Skocz do zawartości

gacek

Użytkownicy
 • Postów

  131
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O gacek

 • Urodziny 25.10.1997

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. gacek

  BSoD - 0x000000F4

  Zostałbym przy sterowniku takim jaki teraz jest zainstalowany.
 2. gacek

  BSoD - 0x000000F4

  Do tej pory system działał stabilnie na tej wersji sterownika?
 3. gacek

  BSoD - 0x000000F4

  OK Co do plików *.dmp - nie wiem skąd wynika problem z ich zapisem. Jak wspomniał Zappa, podaj markę zasilacza i moc. Dobrze byłoby, gdybyś podał jeszcze zrzut ekranu z Podglądu zdarzeń, tym razem jednak z błędem atapi.
 4. gacek

  BSoD - 0x000000F4

  Znajdziesz w Start --> Mój komputer --> PPM Właściwości --> Zaawansowane --> Uruchamianie i odzyskiwanie Najpierw wymieniłbym kabelek SATA i poobserwował np. przez dwa tygodnie czy coś się zmieniło. Jeśli będziesz miał możliwość zmiany kabelka zasilającego to zrobiłbym to później. P.S. Opcja "Zrzut pamięci jądra" powoduje tworzenie pliku %SystemRoot%\Memory.dmp . Opcja "Mały zrzut pamięci" powoduje tworzenie plików w %SystemRoot%\Minidump
 5. gacek

  BSoD - 0x000000F4

  Jest problem z kabelkiem - C7 w SMART. W miarę możliwości podmień go i obserwuj sytuację. Co do plików *.dmp - masz wyłączone zastępowanie plików?
 6. Cześć. Zamontowałem dysk SSD w miejsce napędu optycznego i od tego momentu proces System stale obciąża procesor powodując przegrzewanie się laptopa. Na HDD zainstalowany jest Windows a na SSD Linux Mint 17.3. Dołączam plik z WPT - podzielony na 5 części z racji objętości. boot.zip.001 - http://www24.zippyshare.com/v/FgU4MYb0/file.html boot.zip.002 - http://www24.zippyshare.com/v/1HNuzgK5/file.html boot.zip.003 - http://www24.zippyshare.com/v/k7ud0uSe/file.html boot.zip.004 - http://www24.zippyshare.com/v/NNKcWMEc/file.html boot.zip.005 - http://www24.zippyshare.com/v/tDfug3ct/file.html Dołączam również logi z FRST. FRST.txt Addition.txt
 7. gacek

  Win 8 dysk 100%

  18 sektorów czekających na remapowanie. Możesz wykorzystać program MHDD (skopiuj wcześniej dane) - komenda ERASE a potem zmiana parametru REMAP na ON I naciśnięcie F4.
 8. Ubuntu odpadło z powodu toporności Unity. Porozmawiam z nim jeszcze, może uda mi się go przekonać do Linuksa. Moje typy: Linux Mint 16 z MATE lub Xubuntu (nie wiem czy KDE nie zamuli tego komputerka)
 9. Podsumowując: 1) Liczyłem się z brakiem wsparcia dla Windows XP. Wydaje mi się, że byłby on najlepszy dla tego komputera. 2) Wywaliłem ponad 20 aplikacji Samsunga - system nadal potrafi się zaciąć na bardziej skomplikowanej stronie. 3) Testowałem Linux Mint 16 MATE - działał płynniej niż 7, ale zgadzam się z McKrecio - wujek raczej nie ogarnąłby Linuksa w całej jego okazałości. 4) Zastanawiałem się nad użyciem linuksowego dd. Zostaję na razie przy Siódemce. W przyszłości być może dołożę trochę pamięci, jeśli wujek chciałby nadal korzystać z tego netbooka.
 10. Witajcie. Wujek przekazał mi do oczyszczenia wyżej wymienionego netbooka. Uruchomiłem recovery i zainstalowałem Windows 7 Starter. Używanie Siódemki przy 1GB RAM to jednak masakra. Zastanawiam się nad zmianą systemu. Co polecacie? Czy warto wrócić do XP, czy postawić Linuksa? Chciałbym również wykonać kopię partycji odzyskiwania na wszelki wypadek. Jak to zrobić? Dzięki z góry za pomoc P.S: Do moderatorów - nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ponieważ nie jest on sprzętowy ani nie dotyczy awarii oprogramowania.
 11. gacek

  Windows Update - problem

  Dorzucam jeszcze log z sfc /verifyonly sfc.txt
 12. Witajcie. Niedawno robiłem recovery, ponieważ system po aktualizacji do 8.1 zaczął wariować - sterowniki od karty graficznej nie działały itd. Chcę zainstalować aktualizacje przez Windows Update. Są one wykrywane, ale nie pobierają się. Wyświetlają się kody: 8004fe2c przy uruchamianiu Microsoft Fix-it, 8024800a, 80072f78. Dołączam podstawowe logi. Wykonałem następujące kroki: 1) Próbowałem użyć Microsoft Fix-it - nie udało się 2) Drugie narzędzie dostępne przez Pomoc systemu - nie pomogło 3) komendy DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth gmer.txt FRST.txt Addition.txt
 13. Fakt. Moje niedopatrzenie. Jeśli wyjdzie usterka dysku dobrze by było zrobić kopię posektorową za pomocą ddrescue. Autorze - masz tam ważne dane? EDIT: Wrzuć S.M.A.R.T dysku - tutorial 1, tutorial 2
 14. Do tego test powierzchni i S.M.A.R.T w MHDD (temat o nim jest gdzieś w tutorialach).
 15. Wszystko pasuje. FRST możesz uruchomić z bootowalnego pendriva.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...