Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Zawartość

  36 250
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 1978-09-06

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

96 193 wyświetleń profilu
 1. picasso

  I am with you

  Hi icotonev, Fellow member? Well, you can switch the forum options to English using the Język menu at the left-bottom of the page: But I'm afraid a public discussion field is rather Polish only...
 2. picasso

  Nie działa przycisk dotacji

  Przycisk naprawiony. Więlkie dzięki za zgłoszenie i chęć pomocy.
 3. Forum otrzymało dodatkowy bardzo ciemny styl do trybu nocnego. Styl jest dostępny dla wszystkich, tzn. Goście nie muszą się rejestrować by go wybrać. W menu wyboru stylów jest nowa pozycja Fixitpc (ciemny). Nie jest ustawiony tu jako domyślny, gdyż tak radykalny design nie wszystkim może przypaść do gustu. Kto chętny, ten musi sobie ręcznie wybrać tę pozycję z menu. Z perspektywy strukturalnej styl ten jest lustrem domyślnego stylu dostarczanego z instalacją (pozostawionego tylko do celów diagnostycznych), tzn. jest pozbawiony specjalnych cech figurujących w naszym głównym stylu. Cały nagłówek jest standardowy i nie pływa po ekranie, a menu są inaczej skonstruowane. Obecność nowych postów jest oznaczana zmianą ikonek forum na pomarańczowy zamiast dodatkowej etykiety "Nowe".
 4. picasso

  Aktualizacja forum

  Na niektórych przeglądarkach ujawnił się defekt z przebitką tekstową na kontrolkach w stanie wyłączonym: Problem dotyczy przede wszystkim najnowszych wersji Firefox i Chrome. Natomiast na Edge i przeglądarkach mobilnych (przynajmniej niektórych) przycisk wygląda poprawnie. Jest to bug IPS, który zostanie rozwiązany w kolejnej wersji forum.
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  Nadciąga kolejna wersja 4.4, którą planuję zainstalować. Nie jest pewnym kiedy dojdzie to do skutku. Jak zwykle, dam znać tutaj w temacie. Przy okazji: - Został zmieniony wygląd nagłówka dla formy pojawiającej się podczas przewijania strony w dół na dużych ekranach oraz dla widoków na mniejszych ekranach, w celu odróżnienia go od belek tematów / postów. - Zdefiniowałam też by na mniejszych ekranach menu z opcjami było zawsze widoczne. Na razie to zachowanie jest wspólne dla widoków Tablet i Smartfon, w razie potrzeby zostanie ograniczone tylko do widoku Tablet. - Został dodany standardowy widżet rejestracyjny dla Gości (odpowiednik komunikatu dla Gości ze starszej wersji stylu). Początkowo nie włączałam go, gdyż w widoku Komputer odnośniki do logowania i rejestracji są raczej widoczne na pasku. Niemniej w widokach Tablet i Smartfon linki są zagrzebane w menu.
 6. Dodana detekcja naruszenia zmiennej środowiskowej Path. Ponadto, sporo nowych punktów ładowania, ale w tutorialu (rzecz jasna tendencyjnie ograniczonym) wylądowała tylko informacja o niestandardowym hosts.ics. (post na kasację)
 7. picasso

  Święta!...Święta! :)

  Ubiegłeś mnie, już już miałam zakładać wątek. 😀 Ciepłej Wigilii, dobrej "rybki", kupy prezentów i dużo szczęścia!
 8. picasso

