Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 463
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

6 obserwujących

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 06.09.1978

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

106 061 wyświetleń profilu
 1. picasso

  Powolne ładowanie forum

  Łamię sobie głowę nad tym już od kilku dni. Jako że problem nie występuje ani u mnie ani u moich znajomych, mogę polegać jedynie na zewnętrznych skanerach. Raport Google jest typowy dla forów IPB w rozumieniu "zgłaszanych problemów", a uzyskanie stówy w wynikach jest utopią. Ba, na innych forach są nawet gorsze wyniki, a i tak nie mam problemu z otwieraniem tych konkretnych forów. Bardzo liczę na to, że nowa aktualizacja forum poprawi Waszą sytuację. PS. Na wszelki wypadek dodam, że jest jedna spodziewana zwieszka codziennie o 3 po południu, bo wtedy jest zrzucana kompleksowa kopia
 2. @Mati420 Wszystkie tematy połączyłam. Powiedziałeś, że sformatowałeś system. Z jakiego nośnika (oficjalny legalny czy modyfikowany pobrany "na lewo)? Rozwiń co dokładnie oznaczają te opisywane zmiany, czyli co i gdzie widać. Dodaj raporty FRST z systemu wykazujące co obecnie w systemie jest ładowane. Przypominam byś skonfigurował raporty z FRST wg instrukcji z linkowanego wcześniej tematu. Ponownie, jakie przesłanki do tego twierdzenia. Co i gdzie widać.
 3. W kwestii Chrome jest jeszcze nadzieja. Chrome Root Program - Google pracuje nad własną bazą certyfikatów na podobieństwo Firefox, co uniezależni Chrome od baz certyfikatów urządzeń (z wyjątkiem Apple). Wstępna baza certyfikatów figurująca w/w linku zawiera ISRG Root X1. Nie wiadomo jednak w której wersji Chrome zostanie to zaimplementowane.
 4. Proszę opisz jaki masz problem i dostarcz prawidłowe logi FRST.txt, Addition.txt i Shortcut.txt wstawione jako załączniki a nie wklejone w poście. Instrukcje tworzenia raportów, proszę zaznacz tylko opcje wskazane w instrukcji:
 5. picasso

  Powolne ładowanie forum

  @Penicylina @jessica Na podstawie wyników z Google Measure wprowadziłam korektę w kwestii ładowania Font Awesome. Raport się poprawił. Dajcie znać czy widzicie jakieś zmiany. Aktualizacja forum swoją drogą, ale muszę mieć więcej czasu na jej sprawdzenie.
 6. Niestety nic mi nie wiadomo na temat potencjalnego deszyfratora.
 7. picasso

  Powolne ładowanie forum

  Ja niestety tego nie widzę i nie potrafię odtworzyć. Strona ładuje się u mnie błyskawicznie. Wkrótce będzie nowa aktualizacja forum do wersji 4.6.7, którą obecnie testuję. Być może ona wniesie coś do sprawy. To stary temat z 2018 dotyczący innej wersji forum. Prawie wszystkie tematy w dziale Serwis są zamykane po określonym upływie czasu. Gdy pojawia się podobny problem, po prostu należy założyć nowy temat.
 8. Zgodnie z podejrzeniem, "PUP.Optional.Legacy" to mała nieaktywna resztka i usunięcie tego z rejestru nie powinno mieć żadnych skutków pod kątem wydajności. Twoim problemem definitywnie nie jest infekcja. Opisujesz problemy z pierwszą aktualizacją ESET oraz losowe występowanie problemów z wydajnością. Ja jednak sugeruję w pierwszej kolejności odinstalować ESET całkowicie, następnie dla pewności jeszcze przejechać przez ESET Uninstaller, i sprawdzić jak działa system przez dłuższy czas bez tego programu. Co do legalności systemu, nie jest dla mnie jasne jaki loader był uż
 9. Temat zostanie przeniesiony do działu Windows. 1. W systemie brak oznak infekcji. Jeśli chodzi o "winowajców": Nie podałeś raportów tych programów (dostarcz), ale po nazwie kodowej wątpliwe by miało to coś wspólnego z problemami w systemie, wygląda na jakieś resztki w przeglądarce. 2. Jeśli chodzi o błędy DCOM, to wyglądają na nagrane w Trybie awaryjnym (tu z obsługą Sieci). W takim trybie to norma i nie trzeba podejmować żadnych działań: Dziennik System: ============= Error: (10/08/2021 07:30:17 PM) (Source: DCOM) (EventID: 10
 10. Dodam, że z poziomu serwera mam ograniczone pole manewru. IIS obsługuje dwa modele łańcuchów, ale tylko jeden z nich może być aktywny. Na serwerze jest ustawiony łańcuch Modern, co można sprawdzić na stronie Quick Chain Checker: Certificate Chain for www.fixitpc.pl fixitpc.pl ▶ R3 ▶ [ISRG Root X1] Let's Encrypt Modern Chain (May not support some older devices) This Let's Encrypt chain uses the newer ISRG Root X1 root, which is trusted by current operating systems. This chain may cause issues for some old devices, particularly
 11. Bieżący certyfikat: nie jest "self-signed", pochodzi z zaufanego źródła Let's Encrypt, nie wygasł (data kolejnego odświeżenia: 20 grudnia 2021) a test serwera wykonany z poziomu Qualys SSL Labs zgłasza: Trusted Yes [Mozilla Apple Android Java Windows] Handshake Simulation: Android 7.0 RSA 2048 (SHA256) TLS 1.2 > h2 TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384 ECDH secp384r1 FS Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że Twój Android próbuje używać starego wygasłego certyfikatu DST Root CA X3, bo pod koniec września Let's Encrypt zmieniło z DST Root
 12. Nie widziałam żadnej wtyczki w Marketplace, która adresowałaby ten teren. Jak sądzę, tu po prostu limit czasowy jest jedynym pewnym rozwiązaniem. Zatrzymywanie spamu przy rejestracji czy pisaniu postów to osobne zagadnienie, bo blokada może być wykonana wg określonych parametrów (IP, adres e-mail, nazwa użytkownika).
 13. Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to ja również widzę ten obraz w podobny sposób na Desktopie. Jak mówię, na razie zostawiam ustawienia domyślne.
 14. Tak, zgadzam się z Wami, że jest to nieporęczne, ale niestety nie mogę poluzować ograniczeń. Ten limit czasowy jest konieczny, bo to zabezpieczenie przed zaspamowaniem serwera zapytaniami w pętlach, co mogłoby doprowadzić nawet do padu serwera. Są niebezpieczne automatyczne boty nastawione na takie operacje oraz "żartownisie" zabawiający się w taki sposób. Nie jest możliwe rozróżnienie co za rodzaj wyszukiwania został uruchomiony i przez kogo. Nie wiem czy jest to technicznie wykonalne bez grzebania w kodzie forum, czego bardzo chciałabym uniknąć.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...