Skocz do zawartości

Arm

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Arm

 1. Przedstaw podstawową specyfikację sprzętową:
 2. U mnie wszystkie rozszerzenia, a nawet motyw zostały wyłączone w sobotę. Internet z reklamami wygląda koszmarnie. Dopiero w poniedziałek rano po pobraniu aktualizacji 66.0.4 wróciło do normy. Tymczasem wyszła kolejna aktualizacja do wersji 66.0.5 (further improvements to re-enable web extensions which had been disabled for users with a master password set (Bug 1549249).
 3. Arm

  Aktualizacja forum

  Czy komunikatu technicznego nie da się usunąć? Bo u mnie nie widać iksa do zamknięcia. Tak to wygląda: Ten komunikat jest widoczny tylko w domyślnym stylu. Chociaż to żaden problem, bo miałem ustawiony styl ciemny, a po aktualizacji forum został zresetowany na domyślny, więc przy pierwszej wizycie i tak każdy będzie widział komunikat.
 4. Może warto sprawdzić, czy coś jeszcze wyczyści avastclear. Zajrzyj tutaj:
 5. Wynik benchmarku bardzo niestabilny, ale przede wszystkim wolny. Średnia na poziomie 3,8 MB normalnie jest nie do przyjęcia. Jednak drugi wynik bez zastrzeżeń. Czy przy pierwszym sprawdzaniu nie wykonywałeś innych działań dyskowych? Mogłoby to być choćby instalowane systemowe aktualizacje. Wyższa temperatura dysku wskazuje właśnie na obciążenie, które mogło zaburzyć test. Zwróć uwagę na parametr C5 w Smarcie.
 6. Czy to ten sam laptop Lenovo Y700-17, z którym w ubiegłym były problemy z Synaptics? Wstaw raport sprzętowy z programu HWiNFO: Co do wolnych transferów - może to być wina sterowników (to chyba najbardziej optymistyczny wariant), słabej albo nawet uszkodzonej karty sieciowej, bo w końcu laptop był kilka razy naprawiany (nie wiemy co konkretnie było robione). Czy są w otoczeniu widoczne inne sieci, np. sąsiadów?
 7. Jeśli łącze jest stale wysysane, to sprawdź co pokaże TCPView Po uruchomieniu aplikacji ustaw sortowanie według 'sent bytes' i obserwuj,
 8. Skoro Kaspersky Total Security jest na pokładzie, to może warto byłoby go przejrzeć, o ile jego zapora sieciowa jest włączona. Na pasku zadań > prawy klik w ikonę Kaspersky > rowiń narzędzia > Monitor sieci. Włącz sortowanie według "wysłano". Na górnej belce jest możliwość sprecyzowania z jakich dni ma być wyświetlany ruch sieciowy: dzisiaj, wczoraj, w ciągu miesiąca lub w ciągu roku.
 9. To chyba trzeba byłoby zgłosić bezpośrednio do twórców uBlock. Jednak wydaje mi się, że przy problemie globalnym znalazłoby się info w sieci, a tak tylko jeden podobny problem zgłoszony półtora roku temu: https://github.com/gorhill/uBlock/issues/2971 Wątpię, że to coś zmieni, ale dla próby usuń całkowicie rozszerzenie i zainstaluj ponownie. Jeśli masz masz dodane własne reguły, to oczywiście wcześniej zrób ich kopie/eksportuj. Możesz jeszcze sprawdzić to działanie na innej przeglądarce. uBlock Origin jest do pobrania dla Chrome, Opery oraz Edge.
 10. Może ten panel administracyjny/kokpit WordPressa korzysta z jakiś zewnętrznych skryptów, z poza Twojej domeny? Pytam bo do tej pory nie miałem okazji korzystać z WP. Tymczasowo w ustawieniach uBlock włącz tryb zaawansowany przez zaznaczenie "Jestem zaawansowanym użytkownikiem". Wejdź na swoją stronę, rozwiń uBlock i sprawdź czy na liście będzie coś z poza domeny. Dla przykładu na fixitpc.pl wygląda to tak:
 11. Jeśli dodałeś swoją domenę do reguł uBlocka, to raczej nie uBlock powoduje opisany problem. Czy sprawdziłeś działanie kokpitu przy wyłączonym uBlock w rozszerzeniach Firefox?
 12. Uruchom jako administrator wiersz poleceń i wklej kolejno: regsvr32 "C:\Program Files\Internet Explorer\ieproxy.dll" oraz regsvr32 "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\ieproxy.dll"
 13. Odinstaluj ASUS WebStorage, który znany jest z powodujących błędów. Tego tak się nie rozwiązuje, dlatego nie próbuj robić podmiany.
 14. Arm

