Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz zmieniać na CD. Tu chodziło o przypadek konieczności startu z CD.

Możesz spróbować dołożyć te kości i po starcie pokaż obrazek z HWInfo - System Summary.

Cz w MU wg połączeń nadal na dole jest Wolumin uniwersalny z wykrzyknikiem?

 

Pytanie ważniejsze: czy wchodzi w grę reinstalacja W7 x64 bo nawet sfc wykazuje szereg plików systemowych ,których nie jest w stanie naprawić.

Są również przypadki, że dodatkowa kopia też jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powiem tylko tyle : mam ok 150 programów, w tym sporo z nich to cenne, komercyjne, ale niereinstalowalne programy z GOTD (GiveawayoftheDay). Czy mam jeszcze coś dodawać ??? Dlatego reinstalacja to ABSOLUTNA ostateczność i to tylko wtedy, kiedy korzyści z niej wyraźnie przekraczałyby straty związane z utratą posiadanego softu. Poza tym sama reinstalacja 150 programów to żmudna dłubanina na miesiące (mam też inne zajęcia).

..........

Jeśli jednak uważasz, że taką opcję należy wziąć pod uwagę, to proszę podaj mi w punktach co konkretnie bym na tym zyskała. Wtedy łatwiej by mi było zrobić bilans ewentualnych strat i zysków

............................................................................................................................................................................................

@Belfegor, co rozumiesz przez zmianę stylu wizualnego ?

Dodatkowa organizacja pulpitu / menu start (Winstep Nexus Ultimate), zmiana tapet, zmiana ekranu logowania, zmiana ikon na zupełnie spoza Windows - tak. Czy to już można uznać za zmianę stylu wizualnego ?

Odnośnik do komentarza
Powiem tylko tyle : mam ok 150 programów, w tym sporo z nich to cenne, komercyjne, ale niereinstalowalne programy z GOTD (GiveawayoftheDay). Czy mam jeszcze coś dodawać ??? Dlatego reinstalacja to ABSOLUTNA ostateczność i to tylko wtedy, kiedy korzyści z niej wyraźnie przekraczałyby straty związane z utratą posiadanego softu. Poza tym sama reinstalacja 150 programów to żmudna dłubanina na miesiące (mam też inne zajęcia).

..........

Jeśli jednak uważasz, że taką opcję należy wziąć pod uwagę, to proszę podaj mi w punktach co konkretnie bym na tym zyskała. Wtedy łatwiej by mi było zrobić bilans ewentualnych strat i zysków

 

Nie wiem komu odpowiadasz. prawdopodobnie Wiesiowi.

 

150 programów? To konieczność czy też kwestia pochwalenia się? Używasz ich? Znasz wszystkie? Czy to jedynie kwestia ciekawości, jak w przypadky Sunraise seven? Na forach dla 15 latków padają tematy w stylu pochwal sie ile masz zainstalowanych programów?

jak chcesz testeować to należało zainstalować system wirtualny i kombinować do woli.

Odnośnik do komentarza

@wieslaw531

 

Cz w MU wg połączeń nadal na dole jest Wolumin uniwersalny z wykrzyknikiem?

 

Niestety tak.

 

Są również przypadki, że dodatkowa kopia też jest uszkodzona.

 

Nie wiem, o czym tu mówisz - powiedz jaśniej, proszę.

 

Już przerywam ten dialog i idę grzebać w blaszaku...

 

 

@Belfegor

 

Kiedy odpowiadam Tobie, to używam specjalnego odnośnika !

Twoich uwag nt. moich programów nie zostawię bez reakcji, ale nie teraz.

Najpierw muszę wykonać "wieśkowe" polecenia, a to wymaga zanurkowania pod biurko i rozbebeszenia blaszaka. Brrrrrr!

Badź kolegą i współczuj mi. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, o czym tu mówisz - powiedz jaśniej, proszę.

 

Tu masz przykład z sfc.txt (daty dzisiejsze - koniec pliku). Tu gdzie nie ma problemów jest klarownie.

