Skocz do zawartości

Rostov

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  190
 • Rejestracja

O Rostov

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. OS: Windows 7 Home Premium (x64) Od kilku dni Windows Update próbuje bezskutecznie zainstalować aktualizację KB4493132. Niestety, za każdym razem kończy się to niepowodzeniem — kod błędu: 80070643. Co z tym fantem zrobić? U mnie coś nie tak, czy to jakaś wadliwa poprawka? Pytam, bo już kilka razy mi się tak zdarzyło i za każdym razem potem była publikowana poprawna aktualizacja. Tym razem jednak od kilku dni to samo. Normalnie nie zawracałbym sobie nią głowy, ale ta ma status 'Zalecana'.
 2. Wygląda na to, że problem wynika z przestarzałej wersji Firefoxa. Używam wersji 56.0.2, podczas gdy obecnie jest już o 10 wersji nowsza. Trudno będzie mi się jednak przestawić, bo Firefox Quantum nie obsługuje wielu starych rozszerzeń, które były dla mnie bardzo użyteczne.
 3. Zrobiłem nawet pewien eksperyment i odhaczyłem WSZYSTKIE listy filtrów — to samo. Dopiero po wyłączeniu rozszerzenia działa normalnie.
 4. Tak, WordPress korzysta z podłączonych domen i zewnętrznych skryptów. Ale wszystkie związane ze swoją domeną zaznaczyłem na zielono, jak na Twoim screenie. Zresztą, przy wyłączeniu uBlocka dla całej domeny (a więc i dla tych, które są z nią powiązane) to nie powinno mieć znaczenia. Problem pozostaje nadal.
 5. Oczywiście, że tak. Kiedy tylko wyłączę uBlocka w ustawieniach rozszerzeń FF, problem znika.
 6. Mam problem z polecanym tu rozszerzeniem uBlock Origin dla Firefoxa. Mam w nim tylko domyślny zestaw filtrów. Od razu wyłączyłem w opcjach ten dodatek dla całej domeny mojej strony opartej na WP. Mimo to pojawił się problem, bo gdy w panelu administracyjnym WP próbuję przejść z podstrony edycji pojedynczego wpisu do kokpitu, nic się nie dzieje. Jak to rozwiązać?
 7. Instrukcje wykonane. W załączeniu przesyłam powstały po naprawie Fixlog.txt. Po wykonaniu skryptu Test.vbs kilkukrotnie pokazało mi się okienko o zbliżonej zawartości: AIMP generalnie nie sprawia mi żadnych problemów. Dopiero od niedawna zaczął mieć trudności podobne do innych programów bazujących na otwieraniu plików. Komputer w tym roku będzie miał już 8 lat i, tu się nieskromnie pochwalę, ani razu nie miał robionego formatu. ;-) Fixlog.txt
 8. Rozumiem. A co ze wspomnianym przeze mnie usunięciem przez MBAM ustawień indywidualnych niektórych aplikacji? Z czego ono mogło wynikać?
 9. Dziękuję za odpowiedź. :) Odnośnie AdwCleanera i MBAM — który z nich wykazuje większą skuteczność w wykrywaniu i usuwaniu złośliwego oprogramowania? Z MBAM mam dość niemiłe doświadczenia. Użyłem go kiedyś raz i po czyszczeniu wiele z moich aplikacji utraciło indywidualne ustawienia. W tym np. uszkodzeniu uległ profil Firefoxa. Nie wiem, czy to wina tej aplikacji czy mojej nieumiejętności w jej poprawnym skonfigurowaniu. Poza tym, MBAM po 14 dniach ma chyba dość ograniczoną funkcjonalność, prawda?
