Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 355
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 06.09.1978

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

103 232 wyświetleń profilu
 1. Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!
 2. picasso

  Adquard blokuje logowanie

  Jeśli wyjątek dodany w poprzednim temacie nadal jest na miejscu, obawiam się że to jest problem do zgłoszenia developerom AdGuard.
 3. picasso

  Aktualizacja forum

  Przed każdą aktualizacją bardzo długo ją analizuję wliczając w to testową instalację. Przykładowo ta aktualizacja czekała kilka miesięcy i została sprzęgnięta z przenosinami na nowy serwer. Użytkownicy widzą interfejs zewnętrzny i rzucające się w oczy funkcje, ale nie podszewkę. Forum to nie jest prosta stronka internetowa, to skomplikowana bestia z multum komponentów (w tym komponentów podmiotów trzecich) i zakres zmian jest potężny w rozmaitych partiach. Utrzymywanie starej wersji bez uzasadnień innych niż zmiany czysto wizualne to duże ryzyko. M.in. łaty bezpieczeństwa nie są do
 4. Lista zmian 2021 Rewizje tutorialu: 14/01/2021 Zaktualizowane rosyjskie tłumaczenie 24/01/2021 Brave, Vivaldi i Yandex Browser dodane do Skanu/Naprawy i EmptyTemp: 17/02/2021 Zaktualizowany opis "Załadowane profile"
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  @dragolice Zgłosiłam problem ponownie. Facet obiecał że się temu przyjrzy, chociaż nie wyklucza że ewentualne rozwiązanie i tak może być niepełne. @Microsofter Skoro jesteś na IE9 (Vista?), to spodziewaj się też innych problemów ze stronami. IE9 nie obsługuje połączeń TLS 1.2 i TLS 1.3. Przestarzałe i mało bezpieczne protokoły TLS 1.0 i 1.1 są obecnie deaktywowane w głównych przeglądarkach i na serwerach. Jeśli odwiedzane przez Ciebie strony https zaktualizują obsługę, nie będziesz mógł się nawet połączyć ze stronami. C
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  vs. I jeden z powodów: Jest oczywistym, że strony z jakimś prostym układem, bądź układem nie przewidującym ingerencji w wygląd, bądź strony które jeszcze nie zmodernizowały CSS nie wykazują defektu. Wsparcie dla IE11 jako "ostatniej wersji" było utrzymywane przez wiele lat. Już od kilku wersji forum na IE11 wykazywało różnice w stylu i braki obsługi określonych definicji CSS, a ich poprawianie było coraz bardziej ograniczane jako po prostu nieefektywne. No nie da się dorobić czegoś czego przeglądarka nie oferuje. Po kilku latach
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  Niestety, wsparcie dla przeglądarki IE11 (oraz wszystkich starszych wersji) zostało w końcu porzucone, bo utrzymywanie kompatybilności z tą przeglądarką dotychczas całkowicie blokowało przekodowanie stylów i ulepszanie obsługi CSS. Microsoft porzucił przeglądarkę, więc Invision w końcu też powiedziało "basta". IE11 nie obsługuje zmiennych CSS, więc nie jest możliwe dorobienie tu "wstecznej kompatybilności".
 8. picasso

  Aktualizacja forum

  Forum działa poprawnie. Opisywany problem sugeruje jedno z tych: 1. Stare cache strony z pomieszanymi elementami poprzedniej wersji strony i obecnej. Spróbuj przeładować cache "na twardo" poprzez CTRL+F5. 2. Używasz starej przeglądarki nie obsługującej zmiennych CSS. W temacie tutaj napisałam, że m.in. IE11 nie jest obsługiwany. Forum z jego poziomu jest nieużywalne i nie wygląda poprawnie:
 9. Pro forma zawiadomienie: Już nieaktualne. W styczniu 2021 został dodany skan Vivaldi i innych pochodnych Chromium.
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  Skorzystaj z pierwszego przycisku na przełączniku:
 11. picasso

  Aktualizacja forum

  Czy zmieniłeś konfigurację w:
 12. picasso

  Aktualizacja forum

  Tak, ten problem występował już w poprzedniej wersji forum, ale wydaje mi się że był mniej widoczny. Defekt wynika z tego, że nagłówek ma odrębne definicje kolorów dla postaci normalnej i przyklejonej i niestety przy otwieraniu linków ładuje się na chwilę nie ten styl co należy dopóki nie zostanie wykonany ruch przewinięcia. Zgłaszałam to już w maju 2019 autorowi stylu i pozwolę sobie zacytować jego odpowiedź: Yeah, I have a feeling that happens because the effect is triggered by scrolling, not on page load. I’ll try and look into this for a future update, however since this
 13. Forum zostało pomyślnie zaktualizowane do wersji 4.5.4.2. Co nowego: Nowy styl Przeglądarka IE11 nie jest już wspierana i forum z jej poziomu nie działa poprawnie. Powodem jest zastosowanie zmiennych CSS w stylach, czego IE11 jako bardzo stara przeglądarka od lat nieaktualizowana o nowe funkcje po prostu nie obsługuje. Problem będzie też dotyczył innych starych przeglądarek bez obsługi zmiennych CSS. Wszystkie style, czyli domyślny dostarczany z instalacją oraz nasz Chameleon, zostały przekodowane od zera. Dokładne detale na blogu Invision:
 14. Aktualizacja stylu. Wyżej opisywany styl Darkness Theme Lite został porzucony, gdyż styl nie jest kompatybilny z 4.5, zaś autor nie wykazuje się aktywnością i nie widzę szans na aktualizację. Zamiennie został wprowadzony Chameleon Dark. Czyli wracamy do struktury znanej ze stylu ustawionego jako domyślny i etykiet "Nowe":
 15. picasso

  Modernizacja serwera

  Migracja na nowy serwer pomyślnie wykonana. Aktualizacja jest omawiana w osobnym wątku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...