Skocz do zawartości

Problem z instalacją Service Pack dla Win 7 64bit


teken

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dysk ma rok, bo był nowy z gwarancji, a reszta sprzętu coś koło 3 lat. Ty mnie teraz nie stresuj, że mój GTX 260 się psuje, bo ja tu musze najpierw pożyczkę za auto spłacić xD

czekam jeszcze na radę od picasso.

W sumie to nie wiem, może mi się sprzęt sypać np od Battlefield'a 3 ? Bo spełniam minimalne wymagania, a gra ma problemy z zawieszaniem się (nie jest to wina słabego kompa - problem występuje od i7, przez quady, phenomy, po C2D), jednak czasem szło kilkanaście resetów kompa w ciągu dnia, bo się zawieszał :/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jednak czasem szło kilkanaście resetów kompa w ciągu dnia, bo się zawieszał :/

 

Resetów? Więc gdy pojawi się kolejny to poszykaj pliki -jeśli był też reset po formacie to już możesz je szukać

 

C:\Windows\MEMORY.DMP

C:\Windows\Minidump\*.dmp

 

i daj je w całości

 

pokaż też raport sprzętu za pomocą HWINFO i co było mówione wcześniej SMART dysku

 

Jeśli nie było BSODów po formacie a nie chce ci się czekać to możesz użyć narzędzia verifier https://www.fixitpc.pl/topic/993-bluescreeny-i-zwiechy-systemu-diagnostyka/

Odnośnik do komentarza

Pobierasz HWINFO64 - instalujesz, uruchamiasz, wybierasz zakładkę Sensors, minimalizujesz, uruchamiasz grę na 3-5 minut (tyle aby się system nie zawiesił), wyłączasz grę i wklejasz tu obrazek z sensors (lub link). Mają być widoczne temperatury procka, grafiki, napięcia i ewentualnie obroty wentylatora(ów).

 

Czy w Menadżerze Urządzeń nie wystepują wykrzykniki?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

zainstalował się, wyskoczyły jakieś błędy, ale się zainstalował ;)

Wieć czym to było spowodowane ? I jak tego uniknąć na przyszłość ?

Moja odpowiedź na te pytania jest taka sama jak poprzednio - po prostu miałeś szczęście tylko pytanie na jak długo...

 

Edit

 

Czy w panel sterowania>>Programy i funkcje>>wyświetl zainstalowane aktualizacje

 

rzeczywiści SP1 figuruje?

Odnośnik do komentarza

(S)ATA/ATAPI Drives -------------------------------------------------------

ST3500418AS ---------------------------------------------------------------
[General Information]
[Drive Geometry]
[Transfer Modes]
[Device flags]
[Features]
[self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology]
 Raw Read Error Rate:				    116/6, Worst: 99 (Data = 109671825)
 Spin Up Time:						   97/Always OK, Worst: 97
 Start/Stop Count:					   97/20, Worst: 97 (Data = 3146)
 Reallocated Sector Count:			   100/36, Worst: 100
 Seek Error Rate:					    82/30, Worst: 60 (Data = 186119081)
 Power-On Hours/Cycle Count:			 91/Always OK, Worst: 91 (Data = 8408)
 Spin Retry Count:					   100/97, Worst: 100
 Power Cycle Count:					  99/20, Worst: 99 (Data = 1519)
 SATA Interface Downshift / Runtime Bad Block: 100/Always OK, Worst: 100
 End to End Error Detection Count:	   100/99, Worst: 100
 Reported Uncorrectable Errors:		  100/Always OK, Worst: 100
 Command Timeout:					    100/Always OK, Worst: 97 (Data = 65648)
 High Fly Writes						 97/Always OK, Worst: 97 (Data = 3)
 Airflow Temperature / Exceed Count:	 71/45, Worst: 61 (Data = 29.0 °C)
 Temperature							 29/Always OK, Worst: 40 (Data = 29.0 °C)
 Hardware ECC Recovered:				 45/Always OK, Worst: 27 (Data = 109671825)
 Current Pending Sector Count:		   100/Always OK, Worst: 100
 Off-Line Uncorrectable Sector Count:    100/Always OK, Worst: 100
 UltraDMA/SATA CRC Error Rate:		   200/Always OK, Worst: 200
 Head Flying Hours:					  100/Always OK, Worst: 253 (Data = 12504)
 Lifetime Writes from Host:			  100/Always OK, Worst: 253 (Data = 1349058809)
 Lifetime Reads from Host:			   100/Always OK, Worst: 253 (Data = -159617054)

o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza

Wyprzedzajac oczekiwane dane z MHDD mozna zadac pytanie o rodzaj zasilacza na podstawie tego parametru;

