Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchom W732 bit > otwórz notatnik i wklej

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

 

Z menu plik > zapisz jako FIX.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki

 

 

Umieść plik Fix.reg na partycji C system W764

 

 

Następnie weź płytę instalacyjną W764bit włoż ją do napedu (w biosie boot z CD) startujesz z zytemem wybierasz opcję napraw komputer

 

dochodzisz do wiersza polecenia > wpisujesz notepad > enter > otwiera sie notatnik

 

Z menu plik notatnika klikasz Otwórz > uruchamia się explorer > komputer dysk C > PPM na plik > Fix.reg > Scal > restart

 

Tu instrukcja obrazkowa http://www.fixitpc.p...ji-naprawczych/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak jak pisałem wcześniej czekaj jak wrócę.

 

Ale do tego czasu podaj info dotyczące wartości Start w znanej Ci gałęzi rejestru dla :

- msahci

- amd_sata

- amd_xata

- amdsata

- amdxata

 

Sprawdź również czy sterownik AMD SATA Controller ma tą samą (ostatnią wersję).

Czy masz jeszcze ten najnowszy sterownik ze strony AMD 13.1 do Chipsetu? Jeżeli nie to cofnij się bo w którymś poście linkowałem go i pobierz.

P. 4 z postu #43.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
idziesz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

 

w oknie po prawej usuwasz wartość "UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

 

W tym konkretnym przypadku wartości Upperfilters nie wolno usuwać, tylko ją zedytować usuwając filtry Acronis (tylko). Usunąłeś krytyczny domyślny filtr systemowy dysku PartMgr, dlatego BSOD.

 

 

Uruchom W732 bit > otwórz notatnik i wklej

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

 

 

Z menu plik > zapisz jako FIX.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki

 

I importujesz błędną wartość. To nie REG_SZ tylko REG_MULTI_SZ zakodowane w hex. To wymysł SystemLook, że dekoduje wartość i podaje w czytelnej formie, to nie jest oryginalny format.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczenia w tej chwili, bo Ostatnia poprawna konfiguracja naprawiła błąd cofając CurrentControlSet. Ale znaczenie ogólnie ma, by się to na forum nie powtórzyło. Przypominam: SystemLook nagina formę, by ułatwić analizującemu odczyt zakodowanych wartości, ale to nie jest oryginalny format i nie można sobie ot tak importować "wprost z loga" niektórych wartości, tylko trzeba je przetworzyć na właściwy format.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedz na post #169.

 

Co chcę zrobić:

- spróbować instalacji najnowszych sterowników na x64

- przetestować ten problem przed ewentualną reinstalacją systemu

- da to odpowiedź jak postępować z systemem x32 - tam masz ten sam problem ze sterownikami

- chodzi o kolejność i sposób instalacji (próba instalacji najnowszych nie przeszła)

- wiem, że działają ale masz też "Nieznane urządzenie"

- nie spodziewaj się, że ASRock wyda nowe sterowniki - te na stronie pochodzą z 2009 roku kiedy jeszcze nie były dostępne dyski USB o takich wielkościach

- aktualizacja do najnowszej wersji wyeliminuje problem ze sterownikami i raczej jednoznacznie potwierdzi konieczność reinstalacji systemu

 

EDYTA

W trakcie mojego dziubania wstawiłaś posta. OK.

 

Zmieniasz :

msahci = 2 (Automatycznie) - to na wypadek gdyby kiedyś sypnęły się sterowniki amd - będziesz miała muła AHCI ale działającego

amdsata = 4 (Wyłączony)

amdxata = 4 (Wyłączony)

 

Robisz restart i potwierdzasz.

 

Asekuracja przy BSOD - Natychmiast ostatnia dobra konfiguracja a jak to nie zadziała to tryb IDE. I to dotyczy również dalszch działań.

 

EDYTA

Muszę wprowadzić korektę w sterowniku msahci - ma być wartość = 2 (Automatyczny). 3 - to ręczny.

Już poprawiam.

 

Dzięki @picasso.

Odnośnik do komentarza

W takim razie wracaj do ustawienia msahci = 0. Tego nie rozumiem.

To może świadczyć o tym, że jednak uszkodzenia systemu są poważniejsze niż myślałem.

Sam mam msahci = 4 (wyłączony) i wszystko działa poprawnie na obu kompach.

 

Robisz to a następnie odpalasz najnowszą wersję sterownika amd 13.1 i wybór - niestandardowy.

Pokazujesz mi okienko z propozycjami insatalacji sterowników i ich pełnych wersji.

 

Do postu niżej.

@Aux

 

Spróbuj zrozumieć początek postu #174.

 

Warto może zamiast spamować setki postów na których co niektórzy profit mają,

A kogo tu masz namyśli?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zamiast pisać tutaj "Biblię dla nawiedzonych".

Warto może zamiast spamować setki postów na których co niektórzy profit mają,

lepiej dać spokój własnemu ego i dać żyć innym. Jednym słowem - nowa instalacja Windows 7 x64 się kłania.

