Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzamy powoli ku kolejnej aktualizacji forum, aktualizacji będącej o wiele większym skokiem niż wszystkie wykonane poprzednio. "Powoli" ponieważ:

- Final 3.2 już jest, ale wydane w sposób "cichociemny", tzn. jako klient z aktywną licencją mogę tę wersję pobrać, ale IPS zostawił margines na poprawki i final nie jest tak do końca na publicznej tapecie. Mimo wydania 3.2.0 już w toku poprawkowe 3.2.1 i ja spokojnie doczekam do tej wyższej wersji.

- Nie mamy kompletu: spolszczenie gotowe ale nasz skin musi być zrobiony od zera. Nowa wersja naszej skóry jest dopiero w produkcji.

 

Temat zakładam z dużym wyprzedzeniem, by zanotować zmiany dotykające Wasze profile, by zaskoczenia nie było:

- funkcje avatar i fota stają się jednością. Będę prowadzić aktualizację w oparciu o avatar (jako funkcję częściej tu używaną), foty zostaną usunięte. Kto chce może już ręcznie zacząć usuwać fotki, skoro i tak zaliczą grób.

- funkcja Notes także będzie zlikwidowana. Kto korzystał z tego i ma coś ważnego tam wstawione niech skopiuje dane, bo to zostanie utracone.

 

EDIT: W ramach przygotowań wyłączyłam funkcję wgrywania fot profilowych, by zapobiec kolejnym uploadom.

 

EDIT2: Odczekałam jeszcze kilka numerków, bo wyskoczyły pewne odstręczające bugi. Aktualizację będziemy robić do wersji 3.2.3.

Odnośnik do komentarza
 • 2 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
 • 2 tygodnie później...

Jesteśmy już po aktualizacji, bardzo pechowej. Tym razem osiwieliśmy. Bardzo Was przepraszam za nieczynne forum dłużej niż to było planowane. Wina nie leży jednak po naszej stronie. Cios padł z najmniej spodziewanej strony, a uderzyło mocno i wybiło nam zęby. Forum dobrze przygotowane do aktualizacji i dane bez zarzutu, testowa pre-aktualizacja na localhoście na identycznych danych bezbłędna, upgrader wywalił jednak nieodwracalny błąd na instalacji live tworząc krytyczne uszkodzenia w bazie danych. Po trzech nieudanych próbach naprawczych z naszej strony (odbudowa tabel z kopii zapasowej i ponowne ich psucie przez upgrader), popędziliśmy po pomoc techników IPS. Czekaliśmy ze związanymi rękami na rozpatrzenie naszej prośby prawie 24 godziny, sama naprawa zajęła kolejne 24 (i nie było tu ciągłości, technik po jednej odpowiedzi - z której nie dowiedzieliśmy się nic poza tym co już było nam wiadome - zniknął na kilkanaście godzin zostawiając nas z rozwalonym forum), stąd tak długi kryzys. Co ciekawe, podłoże krytycznych uszkodzeń nieznane (technik IPS stwierdził, że nigdy czegoś takiego przy upgradzie nie widział i nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia dla powodu usterki, po prostu uszkodzenie bazy podczas aktualizacji i tyle). Swoją drogą jestem wściekła na support, support płatny i regularnie co pół roku uiszczam opłaty = spodziewam się innej dyspozycyjności w tak podbramkowej sytuacji. Do cholery, dwa dni przeczekaliśmy nie mogąc nic zrobić. Już na widoku był plan, że jeśli trzeciego dnia się nie zgłoszą, rezygnujemy z ich pomocy i robimy awaryjne cofanie wszystkiego i upgrade poprowadzimy przez obejście. W gruncie rzeczy naprawa i tak była zbliżona do tego działania. Powiem szczerze: samodzielnie mogliśmy sobie wszystko naprawić zaledwie w kilka godzin. :angry:

W związku z tym, że kosztowało nas bardzo dużo czasu samo doprowadzenie danych do formy oryginalnej i zainstalowanie wszystkiego, nie zdążyłam sprawdzić wszystkiego i wykonać pewnych tweaków. To wszystko skoryguję, ale pozwólcie mi pozbierać zęby z posadzki.


W związku z silną modyfikacją layoutu należy porządnie wyczyścić cache przeglądarek, a i to może być niewystarczające. Najlepiej zweryfikować wygląd strony pobrany wprost z serwera z ominięciem cache przez:
CTRL+F5 (IE / Firefox / Google Chrome) lub SHIFT+Reload (Opera / Safari)


Dla przypomnienia: IPB wspiera tylko najnowsze stabilne wersje przeglądarek plus "jedną wstecz". Np. oficjalnie pełny support tylko dla IE9/IE8, wsparcie dla IE7 minimalne. Minimalne wymiany okna przeglądarki 1024x768.ZLIKWIDOWANE BUGI:

Aktualizacja ta rozwiązuje zaległe bugi omawiane w poprzednim wątku aktualizacyjnym: zdekonstruowany HTML na podglądzie tematów (zgłoszone przeze mnie w bilecie wieki temu: KLIK), wymazywanie treści w wyszukiwaniu zawartości użytkownika (zgłoszone przez DawidS28: KLIK), nadwyżkowe ENTERy w Edytorze wizualnym RTE na IE9 + Opera (zgłoszone przez wieslaw531: KLIK).

Do moderatorów: na iSkin w końcu pokazuje się licznik postów przy mass moderacji, a w wielostronicowych tematach zaznaczanie postów do moderacji z dwóch różnych stron nie zwraca już błędu nie wybrania żadnego posta. Również nie zauważyłam, by ujawniał się ten bug przy zmianie tytułów tematów wprost na widoku forum, powodujący optyczną zmianę nazwy sąsiadującego tematu. Potestujcie to sami, mnie sił zabrakło.


CO NOWEGO:

Prócz zmian pod maską i optymalizacji, mamy przearanżowany mocniej zAjaxowany interfejs ze sporą redukcją przeładowań stron i nowe funkcje. Zmiany z punktu widzenia użytkowników:

Skin
 
Nowa domyślna skóra. Naszym głównym skinem zostaje oczywiście iSkin, w wersji przystosowanej do nowej linii, gdyż forum musi się wyróżniać z tłumu. Odświeżony skin dla urządzeń mobilnych. A poza tym, statyczne emotki idą w PNG teraz (stare posty będą kierować nadal do GIF).

Rejestracja i logowanie
 
1. Proces rejestracji uległ uproszczeniu, na zasadzie step-by-step, i wyeliminowano kilka kroków: nazwę wyświetlaną (wyświetlana i logowania są ustawiane jako tożsame), wybór strefy czasowej (namierzana automatycznie, do korekty w ustawieniach profilu) oraz powtarzanie wpisanego e-mail (i tak pewnie wszyscy jechali z copy&paste).
 
