Skocz do zawartości

gajowy

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  644
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O gajowy

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 1964-05-29

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Dzięki za informację. Tutaj instrukcja od firmy Arcabit: https://arcabit.pl/poradnik-26-bitdefender-threat-scanner.html
 2. Dziś na kilku komputerach (mniej więcej w tym samym czasie) zaobserwowałem błąd jak na poniższym zrzucie ekranu. Uniemożliwia to jakąkolwiek pracę. Okno komunikatu powraca po zamknięciu, a komputer spowalnia aż do całkowitego zawieszenia. Systemy to Windows 7 i 8.1. Ciekawe, że na żadnym z nich nie było zainstalowanego BitDefendera ani Spybot – Search & Destroy 2. W związku z tym znalezione w sieci porady dotyczące tego problemu, a polegające na podmianie pliku SDAV.dll lub odinstalowaniu S&D okazały się nieprzydatne. Wspólnym mianownikiem okazał się zainstalowany na wszystkich maszynach program AV Arcabit. Po odinstalowaniu go komunikat o błędzie przestał się pojawiać. Nie pojawia się już także w folderze C:\Windows\temp plik BitDefender Threat Scanner.dmp
 3. Obawiam się, że USB w radiu służy wyłącznie do podłączenia pamięci zewnętrznej np. pena, a nie do komunikacji z PC. Czytałeś to KLIK, może tam coś znajdziesz na ten temat (nie chciało mi się przebrnąć przez 50 stron)?
 4. PPM na pasku zadań > Uruchom Menadżera zadań > posortuj malejąco po Pamięć i zobaczysz, co najbardziej zużywa RAM.
 5. gajowy

  Certyfikat

  Data jest OK (widać na pierwszy zrzucie). Przeglądarki mają swoje własne magazyny certyfikatów, stąd w FF jest dobrze, a w Chrome nie. Wejdź w Ustawienia > Zaawansowane > Zarządzaj certyfikatami i zobacz, co tam masz (np. org-CA Comodo Limited). Jeśli nie, to można je dodać ręcznie (importuj), ale nie jest to eleganckie rozwiązanie.
 6. gajowy

  Problem z rozruchem laptopa

  To, co pokazałeś, to nie są ustawienia BIOS, tylko diagnostyka. Prawdopodobnie po wciśnięciu F2 (przynajmniej tak jest u mnie). Miałeś wcisnąć F10.
 7. gajowy

  Problem z rozruchem laptopa

  To zależy od konkretnego typu sprzętu. Najlepiej zobaczyć w instrukcji. W przypadku laptopów HP można spróbować Esc podczas startu, potem F10.
 8. gajowy

  Gwarancja Lenovo.

  Należy rozróżnić między gwarancją udzielaną przez producenta i rękojmią, która jest zobowiązaniem sprzedawcy. Rozumiem, że w tym konkretnym przypadku skorzystano z gwarancji producenta. W takiej sytuacji zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego: Proponuję zwrócić się o (bezpłatną) pomoc do powiatowego rzecznika konsumentów.
 9. Do wymiany bateria podtrzymująca ustawienia BIOS - typ CR2032.
 10. gajowy

  Kto aktywował mi 10'tkę ?

  No i sam sobie odpowiedziałeś. Skorzystałeś z darmowego upgrade'u do W10 i cyfrowy identyfikator tego sprzętu został dodany w bazie MS.
 11. gajowy

  Plik w formacie .nmm

  Wprawdzie mój angielski jest bardziej mój niż angielski 😉, ale jak rozumiem poniższe to w nowszych modelach telefonów Samsunga aplikacja Memo (pliki nmm) została zastąpiona przez Samsung Notes i w związku z tum należy przekonwertować pliki do właściwego formatu. Próbowałeś użyć Kies lub Smart Switch?
 12. gajowy

  Plik w formacie .nmm

  Zobacz tutaj klik
 13. gajowy

  Windows XP SP3 - wolny start

  Ok. Może niepotrzebnie zasugerowałem się tym: W każdym razie dość łatwo sprawdzić posiadaną licencję (Help>About WinRAR)
 14. gajowy

  Windows XP SP3 - wolny start

  Mam nadzieję, że polecasz ZAKUP @mars44 naprawdę chcesz ryzykować używając w pracy nielegalnego oprogramowania, kiedy masz darmowy funkcjonalny zamiennik?
 15. gajowy

  100% wykorzystania dysku

  Może warto by się zastanowić, czym tak naprawdę jest raportowane przez Task Managera użycie dysku. Tak na chłopski rozum, powinno to mieć związek z ilością przerzucanych (odczytywanych/zapisywanych) na dysku danych. A teraz spójrzcie na zrzuty poniżej: Przy blisko 90% użyciu dysku dwa najbardziej zasobożerne procesy zabierają zaledwie 0,9 MB/s, reszta procesów to w ogóle jakieś drobne. Na drugim obrazku z kolei widać proces zużywający 20 MB/s, co przekłada się na niecałe 10% użycia dysku. Domyślam się, że w użyciu dysku nie chodzi wcale o transfer danych, ale o czas pracy głowic np. przy indeksowaniu dużej liczby małych plików.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...