Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 355
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez picasso

 1. Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!
 2. picasso

  Adquard blokuje logowanie

  Jeśli wyjątek dodany w poprzednim temacie nadal jest na miejscu, obawiam się że to jest problem do zgłoszenia developerom AdGuard.
 3. picasso

  Aktualizacja forum

  Przed każdą aktualizacją bardzo długo ją analizuję wliczając w to testową instalację. Przykładowo ta aktualizacja czekała kilka miesięcy i została sprzęgnięta z przenosinami na nowy serwer. Użytkownicy widzą interfejs zewnętrzny i rzucające się w oczy funkcje, ale nie podszewkę. Forum to nie jest prosta stronka internetowa, to skomplikowana bestia z multum komponentów (w tym komponentów podmiotów trzecich) i zakres zmian jest potężny w rozmaitych partiach. Utrzymywanie starej wersji bez uzasadnień innych niż zmiany czysto wizualne to duże ryzyko. M.in. łaty bezpieczeństwa nie są do
 4. Lista zmian 2021 Rewizje tutorialu: 14/01/2021 Zaktualizowane rosyjskie tłumaczenie 24/01/2021 Brave, Vivaldi i Yandex Browser dodane do Skanu/Naprawy i EmptyTemp: 17/02/2021 Zaktualizowany opis "Załadowane profile"
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  @dragolice Zgłosiłam problem ponownie. Facet obiecał że się temu przyjrzy, chociaż nie wyklucza że ewentualne rozwiązanie i tak może być niepełne. @Microsofter Skoro jesteś na IE9 (Vista?), to spodziewaj się też innych problemów ze stronami. IE9 nie obsługuje połączeń TLS 1.2 i TLS 1.3. Przestarzałe i mało bezpieczne protokoły TLS 1.0 i 1.1 są obecnie deaktywowane w głównych przeglądarkach i na serwerach. Jeśli odwiedzane przez Ciebie strony https zaktualizują obsługę, nie będziesz mógł się nawet połączyć ze stronami. C
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  vs. I jeden z powodów: Jest oczywistym, że strony z jakimś prostym układem, bądź układem nie przewidującym ingerencji w wygląd, bądź strony które jeszcze nie zmodernizowały CSS nie wykazują defektu. Wsparcie dla IE11 jako "ostatniej wersji" było utrzymywane przez wiele lat. Już od kilku wersji forum na IE11 wykazywało różnice w stylu i braki obsługi określonych definicji CSS, a ich poprawianie było coraz bardziej ograniczane jako po prostu nieefektywne. No nie da się dorobić czegoś czego przeglądarka nie oferuje. Po kilku latach
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  Niestety, wsparcie dla przeglądarki IE11 (oraz wszystkich starszych wersji) zostało w końcu porzucone, bo utrzymywanie kompatybilności z tą przeglądarką dotychczas całkowicie blokowało przekodowanie stylów i ulepszanie obsługi CSS. Microsoft porzucił przeglądarkę, więc Invision w końcu też powiedziało "basta". IE11 nie obsługuje zmiennych CSS, więc nie jest możliwe dorobienie tu "wstecznej kompatybilności".
 8. picasso

  Aktualizacja forum

  Forum działa poprawnie. Opisywany problem sugeruje jedno z tych: 1. Stare cache strony z pomieszanymi elementami poprzedniej wersji strony i obecnej. Spróbuj przeładować cache "na twardo" poprzez CTRL+F5. 2. Używasz starej przeglądarki nie obsługującej zmiennych CSS. W temacie tutaj napisałam, że m.in. IE11 nie jest obsługiwany. Forum z jego poziomu jest nieużywalne i nie wygląda poprawnie:
 9. Pro forma zawiadomienie: Już nieaktualne. W styczniu 2021 został dodany skan Vivaldi i innych pochodnych Chromium.
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  Skorzystaj z pierwszego przycisku na przełączniku:
 11. picasso

  Aktualizacja forum

  Czy zmieniłeś konfigurację w:
 12. picasso

  Aktualizacja forum

  Tak, ten problem występował już w poprzedniej wersji forum, ale wydaje mi się że był mniej widoczny. Defekt wynika z tego, że nagłówek ma odrębne definicje kolorów dla postaci normalnej i przyklejonej i niestety przy otwieraniu linków ładuje się na chwilę nie ten styl co należy dopóki nie zostanie wykonany ruch przewinięcia. Zgłaszałam to już w maju 2019 autorowi stylu i pozwolę sobie zacytować jego odpowiedź: Yeah, I have a feeling that happens because the effect is triggered by scrolling, not on page load. I’ll try and look into this for a future update, however since this
 13. Forum zostało pomyślnie zaktualizowane do wersji 4.5.4.2. Co nowego: Nowy styl Przeglądarka IE11 nie jest już wspierana i forum z jej poziomu nie działa poprawnie. Powodem jest zastosowanie zmiennych CSS w stylach, czego IE11 jako bardzo stara przeglądarka od lat nieaktualizowana o nowe funkcje po prostu nie obsługuje. Problem będzie też dotyczył innych starych przeglądarek bez obsługi zmiennych CSS. Wszystkie style, czyli domyślny dostarczany z instalacją oraz nasz Chameleon, zostały przekodowane od zera. Dokładne detale na blogu Invision:
 14. Aktualizacja stylu. Wyżej opisywany styl Darkness Theme Lite został porzucony, gdyż styl nie jest kompatybilny z 4.5, zaś autor nie wykazuje się aktywnością i nie widzę szans na aktualizację. Zamiennie został wprowadzony Chameleon Dark. Czyli wracamy do struktury znanej ze stylu ustawionego jako domyślny i etykiet "Nowe":
 15. picasso

