Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Zawartość

  36 221
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 1978-09-06

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

95 005 wyświetleń profilu
 1. picasso

  Działanie Forum

  Główne kolory zostały przeze mnie skopiowane z .... poprzedniego stylu, a różnicą jest po prostu nieco ich inne zastosowanie/zestawienie i kontrast oraz zamalowanie głównych przycisków na czerwonawy. Ale już widzę z czym masz problem. Widzisz wersję stylu dla mniejszych ekranów (aka Tablet), bo okno masz nie za duże. Poprzednia wersja forum bazowała na archaicznym systemie i nie serwowała adaptacji oraz optymalizacji, na mniejszych oknach pojawiały się skrole. Jak zaznaczone w wątku Aktualizacji, obecny styl jest responsywny i dostosowuje się do zakresu widoczności. Umownie są zdefiniowane trzy progi (Komputer | Tablet | Smartfon), ale zmiana występuje niezależnie od tego czy urządzenie jest typu przenośnego. Im mniejszy ekran czy okno przeglądarki, tym mniej elementów widać i zmienia się też układ. W wersji Tablet nagłówek forum jest mocno zredukowany i pojawia się bardzo uproszczone oraz inaczej zorganizowane menu dla urządzeń mobilnych, na stronie głównej nie ma awatarów, pasek boczny ląduje na spodzie a nie z boku, w edytorze widać mniej przycisków. Fragment strony głównej w widoku Komputer i Tablet: Menu edytora w widoku Komputer i Tablet: Użytkownik po swojej stronie nie ma wpływu na to zachowanie, przyjmując że otworzone okno nie może już być powiększone. Administrator także w łatwy sposób nie może zmienić progu przy którym następuje przełączenie między widokiem Komputer a Tablet, bo wartość jest na twardo zdefiniowana w ogromnej ilości miejsc w plikach CSS. Progi są ustawione następująco: Komputer: minimalna szerokość 980 px Tablet: maksymalna szerokość 979 px Smartfon: maksymalna szerokość 767 px Czy te problemy występują u Ciebie notorycznie? Ja nie zanotowałam żadnego z nich. Jedyny przypadek z wyszukiwaniem którego jestem świadoma, to gdy indeks wyszukiwania jest w przebudowie, ale w takim przypadku jest na stronie wyników wyszukiwania stosowny komunikat o "niekompletnych wynikach". Wolne działanie forum podczas przebudowy indeksu jest spodziewane.
 2. picasso

  Działanie Forum

  Żaden z wymienionych problemów u mnie nie występuje. Forum ładuje mi się ekspresowo, nie widzę też nigdzie defektów graficznych... Przedstaw na zrzutach ekranu o co chodzi z kolorami i przyciskami. Podaj też z poziomu jakiego urządzenia i przeglądarki (włącznie z wersją oraz zainstalowanymi dodatkami) wchodzisz na forum.
 3. picasso

  Mylące emotikony

  Są użytkownicy (wliczając mnie), którzy są przyzwyczajeni do "pisania" emotikon, bez używania menu. Szybciej wpisuję z klawiatury kod niż klikam dwa razy w menu. Ale jak mówię, funkcja podmiany tekstu została tu już wyłączona. Nadal nie wiem dlaczego nagle zastępowanie się samoczynnie uaktywniło. Tu nie chodzi tylko o zastępowanie C: i D: przez Emoji (co nie ma miejsca przy deaktywacji w/w funkcji). W logach jest więcej elementów czy kombinacji znaków, które przeklejone do dowolnego edytora HTML zostaną niekorzystnie przetworzone a nawet usunięte. Z tego powodu od początku do skryptów FRST i określonych składni stosowany jest tu Kod, a nie Cytat czy wklejanie wprost w poście.
 4. picasso

