Skocz do zawartości

3x mniejszy transfer, skoki pingu, utrata pakietów


rassi

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie zresetuja tego. Konsultant juz sie poddal. Mowil, ze on lepszego i dokladniejszego zlecenia nie sformuluje. Nastepna umowa bedzie z Netia oni nie korzystaja z tego [Filtr wulgaryzmów]onego systemu DLM.

 

Moge liczyc tylko na automatyczne oddawanie predkosci lecz konsultant przyznal, ze jesli nie nastapilo to przez 21 dni od czasu poprawy parametrow to jest to praktycznie niemozliwe.

 

Masz jakies doswiadczenia z podnoszeniem predkosci przez DLM po awarii lub po ustaleniach pierwszych 10 dni?

Odnośnik do komentarza

Będzie problem, bo będziesz miał prawdopodobnie LLU (DSLAM od Netii, kable od TP) lub BSA (wszystko od TP, z Netią tylko podpisujesz umowę). LLU Netii ma swojego DLM-a, BSA ma tego od TP włączonego 1 listopada 2012 r. http://www.hurt-tp.p.../4056336900.pdf

 

Moge liczyc tylko na automatyczne oddawanie predkosci lecz konsultant przyznal, ze jesli nie nastapilo to przez 21 dni od czasu poprawy parametrow to jest to praktycznie niemozliwe.

 

Cuda się zdarzają. Widać po forach przypadki, gdzie prędkość powoli wraca po dwóch miesiącach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Automat zaczal podnosic predkosc niestety nie do 100% wykorzystania lini ale lepsze 2,1 Mb niz 1,4.

 

obecne staty : http://img33.imagesh...5629/adslpl.jpg

 

Jest mozliwe ze jeszcze moze jeden skok w gore nastapil czy to juz raczej koniec dzialania DLMu dla obecnych parametrow?

 

Po jakim czasie od stabilizacji, DLM "oddał" prędkość?

Bo mam lepsze parametry od ciebie i już dłuższy czas nic....

Jedyna odpowiedzią na reklamacje i moje dzwonienie jest miesiąc gratis...

Odnośnik do komentarza

Dalszy wzrost, realne 2,8Mb/s http://img213.images...5812/adsl2p.jpg

 

@Wujek 2114

Parametry sa stabilne od 30 grudnia. Co ciekawe jakis czas temu tlumiennosc spadla mi o 0,5 db. Wiem, ze to realnie nic ale zmiana to zmiana i moz to dalo kopa dlm do dzialania?

 

Dawidzie jezeli teraz te cymbaly z Orange moga w czasie rzeczywistym sprawdzic moja synchronizacje to czy ja moge sie jakos zabezpieczyc przed tekstem "1Mb/s to max dla linii"? Zrzuty ekranu i prosba o przeglad logow nie dziala.

Odnośnik do komentarza

Dalszy wzrost, realne 2,8Mb/s http://img213.images...5812/adsl2p.jpg

 

I przy SNR Margin na poziomie 7 dB więcej nie będzie. Wygląda na to, że to kres możliwości dla tego łącza.

 

Co ciekawe jakis czas temu tlumiennosc spadla mi o 0,5 db. Wiem, ze to realnie nic ale zmiana to zmiana i moz to dalo kopa dlm do dzialania?

 

Mam wrażenie, że to wynika z brania pomiarów tłumienia jako średniej z poszczególnych tonów (dla ADSL2/2+ jest ich 512 minus te kilka pierwszych wykorzystywane przez telefon i jako margines bezpieczeństwa), a ja jednak może się w niewielkich zakresach zmieniać. U mnie normalne są wahania między 26 a 28 dB.

 

Dawidzie jezeli teraz te cymbaly z Orange moga w czasie rzeczywistym sprawdzic moja synchronizacje to czy ja moge sie jakos zabezpieczyc przed tekstem "1Mb/s to max dla linii"?

 

Oczywiście, że mogą sprawdzić. A na pewno infolinia techniczna może. Tak samo jak tłumienie, SNR Margin, moc nadawania i przybliżoną odległość (prawdopodobnie wykorzystują przelicznik 13,8 dB tłumienia na każdy 1 km kabla).

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że mogą sprawdzić. A na pewno infolinia techniczna może. Tak samo jak tłumienie, SNR Margin, moc nadawania i przybliżoną odległość (prawdopodobnie wykorzystują przelicznik 13,8 dB tłumienia na każdy 1 km kabla).

 

Tak wiem, chodzilo mi o to, ze w tej chwili moga sprawdzic i potwierdzic 3Mb/s ale co gdy za tydzien/miesiac/rok znow bedzie awaria techniczna zetnie mi predkosc i zacznie sie stara spiewka ze 1Mb/s to max? Moge sie jakos zabezpieczyc przed tym? Znow bede musial czekac 1,5 miesiaca na dzialanie automatu?

Odnośnik do komentarza

A czy możliwe jest że nie podnoszą mi transferu bo mam coś nie tak z uploadem?

A konkretniej to na routerze niezależnie od SNR tłumienia, pory dnia i nocy mam napisane że maks upload to 516 kb/s a download 4000 - 4200 kb/s...

 

Czy to może jakiś błąd routera ?