2. Logowanie także uproszczone, dla logowania via system domyślny forum (co i tak jest tu jedyną dopuszczoną przeze mnie metodą) zastąpiono otwieranie nowej strony przez mały pop-dialog:

login.png
 
Profil i ustawienia profilu
 
1. Nowy korzystnie uproszczony układ ustawień profilu, a w tychże nastąpiły redukcje:
 • Avatar użytkownika i zdjęcie w profilu zostały scalone w jedną funkcję. Użytkownicy mający oba rodzaje: precedens bierze bieżący avatar, o czym poinformowałam już. W związku z tym pojawił się nowy edytor fotek osobistych z narzędziem kadrowania do kwadratu. Zlikwidowano metody wyboru: ładowanie fotki z określonego URL oraz wybór z predefiniowanej galerii IPB. 3x dobrze: z praktyki mi wiadome, że użytkownicy i tak mylili funkcję avatar z foto zastanawiając się dlaczego im się nie wyświetla w miejscu X, avatary remote to luka bezpieczeństwa a wbudowana galeria przezacna była. Natomiast wprowadzono tzw. "import z URL" = obraz jest kopiowany na serwer, sprawdzany pod kątem wiarygodności czy to rzeczywiście obraz i finałowo jest produkowana kopia miniatury.
 • Opcja pokazywania X ostatnich odwiedzających profil została skrócona o wybór ilości, teraz albo włączone pokazując zawsze 5 albo całkowicie wyłączone.
 • Usunięto z ustawień następujące funkcje: notatnik osobisty, archaiczny tryb wyświetlania tematów linearny i drzewo, wyłączanie avatarów / obrazów w postach (od tego są funkcje przeglądarek i "ad-blocki"), wybór ilości tematów per strona i postów per topik (patrz na "Widok subforum" czym to zastąpiono), wybór trybu edytora oraz uploadera plików (oba zastąpiono dynamicznym ładowaniem z palca z zapamiętywaniem wyboru - patrz dalej), metodę pokazywania nowej zawartości (zbędne - patrz dalej), zarządzanie śledzonymi (również zbędne - patrz dalej), wyłączanie skrzynki PW (teraz opcja jest w samym Messengerze), ukrywanie adresu e-mail przed innymi użytkownikami (wysyłanie e-mail jako metoda kontaktowa między użytkownikami zostało całkowicie zlikwidowane - zresztą ze statystyk wiem, że na forum tu praktycznie nikt tego nie używał).
 • Ustawienia ignorowania użytkowników: przeniesiono do nich opcję ignorowania wszystkich sygnatur plus pojawiła się możliwość ignorowania sygnatury konkretnego użytkownika.
 • Na temat zmian w konfiguracji powiadomień osobny wątek w dalszej partii.

2. Widok profilu: poskładany w inny (moim zdaniem mniej chaotyczny) sposób. Teraz pod fotą są karty, a domyślnie otwartą jest karta z informacjami wprowadzonymi przez użytkownika. Z profilu wyleciała informacja czym aktualnie zajmuje się użytkownik na forum - to można sprawdzić w innych miejscach (miniprofil oraz lista użytkowników na spodzie forum). Dodatkowo, nieco inaczej działa technika komentowania, wpisując się trend tablic społecznościowych = statusy i komentarze zostały zespojone, pole statusu jest równocześnie polem za pomocą którego umieszcza się komentarz własny. Wg mnie odczynnik chaosu = w jednym worze są nasze komentowane oraz komentowane przez nas.
 
3. Miniprofile użytkowników: nie ma konieczności każdorazowego otwierania pełnej strony profilu użytkownika w celu podejrzenia jego podstawowych danych. Teraz gdziekolwiek na forum (z wyjątkiem listy online) po najechaniu na nick użytkownika wyskakuje pop-up z wizytówką.

miniprofil.png
 
 
Ogólne widoki stron forum
 
Strona główna:
----> Menu zalogowanego: pozyskało bezpośrednią możliwość publikacji własnego statusu.
----> Pojawiły się avatary użytkowników, widzialne tam gdzie są odnośniki do ostatnich postów w bloku oraz nowych tematów w sidebarze.
----> Przyciski zwijające kategorie oraz w(y)łączające sidebar są domyślnie ukryte i należy najechać na te miejsca, by się pokazały.
closehoover.png
----> Statystyki forum: zmiana układu, podgląd aktywnych użytkowników został przerobiony na jeden link, zaś urodziny się wyniosły do sidebara.
----> Stopka forum: usunięto funkcje Aktualny czas, Ostatnia wizyta, Strona główna forum (na forum jest wiele linków temu służących), Usuń moje cookie (to zadanie dla przeglądarki), zaś Wróć do góry przemieniło się w scentralizowany buttonik. Na spód wrócił przycisk RSS (uprzednio obok "Nowej zawartości" na górze i fakt nieco wprowadzający w błąd, gdyż przez wielu interpretowany jako ... ikona "Nowej zawartości").
----> Szybka nawigacja umieszczone na górze, zastępujące lamusowate rozwijane menu nawigacyjne na samym spodzie. Funkcja ta jest dostępna teraz także ze strony głównej a nie tylko z widoków subforum.
quicknav.png
 
Widok subforum:
----> Opcje filtru sortowania tematów na spodzie strony przeniesiono na samą górę zastępując belkę opisową (z Temat / Rozpoczęty przez / Statystyki / Ostatni post)
topicfilter.png
----> Blok "Rozpoczęty przez" usunięty, teraz info kto rozpoczął temat wchodzi w miejsce podtytułu tematu.
----> Nowy system oznaczeń cech tematu: redukcja ikon i ich przeobrażenie graficzne plus likwidacja związanej z nimi legendy na spodzie forum. Nowy układ: temat nieprzeczytany jest wyróżniany kropką iskin_unread.png a po przeczytaniu owa kropka blaknie iskin_read.png, jeśli braliśmy udział w temacie pojawia się także balonik w dwóch wydaniach dla rozróżnienia nowości iskin_unread_dot.png i przeczytania iskin_read_dot.png, temat "gorący" jest teraz oznaczony przez bloczek prefix_hot.png który wyniósł się na prawą stronę. Zanikła osobna mini ikonka "Idź do pierwszego nieprzeczytanego" = teraz funkcję klikacza nosi główna ikonka oznaczająca nowość (iskin_unread.png lub iskin_unread_dot.png).
Przeniesione nie mają już prefixu "Przeniesiony". Ankiety są wyróżniane jedynie prefixem prefix_poll.png bez mieszania dodatkową ikoną. Ogłoszenia zostały nieco odseparowane od normalnego bloku tematów i obdarzone inną ikonką iskin_announcement.png, zatraciły prefix "Ogłoszenia". Zostały usunięte spinacze pokazujące, że temat ma Załączniki.
----> Podgląd tematu działa inaczej, po kliknięciu w ikonkę zamiast pop-upu rozwija się podgląd wewnętrzny w trybie "inline" (z zastrzeżeniem, że w podglądzie nie jest parsowany styl posta / tagi, po prostu czysty tekst, a jeśli jest przejście do nowej linii to następuje sklejenie ....).
preview1.png