2013-02-11 18:25:12, Info CSI 00000046 [sR] This component was referenced by [l:266{133}]"Microsoft-Windows-Client-Features-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514.Microsoft-Windows-Client-Features-Language-Pack"

2013-02-11 18:25:12, Info CSI 00000049 [sR] Could not reproject corrupted file [ml:520{260},l:84{42}]"\??\C:\Windows\Resources\Themes\aero\pl-PL"\[l:34{17}]"aero.msstyles.mui"; source file in store is also corrupted

 

Masz chyba zainstalowany Daemon Tools. Nie wiem czy on też nie bruździ.

 

Myslę, że dalsze działania wykonamy jutro. To wymaga trochę czasu. Czekam na potwierdzenie, że jest OK.

Odnośnik do komentarza

@vika6

 

Co Tobie teraz napiszę jest szybkie do wykonania i nie potrzebuje wielkiej wiedzy komputerowej.

 

Wejdź do MU i odinstaluj radykalnie wszystkie urządzenia USB.

Jeśli masz obiekcje to stwórz wcześniej punkt przywracania systemu, wtedy będziesz mogła przywrócić system do poprzednich ustawień jeśli coś nie tak pójdzie.

Wyłącz przed de instalacją wszystkie urządzenia podpięte pod USB (wyciągnąć z gniazd USB).

Po odinstalowaniu wszystkich urządzeń USB restartuj komputer i czekaj aż system do końca się załaduje, poznasz to po LED dysku twardego, jeśli ta przestanie ciągle pracować to możesz przejść do następnej akcji a tą będzie w pierwszej kolejności podłączenie tego / tych macoszych zewnętrznych dysków twardych.

Jeśli Windows rozpozna dysk to po rozpoznaniu jednego odczekaj i później podłącz drugi bez odłączania pierwszego i tak po kolei aż wszystkie urządzenia zostaną rozpoznane przez system, rób to bez pośpiechu.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Dziś już tylko wiadomość dla Wiesia :

Dysk Seagate został przełożony do gniazda nr 2, a dysk Samsung 500GB z Win 7 x64 do gniazda nr 1.

Kości pamięci też dodane, a wszystkie bebechy dokładnie odkurzone.

Zgodnie z zamówieniem na dowód HWINFO64 : http://speedy.sh/Wkb6m/HWiNFO64..pdf

......................................................................................................................................................................................

Już dziś rano zmieniłam jeszcze w BIOSie ustawienie w Advanced --> Storage configuration --> SATA Operation Mode z [iDE] na [AHCI].

Po tej zmianie :

nowy Menedżer urządzeń wg typów : http://speedy.sh/agz...64-wg-typow.pdf

nowy Menedżer urządzeń wg połączeń http://speedy.sh/REp...wg.polaczen.pdf

............................................................................................................................................................................

Niestety te wszystkie zmiany nie zmieniły nic w kwestii głównego problemu.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Aux

Podejrzewam, że Twoja propozycja ma chyba coś wspólnego z rozwiązaniem problemu niewystarczającej wydolności prądowej gniazd usb.

Zetknęłam się z czymś takim w necie, kiedy dysk zewnętrzny nie był widoczny w systemie, gdy był podłączany wraz z kilkoma innymi urządzeniami USB. Odłączenie pozostałych urządzeń USB rozwiązywało problem.

Niestety u mnie ta metoda nie działa, co zresztą jest logiczne, bo mam dual-boot i w drugim systemie (ten sam hardware!) wszystko działa bez zarzutu.

Jeśli po tym co napisałam uważasz, ze warto jeszcze próbować opisanej przez Ciebie procedury, to napisz dokładnie co mam odinstalować (powyżej w tym poście masz zrzut mojego MU).

Jak widać w MU - na stałe korzystam z 2-3 urządzeń USB, tj :

1.radiowy transmiter Logitech dla bezprzewodowej klawiatury i myszy (czy mam go odinstalować i czasowo przejść na KABLE ?);

2.modem komórkowy Huawei wraz z miejscem na kartę pamięci SDHC (w tej chwili puste).

Czy powinnam odinstalować modem ?

