Skocz do zawartości

Alternatywny skin


picasso

Alternatywy skin niedomyślny  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Skiny ciemneRekomendowane odpowiedzi

Na pocieszenie po długiej przerwie w działaniu forum postanowiłam kupić jeszcze jeden komercyjny styl. Nie będzie to styl domyślny (i przewidywane tylko najbardziej palące poprawki), ale każdy użytkownik będzie mógł sobie go wybrać i ustawić. Miejsce gdzie kupuję skóry:

IPSFocus (ex IPBForumSkins)

Jestem aktywnym klientem tam, ufam w źródło, dobra jakość skinów i gwarancje na ich szybkie aktualizacje korespondująco do aktualizacji IPB, dobry support.

Pooglądajcie skiny w demo na żywo (w menu poprzestawiać można na spodzie tak jak w normalnym forum IPB). Co nie wchodzi w grę: żadna ze skór, która ma coś bardzo kolorowego (pomarańcze / zielone) i na której coś się rusza czy przesuwa po ekranie. Czekam na opinie.

W wątku Aktualizacji padło:
 

szkoda, że nie ma czarnego stylu


Co więc sądzisz o Engraved? Jeśli ciemna, to taką jestem w stanie zaakceptować. Ciemny styl zasadniczo nie jest dobrany tu jako domyślny, gdyż taki styl zdaje się pasować bardziej do forum o grach i jest częstym podświadomym wyborem pewnych stron wątpliwej reputacji, ponadto z kolei moja percepcja podsuwa mi, że bardzo ciemne tła posta są męczące dla oka (zbyt duży kontrast).

Temat jest założony z wyprzedzeniem, mamy jeszcze nieskończone poprawki po aktualizacji forum. Realizacja dużo później, ale daję czas na rozważania.

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Engraved - może być, podoba mi się, w moim rozumieniu jest takim skinem ku zadowoleniu większości ;) , są i jasne pola i ciemne, dla mnie bardziej miłe dla oka są:

1. Carbon (prócz pomarańczowego) wszystkie, nawet ten czerwony.

2. Infinite dark

3. animate - gdyby nie ta animacja na górze.

Generalnie podobają mi się skiny minimalistyczne, gdzie jest jak najmniej jasnych pól, nie męczą wzroku, są o wiele bardziej czytelne poprzez wyróżnienie szczegółów (np. odnośników) kolorystycznie, więc i skin "Deflection" jest akceptowalny.

Kolejność stylów jest przypadkowa. Jeśli miałbym wybrać to waham się pomiędzy "Infinite dark" a "Deflection".

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem raczej powinien być wybrany ciemny skin, bo są już dwa jasne.

 

 

Moi faworyci to Baisik (...) Baisik taki...ciepły

 

Jak dla mnie najładniejsze to: baisik (...)

 

W kwestii Baisik, to przy instalacji forum wahałam się właśnie pomiędzy tym a iSkin. Ostateczna decyzja zapadła, gdy zrobiłam rozpoznanie terenu na Google. W momencie gdy instalowałam forum, Baisik okazał się jak dla mnie zbyt popularny, conajmniej trzy polskie fora jechały w tamtym momencie na Baisiku, za to nikogo na iSkin nie wyłowiłam (co nie znaczy że takowego nie było), a mnie zależało by wystąpić na tyle oryginalnie na ile to możliwe przy korzystaniu z określonego sklepu ze skórami budzącego żywe zainteresowanie. Słabość do Baisik jednak nadal mam.

 

Jeśli miałbym wybrać to waham się pomiędzy "Infinite dark" a "Deflection".

 

Wg mnie, najlepsza była by któraś z tych:

 

- Carbon Blue

(...)

- Deflection

- Infinite Dark

 

Nadal jestem bardziej skora do Engraved a nie Infinite Dark i Deflection. Są dwa argumenty dlaczego tamte mnie nieco odrzucają:

- bardziej popularne skiny, wybierane przez co drugie "Metin-forum na nulled". Forum musi mieć jednak coś co jest mało powtarzalne przez resztę, nawet jeśli to tylko skin poboczny.

- one mi się zdają być bardziej "cyrkowe" i słabiej korespondujące do tematyki naszego forum. Moim zdaniem Engraved dysponuje większą elegancją w rozumieniu dopasowania do forum technicznego, a nie podrzędnego forum z grami, i jest bardziej uniwersalne poprzez wybrakowanie agresywnych kolorów.

 

Pewnie ankietę zrobimy do tego i zobaczymy kto jak będzie głosował. Zakupy jeszcze nie teraz, jak mówiłam.

 

 

Najlepszy był iSkin dla IPB 3.1...

 

Według mnie nie ma sensu kupować nowego skinu, gdyż IMHO obecny jest najlepszy z oferowanych przez tę firmę.

 

Przecież nie zmieniam iSkin, który pozostanie stylem domyślnym, nie bez kozery taki dobrałam. Druga skórka to tylko bonus dla użytkowników i zapewne tylko nieliczni go użyją. Nie szkodzi, niech mają.

