Skocz do zawartości

Problem z rozłączającym się kablem sieciowym


shiris

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo, to ruter konfigurowali panowie z tpsa więc można podejrzewać, że nic nie zostało zmienione. Ale fakt, licho nie śpi. :) Jak zaproponujesz reset modemu to możemy już shiris długo nie zobaczyć? ;) Tam raczej nikt się z tym (konfiguracją rutera) jeszcze nie bawił, więc pewno będzie opór masy. Ja się nie włamię, ale... to Ty masz hakerski avatar... ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oj lepiej nie zmieniać, chyba że podejrzewacie, ze router zaraz sprawdzę. O teraz mnie wpuściło. Weszłam na status. Już patrzę, ale nie będę nic zmieniać ok?Według mnie sprawdzałam status i wszystko jest ok. Nic tam nie było zmieniane. Są nawet podane nasze adresy IP tych trzech stacjonarnych komputerów. Ja się stamtąd wylogowałam i tyle. Nic nie będę zmieniać, bo się na tym kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza

Pokaż screeny z zakładek status i home, bo trudno mi powiedzieć, gdzie i czego nawet szukać...

 

Ja się nie włamię, ale... to Ty masz hakerski avatar... ;)

Coś się tam kiedyś robiło, ale TP S.A. jest gotowa mnie na kawałku skrętki powiesić. ;)

 

// EDIT

 

Ja się stamtąd wylogowałam i tyle. Nic nie będę zmieniać, bo się na tym kompletnie nie znam.

Cóż...

No to ja więcej nie mogę poradzić. Pozostaje: sprawdzić kartę sieciową przez podmianę na inną (wątpliwe, ale może to jednak to), zmienić kabel na jakiś pewny, korzystać bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wklejam zdjęcia. Pierwsze zdjęcie strona z home, drugie ze statusu.

http://img191.imageshack.us/img191/2527/homedlinka.jpg

http://img262.imageshack.us/img262/1349/statusdlink.jpg

To są te zdjęcia. Teraz jak wchodzę na tę stronę mimo że daje za każdym razem wyloguj się, to jestem zalogowana, jak zrobić aby się na amen wylogować, czyli żeby za każdym razem pytało mnie o hasło jak tam wchodzę? Zobacz zdjęcia...

Odnośnik do komentarza

http://www.dlink.co.uk/cs/Satellite?c=TechSupport_C&childpagename=DLinkEurope-GB%2FDLTechProduct&cid=1197319459522&p=1197318962293&packedargs=locale%3D1195806691854&pagename=DLinkEurope-GB%2FDLWrapper

 

Nowe firmware jest, ale instalacja spowoduje prawdopodobnie reset ustawień do fabrycznych i dlatego nie proponuje Ci robienia tego.

Jeśli poza ginącymi pakietami nic złego się nie dzieje, a sama nie odczuwasz problemów przy korzystaniu z Internetu (teraz to już sam nie wiem, jak sytuacja wygląda), to osobiście bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza

Coś się tam kiedyś robiło, ale TP S.A. jest gotowa mnie na kawałku skrętki powiesić. ;)

W najczarniejszym scenariuszu jedyne co mógłbym zrobić to... połączyć się z Tobą w bólu. :D

 

shiris

 

