Skocz do zawartości

piotreek

Użytkownicy
 • Postów

  861
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O piotreek

 • Urodziny 28.11.1982

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Pyrlandia :)
 • Hobby:
  SAP,IT Kobiety,wino,śpiew.
 1. Na screenie w kolumnie ID.
 2. Kabel SATA wymień. Wtedy musisz obserwować czy nie rośnie BC.
 3. Właśnie nie jest w porządku. Bardzo duża liczba przy parametrze BC. Świadczy to o uszkodzonym kablu (luźna wtyczka? złamany?) lub problemach z zasilaniem (jaki masz zasilacz?). Podmień taśmę od dysku na nową (jeśli to nie laptop) i zmierz jak możesz napięcia na wtyczce woltomierzem. 07 też dobrze nie wróży ale nie jest krytyczna. Jak wykonasz to powyżej będzie trzeba monitorować czy nie rośnie co najmniej BC.
 4. Jak dysk jest sformatowany jako NTFS to tak będzie. Niestety sterowniki w tych routerach kiepsko sobie radzą z zapisem na NTFS. Lepiej podzielić na partycję i jedną jako FAT32 wtedy powinno iść szybciej.
 5. A co z moim pytaniem o tryb PIO? Chyba że dysk jest SATA to wtedy nie powinno mieć już znaczenia.
 6. Coś jest nie tak ze sprzętem. Nie pomoże tu szukanie dziury w sofcie..Jaki zasilacz tam jest? jakie ma napięcia?
 7. Czyli dalej wygląda na problem sprzętowy.. a)Kondesatory na płycie do obejrzenia czy nie mają brzuszków lub wylały. TUTAJ przykład jak wyglądają uszkodzone, b)RAM do ponownego sprawdzenia (memtest ma raportować 0 błędów a nie czarny ekran) c)Problemy z zasilaczem (jaka marka co tam jest?) i najlepiej pomierzyć napięcia woltomierzem d)SMART dysku by się przydał.
 8. @mercuryob dwa dobre SSD w RAID 0 to dopiero jest ogień
 9. Jak nie ustawiałeś RAID-a w BIOS-sie (a potem inicjalizacja,dołączenie dysków etc.. za pomocą RAID Utility) to nie masz RAID-a. IMO stawianie jakiegokolwiek RAID na dysku SSD i HDD uważam za bardzo kiepski pomysł. Przykład jak to się robi masz TUTAJ(RAID 0)
 10. piotreek

  Co to za złącze?

  Adapter do telewizorów Samsung, Hama, gniazdo SCART / wtyczka Samsung, czarny
 11. Zgraj dane i odtwórz system z partycji odzyskiwania, to najszybsza droga.
 12. Można :-) odpal jakiekolwiek liveCD linuksa np. Ubuntu czy Kubuntu. Powinno z automatu podmontować partycję windowsa (o ile nie są uszkodzone) i będziesz miał dostęp do danych. Ewentualnie wyjąć dysk i podłączyć do innego kompa przez np. przejściówkę SATA->USB.
 13. Kopię zapasową się zawsze robi :-) nie tylko w trakcie awarii ;-)
 14. Tak jeszcze myślę zrób zrzut ekranu z task menegera jak mieli. Może WU ma jakiś udział. A i zobacz w menedżerze urządzeń w gałęzi dysków czy się na tryb PIO nie przełączyły przypadkiem.
 15. Zrób no obowiązkowe logi od infekcji i poczekamy czy @Picasso coś może znajdzie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...