  Mylące emotikony

  Już jakiś czas temu w wątku aktualizacji zaadresowałam tę sprawę. Automatyczne zastępowanie tekstu przez Emoji/Emotikony zostało tu zdeaktywowane ze względu na niepożądane podmiany. Np. litery dysków C: i D: (stosowane w komendach naprawczych) były konwertowane na buźki. Nadal jest aktywne automatyczne uzupełnianie :krótkich kodów: Emoji. Opcja była ustawiona poprawnie, nie wiem dlaczego nagle zaczęło zastępować kody. Zresetowałam opcję ponownie i póki co tekst nie jest zastępowany: HKLM\...\Run: ["Ctfmon" = "CTFMON.EXE"] => C: \\ Windows \\ system32 \\ ctfmon.exe I przypominam, że do zapobiegania parsowaniu kodów służy przycisk Kod . Nie bez przyczyny skrypty do FRST są umieszczane przeze mnie w Kodzie a nie Cytacie. To zapobiega także innym zniekształceniom logów. Post z buźkami poprawiłam, umieszczając skrypty w Kodzie.
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  Oczekuje aktualizacja poprawkowa IPB 4.3.6, którą prawdopodobnie przeprowadzę w nadchodzącym weekendzie. Aktualizacja drobna i forum nie powinno być długo wyłączone. PS. Z linków współdzielenia pod tematem oraz ze stopki forum zostały usunięte ikony Google +. Serwis zostanie zamknięty. Więcej informacji: Google+ Shutting Down After Bug Leaks Info of 500k Accounts.
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  Lepiej jest stosować przycisk zamiast starych BBCode, ale na wszelki wypadek dodam, że w spoilerze wpisywanym ręcznie ta przerwa ujawnia się w różnym miejscu, w zależności od tego gdzie umieścisz pierwszą linię. [spoiler]linia1 linia2[/spoiler] To jest układ powodujący wstawianie przerwy między pierwszą a drugą linią: [spoiler] linia1 linia2 [/spoiler] W tym układzie przerwa się pojawia "u góry", a nie między liniami, co wizualnie jest bardziej do przyjęcia w kontekście większej ilości linii.
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  @jessica To się dzieje, jeśli używasz BBCode spoiler, czyli wpisujesz tagi ręcznie: [spoiler][/spoiler] Problemu nie ma, jeśli użyjesz przycisk spoilera . W pierwszym poście jest ostrzeżenie na temat obsługi BBCode: Zalecanym jest używanie przycisków w edytorze, by wprowadzić określone formatowanie i widzieć poprawną formę docelową od razu w poście. Wprawdzie standardowe formatowanie BBCode jako takie nadal można wklejać bezpośrednio w edytorze i sprawdzić rendering przy udziale przycisku Podgląd , ale rezultaty nie są już gwarantowane. Obsługa BBCode jest podstawowa, a bugi związane z BBCode w ogóle nie są już rozwiązywane, więc wszelkie problemy związane z tym typem formatowania są poza zasięgiem mojej naprawy.
 8. 1. Uruchom Program Install and Uninstall Troubleshooter i za jego pomocą spróbuj usunąć (o ile będą widoczne): Fotogalerie, Hi-Rez Studios Authenticate and Update Service, Movie Maker, Smite, Windows Live Essentials. Po tej operacji dalsze doczyszczanie szczątków po programach w spoilerze. 2. Zasadnicze przygotowanie do instalacji SP1, to oznaczenie partycji z Windows jako Aktywna. Start > w polu szukania wpisz diskmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. z prawokliku na partcję C z Windows wybierz Oznacz partycję jako aktywną. Jeśli opcja będzie zszarzona, zdejmij tę flagę dla partycji z Linuxem i ponów próbę. Wykonaj restart komputera, by się upewnić że Windows startuje poprawnie. 3. Jeśli punkt 2 wykonana się poprawnie, podejmij się instalacji z Windows Update.
 9. picasso

  Błąd STOP: C000021a

  Podaj mi jeszcze listę wszystkich wystąpień tych plików. Uruchom FRST, w polu Szukaj wpisz nazwy rozdzielone średnikami: advapi32.dll;IERTUTIL.dll;WININET.dll Klik w Szukaj plików i dostarcz wynikowy plik Search.txt.
 10. picasso

