Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)

picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jedna rzecz mi nie odpowiada: przed aktualizacją jak kliknąłem na "Wyświetl nową zawartość" to ładnie pokazywało całą listę tematów których nie przeczytałem/ w których są nowe posty i po otworzeniu takiego tematu w nowej karcie automatycznie przekierowywało mnie do ostatniego nie przeczytanego przeze mnie posta (tzn. te które przeczytałem dzień wcześniej to pamiętało, że były przeczytane, i kierowało do najnowszych, BTW nie czyściłem cache).

Dodatkowo na stronie nowej zawartości przycisk oznaczenia jako przeczytane jest w niedogodnym miejscu (na dole), a wcześniej był na górze. Pewnie będę musiał się przyzwyczaić :)

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna rzecz mi nie odpowiada: przed aktualizacją jak kliknąłem na "Wyświetl nową zawartość" to ładnie pokazywało całą listę tematów których nie przeczytałem/ w których są nowe posty i po otworzeniu takiego tematu w nowej karcie automatycznie przekierowywało mnie do ostatniego nie przeczytanego przeze mnie posta (tzn. te które przeczytałem dzień wcześniej to pamiętało, że były przeczytane, i kierowało do najnowszych).

Cytuję co napisałam:

Dodatkowa uwaga: w wynikach "Nowej zawartości" klik w link zawsze będzie zabierał do pierwszego postu tematu, by zaś przejść konkretnie do rzeczywiście nowego posta w temacie należy kliknąć w oznaczenie kropki przy temacie.

Czyli trzeba klikać ikony: iskin_unread.png lub iskin_unread_dot.png. Jeśli nie o to chodzi to z czym masz problem?

BTW nie czyściłem cache

Powinieneś to zrobić.

Odnośnik do odpowiedzi

Masz duży monitor i chyba odpowiedni system. Skorzystaj z kombinacji Ctrl+Kółko myszki.

Korzystając z Twojej Wiesław wskazówki mam taki efekt (a przecież nie o to chodzi): http://www.imagebana...1103_201152.png

Będzie mi to potrzebne za ok. 30 lat (jak dożyję). Wielkość czcionkii teraz jest prawidłowa, tj. taka sama jak na starej skórze. Problemem jest kiszka (dosłownie i w przenośni) przez środek ekranu z wolną przestrzenią po bokach. Poprzednio forum wypełniało cały ekran.

Odnośnik do odpowiedzi

1. Zostały wprowadzone następujące uczytelnienia:

- kolor linków forum został zmieniony na ciemniejszy, a wszystkie przeczytane w widoku forum dostały bold.

- separacja przyklejonych od normalnych tematów przez odkreślenie linią.

Należy wymusić odświeżenie strony, by widzieć zmiany (jeśli nie działa zwyczajne, to CTRL+F5 z omijaniem cache powtórzone na każdej podstronie prezentującej stary układ).

2. Fotki użytkownika z transparentnym tłem mają usunięty biały podkład. Ostała się tylko mała ramka obrysowa. Na razie tak zostanie. Jak wyżej, wymagane mocne odświeżenie.

3. W stopce wrócił link do naszej "nędzarnej" wizytówki na Facebooku, tym razem jako ikonka.

4. W pasku bocznym box wsparcia uzupełniony o brakującą metodę. Potem się zastanowię czy nie zmienić nieco logo. Na razie jest tak.

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś prześledził cały temat :angry: to byś wiedział z jakiej przeglądarki korzystam - z FF + czasami z IE,GCh,Opera (wszystkie w najnowszych wersjach).

"Dopasuj do szerokości" w Operze nic nie zmienia. O pardon - zaptaszenie tego zmienia położenie okienka wyszukiwania na Forum i nieznaczne rozciągnięcie w pionie sekcji "Najnowsze tematy"

Z tym pivotem genialne, ale nie skorzystam :lol:

Z zrzutów w temacie dokonanych przez innych userów wynika, że to nie jest tylko mój problem - patrz post 33, 37.

Odnośnik do odpowiedzi

Bonifacy

To nie jest błąd, że skin nie rozciąga się jak guma "aż do krawędzi". Jest i możliwe, że jest tu jakieś techniczne uzasadnienie (a tej wersji iSkin nie można porównywać z poprzednią, jako że są to dwie różne wersje). Inna sprawa, że jesteś jedynym który to podnosi jako "problem" i nie wiem czy jest większa grupa osób, która widzi to w ten sam sposób.

Na chwilę to zostawiamy. Luuk się temu jeszcze przyglądnie i może zapytam autora skóry co za cel ma taka proporcja.

Do wszystkich

Wszystkie błędy zgłoszone w temacie rozwiązane (tylko pliki pomocy mi zostały do dostosowania). Wszystkie tweaki, które miały być zrobione, również. Oceniać czy coś jeszcze trzeba zrobić.

.

Odnośnik do odpowiedzi

@Bonifacy

Z zrzutów w temacie dokonanych przez innych userów wynika, że to nie jest tylko mój problem - patrz post 33, 37.

Post 33 to tylko 2 cm, całkiem przyzwoicie, w przypadku postu 37 no to już coś nie tak, u mnie również jest te 2 cm, ale ja używam ctrl+kółko.

Ale znam gorsze przypadki np. wp.pl gdzie margines to z 12 cm.

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczną sytuację jak @Bonifacy, tyle że wolnego miejsca na Operze jest po ok 2cm.

Przecież to oczywiste, że marginesy będą u wszystkich, a tym większe im większy ekran, bo skin ma ustawiony na sztywno max. Przykładowo: ja mam po 7 cm z każdej strony przy oknie zmaksymalizowanym.

Ja nie pytam kto ma "identyczną sytuację", tylko komu to przeszkadza.

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.fixitpc.pl/topic/191-kontrolowanie-prezentacji-stron-www-usuwanie-reklam/?do=findComment&comment=911

Według tego dobierasz się do pliku userContent.css i dopisujesz notatnikiem na jego koniec:

body#ipboard_body div#ipbwrapper div.content div.wrapper {
max-width: 14000px !important;
width: 97% !important;
}
Restartujesz FF i ma działać.
Odnośnik do odpowiedzi

Pisząc poprzedniego posta, zauważyłem, że po zapisie boldem po wyłączeniu podświetlenia B wskaźnik pisania wraca do początku tekstu. Jeżeli kliknę na koniec tekstu - dalej piszę boldem. Nie ma takiego efektu podczas standardowej edycji, kiedy to edytuję gotowy tekst, jednak jak chcę coś pogrubić z marszu to ten efekt występuje.

Przeglądarka Opera.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Według tego dobierasz się do pliku userContent.css

Dawid

Jakbyś był tak uprzejmy, to podaj mi, gdzie jest ten plik na dysku (instalacja FF domyślna, Win7x64), bo u mnie systemowa szukajka jest skopana. Patrzę, patrzę i wypatrzeć nie mogę. Na FF w wersji portable tez nie mogę tego pliku znaleźć...

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...