 

Czy iSkin w 3.1.4 był lepszy to bym się sprzeczała. Jak teraz porównuję dwie wersje skóry to starsza zdaje mi się ... dość toporna. Działa też silne przyzwyczajenie. W pierwszym momencie po instalacji nowej wersji uderzenie nastąpiło, ale teraz już jestem w pełni dostosowana.

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi
Druga skórka to tylko bonus dla użytkowników i zapewne tylko nieliczni go użyją
właśnie, dlatego wybieram skin, który jest całkowitą odwrotnością w kwestii kolorystyki (tak, kolorystyki bo o tym pisałem, tzn to miałem na myśli) skoro korzystać z niego mają tylko nieliczni to nie rozumiem dlaczego nie może to być "najczarniejszy z czarnych". Ze swojej strony dodam tylko, że tylko takich skinów używam w innych miejscach, gdy tylko to możliwe.
Odnośnik do odpowiedzi

właśnie, dlatego wybieram skin, który jest całkowitą odwrotnością w kwestii kolorystyki (tak, kolorystyki bo o tym pisałem, tzn to miałem na myśli) skoro korzystać z niego mają tylko nieliczni to nie rozumiem dlaczego nie może to być "najczarniejszy z czarnych".

Skin jest widzialny publicznie, co oznacza że serwis go w pewien sposób "firmuje". To że mało osób może to wybierać, nie oznacza, że mam instalować skiny, które moim zdaniem nie pasują do forum.

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałam ankietę na ciemne skiny. Głosujcie. Ja powstrzymuję się od głosu.

 

Tak tylko dodam, że zwróćcie także uwagę na specyficzny ficzer Infinite Dark = w tej skórze można sobie suwakiem zlokalizowanym w prawym górnym narożniku zmieniać kolor nagłówków / przycisków wedle uznania. Ta technika jest "bardziej opłacalna" w rozumieniu zadowolenia większości (każdy może po prostu ustawić ulubiony kolor), niż wybór jednokolorystycznego np. Carbon Blue.

 

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi
Do Infinite Dark mam niesmak, bo jak już picasso wspomniała jest jednym z częściej używanych skinów na forach typu warez / jadących na Nulled.
w sumie to teraz nie dziwię się skąd u tylu ludzi wszelkiego rodzaju robactwo się szerzy, dale jedziecie jeszcze na warezach? To jeszcze istnieje, ktoś z tego korzysta? :lol: Zresztą chociażby nawet, to co to za argument? Znaczy, że jeśli jakiś warez :lol: korzysta ze skina iSkin to ten skin też okaże się bee? No bez jaj. Nie kumam idei jakiegoś wybierania/sondy co do skina, przecież rozważna była opcja odmiennego stylu do tego świecącego po oczach (nie mogę też przyciemniać ekranu bo prócz tego forum siedzę na innych gdzie domyślnie mam czarności nad czarnościami np. cethin, więc......) , teraz gdy literki już widzę jako tako to de facto zwisa mi i powiewa czy będzie inny czy nie, przecież tu nie "mieszkam", chciałbym skorzystać to bym skorzystał nie to nie ot cała filozofia. Już wcześniej pisałem to i powtórzę, to jest akademicka dyskusja.
Odnośnik do odpowiedzi
Znaczy, że jeśli jakiś warez :lol: korzysta ze skina iSkin to ten skin też okaże się bee? No bez jaj.

 

Dla mnie to jest istotne, bo ja nie chcę być wizualnie kojarzona z tym śmietnikiem. Wybór iSkin był nie bez powodu, czynnik małej popularności.

 

Czyli w miarę możliwości, gdy mam wybór, wybieram coś co jest mniej powtarzalne.

 

Ankietę również uważam za istotną, mimo wyklarowanych prefencji własnych, by wyczuć gust większości i wyciągnąć z tego wnioski.

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Półtora miesiąca, a głosowało (nierównomiernie) tylko ... 13 osób. To nasuwa mi przypuszczenia z puli: temat jest nieinteresujący jako całość, stan obecny jest dostateczny i brak ciągot do zmian, problem w doborze skinów (mało amatorów ciemnych lub propozycje "słabe").

 

Zadanie odsuwam na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nie zrozumcie mnie źle, jestem gotowa do realizacji i nie wycieram gęby obietnicami bez pokrycia, ale ilość głosujących wydaje mi się nieproporcjonalna do zamiaru właściwego i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle jest sens rozszerzać zakres skinów w tym momencie.... Nie chodzi mi tu tylko o finanse, ale o to, że dodanie skina, którym jest nikłe zainteresowanie, nie znosi mojego obowiązku w kwestii podstawowych jego dopasowań i korekty ewentualnych błędów. Dwa razy więcej roboty przy aktualizacji forum, a zainteresowanie elementem jak mówię "nikłe".

 

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz miała na sumieniu moje spracowane oczy, ale zawsze jest wyjście, czyli mniej przesiadywać na forum. :P

 

 

 

.

Muszę trochę odpocząć, oczy mnie bolą od wpatrywania się czy ktoś potrzebuje pomocy na tych "białościach". Tymczasem, na dziś dość. :D

Edytowane przez marekW
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...