Skocz do zawartości

Krzych1981

Użytkownicy
 • Postów

  22
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 132 wyświetleń profilu
 1. Witam, Czy ktokolwiek mógłby się wypowiedziec w kwestii dostępności sterowników Linuxa dla płyt głównych z wyżej wymienionych producentów - są w Polsce firmy sprowadzające ten sprzęt wprost z Chin i sprzedają albo na swoich sklepach internetowych lub na Allegro. Przykład tutaj https://huanan.pl/kategoria-produktu/plyty-glowne/ Płyty te obsługują chipsety X79, X99 i są przeznaczone pod procesory serwerowe Xeon. Myślę nad zakupem, ale czy w ogóle ktoś pomyślał nad sterownikami innymi niż Windowsowe dla tych płyt.
 2. Witam, Załączam do sprawdzenia 3 pliki z wynikami programu FRST. Z góry dziękuję FRST.txt Shortcut.txt Addition.txt
 3. Dobra, pomyślimy - w razie jakby coś wyszło to odpiszę.
 4. Jest problem z zainstalowanym Windowsem 7 na nowym dysku. Wczoraj zainstalowałem "na czysto" system na nowym dysku - system w 100% oryginalny (nie był przerabiany przez ingerencję programów dodających np. sterowniki). Przy instalacji kolejnej z ok. 150 łatek i uruchomieniu komputera nie wystartował więcej. Prawdopodobnie łatki się nie zgrały ze sobą, ponieważ już podczas jednego z etapów robienia updatów nie można było wszystkich poprawnie zainstalować (na liście updatów były oznaczone jako niepowodzenie). Nie wiem czy da się podglądnąć które łatki spowodowały "zawiechę" lub w jakikolwiek inny sposób "odkręcić" sytuację. Dane systemowe na tym nowym dysku nie były ruszane od nieszczęsnej instalacji. W programie do podglądu partycji stan partycji tego nowego dysku widniał jako "none" (nieaktywna i nie startująca), ale zmieniłem ten stan mniej więcej godzinę temu na "aktywna" (nie pomogło). Dołączam dodatkowa grafikę wyjasniającą który dysk i które partycje są do czego (lub od czego). Dysk 1 (dysk SSD 256GB o którym mowa - 1 partycja) Dysk 2 (dysk 500GB HD - też nowy dysk, ale ma byc na dane jako magazyn) Dysk 3 (dysk SSD 64GB z aktualnym systemem Win 7, z którego korzystam - partycja systemowa i chyba recover) Dysk 4 (dysk 500GB HD jako "stary" magazyn, bo ma błedy SMART) Ukryte partycje w dyskach 2 i 4 miały być jako cache w odpowiednich systemach Win 7 (nowym i starym). Dyski 3 i 4 miały być do wymiany na 1 i 2, ale do wymiany z wiadomego powodu na razie nie doszło. Dzięki za pomoc. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 5. To co podałaś powoduje, że jesli plik jest większy niż zakres kosza to system nie usuwa pliku automatycznie (nawet gdy w opcjach zaznaczono bez udziału kosza). A właśnie chodzi mi o usuwanie bez kosza - bez potwierdzeń, ustawiania wielkości kosza. Wiem, że się da, bo tak miałem przy każdej poprzedniej instalacji od kilkunastu lat. Dobra, nieważne.
 6. Niestety jest to jak sądzę jakis błąd (rejestru lub gdzie indziej) w całym systemie. Pojawiło się to mniej więcej 2 lata temu. Wyskakuje tylko wtedy gdy chce wyrzucić plik większy niż ok. 1MB, bo da małych plików jest OK.
 7. Tylko że nie chodzi o pominięcie jednorazowe, ale wyłączenie tego monitu na stałe. Nie wiem skąd to sie wzięło.
 8. Faktycznie - wyłączyłem teraz tymczasowo osłony antywirusa i poszło. Jeszcze tylko dodać to jako wyjątki żeby już nie blokowało. Dzięki
 9. Witam, Mam problem z uruchomieniem 2 programów (na razie tylko tych) - pochodzą ze stron producentów oprogramowania, więc źródło co do ich "jakości" pewne. Próbowałem już opcję "odblokuj" (czasami po ściągnięciu z netu pliki są zablokowane), zmianę uprawnień użytkownika dla plików, uruchomienie w trybach dla innych wersji Windows. Nie działa. Dodaję do tematu grafikę z opisem problemu. Z góry dzięki.
 10. Nie ma rozmiaru, bo ustawiłem od razu po instalacji kilka lat temu na wyrzucanie bez potwierdzenia.
 11. Witam, Przy każdorazowej próbie usunięcia pliku z systemu jest informacja jak na obrazku. Z racji tego, że pojawia się to od kilku miesięcy zauważyłem, że dzieje się to dla plików powyżej ok. 1MB. Z góry dzięki za porady. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 12. ... czyli idąc świątecznym tropem "jakiś dobry, sprawdzony przepis na potrawę świąteczną". Najpierw potrzebny jest opis Twojego sprzętu/systemu (hardware/software), ponieważ taki np. WinXP lub Vista nie będzie już chodził szybciej na sprzęcie z ostatnich kilku lat - wspomniane systemy Windows są po prostu zbyt stare. Bardziej skup sie na czyszczeniu dysków/partycji ze śmieci, naprawy rejestru. Ewentualnie sprawdzenie czy pamięci RAM, dysk/-i nie mają błędów. Podaj podstawowe parametry swojego PC.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...