Proponuję zainwestować w nowy kabel, może być jak najkrótszy. I przetestować połączenie z ruterem na każdym laptopie podłączając je kolejno do każdego z gniazd rutera. Oczywiście wcześniej wyłączasz bezprzewodówkę z laptopa... Mało prawdopodobne, że to wina kabla (lub kart sieciowych) bo to samo dzieje się na dwóch. Nie zaszkodzi jednak definitywnie to sprawdzić i wyeliminować taką ewentualność. Wiem, dużo zabawy ale nie ma magicznego cyk i stało się światło... no chyba, że otworzysz lodówkę. ;) Ewentualnie przesiądź się na próbę na bezprzewodówkę.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem na bezprzewodówce, bo mama, z której komputera korzystam ma bezprzewodówkę, u mnie jest teraz tak,że nie wszystkie strony mi się wczytują do końca. Na przykład strona mojego routera na moim komputerze się nie wczytała ze statusem. Moja ulubiona gra internetowa też czasem się po prostu zawiesza. Wczoraj sprawdzałam drogę z mojego komputera do kafeterii i na kafeterii na jednym przejściu stracił 100 na 100 pakietów,ale kafeteria działa bardzo dobrze. Słabo działa mi fixitpl o lotgd. Reszta w miarę. Nie mam pojęcia czy to kabel, router czy może karta, chociaż problem miał też tata, na kablu i przełączył się z powrotem na bezprzewodówkę. Tata ma kompletnie inną kartę, więc jeśli ma problemy to chyba nie karta moja. Może kabel? Na razie działa, jak chcę coś innego idę do mamy komputera. Jaki kabel kupić??Poradźcie. Czy może zresetować jednakże ten router?

Odnośnik do komentarza

Dla połączenia bezprzewodowego ściana może być dziwną przeszkodą nie-do-pokonania, więc nie jest powiedziane że i u Ciebie będzie wszystko działało OK. Ale spróbować można. Wspominałem o jak najkrótszym kablu, żeby Ci się później nie plątał niepotrzebnie po szufladach. Pierwsza lepsza oferta poniżej. Albo po prostu poproś w sklepie internetowym o kabel i po zawodach.

http://allegro.pl/kabel-internetowy-sieciowy-cross-over-ftp-rj45-2m-i1347945759.html

Jeśli chciałabyś wymienić te kable, które macie to zważ na to, że nie mogą być za krótkie. A tylko Ty znasz (a przynajmniej możesz określić) ich długość. I tylko Ty wiesz czy wtyczka bezproblemowo przejdzie przez dziurę w ścianie. Jeśli nie... chyba nie muszę tego rozwijać? ;)

 

BTW

Ruter jest na gwarancji? Bo może warto byłoby wezwać techników z tpsa, żeby Wam sprawdzili połączenie kablowe ewentualnie wymienili kable i ruter.

Odnośnik do komentarza

Włącz kartę bezprzewodową (Wi-Fi), kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc

Wybierz z listy kartę, z której korzystasz, wejdź w Właściwości -> Zaawansowane i zrób screena.

 

Pobierz i zainstaluj inSSIDer, uruchom program, wybierz kartę Wi-Fi z menu po prawej i kliknij "Start". Przejdź do zakładki 2,4 GHz Channels i zrób screena.

WAŻNE: Komputer ma być wtedy w miejscu, w którym normalnie z niego korzystasz.

 

Oczywiście przydałoby się na próbę podmienić router na jakiś inny i sprawdzić połączenie z nim. Mnie w zaprzyjaźnionym sklepie z elektroniką pożyczali sprzęt na dzień czy dwa, może Tobie też się tak uda. ;)

Odnośnik do komentarza

Zmieniłam kartę na sieciową z mamy komputera a połączenia brak. Przełożyłam te kartę sieciową realtek o której pisałam na samym początku. Karty bezprzewodowej brak u mnie. Niestety zaprzyjaźnionego sklepu u mnie brak. Przy karcie sieciowej Realtek dioda w ogóle się nie świeci. Router działał bardzo dobrze od trzech lat.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł przeinstalować kartę sieciową i zaktualizować sterownik.

Proponowałem: https://www.fixitpc.pl/topic/2193-problem-z-rozlaczajacym-sie-kablem-sieciowym/page__view__findpost__p__16936

Zero odzewu, oczywiście trzeba sprawdzić.

 

Czy przez zanik prądu mógł zepsuć się kabel połączeniowy, czy raczej oprogramowanie, no może ewentualnie karta czy router.