preview2.png
----> Jeśli subforum ma wiele stron z tematami, na spodzie widoku jest opcja "Wyświetl więcej tematów" dynamicznie pokazująca zawartość kolejnych stron bez konieczności przechodzenia do kolejnych podstron. W takiej sytuacji doładowują się tematy na spodzie z kolejnych stron. Opcja jest tylko dla tematów, dla wielostronicowych postów nie (podobno trudności w implementacji Ajax).
loadtopics.png
 
Widok tematu:
----> Górna część tematu ma teraz eksponowany nagłówek wyróżniający autorstwo tematu poprzez avatar użytkownika, na tym bloczku pojawiają się także dodatkowe dane związane z tematem (licznik obserwatorów tematu oraz tagi i gwiazdki ocenowe = o ile dozwolone).
topicheader.png
----> Koło nicka usunięto ikonkowy indykator czy użytkownik jest offline / online, ale nasza skóra iSkin to zachowała w dyskretny sposób jako zapalającą się kropkę.
----> Po lewej gdzie to wyświetla się avatar użytkownika usunięto cały blok informacyjny i ikony komunikacyjne na korzyść avatara + najbardziej podstawowych pól (przynależność grupowa + liczba postów). Wszystkie dodatkowe dane oraz możliwość wysyłania PW i dodawania do znajomych zostały przeniesione do miniprofilu.
----> Na spodzie posta gdzie wyświetla się sygnatura użytkownika po najechaniu myszką ujawnia się mały "iks", którego klik podaje menu pozwające ignorować daną sygnaturę w poście lub wszystkie sygnatury tematu
----> Przyciski: "Dodaj nowy topik" usunięty z widoku tematu (co uważam za logiczne - przycisk pasuje do widoku subforum a nie tematu gdzie spodziewana jest odpowiedź a nie nowy temat).
Odmieniony Kalendarz (Blog).
 
 
Zakładanie tematu:
 
1. Usunięto podtytuł tematu (tylko tytuł możliwy do wprowadzenia). O tym już wiecie, wdrożone przeze mnie zapobiegawczo na długo przed (KLIK).
 
2. Tagowanie tematów i prefixy. Tematom można przyznać słowa kluczowe (które będą wyświetlane w widoku subforum pod tytułem tematu oraz po otworzeniu tematu), a te słowa klucze są wyszukiwalne (zwrot wyników posiadających ten sam tag). Jak to wygląda, macie zrobioną na szybko próbkę w dziale Tutoriale:
tags1.png
 
Funkcję zarezerwowałam tylko dla poziomu Administracja / Moderacja i pisarze Tutoriali z powodu obaw: użytkownicy (mający i tak poważne trudności z prawidłowym a przecież prostym tytułowaniem swoich problemów) mogą nadużyć (bardziej skomplikowanych) tagów wypisując kretynizmy do wyszukiwania lub próbować za ich pomocą podrabiać stary "opis tematu". Ogólnie też stwierdziłam, że system tagowania jest idealny dla sekcji Tutoriale i jej porządkowania (oraz niektórych ważnych tematów przyklejonych, no i niestety nadal rozwalonego Free softu), nada odrębność graficzną, i zawężam użytkowanie tylko do tego aspektu. Nie widzę po prostu sensu tagować w działach pomocy technicznej.
 
3. Załączniki: tryb uploadera jest teraz przełączany "w locie", nie ma już wymogu wchodzenia w ustawienia profilu, by przełączyć tryby (opcja usunięta z ustawień). Wybór trybu jest zapamiętywany i następna załadowana strona powinna go utrzymać.
uploader.png
 
4. Całkowicie nowy edytor tekstowy:
 
Edytor tekstowy:
 
Forum integruje modyfikację CKEditor (w wersji CKEditor 3.6.2). Modyfikacja IPB może wykazywać rozbieżności w stosunku do demo umieszczonego na stronie oryginału, ze względu na oczywisty aspekt nagięcia softu do pracy w innym środowisku, ponadto wiele funkcji oryginału jest umyślnie wyciętych.
 
Box szybkiej odpowiedzi: edytor jest w formie ukrytej, po kliku w pole otwiera się pełny pasek narzędziowy. Ponadto, teraz przyciski Cytuj oraz Odpowiedź działają w Ajaksowej technice szybkiej odpowiedzi. Po ich kliknięciu cytaty są automatycznie ładowane do pola Szybkiej odpowiedzi, bez przeładowania całej strony jak to dotychczas było.
 
Tryb edycji: Trybem głównym (i niejako wymuszonym) edycji staje się WYSIWYG (aczkolwiek niektórych tagów nie będzie parsować na podglądzie np. quote czy code). Edytor cechuje możliwość szybkiego przełączenia między trybami WYSYWIG standardowy (pokazujący czyste tagi BBCode) przyciskiem ckeditor_switch.png bez wchodzenia we własne ustawienia profilu (które usunięto), a wybór ten jest zapamiętany i załadowany podczas otwierania kolejnych stron.

ckeditor_rte.png

ckeditor_std.png

Niestety jeden skutek uboczny nowego designu: jak widać, w trybie standardowym menu jest "wyciemnione" i wszystkie przyciski (z wyjątkiem buttonu przełączającego tryb edytora) są nieczynne. Tryb standardowy utracił możliwość autowypełniania tagów i trzeba klepać kody ręcznie. Taka redukcja mocno mną szarpnęła, bo osobiście nie trawię WYSIWYG, a tryb ten jest niestety zbyt automatyczny, nie potrafi wszystkiego + umie zbudować kuriozalne parsowanie / złożenie tagów z nadmiernym przyrostem kodu. Na chwilę obecną z martwymi przyciskami nic się nie da zrobić. Przyciski ponoć zostaną wprowadzone w kolejnej wersji IPB (KLIK).
 
