Skocz do zawartości

Zmiana hostingu - Nowy serwer :)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością zawiadamiam, że zmieniamy serwer na znacznie lepszy. Przechodzimy ze współdzielonego hostingu XS4All na dedykowany Cloud Server od LeaseWeb. To oznacza: o wiele lepsze parametry i wydajność, izolacja i niezależność (nikt nie będzie już nam tworzył zatorów), pełna kontrola na serwerze, w razie potrzeby błyskawiczny upgrade maszyny.

 

Serwer został już skonfigurowany. Została stworzona replika testowa forum. Tutaj nowe IP serwera:

 

http://85.17.248.242/

 

Mam prośbę byście się zalogowali przez ten adres większą masą i zweryfikowali jak wchodzi forum. Proszę nie zwracać uwagi na stare dane forum, jest podmontowany backup sprzed kilku dni, tylko do celów testowych. Możecie postować dla testów i "śmiecić", te dane zostaną utracone. Ale ewentualne błędy proszę zgłaszać tu w temacie na starym forum.

 

Wkrótce nastąpi przełączenie permanentne na nowy serwer. Forum zostanie wyłączone z obiegu. Operacja planowana na porę nocną po dziesiątej.

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dokładnie tak. Aktywnych - zalogowanych. Innych - zero.

Nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli - chcesz powiedzieć, że jako aktywnych tamta wersja do testów pokazuje tylko zalogowanych bez gości ?

Jeśli o to chodzi, to chyba zbieg okoliczności, że akurat nie było tam gości :D

bo jednak ci inni też się wyświetlają, jesli są

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli - chcesz powiedzieć, że jako aktywnych tamta wersja do testów pokazuje tylko zalogowanych bez gości ?

Nie. Pokazuje wszystkich. Zalogowanych, gości oraz anonimowych. Z tym nie ma żadnego problemu.

 

Picasso prosiła o atak na ten serwer.

 

I ten atak jest jakiś cieniutki.

Odnośnik do odpowiedzi

Na obecnym hostingu czas generowania strony był zbyt długi. Za każdym razem kiedy wchodziłem na forum mimo iż trwało to do kilku sekund to jednak zdecydowanie za długo. Ciekawe jak zachowa się nowy serwer przy większym obciążeniu, w tej chwili działa bardzo dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi

To przepełniał Ci się bufor, albo 0-day wywalał drzwi z kopa. LOL

I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie.

Odnośnik do odpowiedzi

O w pół do pierwszej w nocy wyłączam forum i rozpoczynamy przerzut. Asekuracyjnie podaję zakres nieczynnego forum na godzinę. Po przełączeniu serwerów domena fixitpc.pl będzie działać (stworzone przekierowanie na nowy serwer, do czasu aż globalne serwery DNS się zaktualizują).

EDIT: 15 minut nam zajęło przeniesienie. :P Jesteśmy na nowym serwerze. Postujcie tu z komentarzami jak samopoczucie w nowym środowisku.
 

Odnośnik do odpowiedzi

Po napisaniu posta -> Napisz i procest ten trwa ok. 5 sek z informacją - Zapisywanie.

Ostatni post - kilka linijek tekstu. To się powtarza.

Piszę ponieważ była prośba. Może tak ma być.

 

Zaraz zedytuję ten zapis.

Ten po 4 sek.

 

Sama nawigacja po forum jest błyskawiczna.

 

Temat dotyczy napisania nowego postu. Post edytowany zapisuje się bardzo szybko.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do odpowiedzi

Na razie Wiesław nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć, poza "nie czekać tylko przeładować", jeśli jakaś strona za długo "myśli", bo u mnie to się nie dzieje. To się powtarza u Ciebie?

 

PS. Mamy błąd z wyszukiwaniem po przeadresowaniu (KLIK), ale to Luuk będzie naprawiał.

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym zapisywaniem kilkusekundowym nowego posta wszystko się zgadza. Sporadycznie , ale wyczyszczenie plików tymczasowych pomaga, raz musiałem usunąć ciasteczka, co jest jednoznaczne z relogowaniem.

Pomijając ten drobny szczegół forum funkcjonuje o niebo lepiej , a nowy serwer działa jak marzenie. Ładowanie błyskawiczne, choć przy przeładowywaniu w czasie wspomnianego zapisywania już kilka razy zdublowało mi wpis, ale taka przypadłość chyba powinna być usuwana z automatu po krótkiej chwili. Może się mylę?

Odnośnik do odpowiedzi
Z tym zapisywaniem kilkusekundowym nowego posta wszystko się zgadza.

 

Wątpię, bym tu coś zaradziła (i ja tego nie zauważyłam u siebie). Szczerze mówiąc nie widzę problemu. To tylko kilka sekund, post w bazie musi się zapisać. Może to "zasobność" posta ma coś do rzeczy.

 

 

przy przeładowywaniu w czasie wspomnianego zapisywania już kilka razy zdublowało mi wpis, ale taka przypadłość chyba powinna być usuwana z automatu po krótkiej chwili. Może się mylę?

 

A tu nie wiem o czym mówisz. Czy to oznacza, że post jest tylko "wirtualnie" widziany jako podwójny i dubel sam zanika? Nie zauważyłam na forum rzeczywistych podwójnych postów.

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi
sprawdź czy filtr spamu tego nie zatrzymał.

 

Sprawdzilem - nie zatrzymał. Zweryfikowałem ustawienia powiadomień o przrzychodzących wiadomościach. Wszystko w jak najlepszym porządku. Sytuacja jest taka, że jak się zaloguje to widze wiadomość, którą ktoś nadesłał. Natomiast poczta prywatna, ( thunderbirf) o tym milczy.

 

może dla weryfikacji napiszecie coś do Belfegora? Tylko w temacie zaznaczcie że wiadomość poszła.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...