Skocz do zawartości

Jaki antywirus na leciwego kompa?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie, zadanie bojowe! Nie mam czasu ani chęci instalować wszystkiego po kolei a znajomy pyta mnie jaki antywirus na leciwego już kompa- 512 ramu, procek jakiś starawy athlon- sprzęcior sprzed 5-6 lat. Które antywirki mają najmniejsze zużycie pamięci? Kiedyś poleciłbym mu Dr.Weba, niestety stał się bloatware.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam

 

Na Twojego kompa poleciłbym jeśli chodzi o mała zasobożerność Nortona 2010 tylko jest płatny, ale lekki, skuteczny, częste aktualizacje itd:) Z darmowych to poleciłbym Avasta 5 Free tylko to odbije się na gorszej skuteczności , plus lekkości i licencja Free na jego korzyść. Rozumiem,że chcesz samego Av, nie uwzględniasz do tego zapory sieciowej. Lepiej dorzuć coś do antywira,abyś był bezpieczniejszy np. pakiet Comodo Internet Security , lekki pakiet z AV+ FW+ Defense+( Hips klasyczny)+ sandbox ( piaskownica), powinno nie przymulać :rolleyes:

 

Hm...mi na takim sprzęcie długo chodził NOD. Nie miałem prawie żadnych problemów.

 

 

Nod od wersji 4 zaczął być mułowaty. Wielu użytkowników skarży się,że pobiera więcej zasobów procka i więcej ramu. To nie ten dawny Nod z wersji 2.5.2.7 czy nawet 3. Lepszy jest już Norton 2010:)

Odnośnik do komentarza

Zależy też czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem PC'ta (czy komp kogoś innego i czy ta osoba jest zaawansowanym użytkownikiem :P) jeżeli tak to mogę polecić BluePoint Security 2010 (brak polskiej wersji + płatny), Nortona 2010 (podobno 2011 ma być jeszcze bardziej zoptymalizowana - potem aktualizacja do 2011 jak wyjdzie), Avasta 5, Avirę 10 (denerwują pop-upy które wyskakują podczas aktualizacji) ;)

Odnośnik do komentarza

Znajomy jest raczej z krainy "coś tam chodzi i niech nie wyskakują okienka" ;) System- XP. Dzięki za rady.

Mam na podobnym sprzęcie Comodo i działa.

Problem może być z powiadomieniami, ale to do wyłączenia w ustawieniach.

 

Jeśli chodzi o Nortona - nie wiem, jak nowsze, ale NIS 2008 zamulał tak, że musiałem się go po 2h pozbyć. ArcaVir podobnie.

Odnośnik do komentarza

DawidS28 - NIS 2008 był ostatnim zamulaczem z Nortonów. Wersje 2009 i 2010 to skok technologiczny, te antywirusy teraz są naprawdę lekkie. Jedyna wada Nortona (dla mnie) - to, że jest płatny.

+

Nie ma takiej opcji, norton absolutnie nie zamula maszyny.

Właśnie dlatego piszę "nie wiem, jak teraz", ale wersja z 2008 r. mnie skutecznie do niego zniechęciła. ;)

Poza tym wolę rozwiązania darmowe, dlatego korzystam z Comodo. A jak coś wpadnie (dawno nic nie widziałem) -> logi i czyścimy :D

Odnośnik do komentarza

Panowie i panie, zadanie bojowe! Nie mam czasu ani chęci instalować wszystkiego po kolei a znajomy pyta mnie jaki antywirus na leciwego już kompa- 512 ramu, procek jakiś starawy athlon- sprzęcior sprzed 5-6 lat. Które antywirki mają najmniejsze zużycie pamięci? Kiedyś poleciłbym mu Dr.Weba, niestety stał się bloatware.

 

Najlżejszymi antywirusami są Vipre, Bitdefender i Norton 2010. Lekkie są także, najnowszy Avast 5 i Avira Personal.

Antywirusy działają jednak na zasadzie "na dwoje babka wróżyła", dlatego bardziej polecałbym Avirę z GeSWallem lub Comodo Internet Security (sandbox, HIPS, firewall i AV) . Twój blaszak powinien spokojnie dać radę. :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem bezobsługowy aż do bólu. Kiedyś wywalił mi sterowniki z Cada. Tam nie było (bo nie wiem jak teraz) opcji dodaj do wykluczeń. Uraz pozostał.

 

Norton jest lekki, ładny i bezobsługowy. Dobry dla dziewcząt. Tylko najlepiej jeżeli posiadają chłopaka, który będzie im usuwał wirusy lub robił format :)

Odnośnik do komentarza

Omkar...Ty ciągle musisz żartować ? Norton jest bardzo skuteczny i lekki...w sam raz na słabszą maszynę...tylko w opcjach trzeba troszeczkę poprzestawiać...chociażby skanowanie : podczas bezczynności...żeby co 10 minut nie mielił dyskiem...

a ja jeszcze od siebie dodam NOD32...również lekki i w miarę skuteczny...

Odnośnik do komentarza

Panda Cloud Antivirus + Geswall

 

Ciekawy zestaw! Ja od dłuższego czasu używam GeSWalla, (czasem z Avirą Personal) lub CIS dla odmiany (przez pewien czas używałem obydwa) :) Panda Cloud Antivirus o ile pamiętam nie blokuje autorunu a więc przydała by się jeszcze w tym zestawie Panda USB Vaccine (a przynajmniej wyłączenie autorunu), no i oczywiście konfiguracja firewalla w GW jeżeli jej nie masz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...