Menu edytora: większość poprzednich przycisków zachowana, ale są drobne przekształcenia. Nowymi obiektami są "Wklej jako czysty tekst" (usuwa wszelkie formatowanie) + "Wklej z Worda" + "Znajdź i zamień", przycisk wstawiania URL nie udostępnia pola opisu (to wybrakowanie CKEditora, opis można dorobić edytując już umieszczony w poście URL lub też podświetlając wpisany tekst), usunięto przycisk wstawiania e-mail, przycisk Media wyniósł się do menu tagów nie mających przycisków. No i nowe menu emotek, domyślnie schowane, po aktywacji jest w innym miejscu.
Menu kontekstowe edytora zachowuje się inaczej, pole jest traktowane jako "strona web", toteż prawoklikowe "Kopiuj" / "Wklej" może się nie ujawniać. W związku z tym zostały dodane przyciski do tych akcji, które jednak nie gwarantują bezpośredniego odczytu schowka i spodziewany komunikat "Ustawienia bezpieczeństwa Twojej przeglądarki nie pozwalają edytorowi na przeprowadzenie automatycznej operacji kopiowania / wklejania. Użyj do tego klawiatury" = to jest ograniczenie.
 
Automatyczny zapis: treść wprowadzana w edytorze jeszcze przed wysłaniem posta jest zapisywana i jeśli coś się stanie w trakcie tworzenia tematu (np. pad przeglądarki), nie zostanie ona utracona, gdyż przeładowana strona poda dialog recovery z zapisaną treścią. Podkreślam: strona musi być przeładowana, to nie będzie działać dla operacji typu "cofanie wstecz". Funkcja aktywuje się w oparciu o licznik czasowy, po 5 minutach.
ckeditor_autosave.png
ckeditor_saved.png
Notyfikacje: sprawdzanie w trakcie pisania posta czy nie pojawiła się nowa odpowiedź, objawione jako alert z linkiem którego kliknięcie "dodaje" do tematu niewidzialne w trakcie pisania nowe wypowiedzi. To pozwoli zredukować wystąpienia sytuacji, gdy ktoś pisał post nie widząc nowej odpowiedzi anulującej treść / pytanie. Sprawdzanie ma określony interwał, by nie obciążać serwera. O ile się nie mylę, co 3 minuty to się odbywa.
notify.png
 
 
Nowa zawartość / Zawartość użytkownika / Wyszukiwanie
 
1. Algorytm obliczeniowy nowej zawartości został poprawiony. Powinna nastąpić redukcja zjawiska pokazywania tematów już przeczytanych jako "nowej zawartości".
 
2. Częściowo przeczytane tematy: temat z wieloma podstronami nie jest oznaczany jako przeczytany, dopóki ostatnia ze stron nie zostanie załadowana. To oznacza, że można do tematu jako "nieprzeczytanego" powrócić w późniejszym czasie i posiada on oznaczenie punktu do którego przeczytano temat z linkiem "Przejdź do pierwszego nieczytanego posta".
firstunread.png
 
3. Funkcje "Zobacz nową zawartość" oraz "Dzisiejsza nowa zawartość" (swoją odrębnością wprowadzające w błąd część użytkowników) zostały zintegrowane w nowy zbiorczy system przeglądania nowej zawartości z menu z rozszerzonymi filtrami. Dostępne filtry: typ zawartości (Forum / Użytkownicy), czasowy (zawartość nieprzeczytana, zawartość od ostatniej wizyty, zawartość z ostatnich 24 godzin ...) oraz inne (śledzone tematy / tematy w których braliśmy udział / tematy przez nas rozpoczęte / zawężenie wyników do określonych subforów). Filtry można łączyć ze sobą poprzez klik na stosowną pozycję, co umożliwi stworzenie zestawu, który naprawdę nas interesuje a nie wszystkiego hurtem. Np. można zaznaczyć równocześnie warunki: zawartość forum + zawartość nieprzeczytana + śledzone przeze mnie + dwa wybrane fora.
Kombinacje zaznaczonych filtrów są zapamiętywane między sesjami i komputerami. Przy przeglądaniu nowej zawartości ostatni wybór użytkownika jest zapamiętywany w bazie danych i automatycznie ładowany przy kolejnych odwiedzinach. Stąd też zniknęła potrzeba dostępności ustawień "Metoda pokazywania nowej zawartości". Dodatkowa uwaga: w wynikach "Nowej zawartości" klik w link zawsze będzie zabierał do pierwszego postu tematu, by zaś przejść konkretnie do rzeczywiście nowego posta w temacie należy kliknąć w oznaczenie kropki przy temacie.
 
4. Zawartość użytkownika: uprzednio układana tylko w porządku czasowym, teraz można ją sortować na różne sposoby.
 
5. Wyszukiwarka forum: opcja ogólna "Szukaj tylko tytułów" oraz opcja specyficzna dla wybranych forów "Szukaj w: Tytuł tematu i posty / Szukaj tylko postów" zostały zamienione przez jedną ogólną opcję z potrójnym wyborem "Wyszukaj w tematach i treści", "Wyszukaj jedynie w tematach", "Wyszukaj jedynie w treści".
 
 
Śledzenie
 
1. Subskrypcja obserwacji forów i tematów: przyciski "Śledź to forum" + "Śledź ten temat" działają w zupełnie innej technice. Teraz po kliku zamiast przekierowania w opcje i przeładowania strony ujawnia się mały pop-up decyzyjny z ustaleniami typu powiadomienia (o ile ma nastąpić - nie trzeba stawiać ptaszka na powiadomieniu) oraz anonimowości wyboru. Obok przycisku obserwacji jest nowa ikonka z licznikiem obserwatorów wątku / forum. Jej kliknięcie rozwija "listę obecności" z osobami publicznie śledzącymi wątek / forum, zaś anonimowi są tylko sumowani na spodzie.
follow.png
 
2. Przeglądanie obserwowanej zawartości: szybki dostęp do tych danych jest teraz z każdej strony forum wprost z menu zalogowanego po wybraniu opcji Ulubione, co definitywnie wypiera uprzednio zagrzebane w ustawieniach profilu Zarządzaj obserwowanymi tematami + Zarządzaj obserwowanymi forami. W nowym menedżerze lista obserwowanych jest prezentowana tak jak każda inna lista tematów i podlega tym samym interakcjom, można ocenić czy temat ma nowe odpowiedzi lub podglądnąć temat. Jest tu zlokalizowany i edytor preferencji obserwacji, który wyświetla aktualnie przyznany obiektowi typ powiadomienia z możliwością zmiany (wybór innego typu powiadomienia, przestawienie bycia widocznym w liczniku obserwatorów oraz całkowite usunięcie z obserwowanych).
follow2.png
 
3. Obserwowanie jest teraz częścią ogólnej rutyny wyszukiwania, co oznacza integrację z Nową zawartością. Teraz "Nową zawartość" można filtrować w oparciu o wątki / fora obserwowane, co wybitnie zawęży zwrot wyników do tylko tych którymi użytkownik jest rzeczywiście zainteresowany.
 
