Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze może tak zostać.

 

Teraz wchodzisz do MU - AMD SATA Controller - PPM - Odinstaluj. Ok i nie zgadzasz się na restart.

Edytor rejestru ta sama gałąź - amdsata oraz amdxata - kolejno klikasz po prawej stronie Start - Enter - wpisujesz 4 i OK.

Potwierdź wykonanie.

 

@Aux

http://www.fixitpc.p...post__p__111061

Czy nie zapomniałeś o czymś najważniejszym?

Nie piszę się na jakieś pyskówki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usuń plik \Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1 przez Shift + Del (ukryty).

I po tej operacji dopiero robisz restart.

Będzie wykrywanie nowego sprzętu z instalacją sterowników i pewnie żądanie restartu.

Po starcie podajesz nazwę w MU - kontrolery dysków - **** SATA Controller - nie powinno być AMD.

 

Niech moc będzie z Tobą.

 

EDYTA

 

Przy deinstalacji zaznaczyłam pole o usunięciu plików tego sterownika. Czy to o.k. ?

Bardzo dobrze. Zuch jesteś.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Dotarłam do tego pliku i próbowałam go usunąć z konta administracyjnego - nie ma siły, odmowa dostępu (potrzeba praw administracyjnych, jakich bo klikałam na przycisk administratora ?). Czy tu mógłby pomóc Unlocker lub przejęcie na własność ?

 

Wiesiu, dziękuję za słowo pocieszenia, bo już podupadam na duchu ... Ale walczmy dzielnie. To ja Ci bardzo, baaaardzo dziękuję !

Odnośnik do komentarza

PPM - Właściwości - Zabezpieczenia - Swoje konto - Edytuj - Klik na Pełne uprawnienia - OK

Ewentualnie musisz dodać swoje konto przez Dodaj - sprawdź nazwy i nadaj pełne uprawnienia.

 

Edyta

 

Tak jestem chory . Ale dokładnie ten etap MUSISZ zakończyć.

Chcę zobaczyć, że system wstał po usunięciu INFCache.1.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

INFCACHE.1 usunięty, ale sytem nie wstał.

Zaliczyłam 2x blue screena przy próbie restartu. Windows zaczyna się ładować i chwilę po początku animacji z kuleczkami - animacja zatrzymuje się i po chwili ... tylko niebieska bladość. :)

 

Piszę do Ciebie teraz z x32 (dual boot się sprawdza !).

 

TO JA CIĘ TAK MĘCZĘ W CZASIE CHOROBY ???? NO NIE !!! :blink:

 

Co robimy w tej sytuacji ? Ja sobie dam radę - póki co mam przecież W 7 x32.

 

Kończymy ? Ty decydujesz ... W każdym razie życzę Ci zdrowia. !

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co Wiesiu zaproponuje.

Wejdź do biosu i zmien tryb dysku na IDE.

 

Szykuj płytkę OTLPE https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/

 

spróbujemy zmienić wpis w rejestrze na zero

 

1. Odpal edytor rejestru i wejdź do gałęzi: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services

2. Klik na klucz msahci i po prawej stronie okna zobaczysz wartość Start - powinna być "3"

3. Nie zamykaj edytora

Odnośnik do komentarza

Vika

Spokojnie. Wejdź do BIOS i zmień tryb na IDE.

Uruchom x64 - mogą być restarty.

Dzisiaj pojawiły się aktualizacje systemu - jestem już po instalacji.

Jeżeli system sam nie znajdzie to wymuś przez Windows Update.

Zobacz czy INFCACHE.1 się odbudował i zobacz uprawnienia. Powinny wrócić do stanu pierwotnego.

 

Ten problem ze sterownikami SATA przerabiałem już na kompie żony. Muszę tam sprawdzić która wersja sterowników przeszła bez problemu. To potrwa.

Będę tu z przerwami bo mam kilka spraw do załatwienia.

Wykonaj to co wyżej i potwierdź. Czekaj cierpliwie.

Odnośnik do komentarza

Przeszłam z [AHCI] na [iDE].

System x64 załadował się i działa (obyło się bez restartów), lecz 3 x wolniej niż zwykle.

Windows Update działa już od 45 min, ale instaluje dopiero 6 poprawkę z 9-ciu. Masakra !

...........................................................................................................................................

 

Wreszcie (!) aktualizacje się zainstalowały.

 

To brzmi niepoważnie, ale INFCACHE.1 pojawia się na ok. 2 sek. i znika na ok. 10 !!! W tym samym rytmie (kiedy znika) następuje odświeżanie MU. [ na marginesie : to MU odświeżało mi się dziwnie często także wczoraj przed blue screenami ]

Uprawnień nie jestem w stanie sprawdzić, bo plik pojawia się na 2 sek, a Windows - jak napisałam wyżej - jest obecnie jak muł ! - nie 3 a 10 x wolniejszy. INFCACHE.1 znika zanim po PPM zdąży sie pojawić menu kontekstowe (najpierw pojawia się kręcące się do znudzenia kółko !)

Explorer, przeglądarka (Pale Moon) oraz połączenie internetowe działają okropnie. Cały czas mini freezy i czekanie w nieskończoność.

Na dodatek niektóre strony internetowe się nie ładują (znowu to kółko...) bo modem schodzi ciągle z 3G+ na 3G. Ale działanie internetu nie musi mieć i pewno nie ma związku z naszą dłubaniną. Już wczoraj wieczorem nastąpiło przecież pogorszenie. Może po prostu grzebią na łączach.

