Skocz do zawartości

Powolne ładowanie strony


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Belfegor mnie się też wydaje, że to przypadek z tym klikiem, strona może już się załadowała. Co do Twojego problemu: kiedy dokładnie widzisz to wolne otwieranie strony (cały dzień? w szczególnych momentach?), czy efekt jest widoczny na przeglądarce innego typu (np. portable OperaUSB), czy wyczyściłeś porządnie cache Firefox w trybie agresywnym, czy testowałeś jak to jest z tymczasowo wyłączoną osłoną Avira, nie posiadasz żadnej zapory?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wiesław zgłaszający problem następnego dnia bodajże stwierdził że problemu już nie widzi (przypominam co było napisane: 20 sekund opóźnienia przy wszystkich czynnościach i to w momencie gdy inna grupa osób tego nie widziała) - minus następna osoba

Kto zostaje? Belfegor i Ty. Czyli dwie osoby. EDIT: Przepraszam, zapomniałam o LikwidatoR.

 

Ale ja się tu nie wypowiadam, kiedy problemu nie ma. Chyba tylko raz zwróciłem uwagę na to, że wszystko bangla bez zarzutu. Poza tym, wtedy kiedy na to zwróciłem uwagę, plik hosts też miałem taki... powiedzmy już "mały", bo ostatnio przeczytałem post nowego użytkownika, który nie mógł załączyć tego pliku hosts, bo przekraczał 4,8 MB (także u mnie, jak myślę, to nie jest aż taka wielka katastrofa).

Chodzi mi o to, że ciągle, gdy mam i antywira włączonego i mój przewspaniały host w użyciu, to forum działa raz lepiej, a raz gorzej. Ciągle przy tych samych oskarżonych przez Ciebie Picasso.

 

Polskie fora?

Na przykład podam domenę fora.pl (czasami do nich trafiam i bez problemu chodzi). Albo peb.pl, czy gumtree.pl i też bez problemu.

Ale nie tylko polskie. Jak sobie przypomnę jakieś, to napiszę. Hm, może te, na które mnie odesłałaś Picasso kiedyś (w związku z problemem z SEP)? Tam też szybko dość szło.

 

DragonFire

 

PeerBlock blokuje w Twoim przypadku tracert do fixitpc.pl. A to z racji, że na tym samym IP (194.109.6.97) stoi strona... Partii na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, tłumacząc z polskiego na nasze: partia pedofilii. Więcej informacji TUTAJ. To są zalety współdzielonego serwera...

 

Swoją drogą, to Peer Block, jeśli jest ustawione także blokowanie połączeń poprzez HTTP, blokuje nawet stronę International Data Group Polska, czyli idg.pl i Gazetę Wyborczą (gazeta.pl). Dziwna ta czarna lista...

 

A że PeerBlock blokuje cały ruch, w tym protokół ICMP, do adresu 194.109.6.97 (można zezwolić na połączenie przez przeglądarkę, wtedy klikasz "Allow HTTP" w PeerBlocku), no to efekt w tracert widać. Możesz wyłączyć blokowanie tego IP z List Manager -> View (przy Anti-P2P organizations) -> znajdź: pnvd.nl -> kliknij prawym i wybierz: Allow permanently. Teraz wyznaczanie trasy powinno działać, a PeerBlock nadal będzie blokował, co ma blokować.

 

Co do hosts. Problem jest taki, że to może dawać o sobie znać, ale nie musi. Jeśli jest włączona usługa Klienta DNS albo ustawione blokowanie poprzez hosts, to problemy nie nastąpią. Ale jeśli działa i to, i to, to efektem może być, ogólne spowolnienie systemu, przeglądarki itd. Nie chodzi tutaj o problem z wyłącznie tym forum, ale dla świętego spokoju lepiej pozbyć się SpyBota wraz z całą zawartością pliku C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts (wystarczy otworzyć notatnikiem, wywalić wszystko i zostawić tylko 127.0.0.1 localhost), ostatecznie tylko ochrony poprzez hosts. Przykłady problemów powodowanych przez SpyBota: KLIK.

 

Pisałem, nie widząc posta Picasso...

 

 

O ja pier!!! Nie no, nie moge wyjść z szoku!

 

PeerBlock mam na allow http, bo mnie denerwował ;p

Dobra, przetestowałem to i wyłączyłem go całkowicie. Teraz tracert śmiga, zaraz go wstawie na forum.