Zwróć uwagę na to, że pakiety giną przy połączeniu kablowym z dwóch kompów, wygląda na to, że nie zależnych od siebie i wszystko ginie na linii komputer-kabel-router, a D-Linki nie cieszą się dobrą opinią...

Odnośnik do komentarza
Jedynie co można zaproponować to zrobić screeny z każdej zakładki zapisać potem będzie czekała nas rozłąka z koleżanką gdyż wgra nowsze oprogramowanie i wejdzie na ten router i go ustawi tak jak był on wcześniej dane odczyta ze screenów. To chyba najlepsze rozwiązanie.

I modlić się, żeby w trakcie aktualizacji nie padło połączenie z komputerem albo zasilanie... ;)

Odnośnik do komentarza

Zmieniłam kartę na sieciową z mamy komputera a połączenia brak. Przełożyłam te kartę sieciową realtek o której pisałam na samym początku. Karty bezprzewodowej brak u mnie. Niestety zaprzyjaźnionego sklepu u mnie brak. Przy karcie sieciowej Realtek dioda w ogóle się nie świeci. Router działał bardzo dobrze od trzech lat.

Wyłączyłaś w BIOS-ie zintegrowaną kartę sieciową? Sprawdzałaś jak wygląda sprawa ze sterownikami karty sieciowej w menedżerze urządzeń? I co ważniejsze - instalowałaś sterowniki do tej karty sieciowej bezprzewodowej?

 

I jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem... Czy w kompie Twojego ojca karta sieciowa zintegrowana (bo rozumiem, że do niej podłączał kabel) jest w BIOS-ie wyłączona czy włączona? Jak tam wygląda sprawa ze sterownikami do tej karty sieciowej (chodzi o tą do której podłączał kabel)?

Odnośnik do komentarza

Tata ma kartę niezintegrowaną z płytą główną. Sterowniki ma stare z 2003 roku, ale aktualizacji do tej karty nie ma. Do karty realtek też nie ma aktualizacji przynajmniej ja nie mogę znaleźć. Teraz aktualnie działa kabel na karcie Intela tej zintegrowanej z płytą główną, Czy w BIOSIE jest włączone nie wiem, nie grzebie w tym kompie. Karta realtek ma sterownik z 2001 roku. Sprawdzałam w menadżerze urządzeń, było napisane,że to urządzenie działa poprawnie i sterownik też

Tak wygląda mój komputer w środku. I kable podłączone do niego.

http://img696.imageshack.us/img696/1726/p1010818ot.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/9875/p10108190.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/5660/p1010821e.jpg

Odnośnik do komentarza
Czy w BIOSIE jest włączone nie wiem, nie grzebie w tym kompie.
to jak i pozostałych wiele kwestii pozostaje nadal otwartych, więc shiris współpraca i pomoc jest daleko utrudniona, wnętrze komputera jest w tym momencie najmniej użyteczne, bo już od jakiegoś czasu wiadomo co to za sprzęt, od jakiegoś czasu widać tu młócenie na próżno powietrza, a mało z tego wynika.

Sterowniki do karty? - samo "realtek" mówi nam tyle co nic.

typ karty (nazwa, dane) - pc wizzard, everest, siw, menedżer urządzeń-id, tak samo jak pozostałych podzespołów, wystarczy tylko uruchomić któryś program i przytoczyć dokładną nazwę, tylko w ten sposób możemy cię naprowadzić na właściwy trop, ale nade wszystko staraj się, wymówki typu: "nie patrzyłam", "nie wiem", "nie umiem" i inne wykluczają skuteczną pomoc na odległość.

