Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Zawartość

  36 242
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 1978-09-06

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

95 599 wyświetleń profilu
 1. Dodana detekcja naruszenia zmiennej środowiskowej Path. Ponadto, sporo nowych punktów ładowania, ale w tutorialu (rzecz jasna tendencyjnie ograniczonym) wylądowała tylko informacja o niestandardowym hosts.ics. (post na kasację)
 2. picasso

  Święta!...Święta! :)

  Ubiegłeś mnie, już już miałam zakładać wątek. 😀 Ciepłej Wigilii, dobrej "rybki", kupy prezentów i dużo szczęścia!
 3. picasso

  Aktualizacja forum

  Raportowanie w tej samej formie nadal dostępne. Po najechaniu myszą na belkę posta ujawnia się tekst Zgłoś (wierny odpowiednik Twoich poprzednich komunikacji ze mną). Zrzut z w/w tematu z poziomu konta zwykłego użytkownika bez żadnych szczególnych uprawnień: W tej kwestii rozkładam ręce. Nie wiem dlaczego u Ciebie linki stają się nieklikalne po wklejeniu do edytora. U mnie bez zarzutu. Nie jestem pewna co masz na myśli z tą skopaną nawigacją "Nieprzeczytanych". Przecież teraz masz większe możliwości jako użytkownik bez udziału Administratora (uprzednio nędzny zestaw bez możliwości zmiany czegokolwiek samodzielnie): W konfiguracji nowego kanału możesz wybrać: Status przeczytania: Tylko nieprzeczytana zawartość Typ zawartości: tematy (czyli brak rejestracji nowy użytkowników i aktywności statusów) Widok domyślny: kompaktowy (czyli tylko tytuły tematów bez częściowego podglądu tematu) Po zapisaniu kanału możesz ustawić sobie go jako domyślny. Czyli: najechanie na przycisk Aktywność na samej górze > po rozwinięciu menu najechanie na Twoje kanały aktywności > klik > w sekcji Własne kanały klik w nazwę nowo utworzonego > po otworzeniu go w nagłówku kanału klik w ikonkę ustawiającą kanał jako domyślny: I na pasku nawigacji kanał jak ulał. Jeden klik i prawie jak w starej wersji forum, pomijając oczywiste wizualne różnice i inne podziały czasowe.
 4. Dodany skan Telephony Service Providers (TSP) oraz rozszerzony skan WMI. (post na kasację)
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  Poprawiłam. Na wszelki wypadek powtórzę: gdy ładujesz załącznik, nie jest on osadzany w poście i ląduje na szarym końcu, pozostając tam. Gdy zaczniesz post edytować, wprowadzany tekst plasuje się nad załącznikami, o ile nie osadzisz załączników w konkretnym miejscu poprzez ustawienie tam kursora i następnie zastosowanie przycisku . Działanie jest takie samo jak w poprzedniej wersji forum, tylko zmieniła się forma prezentacji nieosadzonych załączników (tzn. teraz integrują się wizualnie z postem nie wyglądając jak nieosadzone). Niestety ostatnimi miesiącami cienko przędłam, miałam też skomasowanie problemów osobistych, w tym brak dostępu do komfortowej obsługi komputera (remont generalny domu). Zdaję sobie sprawę, że źle to wszystko wygląda, ale zapewniam, że forum w żadnym wypadku nie zostało przeze mnie porzucone.
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  A, przez nieuwagę przeczytałam "na" zamiast "nad". Czyli chodzi Ci o kolejność obiektów w poście. Nie ma znaczenia czas wykonania edycji tylko miejsce w którym ją zrobiłeś, tzn. gdzie był ustawiony kursor. Domyślnie po załadowaniu załącznika z obrazkiem ląduje on na spodzie posta, dopóki nie wykorzystasz opcji osadzania go w konkretnym miejscu w poście poprzez przycisk . W poprzedniej wersji forum zachowanie było podobne (edycja tekstu zawsze nad załącznikami nie osadzonymi w konkretnym miejscu w poście). Różnica w stosunku do poprzedniej wersji forum to, że te nieosadzone jeszcze obrazki/pliki nie mają napisu "Załączone obrazy/pliki", co w poprzedniej wersji forum mocno izolowało spód, a edycje dokonane w tekście powyżej były bardziej widoczne jako takie. Otwórz post do edycji, skasuj obraz z treści posta (ale nie z menedżera "Dodane grafiki" na spodzie z ikonką i Kosza), następnie ustaw kursor w miejscu powyżej edycji i wykorzystaj przycisk by tam osadzić obrazek.
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  Tekst "Edytowane X minut temu przez Bonifacy" nie jest częścią obrazka tylko tekstem pod nim. Pod obrazkiem jest szara linia przerywana oddzielająca kontener posta od kontenera informacji o edycji. Tę linię oddzielającą wprowadziłam na własny rachunek, bo domyślnie tekst o edycji w żaden sposób nie był odizolowany od reszty i przyklejał się do ostatniego obiektu w poście. Na oryginalnym stylu IPS można to porównać.
 8. picasso

