Skocz do zawartości

Rychwal

Użytkownicy
 • Postów

  192
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rychwal

 1. Rychwal

  Packard Bell recovery

  OK dzięki ale nie mogę się rozczytać w tym które partycje to które która jest oznaczona jako "s" a która jako "w" EDYCJA: Pomogło diskpart DISKPART> sel disk 0 DISKPART> sel part 1 DISKPART> assign letter=S DISKPART> format fs=NTFS quick label=SYSTEM DISKPART> sel part 4 DISKPART> assign letter=W DISKPART> format fs=NTFS quick dism /Apply-Image /ImageFile:\\?\GlobalRoot\Device\Harddisk0\Partition5\RecoveryImage\install.wim /Index:1 /ApplyDir:W:\ bcdboot W:\Windows /l pl-PL /s S: /f UEFI wpeutil reboot Temat zamykam
 2. Rychwal

  Packard Bell recovery

  Witam. Mam następujący problem. Laptop Packard Bell Easy Note TE 69BM, który oryginalnie miał windowsa 8.1 smart screen (dowiedziałem się tego z microsoftu). Był uszkodzony system przy czym zainstalowany został windows 8 core. Laptop ma ukrytą partycję push button recovery gdzie jest obraz systemu tylko nie można uruchomić go. Czy macie jakieś pomysły jak to uruchomić? czy coś trzeba namieszać w reagentc i diskpart. Nie mogę sobie z tym poradzić. A ponieważ windows jest edycją producenta to core pro itp nie dają się aktywować. Mogę zamówić nośnik, ale to kosztuje 100zł oraz ponad tydzień czekania. Proszę o jakieś rady. Dołączam zdjęcia z reagenta i diskparta
 3. Kolego, a sprawdzałeś w jakim stanie jest Twój HDD? Może jakieś błędy powstały i dlatego tak się dzieje?
 4. Ten temat był poruszany spróbuj tych sztuczek. https://www.fixitpc.pl/topic/12341-biblioteka-msvcrtdll-to-juz-cos-powaznego/
 5. Kolego a masz model płyty, bo wtedy będę miał łatwiej znaleźć coś w swojej bibliotece schematowej. Jeżeli jest to Kirin FX2 to schemat blokowy masz tutaj http://obrazki.elektroda.pl/6187105800_1293292128.png
 6. Sprawdź przez wyłączenie aktualizacji automatycznych czy problem będzie występował. Dosyć częsty problem na forum.
 7. Sprawdź też czy przypadkiem nie masz użycia procesora w 100% przez svchost Z XP tak często się dzieje
 8. Uruchom płytę z windows'em a jak się załaduje to wciśnij R, żeby przeszło do trybu naprawy systemu, potem wpisz w wierszu poleceń c:\chkdsk /r jak się skończy skanować to wpisz komendę exit uruchom komputer normalnie i sprawdź czy będzie ten błąd występował dalej
 9. Kolego tutaj masz np testy na dyskach SSD pomiędzy AHCI a IDE KLIK
 10. Ten sposób może zadziałać, ale czasami jest to więcej kombinowania niż opisane w tym artykule. A póki co jak chcesz sprawdzić czy dysk działał w trybie AHCI czy IDE native to po prostu przełącz i spróbuj uruchomić komputer. Jak wyskoczy BSOD tzn. że był IDE. A co do rozumienia mojej odpowiedzi, to jest to niekoniecznie tak jak to opisujesz. Dawniej nie było takiej technologi podczas pracy dysku i, żeby nie było problemów z instalacją XP'ka tryb był natywny. W tej chwili jeżeli na nowym sprzęcie chciałbyś zainstalować owy system to musiałbyś przełączyć z AHCI na IDE. Obecnie jest to standardem, kiedyś nie.
 11. Po pierwsze, combofix użyty niepotrzebnie i trzeba trochę wiedzieć na ten temat aby go użyć. Temat do przeczytania: Combofix Teraz potrzebny będzie log z owego cprogramu który jest zapisany na Twoim dysku twardym.
 12. Proszę bardzo w razie jakiś pytań śmiało pisz koleżanko jak będę mógł to pomogę. Pozdrawiam. Marcin.
 13. Ok to teraz tak Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki -> dodaj drukarkę -> dodaj drukarkę sieciową bezprzewodową lub bluetooth -> drukarki której szukam nie ma na liście -> dodaj drukarkę używając adresu TCP/IP -> wpisujesz adres IP drukarki i klikasz dalej i czekasz na jakieś efekty. Jak nie da rady tak to zamieść ten wydruk.