  Aktualizacja forum

  Raportowanie w tej samej formie nadal dostępne. Po najechaniu myszą na belkę posta ujawnia się tekst Zgłoś (wierny odpowiednik Twoich poprzednich komunikacji ze mną). Zrzut z w/w tematu z poziomu konta zwykłego użytkownika bez żadnych szczególnych uprawnień: W tej kwestii rozkładam ręce. Nie wiem dlaczego u Ciebie linki stają się nieklikalne po wklejeniu do edytora. U mnie bez zarzutu. Nie jestem pewna co masz na myśli z tą skopaną nawigacją "Nieprzeczytanych". Przecież teraz masz większe możliwości jako użytkownik bez udziału Administratora (uprzednio nędzny zestaw bez możliwości zmiany czegokolwiek samodzielnie): W konfiguracji nowego kanału możesz wybrać: Status przeczytania: Tylko nieprzeczytana zawartość Typ zawartości: tematy (czyli brak rejestracji nowy użytkowników i aktywności statusów) Widok domyślny: kompaktowy (czyli tylko tytuły tematów bez częściowego podglądu tematu) Po zapisaniu kanału możesz ustawić sobie go jako domyślny. Czyli: najechanie na przycisk Aktywność na samej górze > po rozwinięciu menu najechanie na Twoje kanały aktywności > klik > w sekcji Własne kanały klik w nazwę nowo utworzonego > po otworzeniu go w nagłówku kanału klik w ikonkę ustawiającą kanał jako domyślny: I na pasku nawigacji kanał jak ulał. Jeden klik i prawie jak w starej wersji forum, pomijając oczywiste wizualne różnice i inne podziały czasowe.
 9. Dodany skan Telephony Service Providers (TSP) oraz rozszerzony skan WMI. (post na kasację)
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  Poprawiłam. Na wszelki wypadek powtórzę: gdy ładujesz załącznik, nie jest on osadzany w poście i ląduje na szarym końcu, pozostając tam. Gdy zaczniesz post edytować, wprowadzany tekst plasuje się nad załącznikami, o ile nie osadzisz załączników w konkretnym miejscu poprzez ustawienie tam kursora i następnie zastosowanie przycisku . Działanie jest takie samo jak w poprzedniej wersji forum, tylko zmieniła się forma prezentacji nieosadzonych załączników (tzn. teraz integrują się wizualnie z postem nie wyglądając jak nieosadzone). Niestety ostatnimi miesiącami cienko przędłam, miałam też skomasowanie problemów osobistych, w tym brak dostępu do komfortowej obsługi komputera (remont generalny domu). Zdaję sobie sprawę, że źle to wszystko wygląda, ale zapewniam, że forum w żadnym wypadku nie zostało przeze mnie porzucone.
 11. picasso

  Aktualizacja forum

  A, przez nieuwagę przeczytałam "na" zamiast "nad". Czyli chodzi Ci o kolejność obiektów w poście. Nie ma znaczenia czas wykonania edycji tylko miejsce w którym ją zrobiłeś, tzn. gdzie był ustawiony kursor. Domyślnie po załadowaniu załącznika z obrazkiem ląduje on na spodzie posta, dopóki nie wykorzystasz opcji osadzania go w konkretnym miejscu w poście poprzez przycisk . W poprzedniej wersji forum zachowanie było podobne (edycja tekstu zawsze nad załącznikami nie osadzonymi w konkretnym miejscu w poście). Różnica w stosunku do poprzedniej wersji forum to, że te nieosadzone jeszcze obrazki/pliki nie mają napisu "Załączone obrazy/pliki", co w poprzedniej wersji forum mocno izolowało spód, a edycje dokonane w tekście powyżej były bardziej widoczne jako takie. Otwórz post do edycji, skasuj obraz z treści posta (ale nie z menedżera "Dodane grafiki" na spodzie z ikonką i Kosza), następnie ustaw kursor w miejscu powyżej edycji i wykorzystaj przycisk by tam osadzić obrazek.
 12. picasso

  Aktualizacja forum

  Tekst "Edytowane X minut temu przez Bonifacy" nie jest częścią obrazka tylko tekstem pod nim. Pod obrazkiem jest szara linia przerywana oddzielająca kontener posta od kontenera informacji o edycji. Tę linię oddzielającą wprowadziłam na własny rachunek, bo domyślnie tekst o edycji w żaden sposób nie był odizolowany od reszty i przyklejał się do ostatniego obiektu w poście. Na oryginalnym stylu IPS można to porównać.
 13. picasso

  Aktualizacja forum

  Nigdy nie sprawdzałam jak forum działa w takim limitowanym środowisku zewnętrznym, ale wydaje się prawdopodobnym, że o to tu właśnie chodzi. Podobny problem z brakiem wykrywania linków występował, gdy forum było testowane na localhoście (przed właściwą aktualizacją), ale to warunki specyficzne i efekty były w pełni uzasadnione.
 14. picasso

  Aktualizacja forum

  Link poprawiłam tylko w temacie właściwym. Nie przeoczyłam drugiego wystąpienia tutaj w poście #22, zostawiając go jako próbkę do wglądu. Niestety nadal nie wiem o co chodzi. Nie potrafię tego zachowania odtworzyć. Linki są u mnie automatycznie wykrywane zaraz po wklejeniu. Używam Firefox 63 z uBlock Origin. uBlock czy uBlock Origin? Czy domyślne ustawienia były modyfikowane? Czy są jeszcze jakieś inne dodatki w przeglądarce?
 15. picasso

  Aktualizacja forum

  @Bonifacy Nie wiem dlaczego link nie został automatycznie utworzony. Poprawiłam go ręcznie. W jaki sposób link przeklejałeś, czy z paska adresów przeglądarki, czy z innego źródła? Czy jesteś na jakiejś nietypowej przeglądarce z jakimiś blokadami?
×