Skocz do zawartości

marcinkowski

Użytkownicy
 • Postów

  504
 • Dołączył

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Kontakt

 • Skype
  zdzichocz
 1. Nie zdążyłem wypróbać tej aplikacji, po trzech dniach walki i przerzucania płyt typu PE, RE itp. udało mi się postawić te 2 systemy. Tylko że na razie oddzielnie, muszę teraz jakoś wykombinować bootloadera, nie pamiętam jak to kiedyś robiłem, ale przy starcie systemu wyświetlały mi się 2 pozycje Windows 7 i Starsza wersja systemu Windows, czy coś takiego,. Czy ja to zrobię przez konsolę odzyskiwania, czy może w jakiś inny sposób można zrobić to bootowanie ?
 2. Coś z tym pokombinuję, ale jeszcze jedna sprawa, jak podłącze dysk z Win XP to uruchamia mi się bootloader z Win 7, ale nie widzi dysku z systemem bo go oczywiście nie ma, ale jak połącze dysk z Win 7 to wywala komunikat że plik ntldr is missing, a to przecież nie dotyczy tego systemu. A ten program to jak się odpala?
 3. Witam. Trochę nie wiem czy dobry dział. Otóż uwaliłem sobie system. Stało się to przez to że chciałem zainstalować linuksa na pendrivie. robiłem to w ten sposób że miałem Knopixa na DVD Live, była tam taka aplikacja do tego celu, wszystko wydawało się że jest dobrze, ale po restarcie komputera okazuje się że nie ma dostępu do dysku. Nie wiem co on mi tam narobił, ale wygląda to nieciekawie. Dysk nie został sformatowany, wszystkie pliki na nim są, Jest tam jeszcze kwestia innego rodzaju, były tam zainstalowane dwa systemy, na dwóch oddzielnych dyskach, drugi był Win XP, Były instalowane oddzielnie ale XP był widoczny w bootowaniu Win 7. Teraz nie mam dostępu ani do jednego ani do drugiego. Próbowałem naprawiać MBR ale nic to nie daje, po za tym konsola odzyskiwania nie znajduje zainstalowanych systemów do bootowania, mimo że na początku pyta do którego windowsa chcę się zalogować. Przepraszam za błędy ale ciężko mi się pisze z laptopa z włoską klawiaturą. Proszę o jakieś porady co z tym można zrobić, zależało by mi na odzyskaniu dostępu do tych systemów.
 4. Osobiście używam standardowego nie eksperymentuję z oprogramowaniami.
 5. Tak się składa że ja nie mam Asusa, mam TP-Linka, ale tylko ze względu na to że udało mi się tanio kupić. Ale w sklepie doradzali mi że Asus jest lepszy pod względem jakości. Swoją drogą to nawet pod względem parametrów to ten Asus jest Ciekawszy, ja to chciałem kupić Asusa takiego 2x droższego, ale ogólnie jestem z tego zadowolony. O zasięg nie pytaj bo nie mam możliwości sprawdzenia. Natomiast w sieci ludzie twierdzą że wystarczy TP-Link 3600 z odpowiednim oprogramowaniem, bez przepłacania za ten model. Zależy do czego komu potrzebny, napewno opinie będą różne.
 6. Jest to prawdopodobnie karta intelowska, więc proponuje najpierw pobranie sterowników do chipsetu z tej strony: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20019&lang=eng&OSVersion=Windows%20XP%2032-Bit%20Edition*&DownloadType=Utilities%2C%20Tools%20and%20Examples Zainstalować ten sterownik. Jeżeli to nie zadziała to jeżeli się nie mylę można pobrać sterowniki z tej strony: http://support.ts.fujitsu.com/Download/Index.asp Nie podałaś modelu sprzętu więc musisz sama odnaleźć.
 7. Jeżeli nie zależy Tobie na cenie to ja bym proponował Asus-a.
 8. Tu prawdopodobnie wcieło gdzieś steownik. Pierwsza rzecz to płyta ze sterownikami dołączona do komputera, jeżeli taka jest. Klikasz PPM na tym urządzeniu, wybierasz "aktualizuj sterownik i wskazujesz żeby szukał na płycie. Jeżeli nie masz płyty ze sterownikami to: klikasz PPM na tym urządzeniu, wybierasz "Właściwości" i w zakłdce "Szczegóły" odnajujesz ID (identyfikator urządzenia) taki długi ciąg liter i cyfr, robisz screena lub podajesz ten numer na forum.
 9. Karta video raczej nie ma nic wspólnego z nagrywarką, nagrywarka może mieć brudny lub uszkodzony laser. Jeżeli jest wykrzyknik przy kontrolerze multimediów to jest prawdopodobne że jest problem ze sterownikami, trudno stwierdzić którym ale możliwe że od tej karty, wypadało by je przeinstalować. Jeżeli masz płytę ze sterownikami od tej karty to możesz spróbować przez aktualizację z MU. Ewentualnie w MU odinstalować kartę, zrestartować komputer i jak wykryje urządzenie, poprosi o zainstalowanie sterowników.
 10. Z tego co wiem są tam dwa złącza, jedno 3 pin. drugie 4 pin. Jeżeli chodzi o wiatraki Arctic, to bym sprawdził czy są prawidłowo podłączone przewody, zdażało mi się kupić ich wiatraki które nie działały i miałem reklamować, a okazało się że mają odwrotnie podłączone przewody, ale były to małe wiatraki do kart graficznych. Tu może by porównać choćby kolorami z oryginalnym wiatrakiem.
 11. To może jeszcze napisz jaki wiatrak tam zamontowałeś, i do którego slotu go podłączyłeś.
 12. Taki komunikat oznacza że karta nie jest wykrywana przez system. Karta jest uszkodzona lub jest problem ze sterownikiem. Należało by sprawdzić w Menadżerze Urządzeń, czy ta karta tam figuruje, jeżeli jest to może być przy niej wykrzyknik lub znak zapytania, oznacza to problem ze sterownikiem i należało by go przeinstalować. Jeżeli karta nie jest widoczna w MU, może to oznaczać jej uszkodzenie. Może to również oznaczać że karta mogła się poluzować w slocie, trzeba by było ją wyjąć, przeczyścić styki i zamontować. Można spróbować zamontować do innego slotu, po włączeniu komputera system powinien wykryć nowe urządzenie i prosić o zainstalowanie sterownika. Jeżeli system nie wykryje może to oznaczać że karta jest uszkodzona.
 13. http://elektrotanya.com/dell_inspiron_1501_vostro_1000_quanta_fx2_kirin_rev_1a_sch.pdf/download.html https://www.google.pl/search?q=dell+inspiron+1501+wiring+diagram&safe=off&biw=913&bih=416&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gqmaU6bfH87A7AadpYGoCw&ved=0CB4QsAQ
 14. Można by zrobić OCR, ale w tej chwili nie kojarzę programu. Można by również spróbować konwersji do Worda, a później ewentualnie wrócić do PDF.
 15. Prawdopodobnie uszkodzona jest karta graficzna, w najlepszym przypadku może to być taśma od matrycy, czy inwerter, ale przeważnie jest to padnięta grafika.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...