Command Timeout:  100/Always OK, Worst: 97 (Data = 65648)

Jesli nie zasilacz to kabel zasilajacy jak najbardziej do weryfikacji.

Dodatkowo jaki soft posiada ten dysk? Moze jest szansa na poprawe pracy jesli wykluczyc problemy zasilania, a bledy beda tylko logiczne.

http://seagate.custk...3891&NewLang=en

Co do BF3 to jest temat rzeka i jednym pomaga przeinstalowanie -vcredist 2008- innym co innego. Z tego co widze masz dwa rdzenie CPU. Moze ustaw gre na minimalne wymagania graficzne i zmniejsz rozdzielczosc dla testow.

Odnośnik do komentarza

Wykonaj test dysku przy pomocy MHDD i po zakończeniu zrób foto i podlinkuj.

Link do mhdd oraz instrukcja obsługi w dziale hardware http://www.fixitpc.p...rmacje-podawac/.

tam jest all na 32 bity, poza tym nie mam stacji dyskietek :D
Wyprzedzajac oczekiwane dane z MHDD mozna zadac pytanie o rodzaj zasilacza na podstawie tego parametru;

Pentagram 620 W

Nic nie zmieniałem w sofcie to pewnie "podstawowy"

Co do BF3 to jest temat rzeka i jednym pomaga przeinstalowanie -vcredist 2008- innym co innego. Z tego co widze masz dwa rdzenie CPU. Moze ustaw gre na minimalne wymagania graficzne i zmniejsz rozdzielczosc dla testow.

uwierz mi, że robiłem już chyba wszystko, Wersja bety gry miała te same problemy, pomyślałem, że w full to zrobią no ale nic... Ustawienia ? Zapomnij :D I tak gram na minimalnych, kombinowałem ze wszystkim, nawet wymuszałem wyłączanie opcji przez panel nvidia.

Gadam teraz z "fachowcem" z EA, ale jak on mi wyjechał z poradą "Niech pan zaktualizuje sterowniki nvidia" to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

Z tego co widze masz dwa rdzenie CPU

oficjalne wymagania minimalne to 2 cpu 2x2,4, więc je spełniam, heh śmieję się, że mogę zwrócić grę na podstawie towaru nie zgodnego z opisem.

Odnośnik do komentarza

Poza tym zapakuj dysk do PC jakiegos kolegi i sprawdz. Zasilacz jest juz wiekowy i pomiar napiecia pod obciazeniem np OCCT bedzie jak najbardziej ok. Przy testach tej zasilki byly problemy z napieciem 12V. Bez urazy to dobry zasilacz i nie z czarnej listy, ale przy szukaniu potencjalnego problemu warto przeswietlic jak najwiecej opcji.

Dodatkowo przelec wzrokiem ten temat; http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1

Problemem nie byl padajacy dysk, ale nakladka Win7. Moze to jest jednak problem.

@edit

po co Tobie stacja dyskietek do MHDD?

Odnośnik do komentarza

na dniach zrobię te testy, wracam z roboty i jakoś nie mam ochoty tego robić, dość napsułem nerwów i natraciłem czasu z tym SP ;p

Ale jeśli chodzi o "Program przestał działać" To coś jest na rzeczy, tylko co, bo większość gier mi tak wywala, z tym, że np Mass Effect 2 jak na razie wywaliło mi ze 5 razy, SKYRIM też kilka, natomiast Battlefield 3 kilkanaście razy na dzień nieraz, nie wiem co o tym sądzić, ten Win 7 jest jakiś dziwny, na XP 0 problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...