Skocz do zawartości

Gdybym miał kupić firewalla to byłby to...


  

36 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Czy kupiłbyś firewalla i jakiego?

  • Tak, Online Armor Premium
  • Nie, wolę darmowe propozycje
  • Nie, nie używam firewalla/inne, jakie?
  • Tak, Zone Alarm
   0
  • Tak, Outpost Firewall
  • Tak, Look'n'stop
   0
  • Używam pakietu IS
  • Tak, Jetico Firewall
  • Inny firewall, jaki, nazwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaję, że kupiłem Dr.Weba a tak zawsze staram się korzystać z darmowych, których przecież jest całkiem spory wybór. Jednak gdybym miał kupić firewalla to byłby nim...Online Armor albo Look'n'stop. Kilka lat temu byłem "fanem" Zone Alarm.

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wybrałem opcję Nie, wolę darmowe propozycje.

 

Skuteczność swojego firewalla mogę zweryfikować na dwa sposoby:

 1. Sprawdzić jakie ma wyniki w testach,
 2. Jak się sprawdza w boju.

 

Tan mój ma jedne z najlepszych wyników, a w boju nie miałem okazji go sprawdzić = zostaje.

Odnośnik do odpowiedzi

Z płatnych to tylko Online Armor z świetnym monitorem systemu. Outpost też jest okej, bogaty w reguły,dość lekki, dobry Hips, skaner antispyware wbudowany, ale u mnie zrywał połączenie z internetem dlatego musiałem go wywalić. Dlatego lepiej przetestuj dany program na trialu 30 dniowym i się później zdecyduj na jaki program wywalisz kasę.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam FW, a nawet gdybym używał, to wybrałbym darmową propozycję.

 

Godny polecenia jest outpost. A w zeszłym roku pokusiłem się na zabawę z Rising Personal Firewall i muszę powiedzieć że "chińczyk" w zestawieniu bezpłatnym AV tej firmy całkiem nieźle sobie radził :)

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że Comodo bo darmowy i bdb :D :P

 

Podpisuję się pod tym postem obiema ręcami :)

Radzę wypróbować serwery DNS Comodo. Strony otwierają się znacznie szybciej i co ciekawe nie tylko ilość ataków jest zerowa ale także zerowa jest ilość połączeń przychodzących i zdarzeń firewalla.

Odnośnik do odpowiedzi

W teście - rankingu Matouseca, firewalli z HIPS, liczą się tylko dwa programy: Comodo i Online Armor:

 

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

 

Radzę przetestować także swój firewall Comodo Leak Testem. Idealny wynik, to 340 pkt:

 

http://www.testmypcsecurity.com/securitytests/firewall_test_suite.html

Odnośnik do odpowiedzi

jura nie zapominaj, że kolega pytał o firewall a nie o hipsa. hips robi co innego i firewall też. wiadomo, że taki mix jest dobry ale jak potrzebuje narzędzia do filtrowania połączeń to nie dawaj linka to testów matouseca gdzie testuje się głównie hipsy.

Odnośnik do odpowiedzi

jura nie zapominaj, że kolega pytał o firewall a nie o hipsa. hips robi co innego i firewall też. wiadomo, że taki mix jest dobry ale jak potrzebuje narzędzia do filtrowania połączeń to nie dawaj linka to testów matouseca gdzie testuje się głównie hipsy.

 

Nie zupełnie się z Tobą zgadzam. Kilka lat temu pod pojęciem firewalla, rozumiano wyłącznie samą zaporę sieciową. Jednak tego typu ochrona zaczęła być niewystarczająca i wprowadzono monitory systemu. Teraz zdecydowana większość firewalli wyposażona jest w HIPS. Jeżeli ktoś nie używa oddzielnego hipsa, to na pewno powinien zainstalować kompletny firewall z monitorem systemu i ochroną przed keyloggerami a wyniki testu Matouseca i Comodo Leak Testu, mogą pomóc we właściwym wyborze.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam tylko systemowego firewalla, i nie mam problemów z wirusami. Przez pewien czas używałem Comodo, PC Tools i Online Armor, jednak stwierdziłem, że to tylko kolejne aplikacje, które uruchamiają się wraz ze startem systemu Windows i następnie zrezygnowałem z nich. Pewnie zapytacie ja to robię, że nie używając firewalla software'owego system działa idealnie kilka lat. Otóż sedno jest w charakterze wykorzystania internetu. Ściągam pliki ze znanych źródeł, nie mam czasu i nie testuję ekstremalnie antywirusa, transakcje bankowe nie są mi obce. I nie mam problemów z wirusami.

 

Wszystko zależy od tego, jak korzystasz z Internetu.

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze firewallowe monitory systemu (HIPS), dla przykładu "Program Guard" Online Armor, lepiej sobie dają radę z wirusami w plikach uruchamianych (pendrive, JPG, PDF, MP3, Office itp.) i keyloggerami, od programów antywirusowych. Są one jednak nieskuteczne w przypadku instalacji aplikacji, gdy musimy zezwolić i wówczas trzeba wiedzieć co instalujemy, lub przetestować program w wirtualnym środowisku. Klasyczne hipsy są także raczej nieprzydatne dla niezaawansowanych użytkowników, ponieważ nie rozumieją oni znaczenia pytań. Klasyczne monitory mogą być także męczące ze względu na częste zadawanie pytań. Bardziej wygodnym rozwiązaniem są hipsy z piaskownicą (GeSWall, DefenseWall), które dodatkowo posiadają wirtualną izolację co generalnie zwiększa ich skuteczność.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...