Skocz do zawartości

Problem z instalacją Service Pack dla Win 7 64bit


teken

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
jeszcze jak bys napisal jak to zrobic

Skorzystaj z manuala do płyty. W ostateczności podaj dokładny model płyty lub najlepiej link do strony z danymi płyty.

 

Bo ja tam poprzestawiałem coś na IDE, ale nie wiem czy to to, bo dalej tego dysku nie widzi.

Napisz dokładnie co zrobiłeś.

 

Poza tym nie mogę zainstalować gry, nie wiem czyto wina dysku, wyskakuje, że błąd danych, zara mnie szlak trafi i pojade kupic nowy dysk.

Po zmianach w BIOS eksperymentujesz z instalacjami? Albo rybka albo akwarium.

Załatwiasz jeden temat i zajmujesz się drugim. Żadne ŁoszEndGo.

Odnośnik do komentarza

płyta http://pl.msi.com/pr...-FIR---2FR.html

 

.post-3820-0-53738500-1330190724_thumb.jpgpost-3820-0-33478900-1330190738_thumb.jpg

w sumie to tak było bez zadnego grzebania.

 

A co do instalacji to wyskakiwały błędy przed zabawą w biosie, ale w końcu się zainstalowało. Poza tym po włączeniu kompa często wywala mi explorera (program przestał działać), pomoc wyszukiwania IP i inne pierdoły :/, nie ma zależności, czasem wywali po 5 błędów na raz, czasem uruchami się normalnie.

Nie mam pojęcia o co tu chodzi :P

 

Edit:

 

OMG, zaraz mnie tu rozniesie, końcówka Mass Effect 2 (kij, że po raz piąty, ale dalej trzyma w napięciu :D) i co chwila "Program przestał działać". Co to może być, wina tego dysku ? Bo dopiero co przeinstalowałem tą grę. :/

Odnośnik do komentarza

ja jebie.

mam ustawione tak jak pokazywałem wcześniej, na IDE, MHDD nie wykrywa dysku, pytam czy robię dobrze to ty mi piszesz "Czytaj uważnie i działaj zgodnie z instrukcjami" jakimi ? w MHDD ? Jak tam nic nie ma odnośnie dysku, gdzie mam czytać, robie tak jak jest to opisane tu https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/ i wykrywa mi tylko napęd dvd, pytam jak ustawić i co wyłączyć w biosie to "Czytaj uważnie i działaj zgodnie z instrukcjami."

Odnośnik do komentarza

Masz dwa sektory z dużym czasem dostępu (500 ms) to źle i to sygnalizował SMART. Jest też 18 z czasem 150 ms.

To nie najlepiej świadczy o kondycji dysku. I to mógł być Twój problem z kompem.

Nie pamiętam już czy podawałeś info o napięciach zasilacza +5 i + 12 V. Pokaż te dane z zakładki Sensors z HWINFO.

Najlepszym rozwiązaniem byłby format dysku ale to się wiąże z problemami kopii danych.

Spróbuj wykonać dwa polecenia:

- uruchom wiersz poleceń jako administrator

- wklep chkdsk C: /F /R Enter

Restart i zrób zdjęcie

Ponownie to co wyżej i

- wklep chkdsk D: /F /R Enter + restart

i również zdjęcie. Fotki shostuj.

Można te komendy dać w jednym cyklu ale możesz mieć problemy ze zrobieniem zdjęcia.

Ewentualnie później możliwe jest również wyciągnięcie tych informacji z systemu.

Odnośnik do komentarza
- uruchom wiersz poleceń jako administrator

- wklep chkdsk C: /F /R Enter

Restart i zrób zdjęcie

Ponownie to co wyżej i

- wklep chkdsk D: /F /R Enter + restart

Wczoraj robiłem to z dyskiem C i D, teraz zrobiłem tylko C, ale fotki nie zdążyłem zrobic na koniec. Dysk D robił się ponad 2h :/

 

 

 

 

 

Mogę zrobić format dysku D (C był niedawno robiony), pytanie tylko, czy mogę sobie skopiować część danych na dysk przenośny i później spowrotem na dysk twardy, czy chodzi tu o całkowite pozbycie się wszystkiego ?

Jakoś przeboleję ten format i utratę wszystkich danych, pytanie tylko, czy to coś da ? Bo jak stracę wszystko a problemy nie ustąpią to się troszkę zdenerwuję :P

 

 

aead8y.jpg

Odnośnik do komentarza

Napięcia są jakby OK. Jednak warto je sprawdzić miernikiem.

Wyjaśnij co to znaczy i co się dokładnie działo:

Dysk D robił się ponad 2h

Prawdopodobnie problem jest z tą częścią dysku.

Pytanie - czy możesz zainwestować w nowy dodatkowy dysk?

Jeżeli tak to kup i napisz jak będziesz go miał wówczas zaproponuję konkretnie co i jak zrobić najmniej boleśnie.

To chyba jedyne rozsądne wyjście w tej sytuacji bo obecny będzie stwarzał coraz więcej problemów.

Odnośnik do komentarza
Wyjaśnij co to znaczy i co się dokładnie działo:

Nie wiem, bo włączyłem to i oglądałem TV ;p zapisują się gdzieś wyniki ?

 

Czy mogę kupić nowy dysk, no jakoś tam kasy uzbieram w najbliższym czasie, to coś mógłbym kupić.

Jednak czy format coś da i jak wcześniej pytałem, czy mogę skopiowac sobie najpotrzebniejsze rzeczy na przenośny i sformatować D ? Da to coś w ogóle ?

I kolejne pytanie, jaki dysk kupować ? Tylko nie bez przesady z ceną, i won mi z tym seagate, bo to już 2gi dysk z problemami (wcześniejszy po poltora roku przestał kompletnie chodzić,tzn włączał się, alekomp go nie odczytywał i dali mi nowy, taki sam i znowu coś)

Odnośnik do komentarza
zapisują się gdzieś wyniki ?

Wprawdzie dotyczy to XP (nie sprawdzałem na W7) ale przeczytaj to: http://www.fixitpc.p...indpost__p__184

 

Format naprawi (zablokuje) problematyczne sektory co nie znaczy, że nie będą się pojawiać nowe.

Najlepsze wyjście to jednak zakup nowego dysku (nie mniejszego od obecnego).

Też szerokim łukiem omijam Seagate`a. Właśnie po podobnych problemach kupiłem WD bodajże z serii Black a dotychczasowy (trzeci w stopce) robi za śmietnik - tu nie ma zagrożenia utraty czegokolwiek.

Skopiować dane na przenośny możesz. Zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

 

W temacie co kupić poproś kogoś kto w dziale hardware udziela porad zakupowych. Ja nie jestem na bieżąco.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Na początek zrobie format D, zobaczymy co będzie po tym. NA nowy dysk sobie odłożę siano, kupię coś i zostawię go na instalację windowsa + programy i gry, a reszta bzdetów i mało istotnych rzeczy zostawię na tym seagate.

Tylko czy nie będzie problemów, jeśli ten seagate będzie podpięty z nowym dyskiem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...