4. W związku z tym, że system jest zupełnie przebudowany, konfiguracja powiadomień także została zmieniona. Patrz niżej.
 
 
Powiadomienia:
 
1. Pop-up notyfikacyjny otrzymał nowy styl, nie jest to już tak surowy "e-mailowy" podgląd.
 
2. Unowocześnione dwa notyfikatorki (dla powiadomień + nowych PW) z ulepszonym oznaczaniem nowych. Oznaczenia na ikonkach są obecne, dopóki menu nie zostanie rozwinięte (co jest tożsame z "przeczytaniem"). Równocześnie jednak, niezależnie od tego czy przybyły nowe powiadomienia (oznaczenie na notyfikatorach) czy są już przeczytane (zanik tych oznaczeń), klik w obie ikonki notyfikacyjne zawsze rozwija listę z ostatnimi bieżącymi powiadomieniami, pozwalając do nich powrócić. Rozwijana lista ma nowy styl z avatarami + szybkie odnośniki do akcji / konfiguracji.
 
3. Nowy notyfikator ma także odbicie w działaniu licznika nowych prywatnych wiadomości, automatycznie anuluje powiązane powiadomienia nadając im status przeczytane. Poprzednio licznik nowych nie zanikał, mimo odwiedzenia skrzynki. Aktualnie po kliku w link skrzynki licznik jest zerowany (ale, jak powiedziane wyżej, rozwinięcie menu udostępnia ciągle wgląd do ostatnich PW)
 
4. Konfiguracja powiadomień w opcjach:

 • Wizualna rearanżacja bloków, teraz liniowe "Powiadomienie" to kolumna pierwsza.
 • Całkowicie usunięto "Prywatne konwersacje" jako metodę powiadamiania. W istocie to było dość niefortunne przy niektórych kombinacjach powiadomień, a stało się zbędne przy poprawionym notyfikatorku z "czerwonym alertem".
 • Ogólna opcja "Pokazuj popup kiedy otrzymam nowe liniowe powiadomienie" została zlikwidowana na korzyść dostawienia do sekcji "Prywatne wiadomości" nowej podopcji "Wyświetl informację, gdy otrzymam nowe powiadomienia". Od teraz pop-up ujawniać się może tylko dla PW a nie dla wszystkich powiadomień, co jest z pewnością mniej denerwujące.
 • W związku z nowym systemem śledzenia stara opcja "Obserwuj wszystkie tematy w których odpiszę" z ustawianiem typu powiadomienia została zastąpiona nowym zestawem. Teraz w sekcji "Tematy i posty" są nowe opcje: "Śledź każdy temat z moimi odpowiedziami" (z ustalaniem frekwencji na natychmiastowo/offline/dziennie/tygodniowo) i korespondująco dwa nowe wejścia "Powiadom mnie o wykazie dziennym/tygodniowym obserwowanych forów" + "Powiadom mnie o wykazie dziennym/tygodniowym obserwowanych tematów" podlegające normalnej tabelce z wyborem liniowego lub e-mail. W aktualnych warunkach wybór powiadomienia z częstotliwością "natychmiastowo" umożliwi otrzymanie alertu w trybie czasu rzeczywistego już podczas przeglądania forum.
 • Usunięto również opcję "Dołącz kopię postu podczas informowania o obserwowanym temacie" - to jest aktualnie zachowanie domyślne dla powiadomień e-mail.

Uwagi dla Moderatorów:

 • Dostępny dla Was nowy panel moderacyjny (lewy górny róg) mający wszystkie funkcje scalone.
 • Menu moderacyjne tematów / postów: wprost z widoków po najechaniu na temat ujawnia się z prawej zębata ikonka z menu + Moderowanie w temacie wymaga rozwinięcia opcji "Pokaż narzędzia moderacyjne".
 • Tematy niezatwierdzone mają teraz kolorowy tag prefix_unapproved.png
 • Została usunięta funkcja "kosza", gdyż technika kasacji w nowej wersji opiera się na mniej inwazyjnym usuwaniu zawartości z widoku i pozostawieniu (tymczasowo) w bazie danych. Nasz wspaniały śmietnik forum nie będzie działał jak poprzednio (utrata atrybutu specjalnego), dlatego forum to usunęłam. Teraz kasowane obiekty lądują w Waszych panelach moderacyjnych, skąd można odzyskać zawartość jakby nic się nie stało (czyli nie trzeba używać funkcji sklejania postów etc., to po prostu samo wróci na miejsce), bądź też całkowicie wymazać z bazy. Ponadto, pruje w tle nowy task harmonogramu, który w określonych odstępach i tak sam czyści skasowane obiekty, by baza się nie zapchała, ale tymczasowo to wyłączyłam. Tematy / posty można kasować metodą "soft" lub "hard". Metodę "hard" macie w jednym palcu. Metoda "soft", acz obecna od wcześniejszej aktualizacji jest Wam nieznana, gdyż była wyłączona przeze mnie by nie zaciemniać faktu dokonania kasacji i póki co zostawiłam bez zmian. Ów "soft" działa podobnie do ukrywania / niezatwierdzania postów, na różowo jest miejsce oznaczane.
  PS. Jeśli nadal chcecie symulować stary "Kosz" do bliżej mi nieznanych celów lub sklejek nie na widoku publicznym, to możecie rzucać tematy lub z tematów wydzielać posty w nowe tematy do manipulacji do swoich imiennych sekcji w "Obszarze roboczym". W istocie to będzie działać podobnie jak stary Kosz, tylko inaczej nazwaną opcję należy użyć (przenieś / wydziel zamiast skasuj).
 • Uwaga: tematy z czynnym HTML. To o czym tyle razy mówiłam, dlaczego HTML jest tu niepożądany i że aktualizacje forum mogą sprawić problem. Oczywiście "luksusowy problem" wyskoczył. Użycie podglądu w edytorze WYSIWYG wykonuje destrukcję zawartości posta (KLIK).

