Skocz do zawartości

moniqa

Użytkownicy
 • Postów

  40
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 571 wyświetleń profilu
 1. Hej, dzięki za odpowiedź. To są cenne informacje, żeby odzyskiwać dane z miejsca z którego się wycinało i nie instalowało tam programów. Ja akurat o tym wiem, sama dane mam na dysku D, a programy i system mam na C, ale mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tych informacji o których piszesz. Mam nadzieję, że nie będę miała znów okazji korzystać w podpowiedzianych programów, ale może komuś innemu to pomoże :) Finalnie odzyskałam część danych, ale wcześniej miałam batalię instalowania, skanowania i dowiadywania się, że muszę zapłacić za odzyskanie danych ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dobrych i spokojnych Świąt :)
 2. Hej, nie znalazłam adekwatnego tematu odnośnie odzyskiwania danych, które zostały utracone w trakcie przenoszenia (Wytnij -> Wklej) z dysku twardego na dysk zewnętrzny. Niestety komputer w czasie przenoszenia danych wyłączył się. Na dysku twardym folderu Wyciętego już nie ma, na dysku zewnętrznym jest ten wklejony folder, część plików się otwiera, a część "Plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny". W jaki sposób można odzyskać te dane? Wpisałam frazę w google i próbuję programów do odzyskiwania. Disk Drill znalazł i udało mi się zapisać małą część, która i tak częściowo jest uszkodzona (tam i tak jest ograniczenie do 500 mb odzyskanych danych), Recuva nic nie znalazł, urochomiłam File Scavender... Polecicie jakieś rozwiązanie/konkretny darmowy program? Pozdrawiam :)
 3. Jeśli chodzi o Atrybuty we właściwościach plików to nie ma zaznaczone ptaszka przy Tylko do odczytu. ALe co ciekawe to jak otworze centralnie z tego dysku plik Word to otwiera się plik w opcji "Tylko do odczytu..." W Wordzie nic nie ustawiałam. Nie ma żadnych dokumentów ze znakiem tyldy. Co ciekawe to ten sam dysk podłączony do komputera stacjonarnego w innej sieci działa normalnie... Można na nim edytować, zapisywać, zmieniać i żaden błąd nie wyskakuje... Sprawdziłam w ustawieniach systemu numer i na pewno Właścicielem tego dysku jest mój Laptop.
 4. Jest widoczny czynny przycisk dodaj. Jak to wygląda po kliknięciu wrzucam w screenie. W podfolderach mogę otworzyć normalnie pliki, ale jeśli zedytuję i chcę zapisać problem nadal występuje, czyli "nie można zapisać pliku...". Z tego co widzę działa to dla wszystkich plikach we wszystkich podfolderach. Na ten dysk mogę przenieść pliki, do dowolnego podfolderu, ze swojego komputera, ale zapisać domyślnie na dysku nie jestem w stanie.
 5. Dzięki za odpowiedź :) Po kliknięciu Zmień nie jestem w stanie nic już więcej zrobić... Załączam screena jak to wygląda.
 6. Ktokolwiek wie jak rozwiązać ten problem? Zmiany w Kontroli Kont Użytkowników nie działają. We właściwościach, w Zabezpieczeniach jak chcę wszystkim kontom nadać "zezwól" to część się robi, ale wyskakuje kilka razy błąd, przy niektórych folderach, że "Nie można wyliczyć obiektów w kontenerze. Odmowa dostępu". Podkreślam, że cały czas działam z poziomu konta Administratora i pierwszy raz mam taką sytuację z dyskiem zewnętrznym...
 7. Hej. Mam problem z nowym dyskiem przenośnym. Mam inne dyski i z nimi nie ma takiego problemu. Pracuję na tym dysku, zmieniam niektóre pliki (.doc, excel) i mam taki problem, że nie jestem w stanie zapisać edytowanego pliku bezpośrednio na dysku przenośnym. Działam cały czas na koncie Administratora, próbowałam wprowadzać zmiany we właściwościach, ale wyskoczył jakiś błąd odnośnie dostępności, więc dałam sobie spokój... Jak rozwiązać ten problem? Dodam, że rzecz dotyczy kilku plików, nie tylko jednego. Męczy mnie, że muszę zapisywać plik w innej lokalizacji, a potem przenosić na dysk.
 8. Okazało się, że podczas serwisu w jakże cudownej firmie jaką jest Lenovo źle dopięli kartę wifi... Z tego powodu miałam problem. "Naprawa" oczywiście na mój koszt w serwisie, bo gwarancja na dziada Lenovo się skończyła, a ja nie mam siły grzebać już w nic w tym dziadzie 🙄 Ogólnie nie polecam nikomu Lenovo Y700-17, w tym momencie mam na ekranie charakterystyczne pęcherzyki od odklejania się matrycy :D Dzięki za odpowiedzi!
 9. Niestety pomógł jedynie format całego dysku (który i tak chciałam zrobić). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
 10. Dzień dobry, nie wiem czy jest to dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie postu :) Jak wszyscy wiemy weszło nauczanie zdalne online, z czego wszystkie materiały są przez internet, Microsoft Teams i tak dalej. W jaki sposób można ściągnąć filmy z Microsoft Stream, np. nagranie z rozwiązywania ćwiczenia, które było na Microsoft Teams? Niestety nie mam opcji Pobierz, a materiały po jakimś czasie znikają, więc wolałabym zapisać film na komputerze. Pozdrawiam serdecznie :) moniqa
 11. Dzień dobry, przy kopiowaniu folderu rozłączył mi się dysk zewnętrzny i obecnie nie mogę skasować folderu, który się kopiował. Czy jest jakiś prosty sposób usunięcia tego folderu? Już kiedyś miałam taką sytuację i wiem, że necie jest wiele instrukcji, żeby ściągnąć program do usuwania takich folderów, ale pamiętam, że znalazłam jakiś inny sposób (chyba przy pomocy użycia notatnika?), ale niestety nie pamiętam jak to zrobić... Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie, moniqa
 12. Ok, czyli rozumiem, że to jest jedyny sposób. Dziękuję za odpowiedź
 13. Dzień dobry. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale Mam taką sytuację w pracy, że każda z osób jest administratorem na komputerze. Zdaję sobie sprawę, że każdy administrator może zmienić hasło innemu administratorowi, ale będzie się to potem dało zauważyć, więc tego się nie boję. Nie mogłam znaleźć żadnych informacji w internecie odnośnie tworzenia własnych folderów z danymi u siebie na koncie. Chciałabym stworzyć własny folder, do którego tylko ja mam dostęp. Jak to zrobić? Pozdrawiam serdecznie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...