Piszę to tylko po to byś wiedział skąd mogą się pojawić ewentualnie opóźnienia w moich odpowiedziach. Posumowując - łatwo nie jest. :(

 

Wiesiu, a czy u żony udało Ci się ostatecznie wyjść z tym problemem na prostą ?

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja i znikanie INFCACHE.1 w trakcie aktualizacji systemu to zjawisko normalne. Przecież robisz aktualizacje.

Czekasz bo muszę znaleźć taki sterownik AMD:

 

1.2.001.210

Renamed

- amdsata.inf -> amd_sata.inf

- amdsata.cat -> amd_sata.cat

- amdsata.sys -> amd_sata.sys

- amdxata.sys -> amd_xata.sys

 

Problem jest taki, że na stronie brak już linka do Previous Drivers. To powinny być sterowniki Chipsetu około 11.10.

Szukaj - może Ty trafisz.

Odnośnik do komentarza

Specjalnie o znikaniu napisałam PO informacji o zakończeniu aktualizacji.

Znikanie było w trakcie, ale jest takze PO zakończeniu aktualizacji !

 

Ja mam na dysku paczkę ze sterownikami ze strony ASRocka , które były przedtem zainstalowane : AllIn1_Win7-64_Win7_Vista64_Vista(8.631_W7_logo).zip. Czy to nie jest to o co Ci chodzi ?

 

W katalogu H:\1AllIn1_Win7-64_Win7_Vista64_Vista(8.631_W7_logo)\AllIn1_Win7-64_Win7_Vista64_Vista(8.631_W7_logo)\Packages\Drivers\SBDrv\SB7xx\AHCI\W764A mam tu amdsata.sys oraz amdxata.sys.

Odnośnik do komentarza

Już się ściąga.

 

Korzystając z chwili wolnego chciałabym wyjaśnić rzecz ogólnej natury.

Ja różne rzeczy wiem, ale mam też duże luki . Jestem przecież tylko samoukiem w tej dziedzinie. Dlatego "ZE ZROZUMIENIEM" podążam za TOBĄ tylko w ok 60 % , resztę wykonuję "na małpę", całkowicie Ci ufając, że wiesz co robisz.

Skorzystałabym jednak więcej, gdybyś oprócz technicznej instrukcji wykonania jakiegoś kroku mógł jeszcze dodać 1-2 zdania komentarza - co się dzieje (co jest źle) i jak postanowiłeś to naprawić. Zdaję sobie jednak sprawę, że w obliczu tego ile już czasu mi poświęciłeś z tym problemem - mój postulat może być trudny do wykonańia... :)

 

Jeszcze się ściąga...

 

Czy to nie przeszkadza, że oprócz chipsetu są w tej nowej paczce także sterrowniki do karty graficznej AMD (moja integra), gdy ja tymczasem ja używam i mam też zainstalowane stery do Nividii GeForce ? Nie pogryzą się ?

 

Udało mi się wreszcie dotrzeć do właściwości - cały czas znikającego - INFCACHE.1. Wygląda na to, że jest to obecnie tylko plik - widmo o zerowej objętości. Karta Zabezpieczenia jest pusta. Jest tylko 1 zdanie : "Żądane informacje o zabezpieczeniach są niedostępne lub nie można ich wyświetlić." Na karcie Szczegóły plik ten ma jednak 1.65 MB !!! Na wszelki wypadek masz tu zrzut tych 3 kart : http://speedy.sh/rZH8u/INFCACHE.1.pdf

 

Plik wreszcie pobrany. Czekam na dalsze instrukcje....

Odnośnik do komentarza

Problem sterowników Chipsetu.

AMD od wersji 1.2.001.210 zmieniło całkowicie konstrukcję sterowników i zobacz w poście #105 jak to zmieniono.

Sterowniki ASRock to również sterowniki AMD wersja 1.2.0.125 (takie masz).

Problem jest taki, że należało wcześniej je aktualizować bo obecne wersje nie potrafią tego zaktualizować.

 

Wiem, że w pakiecie jest również sterownik do karty ale dlatego instalacja poowinna być wykonywana jako niestandardowa aby wybrać co ma być instalowane.

 

Rozumiem, że jesteś na x64 i w trybie IDE.

 

Po pobraniu z linka wypakuj go do znanego katalogu.

Usuń również z dysku systemowego x64 cały katalog \AMD\ - katalog instalatora wersji 13.1. (ten w którym znalazłaś szukane pliki amd_sata i amd_xata).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Usunięcie przez Shift + Del jest niemożliwe, bo INFCACHE.1 pojawia się na 2 sek (naprawdę tylko 2 sek !). Już w trakcie zaznaczania plik znika, co powoduje zaznaczenie następnego z kolei sterownika. O mało nie usunęłam tego niewłaściwego.

Czy metoda usuwania jest tu istotna ?

 

Tak, jestem na x64 w trybie ID

Odnośnik do komentarza
Usunięcie przez Shift + Del jest niemożliwe, bo INFCACHE.1

 

Spróbujmy go usunąć za pomocą OTL. http://www.fixitpc.p...ty-systemowe/#1

Zakładam że taka jest u Ciebie ścieżka do pliku.

 

Pobierz OTL , uruchom i w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Files

C:\Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt.

 

OTL poprosi o restart. Akceptujesz OK.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...