziom integralności powiązany z "Trybem chronionym" Internet Explorer dostępnym w Opcjach internetowych > Zabezpieczenia.
 15. Czyli to jednak sugeruje, że diagnostyk nadal czepia się globalnego folderu (nie wiadomo dlaczego) i nie należy szukać w obrębie katalogu C:\Users. Naprawdę nie wiem o co chodzi. Ja przeczytałam, że: Folder C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu ma owszem "Tylko podfoldery i pliki" a podfoldery od tego folderu mają "Ten folder, podfoldery i pliki". Nie liczę "Windows PowerShell" o zupełnie odmiennym układzie.
 16. Na samym początku przyszło mi do głowy, że to może być błąd diagnostyka. Ale to zostało przeze mnie natychmiast wykluczone. Uruchomiłam bowiem diagnostyk na dwóch systemach 21H1 (wg logów to Twoja obecna edycja): moim (angielski z polskim MUI) oraz wirtualnym (natywnie polski). Diagnostyk nie widzi żadnego problemu z uprawnieniami. Nie wiem gdzie szukać naruszenia uprawnień: - Nowa lokalizacja indeksera ma idealne uprawnienia. Te porady w internecie polecające przejmowanie na Własność i przyznawanie Pełnej kontroli do konta użytkownika nie wyglądają wiarygodnie. Problem nie po
 17. Tak, wiem. Chodziło mi o to, że nowa lokalizacja ma te same uprawnienia jakie powinna mieć stara, tzn. tam będzie brak dostępu, bo Administratorzy mają Pełną kontrolę, a nie ma tam Twojego konta (konto mimo uprawnień administracyjnych i tak działa poprzez filtr ograniczeń). To prawidłowe. U mnie też jest dostęp "Specjalny", ale dziedziczenie jest szersze "Ten folder, podfoldery i pliki". To w porządku, bo jak sam wcześniej zauważyłeś "Windows PowerShell" ma TrustedInstaller jako Właściciela, co uniemożliwia zmianę uprawnień. Na wszelki
 18. picasso

  BSOD 0x0000009f

  W logu figuruje tcpip.sys, co raczej nie oznacza, że to ten konkretny sterownik jest przyczyną, ale prędzej inny sterownik związany z siecią. Należy wykonać dodatkowe analizy w debugerze. Skompresuj plik DMP, shostuj w jakimś serwisie z którego potem będziesz w stanie usunąć ten plik i wyślij link na PW.
 19. Sprawdź czy najwyższy folder C:\ProgramData\Microsoft ma Administratora, gdyż to z tego folderu powinno być dziedziczenie wgłąb. To oznacza że wystarczy usunąć Administratora tylko z nadrzędnego obiektu. Moje uprawnienia: Od podfolderu ‪C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu w spisie pojawia się dodatkowy wpis niedziedziczony, czyli moje konto. Każdy kolejny podfolder już ma jednak ustawione dziedziczenie tego rekordu. To normalne. Na początku mówiłam, że tak jest w oryginalnej lokalizacji: I nie trzeba tego zmie
 20. picasso

  zamulony komp

  Jak mówiłam: Czy po deinstalacjach jest jakaś poprawa? Niestety statystyki pamięci są nadal kiepskie: ==================== Statystyki pamięci =========================== Procent pamięci w użyciu: 85% Całkowita pamięć fizyczna: 3935.06 MB Dostępna pamięć fizyczna: 589.97 MB Całkowita pamięć wirtualna: 7935.06 MB Dostępna pamięć wirtualna: 4314.54 MB 4GB pamięci fizycznej to niezbyt dużo dla systemu 64-bit. Problem zamulenia może być nie do rozwiązania bez dorzucenia większej ilości RAM.
 21. picasso

  zamulony komp

  To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę do właściwego działu Windows. Logi z FRST wyciągnąłeś z archiwum C:\FRST\Logs. Bieżące logi są zawsze w lokalizacji z której uruchamiasz FRST, czyli w tym przypadku katalog Pobrane. Z raportów nic nie wynika. Aczkolwiek jedna ze świeżych instalacji to Avast i być może to jego sprawka. Wbudowany w system Windows Defender jest bardzo dobrym rozwiązaniem i nie trzeba instalować dodatkowych antywirusów. 1. Sugeruję odinstalować Avast i WebAdvisor firmy McAfee. 2. Następnie drobne czyszczenie szczątków. Uruchom FRST.
 22. Ten błąd powinien być związany z tym, że próbujesz zmieniać uprawnienia na obiekcie którego Właścicielem jest inne konto / grupa. W Widoku Komputer prawy klik na dysk > Właściwości > Zabiezpieczenia > Zaawansowane > W polu Właściciel zmień na swoje konto i zaznacz "Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów" > Zastosuj. Następnie na liście kont dodaj swoje konto z Pełną kontrolą, a na dole zaznacz opcję "Zamień wszystkie wpisy uprawnień obiektów podrzędnych".
 23. Dotyczy to konkretnego podfolderu czy wszystkich? Konto Administrator jest u Ciebie wyłączone (niedostępne), więc możesz usunąć ten rekord z uprawnień. Administrator (S-1-5-21-2915685255-4076878800-3373238685-500 - Administrator - Disabled) Niestety nie znam żadnego żródła tego typu. Do porównań zawsze biorę własny system wiedząc gdzie brak modyfikacji lub czystą wirtualną maszynę.
 24. Folder "Intel" to niedomyślny obiekt utworzony przez instalator Twojej wersji sterowników uruchomiony w konkretnym kontekście uprawnień, więc jest możliwe że Właściciel odbiega od reszty. Właściciel per se to nie problem, liczą się konta z określonym dostępem. Czy po wykonaniu komendy zrestartowałeś system? I na chwilę obecną nie mam już żadnych pomysłów.
 25. Brak oznak infekcji. Temat przenoszę do działu Windows. Co widać w Menedżerze zadań w momencie owej aktywności, czy któryś z procesów ma oznaczenie wysokiej aktywności (procesora, pamięci, dysku)? Jednym z podejrzanych może być usługa "Adobe Genuine Software Service" (AGMService), bo widziałam zgłoszenia na temat wysokiej konsumpcji zasobów przez ten proces. Aktywność poszczególnych procesów może być jednak kroplą w morzu, bo wg statystyk pamięci w raporcie FRST bieda, aż 95% zajęte: ==================== Statystyki pamięci =========================== Procent pamięci w
×
×
 • Dodaj nową pozycję...