Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

@picasso

Dziękuję picasso - o taką poglądową ogólną mapę mi właśnie chodziło. Coś co musi mi zostać w głowie, bez odwoływania się do źródeł.

 

@belfegor

Belfegor, czy ja powiedziałam, że w ogóle nie potestuję Twoich rozwiązań ? Nie, tego NIE POWIEDZIAŁAM.. Generalnie staram się jak najwięcej nauczyć z sytuacji przez jakie przechodzę. Dlatego też tak męczę Wieśka, by dodawał objaśnienia do tego co robi (Ty rób to samo - będę wdzięcza).

Ale najpierw chciałam, zebyś precyzyjnie odpowiedział na to o co JA pytałam

 

@ wiesław531

Dobrze, zamówienie przyjęte. Juz się biorę do roboty.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
A czy ten klucz występuje na czynnym systemie? Bo ja go nie widzę. Chyba że pojawia się w przypadku instalacji dwóch systemów?

 

Ten klucz zawsze powinien być, bo trzyma kluczową informację która kopia konfiguracyjna czym jest. U mnie przykładowo:

 

select.png

 

Current (Bieżąca) = tu numer 1 czyli ControlSet001

Default (domyślna) = tu równe temu co wyżej

LastKnownGood (Ostatnia poprawna konfiguracja) = tu numer dwa czyli ControlSet002

Failed (nieudany start), w ogóle się nie liczy = tu zresztą równe 0 co oznacza brak wadliwych kopii konfiguracyjnych.

 

CurrentControlSet to tylko link symboliczny (czyli skrót) do kopii która jest domyślna i bieżąca (wg przykładowych danych powyżej jest to ControlSet001). Spod działającego systemu wystarczy importować tylko do CurrentControlSet, bo to aktualizuje docelowo właściwe ControlSet00X ustawione jako bieżące, bez potrzeby sprawdzania która kopia jaki ma numer. Nie ma potrzeby też importować do alternatywnej kopii Ostatniej poprawnej, bo pierwszy pomyślny boot ją nadpisze (port ustawień z bieżącej).

Spod niezaładowanego systemu musi być aktualizowane prawdziwe ControlSet00X, bo nie istnieją skróty symboliczne. Przecież widać to w logach z OTLPE i FRST, nagłówki podają która konfiguracja jest na chodzie.

 

U każdego może być inny układ kluczy z konfiguracją, wcale nie musi być ControlSet001, może być odliczanie od dalszych numerów, jeśli system miał dużo nieudanych startów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Belfegor, czy ja powiedziałam, że w ogóle nie potestuję Twoich rozwiązań ? Nie, tego NIE POWIEDZIAŁAM.. Generalnie staram się jak najwięcej nauczyć z sytuacji przez jakie przechodzę. Dlatego też tak męczę Wieśka, by dodawał objaśnienia do tego co robi (Ty rób to samo - będę wdzięcza).

 

W tym temacie nic robił nie będę. W innych owszem.

 

@Belfegor

 

Ten klucz jest (HKLM\SYSTEM\Select).

 

Jest. Machnąłem sie w gałęzi.

Odnośnik do komentarza

@picasso

 

Bardzo proszę o pokierowanie sprawdzenia poprawności konfiguracji startu x64 - BCDEDIT - nigdy z tego nie korzystałem.

Powód - brak domyślnego systemu na x64 w konfiguracji systemu oraz MBR err 3 przy starcie (był taki i nie wiem czy nadal się pojawia).

Chodzi mi o to czy w tym względzie jest wszystko poprawnie.

 

Swoje będę robił po otrzymaniu zaleconych obrazków.

Zaproponuję również przywrócenie domyślnych ustawień usług dla tego systemu ze strony BV.

 

Do postu niżej.

 

Sunrise Seven.

Daj wszystko rozwinięte - i tak dajesz pdfy.

I podłącz oba dyski zewnętrzne - tak jak to działa na x32.

Czy dyski zewnętrzne mają własne zasilacze a jeżeli nie to czy podłączasz je przez kabel Y-USB (z jednej strony pojedyńczy wtyk a z drugiej dwa).

Czy przypominasz sobie pod który system podłączałaś te dyski pierwszy raz i czy wówczas nie instalował się jakiś soft producenta?

