Skocz do zawartości

Arm

Użytkownicy
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Arm

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin

Ostatnie wizyty

3 708 wyświetleń profilu
 1. Arm

  9 mld bajtów wysłanych, wolno dzialające strony

  Jeśli łącze jest stale wysysane, to sprawdź co pokaże TCPView Po uruchomieniu aplikacji ustaw sortowanie według 'sent bytes' i obserwuj,
 2. Arm

  9 mld bajtów wysłanych, wolno dzialające strony

  Skoro Kaspersky Total Security jest na pokładzie, to może warto byłoby go przejrzeć, o ile jego zapora sieciowa jest włączona. Na pasku zadań > prawy klik w ikonę Kaspersky > rowiń narzędzia > Monitor sieci. Włącz sortowanie według "wysłano". Na górnej belce jest możliwość sprecyzowania z jakich dni ma być wyświetlany ruch sieciowy: dzisiaj, wczoraj, w ciągu miesiąca lub w ciągu roku.
 3. Arm

  uBlock Origin blokuje WordPressa

  To chyba trzeba byłoby zgłosić bezpośrednio do twórców uBlock. Jednak wydaje mi się, że przy problemie globalnym znalazłoby się info w sieci, a tak tylko jeden podobny problem zgłoszony półtora roku temu: https://github.com/gorhill/uBlock/issues/2971 Wątpię, że to coś zmieni, ale dla próby usuń całkowicie rozszerzenie i zainstaluj ponownie. Jeśli masz masz dodane własne reguły, to oczywiście wcześniej zrób ich kopie/eksportuj. Możesz jeszcze sprawdzić to działanie na innej przeglądarce. uBlock Origin jest do pobrania dla Chrome, Opery oraz Edge.
 4. Arm

  uBlock Origin blokuje WordPressa

  Może ten panel administracyjny/kokpit WordPressa korzysta z jakiś zewnętrznych skryptów, z poza Twojej domeny? Pytam bo do tej pory nie miałem okazji korzystać z WP. Tymczasowo w ustawieniach uBlock włącz tryb zaawansowany przez zaznaczenie "Jestem zaawansowanym użytkownikiem". Wejdź na swoją stronę, rozwiń uBlock i sprawdź czy na liście będzie coś z poza domeny. Dla przykładu na fixitpc.pl wygląda to tak:
 5. Arm

  uBlock Origin blokuje WordPressa

  Jeśli dodałeś swoją domenę do reguł uBlocka, to raczej nie uBlock powoduje opisany problem. Czy sprawdziłeś działanie kokpitu przy wyłączonym uBlock w rozszerzeniach Firefox?
 6. Arm

  restart eksploratora windows

  Uruchom jako administrator wiersz poleceń i wklej kolejno: regsvr32 "C:\Program Files\Internet Explorer\ieproxy.dll" oraz regsvr32 "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\ieproxy.dll"
 7. Arm

  restart eksploratora windows

  Odinstaluj ASUS WebStorage, który znany jest z powodujących błędów. Tego tak się nie rozwiązuje, dlatego nie próbuj robić podmiany.
 8. Arm

  Windows posypał się

  Czy przed posypaniem się Windowsa występowały jakieś oznaki uszkodzenia typu: spowolnienie, zawieszanie, restarty? Wstaw logi FRST:
 9. Arm

  Problem z explorer.exe

  athlon2000 Jeśli jednak chciałbyś spróbować naprawy, to zajrzyj do tematu: Uruchom SFC z poziomu WinRE i wklep podane w tutorialu komendy.
 10. Arm

  Niektóre pliki exe przestały się uruchamiać

  Na pokładzie jest jakiś antywirus? Jeśli tak - czy coś zgłaszał i czy sprawdzałeś pobrać przy wyłączonej ochronie?
 11. Arm

  Brak dostepu do internetu

  Ten MAC należy do routera. Chodziło mi właśnie o takie nadanie statycznych IP, o którym napisałeś. Dla każdego urządzenia przypisać osobne IP, np. komputer (MAC) - 192.168.1.14, drugi komputer (MAC) - 192.168.1.15, telewizor (MAC) - 192.168.1.16, itd. MAC w nawiasach należy oczywiście do konkretnego urządzenia osobno. Mogą, aczkolwiek w tym przypadku tylko na jednym urządzeniu "pada" internet. Z tego względu spróbowałbym właśnie przypisać IP do każdego urządzenia, aby wykluczyć konflikt.
 12. Arm

  płyta AsRock N3700 - jak wgrać sterowniki, win7

  Jeśli dobrze sprawdziłem to ta płyta ma kartę sieciową bezprzewodową i ethernet. Czy sprawdziłeś zatem łączność po WiFi oraz podłączając się kablowo? To jest dobry pomysł. Wrzucić instalki sterowników luzem na partycje, aby później łatwo je znaleźć.
 13. Arm

  Brak dostepu do internetu

  W logach FRST są widoczne błędy w dzienniku zdarzeń: Error: (02/11/2019 07:22:49 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: ) Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na tym komputerze. Error: (02/11/2019 07:17:47 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: ) Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na tym komputerze. Podany wyżej adres MAC należy do Twojego routera. Przydałoby się zobaczyć jak wygląda konfiguracja sieciowa. Instrukcje dotyczące FunBox 2.0 tutaj: https://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004094986,title,Orange-FunBox-20-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html Czyli w adresie przeglądarki zaloguj do routera (192.168.1.1) i spróbuj może na sztywno przypisać statyczny adres IP (obecnie masz: 192.168.1.15(Preferowane)).
 14. Arm

  Brak dostepu do internetu

  Proponuję sprawdzić czy aktualizacja sterowników od WLAN coś zmieni. Pobierz odpowiednią wersję dla Twojego systemu z: https://downloadcenter.intel.com/download/27036/?product=66888 Według logów obecna wersja to 15.0.0.75 (29-Nov-2011) a jest dostępna aktualizacja do 15.11.0.9.
 15. Arm

  Zawieszanie eksploratora windows prawoklikiem na dysku.

  Czy ten problem występują wyłącznie na D? Czy na pozostałych C: i dalszych jest taka sama sytuacja? Można od razu sprawdzić czy defekt ten powoduje któryś z software menu kontekstowego. W tym celu pobierz i uruchom ShellExView: Z menu Options kliknij Hide All Microsoft Extensions. Widoczne będą tylko różowe wpisy. Posortuj widok klikając na belce w Type. Interesuje nas typ context menu (menu kontekstowe). Proponuję wyłączyć wszystkie podane tam wpisy, zrestartować i sprawdzić czy dalej występuje zawieszanie.
×