 

Obecnie mam 1312 / 412 i zmian nie ma już od ponad dwóch miesięcy ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli Twoim zdaniem reszta parametrów jest niepotrzebna, to oceń sobie sam. Na pewno tak dobrze znasz ADSL, że sobie sam bez problemu poradzisz. Ale niestety wygląda na to że nie, bo brak chęci podania nawet takich podstawowych parametrów jak chociażby tłumienie, SNR Margin, liczba błędów CRC, FEC i HEX, jednoznacznie sugeruje, że nie masz pojęcia, jak to naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Twoim zdaniem reszta parametrów jest niepotrzebna, to oceń sobie sam. Na pewno tak dobrze znasz ADSL, że sobie sam bez problemu poradzisz. Ale niestety wygląda na to że nie, bo brak chęci podania nawet takich podstawowych parametrów jak chociażby tłumienie, SNR Margin, liczba błędów CRC, FEC i HEX, jednoznacznie sugeruje, że nie masz pojęcia, jak to naprawdę działa.

 

Ale powiedz mi jak twoim zdaniem te parametry mają ci pomóc w odpowiedzi? Skoro w pierwszym poście napisałem ze niezależnie od tłumienia itp ciągle jest to samo więc jak ci podam jakieś konkretne tłumienie to ty mi niby nagle wywróżysz że jest dobrze albo źle ?

 

Chodzi tylko o to że maks dla Download się zmienia a dla upload wciąż jest stały, i nie ważne czy są błędy czy nie , czy SNR jest 22 czy 19, jest po prostu STAŁY...

 

Czy to trefny soft w routerze może być czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
więc jak ci podam jakieś konkretne tłumienie to ty mi niby nagle wywróżysz że jest dobrze albo źle ?

 

Nie "wywróżysz" i nie z samego tłumienia. Wróżenie nie pod tym adresem.

 

Chodzi tylko o to że maks dla Download się zmienia a dla upload wciąż jest stały, i nie ważne czy są błędy czy nie , czy SNR jest 22 czy 19, jest po prostu STAŁY...

 

Już pisałem o tym wiele razy. Pasmo na ADSL ścinają trzy rzeczy.

 

1. Konfiguracja maksymalnej prędkości na porcie, czyli to co masz wpisane w umowę.

2. Dynamic Line Management.

3. Rate Adaptive.

 

O różnicach między dwoma ostatnimi więcej tutaj: https://www.fixitpc.pl/topic/15771-problem-z-livebox-20/page__view__findpost__p__107552

 

Skoro w pierwszym poście napisałem ze niezależnie od tłumienia itp ciągle jest to samo

 

Tłumienie jest tak samo ważne jak chociażby SNR (większość modemów nie podaje, estymuje się na podstawie prędkości synchronizacji) i SNR Margin.

 

Ja muszę widzieć parametry, bo jak mi chociażby pokażesz upstream z SNR Margin równym cały czas 6 czy 7 dB, to odpowiedź będzie oczywiście, że bez modemu z regulacją Target SNR Margin i bardzo stabilną linią więcej się nie da.

Odnośnik do komentarza

Błędów, wbrew pozorom, mało. FEC (correctable errors) się właściwie do niczego nie liczą. CRC (uncorrectable) brak, co jest bardzo dobrą wiadomością. Tłumienie i SNR Margin pozwala myśleć o przewidywanych przez modem 3,5 Mb/s dla upstream, może nawet więcej, jeśli linia będzie bardzo stabilna. 6 Mb/s raczej nie przekroczysz. Pasmo dla upstream na poziomie 0,5 Mb/s realne, może się uda więcej, zwróć uwagę, że rassi miał gorsze parametry na upstream, a wyciska prawie 1000 kb/s synchronizacji, co pozwala myśleć o realnej przepustowości w granicach 0,8 Mb/s.

 

Synchronizacja wygląda na zbitą przez DLM, charakterystyczny dla downstream próg 1 Mb/s. Prawdopodobnie miałeś po podpisaniu umowy jakieś problemy z łączem i w.w. automat od Orange zrobił swoje, przycinając pasmo do stabilnych wartości. Odkręcenie tego może być ciężkie, bo DLM powinien zacząć powoli oddawać, ale nie podejmę się określenia w jakim czasie. Może oddać po tygodniu, może oddać po trzech miesiącach.

 

Obserwuj zwłaszcza SNR Margin i jego skoki. Nie powinien skakać o więcej niż jakieś 6 dB. Właściwie, w ogóle nie powinien skakać, ale idealnych warunków utrzymać się nie da. Tłumienia zmienia się właściwie tylko w przypadku usterki/naprawy łącza, ewentualnie dużej zmiany warunków atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza

SNR zmienia się o ok 3 dB w stosunku rano wieczór. Większych skoków nie miałem.

 

Ale właśnie chodzi mi o to co piszesz że rassi ma gorsze parametry dla UPstream, a wyciąga coś ponad 1000 kb/s, a u mnie cały czas jest napisane że max to 516.

I to może właśnie mi blokuje wzrost prędkości bo może DLM jakoś proporcjonalnie zwiększa jednocześnie UP i DOWN...

Odnośnik do komentarza

Według mnie DLM. Prędkość jest podnoszona w zależności od tego, jakie są parametry łącza. Jeżeli masz na upstream 20 dB SNR Margin, a na downstream zaledwie 6 dB, no to wiadomo, że jeżeli dostaniesz jakiś skok w górę, to tylko dla tego pierwszego.

 

Widziałem przypadki, gdzie DLM zmniejszał albo podnosił synchronizację tylko w jedną stronę.

 

Możesz to zgłaszać do Orange.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...