 

Na obu obrazkach brak drugiego dysku zewnętrznego (podmień pliki).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Menedżer dysków

1 dysk HDD (2TB) podpięty z tyłu

1 pendrive (2GB) podpięty z przodu

http://speedy.sh/35Z...6-17h35m33s.pdf

edit

@ dyski HDD + 1 pendrive

http://speedy.sh/mD3...6-18h52m42s.pdf

nie bardzo wiem jaki 2-gi obrazek mam podmienić ?

 

Na razie tyle - będę edytować ten post.

 

PS

1. co to jest SS Wiesiu ?

2. chcesz wszystkie rozwinięte gałęzie czy tylko kontrolery dysków ?

......................................

 

Obrazek z MU - widok wg połączeń i rozwiniętymi gałęziami.

http://speedy.sh/kyQ...6-17h49m32s.pdf

edit

http://speedy.sh/U99jd/x64-036-2013.02.16-19h29m20s.pdf

........................................

 

Niestety jest sobota i moje Aero2 siada - nie ładuje mi strony SpeedyShare. Nie mogę chwilowo wysłać ostatnich obrazków (pdf-ów).

 

edit.

Brakujące screeny

http://speedy.sh/yFqAx/1.pdf

http://speedy.sh/gA9ZE/2.pdf

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Moje 2 zewnętrzne HDD to dyski 3.5` w obudowach zewnętrznych

1. WD (1TB) Backup - fabryczny dysk zewn.

2. Seagate (2TB) Multimedia - dysk Sata 3 kupiony osobno i wsadzony do obudowy USB/eSATA (ma nawet swój wentylator)

Dyski 3,5Ë›mają zawsze swoje zasilacze, więc i moje je mają.

 

UWAGA - podłączyłam teraz tylko 1 dysk HDD (multimedia) i 1 pendrive. Chyba to wystarczy.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZADANIE WYKONANE, ale MU resetuje się co kilka sekund , otwierane w nim okna zawieszają się, nie dają się przesuwać, co chwilę mini zwiechy i jeszcze ten internet - dlatego tyle to trwało.

Działanie komputera jest do d**y.

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

Poczekam.

Zrób taką próbę:

W zarządzaniu dyskami - Dysk 3 - partycja 170 GB - PPM - czy masz możliwość przypisania litery dysku?

Jeżeli tak to wybierz "O" a dla drugiej partycji (1,6 GB) "W".

Dysk wymienny 2 GB - "P" + restart.

 

Możesz tylko napisać co jest - bez obrazków.

 

Edytując posta stawiaj ptaszka na dole przy Wyświetl linię `Edytowane przez`. Tak będzie bardziej klarownie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Niestety nic się nie zmieniło. Dalej nici z przypisania litery dysku. Otrzymuję niezmiennie taki bredniasty komunikat : http://speedy.sh/hNn...6-18h32m54s.pdf

Oczywiście nie muszę chyba mówić, że zalecone w komunikacie kroki nic nie dają.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT

Nie nie pamiętam pod którym systemem robiłaqm pierwszą próbę , ale myślę że próbowałam z oboma systemami. Było to jednak ponad p;ółtora roku temu, więc trochę dawno.

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

We wszystkich gałęziach - Główny koncentrator USB - Zarządzanie energią - usuń ptaszka przy Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tegoo urządzenia w celu oszczędzania energii.

Niepokoi mnie ten komunikat o nieaktualnym widoku konsoli Zarządzanie dyskami.

 

Wejdź do \Windows\System32\diskmgmt.msc - PPM - Właściwości i pokaż wszystkie zakładki.

To samo dla devmgmt.msc.

 

Widziałem edycję poprzedniego posta. ZD jest OK.

Podmień MU - widok wg połączeń z drugim dyskiem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

W związku z

 

1. W narzędziu systemowym pojawia się następujący konikat :

"Nie można ukończyć operacji, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Odśwież widok (..). Jeżeli problem nie ustąpi, ponownie uruchom konsolę Zarządzanie dyskami lub ponownie uruchom komputer."

Oczywiście żadne odświeżanie, a nawet ponowne uruchomienie komputera nic nie daje.

 

Może spróbuj tego http://support.microsoft.com/kb/2001877/pl

Odnośnik do komentarza
Czy jest na obu systemach czy tylko na x64?