  Modernizacja serwera

  Migracja na nowy serwer pomyślnie wykonana. Aktualizacja jest omawiana w osobnym wątku.
 16. Jak wspominałam pod koniec poprzedniego roku, jest planowana radykalna modernizacja serwera. W toku są przenosiny na nowy serwer. Obecnie nowy serwer z kopią fixitpc jest uruchomiony (acz niedostępny publicznie) i nadal sprawdzamy rezultaty. Przenosiny per se nie nastręczają trudności, ale w planach jest również inwazyjna aktualizacja forum mająca też odbicie w wyglądzie. Toteż testowa aktualizacja forum zostanie wykonana na nowym serwerze, a po potwierdzeniu za jednym zamachem odbędzie się przełączenie na nowy serwer i aktualizacja forum. Czasokres wykonania zadania maksymalnie do 1 lutego 20
 17. Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
 18. picasso

  Picasso widziałaś to...

  @Bonifacy Bez zaskoczenia, to nie pierwszy raz tylko teraz inne narzędzie jest na tapecie. Dla mnie koniec dyskusji to wątek "Malware nowej generacji". Jest raczej jasne, że autor artykułu nie siedzi w środowisku malware. Niezależnie od tego jak niszowe moje forum jest, nie zamierzam komentować na DP. Myślę, że zrozumiesz dlaczego mnie tam nie było i nie będzie. @iJuliusz jest obecnie pod skrzydłami BleepingComputer, bo ja nie byłam mu w stanie zapewnić długofalowego szkolenia, i wyrywkowo przyglądam się jego postępom. Życzę mu powodzenia i oczekuję na niego tutaj na forum, jeśli
 19. Nareszcie. W FRST została dodana opcja filtrowania sekcji "Jeden miesiąc" w celu skrócenia bardzo długich logów będących konsekwencją Windows Update (możliwe nawet kilka tysięcy rekordów). Podpisane cyfrowo pliki wykonywalne Microsoftu są domyślnie ukryte. By pobrać skan po staremu z listą plików Microsoftu należy odznaczyć opcję w sekcji Filtrowanie. Wprawdzie opcja w oknie występuje pod nazwą "Jeden miesiąc", ale filtrowanie dotyczy tylko listy "Jeden miesiąc (utworzone)" a nie "Jeden miesiąc (zmodyfikowane)".
 20. Kontekst problemu Opis może być przydatny dla osób posiadających starsze dyski. Od dawna zbierałam się do przekopiowania danych z dysków nieużywanych komputerów i ciągle to odkładałam "na później", dopiero teraz znajdując czas. Jeden z nich to archaiczny komputer, od wieków nieuruchamiany, z 3 dyskami w schemacie MBR z partycjami NTFS pod kontrolą systemu XP. Wszystkie dyski typu IDE, ale jeden z nich (niesystemowy) był podłączony okrężnie poprzez kartę PCI (w ówczesnym czasie było to obejście limitacji obsługi "dużych dysków" pod XP bez SP) i w konsekwencji wykrywany jako "SCSI" a
 21. Uzyskiwanie dostępu do "nieprawidłowych dysków dynamicznych" Dotyczy dysków w schemacie MBR (a nie GPT!) przemigrowanych spod starszego systemu do Windows 10. Problem możliwy także na linii dwóch systemów operacyjnych tego samego typu (np. Windows 7).
 22. Czy miałeś zainstalowane jakieś dodatkowe rozszerzenia via CrossPilot, a konkretniej do ściągania z Youtube? Opisywany w linku downloader z Addoncrop zawiera adware, które wykonuje przekierowania przy wyszukiwaniu na Google.
 23. FRST nie skanuje ustawień przeglądarki Vivaldi i prawdopodobnie nigdy nie będzie ze względu na niszowość, więc problem w logach nie jest widoczny. Już po ptakach, ale w takim przypadku musiałby zostać zadany skrypt do FRST listujący zawartość pliku preferencji i folderu rozszerzeń. Zanim zamknę temat, proszę podaj jak nazywało się to rozszerzenie i skąd zostało pobrane. Przyda się innym użytkownikom.
 24. picasso

  Mylące emotikony

  Ten bug został rozwiązany w nowej wersji IPB 4.5: Fixed an issue where emoji may still replace in the editor even if the setting is disabled. Ale do aktualizacji forum jeszcze trochę upłynie. To zbyt świeże wydanie i nadal badam grunt. Oficjalny pakiet spolszczający też jeszcze niedostępny.
 25. Skan Internet Explorer został przeniesiony do Addition.txt. Przeglądarka przestarzała, niewspierana na wielu nowoczesnych stronach i rzadko używana (o ile użytkownik nie jest zablokowany w jakimś limitowanym środowisku).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...