  Aktualizacja forum

  Nigdy nie sprawdzałam jak forum działa w takim limitowanym środowisku zewnętrznym, ale wydaje się prawdopodobnym, że o to tu właśnie chodzi. Podobny problem z brakiem wykrywania linków występował, gdy forum było testowane na localhoście (przed właściwą aktualizacją), ale to warunki specyficzne i efekty były w pełni uzasadnione.
 9. picasso

  Aktualizacja forum

  Link poprawiłam tylko w temacie właściwym. Nie przeoczyłam drugiego wystąpienia tutaj w poście #22, zostawiając go jako próbkę do wglądu. Niestety nadal nie wiem o co chodzi. Nie potrafię tego zachowania odtworzyć. Linki są u mnie automatycznie wykrywane zaraz po wklejeniu. Używam Firefox 63 z uBlock Origin. uBlock czy uBlock Origin? Czy domyślne ustawienia były modyfikowane? Czy są jeszcze jakieś inne dodatki w przeglądarce?
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  @Bonifacy Nie wiem dlaczego link nie został automatycznie utworzony. Poprawiłam go ręcznie. W jaki sposób link przeklejałeś, czy z paska adresów przeglądarki, czy z innego źródła? Czy jesteś na jakiejś nietypowej przeglądarce z jakimiś blokadami?
 11. picasso

  Dezynfekcja: kroki finalizujące temat

  Została wydana nowa edycja systemu Windows 10 Wersja 1809 (tzw. October 2018 Update). Październikowa z nazwy, właściwa poprawiona wersja jest z listopada. Pierwsze podejście miało katastrofalne błędy i aktualizację wycofano. (post na kasację)
 12. picasso

  Aktualizacja forum

  Aktualizacja pomyślnie wykonana. W przypadku zauważenia nowych błędów, proszę tu zgłaszać problemy.
 13. Zawiadomienie do wszystkich którzy próbowali się rejestrować podczas ostatniego miesiąca: Z niewiadomych przyczyn wszystkie rejestracje zostały zatrzymane przez Monitor Spamu, pomimo że konta nie zostały sklasyfikowane jako spamerskie. Wszystkie ustawienia zresetowałam dla pewności. Konta zostały zatwierdzone ręcznie. Mam nadzieję, że problemy nie wystąpią ponownie.
 14. picasso

  Działanie Forum

  Główne kolory zostały przeze mnie skopiowane z .... poprzedniego stylu, a różnicą jest po prostu nieco ich inne zastosowanie/zestawienie i kontrast oraz zamalowanie głównych przycisków na czerwonawy. Ale już widzę z czym masz problem. Widzisz wersję stylu dla mniejszych ekranów (aka Tablet), bo okno masz nie za duże. Poprzednia wersja forum bazowała na archaicznym systemie i nie serwowała adaptacji oraz optymalizacji, na mniejszych oknach pojawiały się skrole. Jak zaznaczone w wątku Aktualizacji, obecny styl jest responsywny i dostosowuje się do zakresu widoczności. Umownie są zdefiniowane trzy progi (Komputer | Tablet | Smartfon), ale zmiana występuje niezależnie od tego czy urządzenie jest typu przenośnego. Im mniejszy ekran czy okno przeglądarki, tym mniej elementów widać i zmienia się też układ. W wersji Tablet nagłówek forum jest mocno zredukowany i pojawia się bardzo uproszczone oraz inaczej zorganizowane menu dla urządzeń mobilnych, na stronie głównej nie ma awatarów, pasek boczny ląduje na spodzie a nie z boku, w edytorze widać mniej przycisków. Fragment strony głównej w widoku Komputer i Tablet: Menu edytora w widoku Komputer i Tablet: Użytkownik po swojej stronie nie ma wpływu na to zachowanie, przyjmując że otworzone okno nie może już być powiększone. Administrator także w łatwy sposób nie może zmienić progu przy którym następuje przełączenie między widokiem Komputer a Tablet, bo wartość jest na twardo zdefiniowana w ogromnej ilości miejsc w plikach CSS. Progi są ustawione następująco: Komputer: minimalna szerokość 980 px Tablet: maksymalna szerokość 979 px Smartfon: maksymalna szerokość 767 px Czy te problemy występują u Ciebie notorycznie? Ja nie zanotowałam żadnego z nich. Jedyny przypadek z wyszukiwaniem którego jestem świadoma, to gdy indeks wyszukiwania jest w przebudowie, ale w takim przypadku jest na stronie wyników wyszukiwania stosowny komunikat o "niekompletnych wynikach". Wolne działanie forum podczas przebudowy indeksu jest spodziewane.
 15. picasso

  Działanie Forum

  Żaden z wymienionych problemów u mnie nie występuje. Forum ładuje mi się ekspresowo, nie widzę też nigdzie defektów graficznych... Przedstaw na zrzutach ekranu o co chodzi z kolorami i przyciskami. Podaj też z poziomu jakiego urządzenia i przeglądarki (włącznie z wersją oraz zainstalowanymi dodatkami) wchodzisz na forum.
×