 14. Jeżeli chodzi o BIOS i tryb IDE i AHCI, to wygląda to tak. Jeżeli masz płytę z oryginalnym XP to jak dysk będzie ustawiony w tryb AHCI to nie wykryje Ci go instalacja windows'a bez dogrania dodatkowych sterowników. Standardowo do OS XP jest ustawiany tryb IDE. Matrix storage nie ma nic do nowej instalacji systemu. Po reinstalce nie masz żadnych informacji na ten temat trybu dysku w jakim działał. Jeżeli zmienisz tryb z jednego na drugi po tym jak już zainstalujesz system to może przywitać Cię windows komunikatem który ukazuje białe literki na niebieskim tle
 15. ACPI jest to też sterownik zarządzania energią, Sterownik ten rozporządza lepiej zużyciem prądu do poszczególnych podzespołów. Poprawka KB888111 jest to tzw. UAA czyli jest to potrzebne do dźwięku, ale tylko w przypadku windowsa XP z SP2, dodatek SP3 ma już to wbudowane w siebie. Odnośnie LAN'u czasami bywało tak, że zależnie od rewizji płyty były różne układy stosowane, tak samo bywało z różnymi krajami. Płyta nie trzyma ustawień, ponieważ najprawdopodobniej będzie rozładowana bateria CR2032, podtrzymująca właśnie ustawienia BIOS. Instaluj spokojnie sterowniki ze strony ASUS'a Co do bety ja zawsze instaluję finalne wersje sterowników.
 16. A jeszcze jedna sprawa wydruk konfiguracji IP, Twojej drukarki. Po podłączeniu do sieci powinna być możliwość takiego wydruku. Spróbuj dodać ją poprzez adres IP. A i jaki masz antywirus, oraz czy masz włączoną opcję udostępniania drukarek w centrum udostępniania i sieci?
 17. Najlepiej byłoby użyć Konfigurator Wireless LAN i próbować konfiguracji. Jeżeli nie to ja robiłem tak, że instalowałem tylko sterownik i dodawałem urządzenie poprzez panel sterowania.
 18. A instalując z płyty, powinna być opcja zainstaluj drukarkę sieciową. Czy instalowałaś ją w ten sposób?
 19. Kolego spróbuj boot płyty zrobić i opcje naprawy systemu. Odpal wiersz poleceń i wpisz w cmd c:\ bootrec fixmbr c:\bootrec fixboot Zrestartuj komputer i zobacz co się stanie. A jak nie to zostaje Ci odpalenie programu do partycjonowania i kombinowanie i zmiany oznaczeń partycji.
 20. Próbowałaś zrobić tak jak w tym temacie jest? KLIK Może tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie. Zaprzyjaźnione forum. A jak nie to spróbujemy może przez TeamViewer'a postaram się pomóc.
 21. Użyj programu ADWCLEANER Bardzo ciekawi mnie taki katalog czy masz tam jakiś program konkretny czy może to jest jakiś syf. C:\Program Files\Pirrit Są tam procesy autoupdate i nie wiem do końca czy nie siedzi tam jakaś infekcja. Te opóźnione procesy nie mają wielkiego wpływu na Twój komputer. wscntfy.exe - informuje w postaci żółtych okien informacyjnych o konieczności podjęcia działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu Windows. alg.exe - zapewnia obsługę dodatków protokołu typu plug-in innych firm w celu wspólnego używania połączenia internetowego i zapory systemu Windows. imapi.exe - ten proces służy do nagrywania płyt cd przez eksplorator windows.
 22. Logi robiłeś przed czy po odinstalowaniu bo widać, że antywirus jest aktywny w nich. Jeżeli chcesz całkowicie odinstalować Avasta to użyj tego narzędzia KLIK. Odinstaluj wszystkie adware typu Yahoo, Deamon toolbar itp. Potem dopiero daj nowe logi.
 23. Koleżanko pierwsze podstawowe pytanie. Mmasz połączoną tą drukarkę z routerem?
 24. Żeby zainstalować XP potrzebujesz płyty która ma wbudowane sterowniki AHCI inaczej możesz mieć problem. Ewentualnie jak się uda to zmienić opcję w BIOS'ie Co do win7 to starter tylko wchodzi w grę aby nie obciążać zbytnio laptopa. Klucz będziesz musiała aktywować przez infolinię MS, tak najczęściej to wygląda.
 25. Sytuacja wygląda tak, do swojego laptopa nie masz wsparcia co do systemu win XP można ręcznie szukać sterowników, ale nie ma pewności czy wszystkie znajdziesz. Win 7 masz opcję recovery podczas uruchamiania systemu jest to jakiś klawisz funkcyjny, jak pamiętam to f11 ale nie mam 100% pewności, zaraz po włączeniu komputera wciskaj ten klawisz. Tylko pamiętaj że wszystkie dane jakie masz będą utracone.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...