 10. Laptop: DELL Inspiron 15 N5050 OS: Windows 7 Home Premium (x64) Od kilku tygodni zauważam następujące problemy: System uruchamia się bardzo powoli. Nim do traya załadują się ostatnie aplikacje, które mam w autostarcie, mija kilka minut. Aplikacje również uruchamiają się bardzo powoli. Bywa, że Aimp otwiera ponad minutę zwykłą mp3, a OpenOffice Writer niewielki dokument. Długo po starcie systemu słychać bezustanne mielenie dysku. Nawet, gdy mam czysty pulpit i nie jest uruchomiona żadna aplikacja. Jakby ciągle coś zapisywał/odczytywał. Normuje się to po jakichś 15 minutach. Ostatnio pojawił się też problem z długotrwałym zamykaniem systemu, a wczoraj trwało to tak długo, że w końcu musiałem go wyłączyć guzikiem zasilania. Głównie dzieje się tak, gdy tuż przed zamknięciem systemu wyłączę dość pamięciożerne aplikacje (Firefox, Spotify), ale ostatnio nie tylko. Dziś wystarczyło, że tylko uruchomiłem system i poczekałem na pełny jego rozruch, a zamknięcie trwało ok. 3 minut. Proces zamykania zawiesza się na dłużej na ekranie 'Trwa zamykanie…'. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 11. Od lat używam duetu Kaspersky Internet Security + CCleaner. O ile z KIS'a jestem zadowolony, bo nie jeden raz uratował mi tyłek, to mam coraz większe wątpliwości co do skuteczności CC. Kiedyś po jego użyciu zauważalna była poprawa działania systemu. Obecnie jest praktycznie bez różnicy. Szukam więc czegoś zamiast, co posiada te same lub zbliżone funkcje sprzątające. Dobrze by było, gdyby zwalczał również oprogramowanie szpiegujące. Co byłoby lepsze? MBAM? AdwCleaner?
 12. Od kilku tygodni zauważyłem spore zamulenie komputera. System uruchamiać się i zamykać potrafi czasem kilka minut dłużej. Otwieranie aplikacji (jak choćby windowsowy Notatnik) potrafi trwać ponad minutę. Aplikacje często się zawieszają. Dość często aplikacje, które dotychczas nie sprawiały problemów — głównie Firefox i Spotify uruchomione jednocześnie — potrafią znacznie zwiększyć zużycie RAM (ponad 3 z 4 GB) oraz zużycie procesora, które na wykresie wydajności 'Menedżera zadań' skacze w górę i w dół jak oszalałe, aż wentylator wskakuje na wyższe obroty, co dotychczas rzadko mu się zdarzało. W Firefoxie bardziej rozbudowane strony, tj. Facebook czy zawierające Flasha, potrafią po paru minutach scrollowania zawiesić przeglądarkę. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 13. Ostatnio na wielu portalach zajmujących się bezpieczeństwem sieciowym (m.in. Niebezpiecznik, Sekurak, Zaufana Trzecia Strona) daje się słyszeć coraz częściej głosy, że w Windowsie, zamiast jakiegokolwiek antywirusa, najlepiej powinien sprawdzić się poprawnie skonfigurowany Windows Defender. Słowem: czy antywirus, czy WD — na jedno wyjdzie. W związku z tym moje pytanie. Czy to prawda, a jeśli tak, to jak poprawnie powinien być skonfigurowany WD, by zapewnić komputerowi z Windowsem 7 maksymalną ochronę?
 14. Korzystam z laptopa Dell Inspiron 15 N5050 z systemem Windows 7 Home Premium, więc zorientowani od razu wiedzą, że ww. sprzęt ma zintegrowaną kartę dźwiękową. W związku z tym, by móc nagrywać dźwięki z komputera, zakupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową na USB — Creative Sound Blaster Play! 2. Zainstalowałem, jakość dźwięku mi się podoba, ogólnie jestem zadowolony. Ale gdy próbuję nagrywać dźwięk (np. z YouTube) aplikacją Audacity 2.1.2, to głośność uzyskanego nagrania stanowi może 1/8 oryginału. W Audacity głośność urządzenia nagrywającego mam ustawioną na max. W systemowych ustawieniach urządzenia nagrywającego poziom głośności wynosi 100%. W panelu sterowania oprogramowania dołączonego do karty głośność nagrywania również wynosi 100%. Dlaczego więc otrzymuję tak ciche nagranie? Jak temu zaradzić?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...