 

Na pewno jest na 64

 

PRC - [2011-02-01 18:53:32 | 000,390,720 | ---- | M] (Acronis) -- C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\Schedule2\schedhlp.exe

PRC - [2011-02-01 18:52:40 | 005,546,376 | ---- | M] (Acronis) -- C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\TrueImageMonitor.exe

PRC - [2010-11-16 02:52:28 | 002,536,448 | ---- | M] (Acronis) -- C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\OnlineBackupStandalone\TrueImageMonitor.exe

Odnośnik do komentarza

Tak Acronis True Image. Ponieważ prawie od początku na x64 nie działała SYSTEMOWA funkcja robienia obrazu systemu w tle, więc musiałam się zaopatrzyć w zewnętrzny soft. Acronis używam do robienia backupów na zewnętrzny dysk WD oraz funkcję Try&Decide do testów procesu instalacyjnego nowych programów.

Tak mam Acronis na x32 i z funkcji kopii zapasowej tylko tam mogę skorzystać, bo przecież w x64 z powodu braku dysku WD w eksplorerze kopii robić nie mogę. Dlatego właśnie zgłosiłam ten problem na fixitpc.pl - NIEMOŻNOŚĆ ROBIENIA KOPII ZAPASOWEJ Z POZIOMU X64.

,

Mój Acronis jest w wersji 2011 Home.

Do deinstalacji używam Revo. Wiele moich programów miało monitorowaną instalację więc muszę sprawdzić jak było z Acronisem (aczkolwiek była jakaś sprawa zdaje się z niepełnym wsparciem Revo dla x64..)

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

Pobieżnie poczytałem linka @Aux`a i tam chyba nie do końca soft jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami W7.

Vika ma W7 HP x64. i to właśnie może być główny powód.

Nie wiem czy sama deinstalacja softu przywróci domyślne systemowe narzędzia - bo widać, że są wyłączone.

Ale nic straconego - w systemie są kopie.

 

Odinstaluj ten soft na x64 testowo. Proszę.

I po restarcie ponownie zobacz czy ZD i MU zmieniło funkcjonalność.

 

Odinstaluj przez Programy i funkcje.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Bez zmian, ale w usługach znalazłam Acronis Scheduler2 Service - PPM nie daje opcji wyłaczenia. MoZe moZna to zrobić gdzie indziej ?

Poza tym w MU widzę dalej Acronis Devices -> Acronis Backup Active Explorer. Czy coś z tym robić ?

 

-----------------------------------------------------------------------

Dopiero teraz - z postu Belfegora dowiedziałam się, że nie mam używać Revo. To już "po ptokach".

TA EDYCJA STARYCH POSTÓW JEST NIEPRAKTYCZNA, BO BARDZO ŁATWO COŚ OMINĄĆ.

PROSZĘ WAS< TWÓRZMY ZAWSZE NOWE POSTY, TAK BĘDZIE BEZPIECZNIEJ. PROSZĘ !!!

 

---------------------------------------------------------------------------

Tak, znikła.

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

Vika

Odpisuj na pytania.

Było:

Czy po deinstalacji we właściwościach devmgmt.msc i diskmgmt.msc znikła zakładka Acronis?

 

Do postu wyżej:

 

Poza tym w MU widzę dalej Acronis Devices -> Acronis Backup Active Explorer. Czy coś z tym robić ?

PPM - odinstaluj + Restart.

 

EDYTA

Wchodisz do \Windows\System32\pl-PL i odpalasz diskmgmt.msc.

Piszesz co się zmieniło/

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wchodisz do \Windows\System32\pl-PL i odpalasz diskmgmt.msc.

 

Czy są jakieś zmiany - możliwość zmiany litery dysku na dyskach bez litery itp?

Dodatkowo pobierasz autoruns KLIK - chyba rozpakowujesz i odpalasz plik autoruns.exe jako admin.

Wyszukujesz wszystkiego co jest związane z Acronisem i jeżeli jest ptaszek to go usuwasz.

Finalnie zamknij + Restart.

I próba z przypisaniem litery dysku.

 

EDYTA

 

JA JUŻ NIE MAM SIŁY - NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO

Napisz dokładnie po czym bo wogóle nie rozumiem.

Możesz to zrobić jutro na spokojnie. Chcę wiedzieć dokładnie jakie działania wykonałaś.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...