Skocz do zawartości

3x mniejszy transfer, skoki pingu, utrata pakietów


rassi

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem, ze juz nie padalo ze 4 dni, a Margin jest stabilny od okolo 3. To chyba te wilgotne kable byly odpowiedzialne za skoki. Jesli to sie utrzyma dalej przy tym prowizorycznym zabezpieczeniu skrzynki i potem gdy juz to wymienia to przyjdzie sie martwic jak kopnac DLMa do podniesienia predkosci. Skoro twierdzisz, ze to nie jest okresowe to bedzie problem. Moze uda sie tez wycisnac jeszcze kilka db z linii bo w telefonie nadal jest szum.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jest duża szansa, że to wysokie tłumienie jest wywołane jakimś słabym stykiem w infrastrukturze dostawcy

 

Mozesz mi to wyjasnic? Kiedys dawalem ci nazwe mojej miejscowosci i mowiles, ze do najblizszej centrali mam okolo 5 km. Tlumaczyles, ze 1 km to 12-13 db tlumienia. Wedlug tego wszystko sie niby zgadza. Cos Ci jednak nie pasuje? Jest jakis stosunek wartosci tlumienia np do Marginu SNR i to jest zbyt rozbieżne?

 

Tak sobie mysle, ze po takim nawale wiadomosci na temat linii telefonicznej, jaki mi przekazales bede w stanie zawstydzic niejednego konsultanta w Orange.

 

Zaraz to my z tej linii wycisniemy 10Mb/s :D Zazadam regeneratora ADSL (ADSL Loop Extender) od Orange za stracone nerwy :)

 

Tak poza tematem. Widze, ze sylwester w domu przed kompem.

Odnośnik do komentarza

Sylwester przed kompem, dokładnie.

 

A co do tłumienia: według tej bazy DSLAM-ów, do której mam dostęp, to faktycznie wychodzi tak jak piszesz i te 65 dB tłumienia jest normalne. Natomiast nie wiem, na ile jest ona aktualna, może masz coś bliżej. Inna sprawa, jak pisałem zdanie, które powyżej zacytowałeś, to nie byłem świadomy, że już to sprawdzałem. :)

 

Przy 65 dB więcej niż 3 Mb/s nie wyciągniesz.

 

Wiedza o ADSL, hmm... Są pewne źródła, poza czytaniem norm ITU-T.

http://whirlpool.net.au/wiki/

http://www.kitz.co.uk/adsl/

http://forum.pclab.pl/topic/570564-aDSL-jak-to-dzia%C5%82a/

...i czytanie postów terrade z elektrody. :P

Odnośnik do komentarza

Wlasnie dzwonil gosc w zasadzie nie wiem po co chyba zeby w[Filtr wulgaryzmów]ic... Powiedzial, ze slupek zostanie wymieniony. Przeciez wczoraj zostalo takie zlecenie do nich wyslane wiec nie wiem co to za nowina. Pytal co konkretnie zglaszam, no to mu powiedzialem, ze szumy i trzaski w telefonie. On tez cos zaczal wspominac o transferze, ze u mnie max to 1Mb no to ja mu mowie, ze mi na poczatku zlapalo 3Mb. On twierdzil, ze to okres stabilizacji byl. Jak sie spytalem czy stabilizacja trwa 5 tygodni to nic nie powiedzial... Najlepsze jest to, ze upewnial, ze slupek zostanie wymieniony tylko, ze nie wie czy w tym miesiacu czy w nastepnym. Jak mu powiedzialem, ze konsultaant twierdzil, ze maja 48 h na to to sie gosc tylko zasmial. Prawdopodobnie [Filtr wulgaryzmów] z tym bedzie i nic nie zrobia.

 

Wlasnie sprawdzam statusy zgloszen online, a tam widnieje awaria Neostrady a nie telefonu... Przeciez notatka technika dotyczyla wymiany skrzynki przy zgloszeniu z awaria Linii telefonicznej i aparatu telefonicznego wiec czemu nowe zlecenie jest na Neostrade.

 

Po rozmowie telefonicznej - jakies 10 min pozniej zerwalo mi synchro. Prawdopodobnie oni cos robili bo u mnie Margin stabilny. Sladowa ilosc bledow wiec nie bylo powodow do zerwania synchro.

 

EDIT

odpowiedz online

odp.txt

Odnośnik do komentarza

Ja [Filtr wulgaryzmów]e. Cyrku ciag dalszy. Zgloszenie dotyczace zlecania na wymiane skrzynki (neostrada) zostalo zrealizowane!!! Dostalem Smsa! Chyba, [Filtr wulgaryzmów] skrzaty mi wymienily ta skrzynke akurat kiedy nie patrzylem! Zglosilem kolejne tym razem na liniie z dopiskiem o blednym zakwalifikowaniu poprzedniego. Co tam sie [Filtr wulgaryzmów] dzieje? Przeciez to przechodzi ludzkie pojecie. Co oni sa [Filtr wulgaryzmów] niepowazni?!

Odnośnik do komentarza

Konsultantka twierdzi, ze zostalo to usuniete bo technicy dopisali, ze linia jest pomiarowo dobra i nie ma zadnej awarii. Wymiana nastapi ale nie jest to pilna sprawa bo nic zlego na linii sie nie dzieje i jest narazie stabilna. W sumie tak jest. Margin SNR jest stabilny, a to, ze moze byc wyzszy to ich nie obchodzi bo usluga dziala w widelkach. Znaczy to tez, ze bede musial czekac na reset DLM miesiac a moze wiecej...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...