Niedostępne dla Waszych oczu

 • E-mail otrzymały formatowanie HTML, ale funkcję tymczasowo wyłączyłam ze względu na zachowanie klientów pocztowych, które konstrukcję URL uważają za fraud (KLIK), by nie wprowadzać zamieszania.
 • Przycisk współdzielenia mediów w edytorze tekstowym. Nasze forum nie ma zintegrowanych galerii / downloadów / blogów, używamy prostych Załączników, które wykazują charakter "jednorazowy" (aktualne tylko dla jednego tematu), współdzielić się nie ma czym.
 • Alternatywny nieanonimowy system Reputacji w stylu "Lubię to" do wyboru. Z radością oznajmiam, że nie uświadczycie tego tutaj. Funkcja Reputacji jest tu definitywnie wyłączona od zarania forum, zdyskwalifikowana przeze mnie za element infantylności, kuriozalnych ocen i spamerstwa.
 • Różne tweaki do Facebooka etc. Znaki dymne niewątpliwe, forum ma inny target i nie brata się z "socjalistami".
 • Usunięto ikony posta (serduszka i inne badziewie). Komentuję przy okazji, gdyż te gnioty i tak były ręcznie przeze mnie wycięte ze skina: nareszcie!
 • Cukierki dla Administratora

DODATKOWE UWAGI:

- Do naprawy (na potem): Statystyki online uległy resetowi w trakcie napraw, odbuduję oryginalną wartość. Rozsypane pliki pomocy w wersji polskiej, nie odpowiadające nowej postaci forum. Mikro niespolszczenia (pola Contact Methods + Profile Information w profilu, w menu nawigacyjnych jest angielska nazwa "Help files"). Usterki widzialne dla moderatorów: menu z włączaniem HTML w widoku edycji pełnej rozwala layout, a w panelu moderacyjnym interfejs usuniętej zawartości pokazuje tajemnicze krzyżyki.
- Tweaki (na potem): tym razem (bo prezentuje się to lepiej niż starsza skóra) zostawiłam wstępnie oryginalny kolor linków forum, pozostawiając decyzję ostateczną do dyskusji czy za blade czy może nie. Linki przeczytane przestają być pogrubione, co jest mało czytelne wg mnie i zostanie zmienione na zachowanie boldu.
Zdjęcia użytkownika z transparentnym tłem mają podstawiany biały podkład i to należy zmienić na trans. Ponadto, chcę przywrócić tweak separujący przyklejone od zwyczajnych tematów. W związku ze zmianą budowy stopki forum, by zapobiec zachodzeniu tekstu, opisowy link do wizytówki strony na FB stanie się ikonką obok RSS. Zrobione

- Zauważone błędy designu: wszystkie obrazki, nawet najmniejsze, otwierają się przez lightbox. To niby tak ma być w związku z konstrukcją tech, ale ma to skutki uboczne w działaniu menu kontekstowych...
- Avatary: Jeśli komuś po konwersji coś się stało z avatarem, proszę reuploadować plik, gdyż tu więcej nie zaradzę. Ponadto, nie liczcie na to, że animowane GIFy będą szaleć, bo index forum z animowanymi avatarami byłby po prostu koszmarem. Opcja deaktywacji jest wspólna dla indexu forum + widoku tematu, czyli jedynym miejscem gdzie zobaczycie animację jest Wasz profil. Nie dam się przekonać do zmiany tego ustawienia.
- Załączniki: Admin pozyskuje nową opcję wspomagającą oszczędzanie miejsca na dysku, a polegającą na specyfikacji max wymiarów dla doczepianego obrazu. I rozważam tę restrykcję, bo notuję tu niepożądane zachowania. Otóż w Załącznikach zaczęły występować zdjęcia cyfrowe wysokiej rozdzielczości 3000x3000 i inne kurioza, podczas gdy owe "zdjęcia" to nadużycie = cały Pulpit by pokazać jakiś mały komunikat (który jest jedyną treścią relatywną do problemu, co mnie obchodzi kto ma jaką tapetę i że właśnie rozmawia na GG) lub zdjęcie BSOD oszałamiającej wielkości większej niż mój monitor.... Sposobami tu omawianymi na forum potrafiłam utracić ponad 100MB w ciągu dwóch tygodni i zajęło mi nieco czasu ręczne kadrowanie i poprawki. Nie trudno zgadnąć jakie "rezultaty" osiągnę po kolejnym pełnym roku użytkowania forum. I wątpię czy pisanie pouczeń pomoże, wprowadzenie blokady wydaje mi się trafnym rozwiązaniem, by ukrócić złe zachowania. Muszę to sobie przemyśleć jeszcze ...
- IE9: proszę nie włączać trybu zgodności dla naszej strony (a kto mimo fiksa JavaScript nadal się tym posługiwał = zdjąć). Przy aktualnym nowoczesnym layoucie jest to całkowicie zbędne, wyprawia także cuda na kiju m.in. problem z rozwijanymi menu i szybką nawigacją.


BUG HUNTING:

Czas polowania na usterki. Przypominam: przeładować stronę na twardo, czyszczenie cache przeglądarek może być niewystarczające i dla wiarygodnych rezultatów proszę wymusić odświeżenie wprost z serwera. Zgłaszając błąd podawajcie dokładną wersję przeglądarki. A jeśli coś dziwnego zauważycie w CKEditor, proszę sprawdzić czy to występuje także w demo oryginału. Jeśli coś się psuje nie tylko w edytorze forum ale i w demo, można założyć, że forum jest niewinne i bug dotyczy samego CKEditora.
Przypominam również: skin domyślny jest pozostawiony tylko jako awaryjny (oraz baza porównawcza) i na nim nie są prowadzone żadne poprawki i modyfikacje, dlatego nie bierzemy pod uwagę fiksów na tej skórze.


.

Odnośnik do komentarza

Picasso chciałbym widzieć jak jesteś wkurzona, bo sytuacja naprawdę ekstremalna, dodatkowo ten pan z supportu. Ale ważne, że wszystko pomyślnie zakończone. Wszystkie nowe funkcje jak najbardziej na plus, zmiana od razu rzuca się w oczy.

 

Zauważyłem, że język interfejsu dla gości jest on ustawiony na PL, a po zalogowaniu wszystko jest po EN, łącznie z obrazkami. Trzeba to zmienić ręcznie ustawiając język na Polski w stopce.

Odnośnik do komentarza

Po najechaniu na nick użytkownika, wyświetla się prawidłowo pop-up lecz, po lewej pod zdjęciem jest niezpolszczone "PM this member"

a w okienku "Użytkownicy przeglądający ten temat {jakaś cyfra}" niezpolszczone są nazwy grup użytkowników tj. "members", "guests", "anonymous users"

 

Mam przełączony język na polski w stopce.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że język interfejsu dla gości jest on ustawiony na PL, a po zalogowaniu wszystko jest po EN, łącznie z obrazkami. Trzeba to zmienić ręcznie ustawiając język na Polski w stopce.

Też to zauważyłam, ale tylko raz = na TestUser, który był wylogowany. Moje konto od razu weszło w polski. Z tym to chyba nie da się nic zrobić, bo jest ustawiony PL jako domyślny język forum, a to o czym mowa to "per user". Przyjrzę się temu potem. EDIT: chyba coś się pokręciło, wygląda na to, że wyresetowało ustawienia użytkowników i trzeba będzie aktualizować po kolei każdego.