Jeśli tak to które jego "emanacje" w MU ? - karta sieciowa, dysk CD, dysk flash SD, modem, a może Huawei Enumerator Device (cokolwiek to oznacza) czy Huawei w pozycji Porty ????

3.ewentualnie na stałe (choć nie w tej chwili) mam jeszcze podłączone wielofunkcyjne urządzenie laserowe.

Czy nie wystarczy je po prostu odłączyć - jak jest teraz ? Po co całkowicie deinstalować drukarkę ?

 

Bardzo proszę, odpowiedz detalicznie na WSZYSTKIE moje pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Już dziś rano zmieniłam jeszcze w BIOSie ustawienie w Advanced --> Storage configuration --> SATA Operation Mode z [iDE] na [AHCI].

Nie należało tego robić przy obecnych sterownikach.

Pokaż sterownik z MU - Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI do USB.

 

@Aux

 

To co zaproponowałeś jako proste działanie jest niestety niekompletne i niczego nie zmieni.

Zastanów się czego zabrakło.

Inny temat to taki, że u Niej brak wogóle pewnego sterownika.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Nie należało tego robić przy obecnych sterownikach.

Pokaż sterownik z MU - Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI do USB.

 

No cóż, przepraszam za samowolę. Oto zrzuty o które prosiłeś :

kontroler 1 : http://speedy.sh/pJkHc/kontroler-1.pdf

kontroler 2 (+ moje pytanie) : http://speedy.sh/wtRzf/kontroler-2.pdf

Wiesiu, ja oczywiście mogę wrócić do IDE w BIOS, to przecież chwila!

 

Masz chyba zainstalowany Daemon Tools. Nie wiem czy on też nie bruździ.

 

W 2010 roku miałam przez chwilę zainstalowany DT., ale po pół roku postanowiłam się go pozbyć. Zaczęły się cyrki z jego sterownikiem spdt, którego po walce się pozbyłam. Kiedy po dłuższej przerwie - 3 miesiące temu chciałam znowu skorzystać z napędu wirtualnego - właśnie ze względu na sterowniki - postanowiłam używać TYLKO programów PORTABLE. Wypróbowałam wtedy DT portable oraz PortableWinCDEmu (ten odinstalowuje sterownik na życzenie przy zamknięciu programu). O ile pamiętam portable DT proponował mi instalację sterownika, ale tylko jako opcję - z której nie skorzystałam.

Teraz przyglądając się MU też zauważyłam wpis Daemon Tools. Czyli jednak coś mi zainstalował, czy to ten spdt ?

 

@ Belfegor

 

150 programów? To konieczność czy też kwestia pochwalenia się? Używasz ich? Znasz wszystkie? Czy to jedynie kwestia ciekawości, jak w przypadky Sunraise seven? Na forach dla 15 latków padają tematy w stylu pochwal sie ile masz zainstalowanych programów?

jak chcesz testeować to należało zainstalować system wirtualny i kombinować do woli.

 

150 programów to oczywiście nie konieczność i tym bardziej nie powód do jakiejś chwały (Belfegor, co za pomysł !).

Po prostu interesuję się SOFTEM - rozumiesz ? Kocham eksplorować możliwości coraz to nowych aplikacji. A poza tym używam z komputera do bardzo różnych celów.

Jesli więc potrzebuję program o jakichś określonych funkcjach, to najpierw wertuję Softpedię , CNET, dobreprogramy.pl , Gizmo`s Freeware itp, itp - czytam opisy i opinie użytkowników. Potem wybieram kilka najbardziej interesujących i je instaluję. Często proces decyzji rozciąga sie na miesiące. Często również decyduję się na zostawienie kilku programów, bo każdy wykonuje zadanie z nieco innym rezultatem. Tak się często zdarza np przy bardziej zaawansowanej obróbce zdjęć (retusz) oraz różnych pracach graficznych.

Poza tym weź pod uwagę, że mój system ma już prawie 3 lata więc z czasem zawsze akumuluje się trochę programów już niepotrzebnych, które mogłabym pewnie wyrzucić, ale ciągle nie mam czasu na gruntowne porządki.