I mogę się założyć o moje ego, że jest to prostsze niż kontynuacja nieproduktywnych i nic nie wnoszących postów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Wiesiu I'm back, finally.

 

Tak, po trzeciej zmianie na 0 jest zdecydowanie najlepiej, choć nie powiem, że dobrze.

Teraz np. pisząc post litery pojawiają się na ekranie skokami po kilka, Ale menu kontekstowe pojawia się zdecydowanie szybciej.

 

Dzięki za podzielenie się informacją o znaczeniu poszczególnych cyferek ! Przynajmniej coś z tego rozumiem.

 

Proszę, oto screen z opcjami instalacyjnymi : http://speedy.sh/RE4...5-22h28m38s.pdf

Nie zauważyłam, że pierwsza pozycja jest nieco zakryta, ale nie ma tam nic poza Manager Instalacji AMD Catalyst

Odnośnik do komentarza

Ależ właśnie to Ci już 3 razy wysyłałam. Wyślę po raz ostatni.

 

Zmobilizuj się bo okazuje się, że jestem tu spamerem i nabijam niepotrzebnie kasę komuś.

Miał być obrazek z instalatora AMD z Niestandardowe - ale wyraźnie widocznymi pełnymi wersjami sterowników .

 

Nie masz innych kłopotów, że się przejmujesz takimi insynuacjami....

 

Nie poprawiam, tylko piszę od nowa - może to poprawianie szwankuje (sprawdziłam - wysyłałam dobry plik x2)

http://speedy.sh/Bpegz/x64-004-2013.02.15-22h36m27s.pdf

Odnośnik do komentarza

Jest OK. Napisz mi na PW czy jutro będziesz miał czas i mniej więcej kiedy mam na Ciebie czatować.

 

@AUX

To JA PROSIŁAM Wiesia (masz to na początku wątku), aby zrobił wszystko, aby naprawić, a nie reinstalować systemu, bo mam za dużo do stracenia (komercyjne programy na licencjach promocyjnych, nie podlegających reinstalacji). Więc Wiesław poświęca czas i męczy się z moim systemem NA MOJĄ WYRAŹNĄ PROŚBĘ.

PRZESTAŃ WIĘC PROSZĘ OSKARŻAĆ GO O JAKIEŚ ABSURDALNE SPRAWY.

 

Jak nie możesz wejść to co ci to da? Jak przywrócisz rejestr? Możesz wejść w awaryjny czy nie?

 

Chciałabym na przyszłość się dowiedzieć - jakie schematy postępowania należy zastosować w podobnej kryzysowej sytuacji jak ta, która zdarzyła się wczoraj (Windows uszkodzony - nie bootuje nawet w trybi awaryjnym).

 

Belfegor początkowo zdawał się sugerowac, że nie ma żadnej opcji, ale wiem że to nie jest prawda.

Jest bowiem chociażby opcja Ostatniej dobrej konfiguracji (zastosowana z sukcesem), jest też opcja proponowana przez Belfegora nieco niżej (nie znam jej i nie wiem, co jest warta):

 

Uruchom W732 bit > otwórz notatnik i wklej

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

Z menu plik > zapisz jako FIX.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki

Umieść plik Fix.reg na partycji C system W764

Następnie weź płytę instalacyjną W764bit włoż ją do napedu (w biosie boot z CD) startujesz z zytemem wybierasz opcję napraw komputer

dochodzisz do wiersza polecenia > wpisujesz notepad > enter > otwiera sie notatnik

Z menu plik notatnika klikasz Otwórz > uruchamia się explorer > komputer dysk C > PPM na plik > Fix.reg > Scal > restart

Tu instrukcja obrazkowa http://www.fixitpc.p...ji-naprawczych/

 

Grzebiąc dziś w zakamrkach tego forum znalazłam również art. o LiveCD Windows (http://www.fixitpc.p...-narzedziowych/) gdzie picasso pisze, że opisana przez Nią metoda jest przydatna m.in. w rozwiązaniach typu : "Reperacja systemu: Wygodny dostęp do dysku i rejestru niestartującego / poważnie uszkodzonego systemu umożliwiający przeprowadzenie akcji naprawczych takich jak edycja rejestru, przywracanie kopii rejestru, rekonstrukcje plikowe etc.". To wydaje się pasować jak ulał do mojej sytuacji.

 

A więc - jak widać - nie należy wpadać w panikę, tylko działać.

 

Jeszcze raz proszę więc o podanie w punktach, od której procedury naprawczej należy zaczynać(moim zdaniem "Ostatnia dobra konfiguracja", ale niech wypowiedzą się eksperci) i w jakiej kolejności wdrażać następne, w wypadku niepowodzenia poprzednio zastosowanych.

Odnośnik do komentarza
Jest bowiem chociażby opcja Ostatniej dobrej konfiguracji (zastosowana z sukcesem), jest też opcja proponowana przez Belfegora nieco niżej (nie znam jej i nie wiem, co jest warta)

 

Nie zawsze ta opcja się sprawdza. Akurat w Twoim przypadku się udało.

