Skocz do zawartości
Anonim4

Gdybym miał kupić firewalla to byłby to...

36 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kupiłbyś firewalla i jakiego?

• Tak, Online Armor Premium
    • Nie, wolę darmowe propozycje
    • Nie, nie używam firewalla/inne, jakie?
    • Tak, Zone Alarm
      0
    • Tak, Outpost Firewall
    • Tak, Look'n'stop
      0
    • Używam pakietu IS
    • Tak, Jetico Firewall
    • Inny firewall, jaki, nazwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaję, że kupiłem Dr.Weba a tak zawsze staram się korzystać z darmowych, których przecież jest całkiem spory wybór. Jednak gdybym miał kupić firewalla to byłby nim...Online Armor albo Look'n'stop. Kilka lat temu byłem "fanem" Zone Alarm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam firewalla w routerze. Jednak gdyby była konieczność instalacji płatnej skusił bym się na LookNstop albo Online Armor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałem opcję Nie, wolę darmowe propozycje.

Skuteczność swojego firewalla mogę zweryfikować na dwa sposoby:

1. Sprawdzić jakie ma wyniki w testach,
  2. Jak się sprawdza w boju.

Tan mój ma jedne z najlepszych wyników, a w boju nie miałem okazji go sprawdzić = zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zagłosowałem na outpost (chociaż wolę darmowe rozwiązania) tylko dlatego, że

1. jest bardzo dobrym firewallem

2. trwa promocja na dożywotnią licencję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z płatnych to tylko Online Armor z świetnym monitorem systemu. Outpost też jest okej, bogaty w reguły,dość lekki, dobry Hips, skaner antispyware wbudowany, ale u mnie zrywał połączenie z internetem dlatego musiałem go wywalić. Dlatego lepiej przetestuj dany program na trialu 30 dniowym i się później zdecyduj na jaki program wywalisz kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś ZoneAlarm teraz Comodo. Ale używam takiego jaki jest w pakiecie IS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałem darmowe - dokładniej Comodo.

Jeden z najskuteczniejszych, do tego dochodzi ogniomurek na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też głosuję na Outposta Pro...mam z nim bardzo miłe doświadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam FW, a nawet gdybym używał, to wybrałbym darmową propozycję.

Godny polecenia jest outpost. A w zeszłym roku pokusiłem się na zabawę z Rising Personal Firewall i muszę powiedzieć że "chińczyk" w zestawieniu bezpłatnym AV tej firmy całkiem nieźle sobie radził :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że Comodo bo darmowy i bdb :D :P

Podpisuję się pod tym postem obiema ręcami :)

Radzę wypróbować serwery DNS Comodo. Strony otwierają się znacznie szybciej i co ciekawe nie tylko ilość ataków jest zerowa ale także zerowa jest ilość połączeń przychodzących i zdarzeń firewalla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W teście - rankingu Matouseca, firewalli z HIPS, liczą się tylko dwa programy: Comodo i Online Armor:

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Radzę przetestować także swój firewall Comodo Leak Testem. Idealny wynik, to 340 pkt:

http://www.testmypcsecurity.com/securitytests/firewall_test_suite.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jura nie zapominaj, że kolega pytał o firewall a nie o hipsa. hips robi co innego i firewall też. wiadomo, że taki mix jest dobry ale jak potrzebuje narzędzia do filtrowania połączeń to nie dawaj linka to testów matouseca gdzie testuje się głównie hipsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jura nie zapominaj, że kolega pytał o firewall a nie o hipsa. hips robi co innego i firewall też. wiadomo, że taki mix jest dobry ale jak potrzebuje narzędzia do filtrowania połączeń to nie dawaj linka to testów matouseca gdzie testuje się głównie hipsy.

Nie zupełnie się z Tobą zgadzam. Kilka lat temu pod pojęciem firewalla, rozumiano wyłącznie samą zaporę sieciową. Jednak tego typu ochrona zaczęła być niewystarczająca i wprowadzono monitory systemu. Teraz zdecydowana większość firewalli wyposażona jest w HIPS. Jeżeli ktoś nie używa oddzielnego hipsa, to na pewno powinien zainstalować kompletny firewall z monitorem systemu i ochroną przed keyloggerami a wyniki testu Matouseca i Comodo Leak Testu, mogą pomóc we właściwym wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja tak dla odmiany, zagłosowałem na inne, od dawna używam Sunbelt Personal Firewall i jaki by on nie był to jestem z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zagłosowałam na darmowy bo... od początku jego istnienia używam Comodo (kiedyś Antywir+Firewall+Boclean, teraz CIS 4) i nie widzę powodu, żeby to zmienić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jadę na pakiecie ESET. Ale coś chyba się przerzucę na to Commodo ;)

BTW wszędzie podaje mi informację, ze COMODO jest płatny...WTF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam tylko systemowego firewalla, i nie mam problemów z wirusami. Przez pewien czas używałem Comodo, PC Tools i Online Armor, jednak stwierdziłem, że to tylko kolejne aplikacje, które uruchamiają się wraz ze startem systemu Windows i następnie zrezygnowałem z nich. Pewnie zapytacie ja to robię, że nie używając firewalla software'owego system działa idealnie kilka lat. Otóż sedno jest w charakterze wykorzystania internetu. Ściągam pliki ze znanych źródeł, nie mam czasu i nie testuję ekstremalnie antywirusa, transakcje bankowe nie są mi obce. I nie mam problemów z wirusami.

Wszystko zależy od tego, jak korzystasz z Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Firewall nie ma wiele wspólnego z wirusami. Jest zupełnie inna płaszczyzna niż AV. Mając ciepła czapkę nie założysz butów? Firewalle są lekkimi aplikacjami nie zamulają systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Izaw..."czysty" firewall ma niewiele wspólnego z wirusami...ale już zapka z HIPS-em(czyli większość najskuteczniejszych) już tak...ponieważ blokują niechciane aplikacje uruchamiane w systemie np.różnego rodzaje wirusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze firewallowe monitory systemu (HIPS), dla przykładu "Program Guard" Online Armor, lepiej sobie dają radę z wirusami w plikach uruchamianych (pendrive, JPG, PDF, MP3, Office itp.) i keyloggerami, od programów antywirusowych. Są one jednak nieskuteczne w przypadku instalacji aplikacji, gdy musimy zezwolić i wówczas trzeba wiedzieć co instalujemy, lub przetestować program w wirtualnym środowisku. Klasyczne hipsy są także raczej nieprzydatne dla niezaawansowanych użytkowników, ponieważ nie rozumieją oni znaczenia pytań. Klasyczne monitory mogą być także męczące ze względu na częste zadawanie pytań. Bardziej wygodnym rozwiązaniem są hipsy z piaskownicą (GeSWall, DefenseWall), które dodatkowo posiadają wirtualną izolację co generalnie zwiększa ich skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...