  Windows posypał się

  Czy przed posypaniem się Windowsa występowały jakieś oznaki uszkodzenia typu: spowolnienie, zawieszanie, restarty? Wstaw logi FRST:
 15. Arm

  Problem z explorer.exe

  athlon2000 Jeśli jednak chciałbyś spróbować naprawy, to zajrzyj do tematu: Uruchom SFC z poziomu WinRE i wklep podane w tutorialu komendy.
 16. Na pokładzie jest jakiś antywirus? Jeśli tak - czy coś zgłaszał i czy sprawdzałeś pobrać przy wyłączonej ochronie?
 17. Arm

  Brak dostepu do internetu

  Ten MAC należy do routera. Chodziło mi właśnie o takie nadanie statycznych IP, o którym napisałeś. Dla każdego urządzenia przypisać osobne IP, np. komputer (MAC) - 192.168.1.14, drugi komputer (MAC) - 192.168.1.15, telewizor (MAC) - 192.168.1.16, itd. MAC w nawiasach należy oczywiście do konkretnego urządzenia osobno. Mogą, aczkolwiek w tym przypadku tylko na jednym urządzeniu "pada" internet. Z tego względu spróbowałbym właśnie przypisać IP do każdego urządzenia, aby wykluczyć konflikt.
 18. Jeśli dobrze sprawdziłem to ta płyta ma kartę sieciową bezprzewodową i ethernet. Czy sprawdziłeś zatem łączność po WiFi oraz podłączając się kablowo? To jest dobry pomysł. Wrzucić instalki sterowników luzem na partycje, aby później łatwo je znaleźć.
 19. Arm

  Brak dostepu do internetu

  W logach FRST są widoczne błędy w dzienniku zdarzeń: Error: (02/11/2019 07:22:49 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: ) Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na tym komputerze. Error: (02/11/2019 07:17:47 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: ) Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na tym komputerze. Podany wyżej adres MAC należy do Twojego routera. Przydałoby się zobaczyć jak wygląda konfiguracja sieciowa. Instrukcje dotyczące FunBox 2.0 tutaj: https://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004094986,title,Orange-FunBox-20-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html Czyli w adresie przeglądarki zaloguj do routera (192.168.1.1) i spróbuj może na sztywno przypisać statyczny adres IP (obecnie masz: 192.168.1.15(Preferowane)).
 20. Arm

  Brak dostepu do internetu

  Proponuję sprawdzić czy aktualizacja sterowników od WLAN coś zmieni. Pobierz odpowiednią wersję dla Twojego systemu z: https://downloadcenter.intel.com/download/27036/?product=66888 Według logów obecna wersja to 15.0.0.75 (29-Nov-2011) a jest dostępna aktualizacja do 15.11.0.9.
 21. Czy ten problem występują wyłącznie na D? Czy na pozostałych C: i dalszych jest taka sama sytuacja? Można od razu sprawdzić czy defekt ten powoduje któryś z software menu kontekstowego. W tym celu pobierz i uruchom ShellExView: Z menu Options kliknij Hide All Microsoft Extensions. Widoczne będą tylko różowe wpisy. Posortuj widok klikając na belce w Type. Interesuje nas typ context menu (menu kontekstowe). Proponuję wyłączyć wszystkie podane tam wpisy, zrestartować i sprawdzić czy dalej występuje zawieszanie.
 22. Ten błąd pojawia się w wyniku podania złej litery. Czy sprawdziłeś to mapowanie? Z Twojego logu FRST - wklep tak: sfc /scannow /offbootdir=Y:\ /offwindir=C:\windows
 23. Za C: i D: wstaw odpowiednie litery swojej konfiguracji, dlatego sprawdź mapowanie dysku. W podanym wyżej temacie wszystko jest wyjaśnione. sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows
 24. A czy próbowałeś komendy sfc? Opis jest tutaj:
 25. Sprawdź we właściwościach kosza jaki jest ustawiony rozmiar maksymalny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...