Odnośnik do komentarza

Ja wtrąciłem tylko swoje trzy grosze, bo nawet jeśli przebrnął bym przez te wszystkie posty to i tak nie bardzo wiem, z którą kartą komputer działa, a z którą nie, który komputer działa na kablu z jaką kartą i na którym kablu :rolleyes: a który kabel strzela focha z którą kartą, w którym kompie są aktualne stery i do której karty i czy jest połączony kablem czy nie jest uff, :blink: jest jeszcze parę kombinacji ale już dość. :P

 

Teraz jestem na bezprzewodówce i net śmiga aż miło
skoro tak to zabezpiecz porządnie połączenie i zostaw, tymczasem po problemie moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Będziesz umiała skonfigurować ten router w razie gdyby ustawienia się skasowały po wgraniu firmware?
a cóż to za problem? Router (jak każdy) ma możliwość zapisu konfigu do pliku na dysku, po uaktualnieniu oprogramowania gdyby ustawienia znikły to konfigurację wczytuje się z tego pliku i po sprawie.

 

Nadal koleżanko nie wiem co się dzieje z kablem czy jest dobrze zarobiony
a jak to koleżanka ma sprawdzić na oko? Przecież chodziło, do tego są odpowiednie urządzenia aby to sprawdzić czy każda para działa jak należy.
Odnośnik do komentarza

a cóż to za problem? Router (jak każdy) ma możliwość zapisu konfigu do pliku na dysku, po uaktualnieniu oprogramowania gdyby ustawienia znikły to konfigurację wczytuje się z tego pliku i po sprawie.

 

a jak to koleżanka ma sprawdzić na oko? Przecież chodziło, do tego są odpowiednie urządzenia aby to sprawdzić czy każda para działa jak należy.

 

Z tym routerem to faktycznie

A co do kabla to już widziałem różne tricki, że były łączone nie w tej kolejności co potrzeba, albo RJ źle zaciśnięta bo piny się skrzywiły, ewentualnie zużycie materiału czyli poprzez nieumiejętne używanie kabla wyciągnięta wtyczka na tyle, że raz łączyło a raz nie. Kabel można sprawdzić nawet miernikiem, są testery do kabli kosztuje ok 20 PLN

Jeżeli nie wykorzystuje się POE to wystarczają 4 kable piny: 1,2,3,6 czyli biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, zielony. Patrząc od lewej.

Odnośnik do komentarza

Wolę tego routera nie ruszać. Dwa komputery stacjonarne mają kart bezprzewodowe D-linka, dodatkowo tata ma także kartę sieciową i kabel, ale nie działa na kablu. Mama miała też kartę sieciową Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC. Taką także dzisiaj włożyliśmy do mojego komputera. Zrobiliśmy konfigurację nowego połączenia jednak niestety przy tym połączeniu nie paliła się dioda. A więc przełączyłam się na swoją starą kartę Intel®PRO/ MT 1000 Network Connection. Na tej karcie w moim komputerze działał kabel. Potem tata kupił mi kartę bezprzewodową Belkin F6D4050 Enhanced Wireless USB Adapter. Stworzyliśmy nowe połączenie internetowe i nagle stał się cud... internet zaczął śmigać jak by kopa dostał. Nie za bardzo umiem konfigurować routery, bo nigdy tego nie robiłam, a jakbyśmy stracili net przez to to chyba ktoś by się wkurzył a ja się tego boję.Do tego na bezprzewodówce internet śmiga aż miło patrzeć. Do tego naprawdę nie rozumiem dlaczego na kablu działa jak by chciał a nie mógł, gubił pakiety a na bezprzewodówce tego nie robi. Tak samo nie rozumiem, jeśli to mój kabel się zepsuł, to przecież taty by działał, jeśli to moja karta, to inne by działały a nie kabel sieciowy jest odłączony. Jeśli to router to przecież na bezprzewodówce by nie działał. Dla mnie zostanie to zagadką. Na razie dziękuję wszystkim za pomoc, ale na razie net mi śmiga zupełnie nie tak jak na kablu tylko 100 razy lepiej. Niektóre strony na kablu nie wczytywały się do końca . Na fixitpc czasem nie mogłam wejść, korzystałam z mamy komputera. Jak MarekW powiedział po problemie, znaczy działa...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...