Jasne ???!

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę, że to są sterowniki MS.

DT - nadal wisi w usługach. Później się tego pozbądź.

 

Teraz wykonujesz dokładnie zalecenia i potwierdzasz wykonanie.

1. Powracasz do trybu IDE kontrolera - start systemu i możliwy restart po instalacji nowego urządzenia.

2. Kolejno odpalasz W7 x32 - Ochrona systemu - Utwórz punkt przywracania - restart.

3. Odpalasz W7 x64 i to samo działanie.

4. Zostajesz na W7 x64 i pobierasz plik AMD Chipset Drivers dla systemu W7 (jeden plik dla obu wersji ) - KLIK.

5. Czekam na potwierdzenie wykonania.

6. Odłącz wszystkie dyski zewnętrzne oraz peny.

 

Jak każę zainstalować sterowniki na x64 - od tego momentu nie uruchamiasz x32 (chyba, że będzie to konieczne ale napiszę jak).

Zakładam, że edytor rejestru nie jest Ci obcy.

 

Po instalacjach sterowników z podanego linka (jeszcze tego nie wykonuj) - nigdy więcej nie aktualizujesz ze strony AsRock.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wiesiu zaczęłam już realizację Twoich poleceń, ale - chuchając już teraz na zimne - postanowiłam z Tobą skonsultować następującą sytuację :

Po zmianie z [AHCI] na [iDE] lista poniżej zmieniła się następująco :

 

Onboard Sata Controller [Enabled]

Sata Operation Made [iDE]

IDE1 Master [Not detected]

IDE2 Slave [Not detected]

SATA II_1 [Not detected]

SATA II_2 [Not detected]

SATA II_3 [Not detected]

SATA II_4 [Not detected]

SATA II_5 [Not detected]

SATA II_6 [Not detected]

Kiedy to zobaczyłam, bałam się zatwierdzić zmiany, bez wyraźnej Twojej dyspozycji.

Proszę o instrukcję w tej materii...

 

Zwróć uwagę, że to są sterowniki MS.

Znowu nie wiem do czego odnosi się ta uwaga - do Daemon Tools ???

 

Zakładam, że edytor rejestru nie jest Ci obcy.

Dobrze zakładasz. Posługuję się regedit, ale z pewnym onieśmieleniem :unsure: (tylko w podstawowym zakresie).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czekając na Twoją odpowiedź pobrałam już AMD Chipset Drivers - tak więc p.4 jest już odfajkowany.

Odnośnik do komentarza

Zatwierdź to - OK i restart ale od razu ponownie wchodzisz do BIOS i sprawdzasz czy pojawiły się dyski.

Taki fakt nie powinien mieć miejsca.

Jeżeli nadal ich nie zobaczysz to w zakładce SMART wybierasz Load Bios Defaults.

 

Przy wyłączonym Full Screen LOGO w trakcie POST powinnaś widzieć dyski rozpoznane przez BIOS.

 

Czy w razie czego masz do dyspozycji lapka?

 

Full Screen LOGO - pisałem w poprzednim poście tam, gdzie podawałem jak zmienić ustawienia w BIOS. Post #30.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Już wykonuję, co napisałeś.

Co to jest Full Screen Logo ?

Tak, mam starego poooooowolnego lapka właśnie do takich sytuacji. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Punkty 1 - 6 zostały wykonane bez nieprzewidzianych wydarzeń (dyski po restarcie BIOSu się grzecznie pojawiły).

 

Na USB jest w tej chwili podłączony tylko radio transmitter Logitecha dla klawitury + myszy oraz modem internetowy Huawei (jak wiesz on ma też funkcję dysku flash). Karty SDHC nie ma jednak w środku. Czy modem mam też odłączyć ?

 

Czekam na dalsze instrukcje.

Odnośnik do komentarza

Modemu nie odłączaj.

 

Od teraz działasz tylko na x64 i wykonujesz tylko (dokładnie) to co napiszę. W razie problemów pisz z lapka.