 

C:\Users\[Filtr wulgaryzmów]>tracert fixitpc.pl

 

Śledzenie trasy do fixitpc.pl [194.109.6.97]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 

1 25 ms 6 ms 17 ms 192.168.8.1

2 40 ms 34 ms 20 ms net-91-213-255-1.nsystem.pl [91.213.255.1]

3 53 ms 62 ms 132 ms static-62-233-163-1.devs.futuro.pl [62.233.163.1

]

4 54 ms 46 ms 47 ms KrakB083RT01-KrakH001RT09.inetia.pl [83.238.250.

70]

5 48 ms 59 ms 72 ms KrakH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.250.

168]

6 33 ms 44 ms 59 ms xe-1-3-0.waw10.ip4.tinet.net [77.67.65.149]

7 74 ms 112 ms 130 ms xe-3-3-0.ams12.ip4.tinet.net [89.149.187.202]

8 174 ms 58 ms 55 ms xs4all-internet-gw.ip4.tinet.net [77.67.74.210]

 

9 56 ms 58 ms 56 ms 0.so-2-0-0.xr4.1d12.xs4all.net [194.109.5.9]

10 67 ms 84 ms 95 ms wh-www-virt-97.xs4all.nl [194.109.6.97]

 

Śledzenie zakończone.

Odnośnik do komentarza

No bo z tą edycją to jest tak, że jak kogoś daje do cytowania (klikam na "odpisz"), to mi się posty nie łączą w jeden, tylko pisze jakby nowy post.

Tak się zachowuje ta funkcja, jej przeznaczeniem jest tworzenie odrębnych postów. Jeśli chcesz zacytować więcej niż jeden tekst z różnych postów w jednej własnej wypowiedzi, użyj funkcji Multicytowanie.

Odnośnik do komentarza
powiedzmy już "mały", bo ostatnio przeczytałem post nowego użytkownika, który nie mógł załączyć tego pliku hosts, bo przekraczał 4,8 MB (także u mnie, jak myślę, to nie jest aż taka wielka katastrofa).

Ale tu nie chodziło o plik hosts, tylko o log z Net-loga, w którym dzień wcześniej dodałem funkcję listowania całego bufora DNS, czyli pliku hosts (który miał jakieś 500 KB) oraz cache DNS zbieranego przez usługę Klient DNS przy odpytywaniu serwera DNS, a to jest dosyć dłuuugie. W wersji 1.10.2.0 Net-log, opublikowanej przeze mnie wczoraj w okolicach godz. 14, listowany jest tylko plik hosts, a raport nie powinien przekroczyć 700 KB.

Odnośnik do komentarza

@Dawid

Odpaliłem net-log i w pliku jest coś takiego:

netsh lan show profiles

 

Usˆuga autokonfiguracji sieci przewodowej (dot3svc) nie dziaˆa.

 

---------------------------------------------------------------

netsh lan show int

 

Usˆuga autokonfiguracji sieci przewodowej (dot3svc) nie dziaˆa.

 

---------------------------------------------------------------

netsh lan show settings

 

Usˆuga autokonfiguracji sieci przewodowej (dot3svc) nie dziaˆa.

 

---------------------------------------------------------------

netsh lan show tracing

Nie znaleziono nast©pujĄcego polecenia: trace show status.

 

Korzystam tylko z kabla.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Teraz dobrze mi portal działa. Znaczy 3 sekundy potrzebuje na reakcję.

Wybaczcie, że się tu mocniej nie poudzielam, ale mam kłopoty z psiurem (jest w psim szpitalu) i wyleciało mi wszystko z głowy. Jak to zwyczajny pies może sprawić, że człowiek zupełnie oderwie się od wszystkich swoich obowiązków/powinności... Ech :(

Ach, zapomniałbym:
C:\Users\4litery>tracert fixitpc.pl

Śledzenie trasy do fixitpc.pl [194.109.6.97]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

1 20 ms 10 ms 4 ms 192.168.8.1
2 * 44 ms 47 ms net-91-213-255-1.nsystem.pl [91.213.255.1]
3 102 ms 41 ms 57 ms static-62-233-163-1.devs.futuro.pl [62.233.163.1
]
4 62 ms 75 ms 133 ms KrakB083RT01-KrakH001RT09.inetia.pl [83.238.250.
70]
5 44 ms 94 ms 45 ms KrakH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.250.
168]
6 92 ms 76 ms 58 ms xe-1-3-0.waw10.ip4.tinet.net [77.67.65.149]
7 90 ms 155 ms 147 ms xe-3-3-0.ams12.ip4.tinet.net [89.149.187.202]
8 102 ms 89 ms 224 ms xs4all-internet-gw.ip4.tinet.net [77.67.74.210]