  Błąd STOP: C000021a

  Jak mówiłam, muszę to wytypować, tzn. zorientować się po datach w logu która aktualizacja Windows Update przypuszczalnie była instalowana, następnie wyciągnąć pliki z tej konkretnej aktualizacji i przesłać Ci do podstawienia.
 11. Brakuje pliku FRST Addition. Doczep go w poście powyżej. Analizą tematu zajmę się dopiero późnym wieczorem.
 12. picasso

  Błąd STOP: C000021a

  Jak zaznaczone w opisie, SFC uruchomione z poziomu środowiska zewnętrznego nie nagrywa do CBS.LOG. Nie jesteś więc w stanie zweryfikować co widzi narzędzie. Natomiast log z FRST podaje dokładnie informację które KnownDLL jest uszkodzone, jest to 5 plików: ==================== Known DLLs (Whitelisted) ========================= [2018-08-03 08:30] - [2018-08-19 12:51] - 000000000 _____ () C:\Windows\SysWOW64\advapi32.dll [2018-08-03 08:30] - [2018-06-16 08:38] - 000049664 _____ () C:\Windows\System32\IERTUTIL.dll [2018-08-03 08:30] - [2018-06-16 08:31] - 000576512 _____ () C:\Windows\SysWOW64\IERTUTIL.dll [2018-08-03 08:31] - [2018-08-03 08:31] - 000002908 _____ () C:\Windows\System32\WININET.dll [2018-08-03 08:30] - [2018-06-08 08:18] - 000004608 _____ () C:\Windows\SysWOW64\WININET.dll Ale pośrednio w raporcie widać, że uszkodzenia są szersze. Jedna z ostatnich instalacji Windows Update nie poszła poprawnie i jest dużo plików bez opisu "Microsoft Corporation". Czy podczas aktualizacji systemu komputer został gwałtownie wyłączony? Rozwiązaniem doraźnym jest wstawienie tych 5 plików KnownDLL, by w ogóle uruchomić system. Potrzebuję trochę czasu na to, by te pliki skompletować, gdyż nie mogą to być pliki wzięte na oko (muszą się zgadzać takie parametry jak dokładna wersja komponentu i suma kontrolna). Ale pozostanie problem reszty. SFC uruchomione spod Windows prawdopodobnie nie naprawi ich (brak kopii do naprawy). Nie ma punktu Przywracania systemu, by odkręcić stan.
 13. Problem jest bardziej zorientowany na usterkę systemową niż infekcję i zostaje przeniesiony do działu Windows. W systemie jest owszem adware i to bardzo stare, ale to jawi się jako wątek poboczny. Poza tym dużo starego softu, w tym antywirus w wersji z roku 2014, który produkuje błędy. Problem zasadniczy, czyli niemożność instalacji SP1, wygląda na złożony, tzn. nie chodzi tu prawdopodobnie tylko o to, że usługa jest wyłączona. Są tu obce partycje - typ 83 i 82 to identyfikatory partycji Linuxa, a jedna z nich jest ustawiona jako partycja Aktywna, podczas gdy komponenty startowe Windows są zlokalizowane na partycji nie oznaczonej jako Aktywna. Co w ogóle jest na tych partycjach? Czy jest tu jakiś dual boot z Linuxem? ==================== Laufwerke ================================ Drive c: () (Fixed) (Total:261.08 GB) (Free:38.13 GB) NTFS ==>[System mit Startkomponenten (eingeholt von Laufwerk)] ==================== MBR & Partitionstabelle ================== ======================================================== Disk: 0 (Size: 298.1 GB) (Disk ID: 34C1D137) Partition 1: (Not Active) - (Size=261.1 GB) - (Type=07 NTFS) Partition 2: (Not Active) - (Size=17.9 GB) - (Type=83) Partition 3: (Active) - (Size=15.3 GB) - (Type=83) Partition 4: (Not Active) - (Size=3.8 GB) - (Type=82) Wygląda na to, że układ skutkuje tymi błędami: Applikationsfehler: ================== Error: (08/19/2018 04:40:56 PM) (Source: VSS) (EventID: 8193) (User: ) Description: Volumeschattenkopie-Dienstfehler: Beim Aufrufen von Routine "IVssAsrWriterBackup::GetDiskComponents" ist ein unerwarteter Fehler aufgetreten. hr = 0x80070057, Falscher Parameter. Vorgang: OnIdentify-Ereignis Generatordaten werden gesammelt Kontext: Ausführungskontext: ASR Writer Generatorklassen-ID: {be000cbe-11fe-4426-9c58-531aa6355fc4} Generatorname: ASR Writer Generatorinstanz-ID: {54a508ed-dace-464f-b51b-8e208355cc4f} Error: (08/19/2018 04:26:39 PM) (Source: VSS) (EventID: 8193) (User: ) Description: Volumeschattenkopie-Dienstfehler: Beim Aufrufen von Routine "IVssAsrWriterBackup::GetDiskComponents" ist ein unerwarteter Fehler aufgetreten. hr = 0x80070057, Falscher Parameter. Vorgang: OnIdentify-Ereignis Generatordaten werden gesammelt Kontext: Ausführungskontext: ASR Writer Generatorklassen-ID: {be000cbe-11fe-4426-9c58-531aa6355fc4} Generatorname: ASR Writer Generatorinstanz-ID: {01d6733c-101f-4e14-84b2-e9cc93ac8f6f} Instalacja Service Pack zgłasza następujące błądy: Systemfehler: ============= Error: (10/11/2014 06:03:45 PM) (Source: Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient) (EventID: 20) (User: NT-AUTORITÄT) Description: Installationsfehler: Die Installation des folgenden Updates ist mit Fehler 0x80070643 fehlgeschlagen: Windows 7 Service Pack 1 für x64-basierte Systeme (KB976932) Error: (10/11/2014 06:03:43 PM) (Source: Microsoft-Windows-Service Pack Installer) (EventID: 8) (User: NT-AUTORITÄT) Description: Fehler bei der Service Pack-Installation. Fehlercode: 0x800f0a12. Jeden z nich wydaje się ściśle powiązany z obecnością partycji Linuxa i brakiem flagi Aktywna dla partycji z Windows. Podobny problem z forum: Rozpocznij od prostych czynności czyszczenia komputera z adware i starego oprogramowania, by przygotować grunt do dalszej diagnostyki. 1. Odinstaluj: Avira, Avira Free Antivirus, DAEMON Tools Lite, Java 7 Update 9, Mozilla Firefox 32.0.3 (x86 de), Mozilla Maintenance Service, OpenOffice.org 3.4.1, Skype™ 6.11, WindowsMangerProtect20.0.0.722, Windows Live Essentials, WinRAR 4.20 (64-Bit) oraz wszystkie programy których nie używasz. 2. Uruchom AdwCleaner i wybierz opcję czyszczenia z infekcji. 3. Zrób nowy log FRST z opcji Untersuchen, zaznacz pole Shortcut. Dołącz też log AdwCleaner. Odpowiedz szczegółowo na pytanie o co chodzi z Linuxem. 
 14. picasso

  Aktualizacja forum

  Wydaje mi się, że problemem jest mimo wszystko typ przeglądarki i prawdopodobnie chodzi o to zgłoszenie na trackerze Chromium. Na moim telefonie Samsunga z Androidem domyślna przeglądarka telefonu, czyli Samsung Internet 7.2 (jest to klon oparty na Chromium 59), nie ma problemu z "Text scaling". W tej przeglądarce nie występuje też opcja "Force". Przykładowo, suwak ustawiony na 150% i skaluje cały tekst tak jak tego oczekujesz: Na tym samym telefonie przeglądarka Chrome 68 nie skaluje wcale. Z kolei na moim drugim telefonie iPhone opcja "Text scaling" w ogóle nie jest dostępna w Chrome.
×