 

1. PPM na AMD Chipset Drivers -> Uruchom jako admin.

2. Rozpakuje się do katalogu na C:\AMD i coś tam i odpali się instalator (po wszystkich zabiegach katalog ten możesz usunąć).

3. Nie wybierasz Automatu tylko Niestandardowy.

4. W okienku przewijasz i sprawdzasz czy jest do zainstalowania USB Filter Driver (będzie pociemniony kwadracik).

5. Postępujesz zgodnie z sugestiami do zakończenia działania.

6. Wyświetl sobie podsumowanie i sprawdź co zostało zainstalowane - będzie status Sukces.

7. Kończysz i robisz restart. Nic nie powinno się zmienić - włącznie z MU.

 

Potwierdzasz wykonanie po restarcie.

Odnośnik do komentarza

Modemu nie odłączaj.

 

Od teraz działasz tylko na x64 i wykonujesz tylko (dokładnie) to co napiszę. W razie problemów pisz z lapka.

 

1. PPM na AMD Chipset Drivers -> Uruchom jako admin.

2. Rozpakuje się do katalogu na C:\AMD i coś tam i odpali się instalator (po wszystkich zabiegach katalog ten możesz usunąć).

3. Nie wybierasz Automatu tylko Niestandardowy.

4. W okienku przewijasz i sprawdzasz czy jest do zainstalowania USB Filter Driver (będzie pociemniony kwadracik).

5. Postępujesz zgodnie z sugestiami do zakończenia działania.

6. Wyświetl sobie podsumowanie i sprawdź co zostało zainstalowane - będzie status Sukces.

7. Kończysz i robisz restart. Nic nie powinno się zmienić - włącznie z MU.

 

Potwierdzasz wykonanie po restarcie.

Zainstalowałam.

Miałam pewną niejasność z punktem 4 : czy chodziło Ci bym zainstalowała TYLKO sterownik filtru AMD USB (nie był wyszarzony) ?

Sytuacja, którą miałam do wyboru była następująca : http://speedy.sh/MwX...2-16h25m55s.pdf .

Wyszazrzona (i obowiązkowa) była instalacja Menedżera instalacji AMD Catalyst i MS Visual C++ 2005 SP 1. Więc kwestia dotyczyła głównie wyboru sterownika AMD SATA AHCI. Zdecydowałam się go zainstalować, ale nie wiem czy było to zgodne z Twoją intencją....(odpowiedz !).

Kiedy instalator doszedł do końca - znikł kompletnie kursor myszy (rodzaj zawieszenia). Nie mogłam więc zajrzeć do raportu.

Reset systemu był wsięc przymusowy.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@Belfegor

Zacząć należy od tego, że śmieci w ogóle nie ściągam na komputer (jak napisałam : robię najpierw dokładny research). Instaluję tylko programy dobre i najlepsze. i tylko takimi się bawię.

W sytuacjach problematycznych posługiwałam się dotąd głównie trybem Try & Decide (funkcja Acronis True Image) lub Sandboxie.

Do wypróbowania w tej dziedzinie mam jeszcze - podobno świetny - Toolwiz Time Freeze (reboot nie potrzebny !).

Natomiast zupełnie ostatnio zainstalowałam sobie na próbę VMware Workstation i na razie porównuję wrażenia z tymi które zdobyłam używając w 2009/10 roku Windows 7 RC z trybem Windows XP.

Tak więc jak widzisz ja też używam róznych narzędzi, ale może bardziej selektywnie - zależy od sytuacji.

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

Tu chodzi o amd_sata.sys oraz amd_xata.sys.

 

Z obrazka instalatora wynika, że stwierdził iż są zainstalowane. amdsata.sys i amdxata.sys to stare wersje.

 

@vika6

Podaj szczegóły dla tych starych sterowników.

Dodatkowo wejdź do katalogu instalacyjnego Chipsetu \AMD\.... i w katalogu (chyba) packages przeszukaj zawartość pod kątem plików amd_xxxx.sys

 

Muszę pomyśleć co zrobić . Będę edytował. Ale czekam na info.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...