 

 

Po najechaniu na nick użytkownika, wyświetla się prawidłowo pop-up lecz, po lewej pod zdjęciem jest niezpolszczone "PM this member"

Poprawione. Pusty bit w spolszczeniu.

 

a w okienku "Użytkownicy przeglądający ten temat {jakaś cyfra}" niezpolszczone są nazwy grup użytkowników tj. "members", "guests", "anonymous users"

Jak wyżej. Dwa puste miejsca.

 

 

PS. Ad "Statystyki online uległy resetowi w trakcie napraw, odbuduję oryginalną wartość." = zmieniłam zdanie. Niech idzie licznik od zera, rzeczywisty licznik. Tamten był nabity przez atak DoS, co można traktować jako fałszowanie danych.

 

I szukajcie bugów. Ja muszę teraz odpocząć, bo jestem wykończona, i za naprawy / tweaki zabiorę się potem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to ważne (pewnie tak wygląda skin), ale po przestawieniu na skin IP.Board kody

kod
- dla jasności nie są w ramce i mają jedynie mało wyróżniającą się czcionkę. Dodatkowo (pewnie to jeszcze nie ruszyło) w pasku "Użytkownicy przeglądający forum" przy "Moderatorzy", "Najaktywniejsi użytkownicy dzisiaj", "Najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" nie ma niczego.

 

Post będę edytował, bo nie ma sensu żebym ciurkiem post pod postem (nie swoim oczywiście) pisał o bugach :D

 

Tak jak myślałem:

 

w stopce w sekcji "Pomoc" część tematów pomocy nie jest po polsku.

przy okienku "Wyszukiwanie..." gdzie można wybrać miejsce wyszukiwania 1 pozycja nie jest po polsku "Help Files"

 

Wiem, że to kosmetyka :) Ale jak na razie nie widziałem problemów z działaniem forum (błędne przekierowania itd.), nie wiem jak działa to na innych przeglądarkach.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenie ogólne - jestem lekko skonfundowany. Jednak powiedzenie "Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka" w moim przypadku na razie bierze górę :)

Tak na gorąco: Czy forum nie da się rozciągnąć na oba boki w poziomie? Po co po obu stronach monitora tyle wolnego, niewykorzystanego, szarego miejsca?

 

EDIT

Po co podaje się w swoim profilu płeć, skoro przy cytowaniu płci pięknej pojawia się np. "picasso powiedział", "mycha69 powiedział"?

To samo z avatarem (a właściwie braku avatara) kobiet. No ten tam anonimowy to przecież zawsze facet! Babeczka kojarzy mi się z długimi włosami...

Nie można tego silnika(?) skorelować z określeniem płci w profilu i żeby było "x powiedziała" a damski avatar był rozczochrany? :cheer: :lol:

Odnośnik do komentarza

A mi (nie tylko :)) IPB samo nie przestawiło języka na Polski :blink: .Zauważyłem za to takie coś:

iOtxB.png

A i picasso nie byłaś sama, mnie też coś brało podczas tego okresu bo zawsze gdy rano wstawałem to komórka w ręke i na Fixitpc.pl, a tak to nudy :rolleyes: :)

Następne, chochlik się do spolszczenia wkradł, przy zmianie trybu wyświetlania tematu (zwykły/uproszczony) opis jest po angielsku:

X89bu.png

I ostatnie, wiem że się strasznie czepiam ( :P), ale w komunikatorze zauważyłem jeden szczegół.Otóż w polu "Skąd" brakuje dwukropka ^_^.Na screenie nieudolnie go "dorysowałem".

zWFdx.png

EDIT: Próba z urządzenia mobilnego (Samsung Galaxy Ace, Android 2.3.4), jednak jest kłopot: nie ładuje się już automatyczne mobilna wersja, tylko normalna.Trzeba kliknąć "Użyj mobilnej wersji" ,ale zanim się załaduje to chwile mija. Coś sie chyba z User-Agentami i skórami do nich przypisanymi.Innych błędów nie widzę. :)Trochę poprawiłem post,bo był bałagan :)

Odnośnik do komentarza

A mi (nie tylko :)) IPB samo nie przestawiło języka na Polski :blink: .Zauważyłem za to takie coś:

Licznik jest jak najbardziej w porządku :) a co do języka:

 

post-16-0-13548000-1320246014_thumb.png

 

EDIT: Na domyślnej skórze zauważyłem typową przypadłość IP.Board w wersji 3.2, tj. ucięte tło w nagłówku:

Przypominam również: skin domyślny jest pozostawiony tylko jako awaryjny (oraz baza porównawcza) i na nim nie są prowadzone żadne poprawki i modyfikacje, dlatego nie bierzemy pod uwagę fiksów na tej skórze.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zmiany w stylu typu uczytelnienie czcionki na widokach głównych forum (czcionka w poście nie będzie ruszana) - jak mówiłam: stały bold ma być wprowadzony + do dyskusji lekkie przyciemnienie koloru linków i to może wymagać większych edycji, bo w iSkin jest bardzo wiele zależnych od siebie partii i może się ściemnić za dużo, poza tym po wprowadzeniu boldu może się Wam zmienić odczucie - to już nie dziś. Do tego jest mi potrzebny Luuk. Luuk jest zbyt zmęczony, w końcu to on był głównym technikiem bazy i operował na otwartym sercu.

 

 

Bonifacy:

 

Tak na gorąco: Czy forum nie da się rozciągnąć na oba boki w poziomie? Po co po obu stronach monitora tyle wolnego, niewykorzystanego, szarego miejsca?

Pewnie ta wersja iSkin ma ustawiony określony limit. Może jest to istotne pod jakimś kątem. Luukowi zapisałam na listę, by sprawdził to miejsce.

 

Po co podaje się w swoim profilu płeć, skoro przy cytowaniu płci pięknej pojawia się np. "picasso powiedział", "mycha69 powiedział"?

Zawsze tak było. :P Rozumienie: "użytkownik powiedział" (to jest bezpłciowe), moim zdaniem to spełnia swoją rolę, a kto niepewny po to ma płeć. Dla mnie formy dwojakie "powiedział/ła" wyglądają dziwnie w nagłówkach cytatów. Kwestie percepcji, ale mnie to właśnie zawsze raziło.

 

To samo z avatarem (a właściwie braku avatara) kobiet. No ten tam anonimowy to przecież zawsze facet! Babeczka kojarzy mi się z długimi włosami...

Nie można tego silnika(?) skorelować z określeniem płci w profilu i żeby było "x powiedziała" a damski avatar był rozczochrany?

