Skocz do zawartości

gajowy

Użytkownicy
 • Postów

  644
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O gajowy

 • Urodziny 29.05.1964

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Dzięki za informację. Tutaj instrukcja od firmy Arcabit: https://arcabit.pl/poradnik-26-bitdefender-threat-scanner.html
 2. Dziś na kilku komputerach (mniej więcej w tym samym czasie) zaobserwowałem błąd jak na poniższym zrzucie ekranu. Uniemożliwia to jakąkolwiek pracę. Okno komunikatu powraca po zamknięciu, a komputer spowalnia aż do całkowitego zawieszenia. Systemy to Windows 7 i 8.1. Ciekawe, że na żadnym z nich nie było zainstalowanego BitDefendera ani Spybot – Search & Destroy 2. W związku z tym znalezione w sieci porady dotyczące tego problemu, a polegające na podmianie pliku SDAV.dll lub odinstalowaniu S&D okazały się nieprzydatne. Wspólnym mianownikiem okazał się zainstalowany na wszystkich maszynach program AV Arcabit. Po odinstalowaniu go komunikat o błędzie przestał się pojawiać. Nie pojawia się już także w folderze C:\Windows\temp plik BitDefender Threat Scanner.dmp
 3. Obawiam się, że USB w radiu służy wyłącznie do podłączenia pamięci zewnętrznej np. pena, a nie do komunikacji z PC. Czytałeś to KLIK, może tam coś znajdziesz na ten temat (nie chciało mi się przebrnąć przez 50 stron)?
 4. PPM na pasku zadań > Uruchom Menadżera zadań > posortuj malejąco po Pamięć i zobaczysz, co najbardziej zużywa RAM.
 5. gajowy

  Certyfikat

  Data jest OK (widać na pierwszy zrzucie). Przeglądarki mają swoje własne magazyny certyfikatów, stąd w FF jest dobrze, a w Chrome nie. Wejdź w Ustawienia > Zaawansowane > Zarządzaj certyfikatami i zobacz, co tam masz (np. org-CA Comodo Limited). Jeśli nie, to można je dodać ręcznie (importuj), ale nie jest to eleganckie rozwiązanie.
 6. To, co pokazałeś, to nie są ustawienia BIOS, tylko diagnostyka. Prawdopodobnie po wciśnięciu F2 (przynajmniej tak jest u mnie). Miałeś wcisnąć F10.
 7. To zależy od konkretnego typu sprzętu. Najlepiej zobaczyć w instrukcji. W przypadku laptopów HP można spróbować Esc podczas startu, potem F10.
 8. Należy rozróżnić między gwarancją udzielaną przez producenta i rękojmią, która jest zobowiązaniem sprzedawcy. Rozumiem, że w tym konkretnym przypadku skorzystano z gwarancji producenta. W takiej sytuacji zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego: Proponuję zwrócić się o (bezpłatną) pomoc do powiatowego rzecznika konsumentów.
 9. Do wymiany bateria podtrzymująca ustawienia BIOS - typ CR2032.
 10. No i sam sobie odpowiedziałeś. Skorzystałeś z darmowego upgrade'u do W10 i cyfrowy identyfikator tego sprzętu został dodany w bazie MS.
 11. gajowy

  Plik w formacie .nmm

  Wprawdzie mój angielski jest bardziej mój niż angielski ?, ale jak rozumiem poniższe to w nowszych modelach telefonów Samsunga aplikacja Memo (pliki nmm) została zastąpiona przez Samsung Notes i w związku z tum należy przekonwertować pliki do właściwego formatu. Próbowałeś użyć Kies lub Smart Switch?
 12. gajowy

  Plik w formacie .nmm

  Zobacz tutaj klik
 13. Ok. Może niepotrzebnie zasugerowałem się tym: W każdym razie dość łatwo sprawdzić posiadaną licencję (Help>About WinRAR)
 14. Mam nadzieję, że polecasz ZAKUP @mars44 naprawdę chcesz ryzykować używając w pracy nielegalnego oprogramowania, kiedy masz darmowy funkcjonalny zamiennik?
 15. Może warto by się zastanowić, czym tak naprawdę jest raportowane przez Task Managera użycie dysku. Tak na chłopski rozum, powinno to mieć związek z ilością przerzucanych (odczytywanych/zapisywanych) na dysku danych. A teraz spójrzcie na zrzuty poniżej: Przy blisko 90% użyciu dysku dwa najbardziej zasobożerne procesy zabierają zaledwie 0,9 MB/s, reszta procesów to w ogóle jakieś drobne. Na drugim obrazku z kolei widać proces zużywający 20 MB/s, co przekłada się na niecałe 10% użycia dysku. Domyślam się, że w użyciu dysku nie chodzi wcale o transfer danych, ale o czas pracy głowic np. przy indeksowaniu dużej liczby małych plików.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...