 

Co do mojej propozycji to jest ona szeroko rozpisana w linku, który podałem. Nawet teraz możesz spróbować triku z Notatnikiem i dostaniesz sie do dysku. To tak w ramach testu. Płyta Windowsa posiada opcję naprawy, którą właśnie poleciłem. Fak że podałem zły klucz, ale nawet jakby się nie udało za pierwszysm razem, drugi fix przywróciłby ustawienia. Nie sądziłem że SystemLook tak właśnie czyta kluczyki.

Poza tym nie musisz wtedy nic pobierać i czekać. Wypalać płytę itd.

Do tej awarii po usunieciu klucza nic więcej nie było potrzebne poza płytą z systemem.

Odnośnik do komentarza

vika6

 

Nie analizuję już tamtego przypadku tylko chcę instrukcję OGÓLNĄ - w jakiej kolejności stosować akcję ratunkową (weź pod uwagę, łatwośc, wygodę, bezpieczeństwo, pracochłonność itp)

 

Nie można tego rozważać w oderwaniu od konkretnego problemu, metoda zależy od problemu. Ogólniki wg "łatwości":

- Ostatnia poprawna konfiguracja (resetuje CurrentControlSet z konfiguracją sprzętową, tylko)

- Przywracanie systemu (dostępne spod Windows lub WinRE)

- Gdy system kompletnie niedostępny, to co podaje Belfegor, czyli WinRE (KLIK). I tu masz Przywracanie systemu, naprawę startu, a w szczególnych okolicznościach w Wierszu polecenia można uruchomić regedit i wiele innych narzędzi.

- A jeśli nawali i WinRE, to kolejne płyty startowe (jakieś LiveCD czy inne narzędziowce).

 

 

Belfegor

 

Ja tu jeszcze dodam:

 

Fak że podałem zły klucz, ale nawet jakby się nie udało za pierwszysm razem, drugi fix przywróciłby ustawienia. Nie sądziłem że SystemLook tak właśnie czyta kluczyki.

Poza tym nie musisz wtedy nic pobierać i czekać. Wypalać płytę itd.

 

Skoro chciałeś importować to z poziomu płyty (środowisko zewnętrzne), to kolejne haczyki:

- Nie podmontowany w ogóle rejestr. Import do nikąd. W pierwszej kolejności musi być uruchomione regedit i ręcznie załadowana gałąź SYSTEM.

- W środowisku zewnętrznym nie istnieje CurrentControlSet i nie nastąpiłby żaden import (klucz nie istnieje). CurrentControlSet to link symboliczny do jednej z kopii konfiguracyjnych ControlSet00X. W środowisku zewnętrznym nie ma linków symbolicznych i należy robić import rejestru do zasadniczej konfiguracji określonej jako biężaca i domyślna. A która jest bieżącą pobiera się info z klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select

 

 

.

Odnośnik do komentarza
teraz chodzi mi o co innego.

 

Wiesz, to jest raczej temat na osobny wątek.

 

Nie analizuję już tamtego przypadku tylko chcę instrukcję OGÓLNĄ - w jakiej kolejności stosować akcję ratunkową (weź pod uwagę, łatwośc, wygodę, bezpieczeństwo, pracochłonność itp)

 

A szkoda, że nie analizujesz tamtego przypadku. Szkoda że nie testeujesz tej porady.

Nie ma takiej instrukcji. Wszystko zależy od uszkodzenia systemu, dysku. Zależy od tego co chcemy osiągnąć.Nie sądzę, aby ktoś podał uniwersalną poradę.

 

\W środowisku zewnętrznym nie istnieje CurrentControlSet i nie nastąpiłby żaden import. CurrentControlSet to link symboliczny do jednej z kopii konfiguracyjnych ControlSet00X. W środowisku zewnętrznym nie ma linków symbolicznych i należy robić import rejestru do zasadniczej konfiguracji określonej jako biężaca i domyślna. A która jest bieżącą pobiera się info z klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select

 

No to mnie rozwaliłaś. Zawsze twierdziłem że to ułomny system :D

 

A czy ten klucz występuje na czynnym systemie? Bo ja go nie widzę. Chyba że pojawia się w przypadku instalacji dwóch systemów?

Odnośnik do komentarza

Podsumuję sytuację.

System po użyciu SS i trudno określić jakie działania były wykonane.

System z bardzo starymi sterownikami 2009.

Po wielu perypetiach udało się doprowadzić do najnowszej aktualizacji sterowników Chipsetu - to najważniejszy element MB.

Udało się zaktualizować sterowniki (i uzupełnić brakujący) do Kontrolery USB.

 

W tej chwili poproszę o aktualny obrazek z zarządzania dyskami x64 z podpiętymi dyskami zewnętrznymi.

Obrazek z MU - widok wg połączeń i rozwiniętymi gałęziami.

Obrazek z widocznymi sterownikami dla obu gałęzi Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI do USB oraz z zakładki Zaawansowane.

 

@Belfegor

 

Ten klucz jest (HKLM\SYSTEM\Select).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...