Może kiedyś w przyszłości zastąpię ten avatar domyślny jakimś firmowym znaczkiem i zniknie "problem płci".

 

 

Grisza

 

Nie wiem czy to ważne (pewnie tak wygląda skin), ale po przestawieniu na skin IP.Board kody kod - dla jasności nie są w ramce i mają jedynie mało wyróżniającą się czcionkę.

Ty pewnie mówisz o moich tagach noparse i codeplain, które nie wchodzą w skład IPB. One są nieczynne na domyślnej skórze, bo wymagają specyficznych definicji klasowych. Zdążyłam tylko uaktywnić w iSkin. Dla estetyki posta zostaną potem włączone w CSS defaultu, ale jak mówiłam, skin domyślny nie będzie poprawiany.

 

w stopce w sekcji "Pomoc" część tematów pomocy nie jest po polsku.

Zawsze tak było. :P Forum jest przecież dwujęzyczne. Pliki pomocy są w duplikacie, zestaw polski i ich angielskie odpowiedniki. Celowo zostawione, dla spójności z podwójnym językiem.

 

przy okienku "Wyszukiwanie..." gdzie można wybrać miejsce wyszukiwania 1 pozycja nie jest po polsku "Help Files"

Jak mówiłam: - Do naprawy (na potem): (...) Mikro niespolszczenia (...) w menu nawigacyjnych jest angielska nazwa "Help files"

 

Dodatkowo (pewnie to jeszcze nie ruszyło) w pasku "Użytkownicy przeglądający forum" przy "Moderatorzy", "Najaktywniejsi użytkownicy dzisiaj", "Najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" nie ma niczego.

? Wszystko tam jest jak ma być. Pokaż na obrazki czego Ci brakuje.

 

 

piotreek

 

Nie wiem, czy ktoś ma podobny problem, ale o nim wspomnę. Czy macie domyślnie ustawiony język polski? Ja zalogowałem się i wszystko mam po angielsku. Da się to jakoś usunąć?

+

 

A mi (nie tylko :)) IPB samo nie przestawiło języka na Polski :blink: .

+

 

Jak powiedziałam: Przyjrzę się temu potem. EDIT: chyba coś się pokręciło, wygląda na to, że wyresetowało ustawienia użytkowników i trzeba będzie aktualizować po kolei każdego.

 

Póki co, każdy sobie sam może przestawić język na spodzie.

 

 

peter2012

 

Następne, chochlik się do spolszczenia wkradł, przy zmianie trybu wyświetlania tematu (zwykły/uproszczony) opis jest po angielsku

Tego spolszczenie nie obejmuje, to nie należy do instalacji forum per se i nie wyczuwa to języków. Te tryby przełączania są wymysłem iSkin, który sobie to wstawił jako zastępstwo dla całkowicie usuniętej przez IPB opcji wyłączania avatarów w postach. Ogólnie w iSkin jest zachowanych kilka rzeczy, które już nie istnieją w standardowej instalacji IPB i są autorskim tweakiem.

 

Dla Luuka zadanie "spolszczenie" tooltipu w obszarze skina.

 

 

EDIT: Próba z urządzenia mobilnego (Samsung Galaxy Ace, Android 2.3.4), jednak jest kłopot: nie ładuje się już automatyczne mobilna wersja, tylko normalna.Trzeba kliknąć "Użyj mobilnej wersji" ,ale zanim się załaduje to chwile mija. Coś sie chyba z User-Agentami i skórami do nich przypisanymi.

Tego nie jestem w stanie sprawdzić, bo nie mam takiego urządzenia. Ale jedno należy zaznaczyć, ze skin mobilny nie jest zgodny ze wszystkimi urządzeniami i tam gdzie się nie ładuje może oznaczać, że nie jest to obsługiwane.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na temat tego ustawionego EN dla wszystkich userów: przez zapytanie SQL hurtem wykonana zmiana dla wszystkich użytkowników, wszyscy powinni mieć już PL w swoich panelach.


Grisza
 

Dodatkowo (pewnie to jeszcze nie ruszyło) w pasku "Użytkownicy przeglądający forum" przy "Moderatorzy", "Najaktywniejsi użytkownicy dzisiaj", "Najaktywniejsi użytkownicy w ogóle" nie ma niczego.

 

Ale tu wszystko się zgadza. Tak wyglądają statystyki w nowej wersji forum. Ile było online / kto się zarejestrował jako ostatni / totalna ilość postów jest powyżej na bloczkach na ciemnym tle, a urodziny zostały przeniesione do paska bocznego.


DawidS28
 

Mam małą prośbę, zmień w wolnej chwili kolor czcionki na #2c2c2c, bo to, co jest obecnie, czytania nie ułatwia.


Czcionka w poście raczej nie będzie zmieniana. Ona moim zdaniem jest dostatecznie dobra i nie warto zaprzęgać aż tak dużej edycji. Znacznie bardziej denerwują mnie widoki forum, gdzie przeczytane robią się wiotkie i to na pewno zmienimy. Najpierw zrobię tam bold i ocenimy czy iść w zmianę koloru.


sławek481
 

Jeśli włączy się ręcznie, to działa bez problemu, a przed aktualizacją automatycznie otwierała się wersja mobilna


Przyjrzę się temu. Jest możliwe, że to wynik zmian z pewnego buga na trackerze, ale muszę to przeczytać raz jeszcze.


wiesław531
 

Chciałbym móc patrzeć na łapy @Bonifacemu. Teraz domyślnie są wszyscy na forum.


?

Odnośnik do komentarza

Celowo drugi post aby sprawdzić edytor.

Jestem teraz na XP i IE8. Sprawdzę później na W7 i IE9.

W sytuacji kiedy jestem w danym temacie na dole wyświetla się okno z możliwością dodania odpowiedzi.

Kliknięcie myszką przy górnej części okna (w zależności od oddalenia od lewej strony okna) powoduje otwarcie okna edycji i aktywowanie przycisku, który się w tym miejscu edytora znajduje.

Chyba również brak opcji Anuluj jeżeli się rozmyślę. Aktywna tylko po kliknięciu Więcej opcji.

 

EDYTA

 

Powyższy problem również na W7 + IE9. Ale jest dodatkowo inny problem.

 

Brak możliwości zalogowania na forum przy wyłączonym trybie zgodności.

 

Poprawka

 

Potestowałem trochę i ten efekt w edytorze występuje TYLKO przy włączonym trybie zgodności.

W tej sytuacji wydaje się, że to nie jest bug.

 

Aktualy problem z brakiem możliwości zalogowania na W7 + IE9 przy wyłączonym trybie zgodności.

Nic się nie dzieje po kliknięciu logowania. Przycisk Rejestracja - działa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...