9 86 ms 117 ms 161 ms 0.so-2-0-0.xr4.1d12.xs4all.net [194.109.5.9]
10 103 ms 97 ms 73 ms wh-www-virt-97.xs4all.nl [194.109.6.97]

Śledzenie zakończone.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kochani, żeby nie było, że sobie wymyślam:

 

od momentu jak założyłem temat Skan profilaktyczny do tej chwili, do godziny 16.45 nie mogłem wejść w ogóle na stronę forum. Wszystkie inne strony mogłem otworzyć i ładowały się bez problemu. Co chwile pojawiał się taki komunikat

post-15-0-31060900-1297957725_thumb.png

 

Co chwile widziałem na pasku przeglądarki Oczekiwanie na fixit. Próbowałem na FF w trybie awaryjnym, próbowałem na IE nic nie dało rady, ciągle to samo. Zapewne problem leży u mnie skoro forum działa. Nawet sobie pomyślałem, że może Picasso jakoweś aktualizacje przeprowadza. Ale mówię nie, bzdura,skąd? Przecież Picasso zawsze uprzedza jeśli coś zmienia na forum. Jak to cholerstwo sprawdzić? O co biega? Jedyna strona, zaprawdę powiadam Wam, jedyna strona, która nie lubi Belfegora to FIXIT.

Ja mogę zrozumieć, że nie wszystkim przypadam do gustu, ja mogę wiele znieść, ja mogę nawet cierpieć za miliony - ale chciałbym wiedzieć czemu?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem co tu było (errory SQL Server i IPS Driver na "non stopie" i na zmianę albo jeden albo drugi). To niespodziewana robota dostawcy (to i nie mogłam o niczym uprzedzić). Kontaktowałam się z nimi z godzinę temu telefonicznie i zajęli się tą sprawą, dlatego strona wróciła do życia. Dziś pewnie strona w ogóle będzie ciężko chodzić i mogą być inne błędy.

 

Notabene: od conajmniej tygodnia jest tu wdrażana pewna procedura i oczekuję na e-mail potwierdzający. Prawdopodobnie w ciągu nabliższych kilku dni będzie tu stosowne ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza

Wczorajszy problem ze strony serwerowni XS4All nie jest w pełni rozwiązany, nie otrzymałam dostatecznie jasnej odpowiedzi z ich strony (poza działaniami doraźnymi) na temat czasu permanentnej naprawy usterki + przyznali mi ticket priorytetowy (sugerujący możliwość ponownego wystąpienia problemu). Jest prawdopodobne, że dziś / w ciągu najbliższych dni znów wystąpią podobne objawy.

 

Mam nadzieję, że to naprawią dostatecznie szybko, zanim dostaniemy nerwicy. Proszę nie zrażajcie się.

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli liczniki (ilość wyświetleń tematu / klików w profilu)? Nie są tu jeszcze włączone, ponieważ sprawa z 18-19 nie jest potwierdzona do końca. Owszem, dziś na próbę robiliśmy optymalizacje różnego kalibru (m.in. niektóre rzeczy, w tym jedną z blokujących się tabel, wrzuciliśmy do szybszej pamięci).

 

Natomiast druga sprawa: problem XS4All nadal nie jest rozwiązany w stu procentach i wywrotki mogą się zdarzyć. Mam się z nimi kontaktować na bieżąco, jeśli coś się stanie.

Odnośnik do komentarza
Natomiast nie zrozumiałam sformułowania: "Czy aktualnie działają aktualizacje i inne takie". Jakie aktualizacje masz na myśli?

 

Chodziło mi o optymalizacje i inne działania związane z tym tematem. Być może niezbyt precyzyjnie się wypowiedziałem. Przepraszam.

Kółeczko na IE9 kreci się 2-3 razy po zmianie tematu, postu i pozostałych rzeczy o których pisałem w #1 poście.

Odnośnik do komentarza

Celowo piszę dodatkowy post.

IE9 z wersji Beta do RC aktualizowałem 14.02.2011 metodą aborcji starej wersji.

 

Po tej aktualizacji do 17.02 nie widziałem wyraźnej poprawy. Nie pamiętam dokładnej reakcji czasu forum w dniu wczorajszym (chyba nie było dużo lepiej).

Dzisiaj od około 17-18 jest zdecydowanie!!!!!!:cheer: :cheer: :cheer: lepiej. Czasy tracert nie uległy zmianie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...