Skocz do zawartości

Co oznaczają te błędy w dzienniku zdarzeń?


exik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę mi powiedzieć czemu pojawiają się te błędy. Czy są na tyle poważne aby je naprawiać. Jeśli tak to w jaki sposób.

 

Trochę info: Komputer stacjonarny - windows xp professional (nie do końca oryginał)

Błędy:

 

Te związane z dostawcą wystąpiły raz, może 2. Było to dawno

 

Nie można wykryć instalacji usług IIS lub usługi IIS są wyłączone. Składnik mapowania hosta sieci Web zostanie pominięty, ponieważ do jego prawidłowego działania potrzebne są usługi IIS. Jesli uważasz że ten komunikat został wyświetlony omyłkowo, upewnij się że usługi ISS są zainstalowane prawidłowo

Aktualizacje metabazy ISS zostay przerwane, poniewa nie zainstalowano usług ISS na tym komputerze lub je wyczono. Aby skonfigurować platform ASP.NET w celu uruchomienia jej w usługach ISS, naley zainstalować lub wczy usługi ISS i ponownie zarejestrować platform ASP.NET korzystając z programu aspnet_regiis.exe/i.

- Dostawca, HiPerfCooker_v1, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI,

Root\WMI, i może korzystać z konta LocalSystem.

To konto jest uprzywilejowane i dostawca może naruszyć zabezpieczenia,

jeśli poprawnie nie spersonifikuje żądań użytkownika.

- Dostawca, CmdTriggerConsumer, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI, Root\cimv2, i może korzystać z konta LocalSystem. To konto jest uprzywilejowane i dostawca może naruszyć zabezpieczenia, jeśli poprawnie nie spersonifikuje żądań użytkownika.

- Dostawca, Rsop Planning Mode Provider, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI, root\RSOP, ale nie określił właściwości HostingModel. Ten dostawca będzie działał za pomocą konta LocalSystem. To konto jest uprzywilejowane i dostawca może spowodować naruszenie zabezpieczeń, jeśli niepoprawnie spersonifikuje żądania użytkownika. Upewnij się, że dostawca został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i zaktualizuj właściwość HostingModel rejestracji dostawcy z kontem o możliwie najmniejszych uprawnieniach dla wymaganej funkcjonalności.

- Dostawca, Rsop Planning Mode Provider, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI, root\RSOP, ale nie określił właściwości HostingModel. Ten dostawca będzie działał za pomocą konta LocalSystem. To konto jest uprzywilejowane i dostawca może spowodować naruszenie zabezpieczeń, jeśli niepoprawnie spersonifikuje żądania użytkownika. Upewnij się, że dostawca został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i zaktualizuj właściwość HostingModel rejestracji dostawcy z kontem o możliwie najmniejszych uprawnieniach dla wymaganej funkcjonalności.

Po odpowiedzi co oznaczają w.w błędy zapodam kolejne, bo jest ich na tyle dużo niestety że wszystko na raz to by było za dużo

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A gdzie mam zapisać te nowe pliki EVT, w C:\WINDOWS\system32\config? Czy w dowolnym miejscu i pod dowolną nazwą (np. zdarzenia aplikacji, zdarzenia systemu) ? I czy mam je jakoś spakować, jeśli tak to w jaki format (mam program 7-zip)? Wydaje mi się że 7z wg tej strony ale nie jestem pewien. http://www.hotfix.pl...jacych-a141.htm (sam dół) ale tutaj pisze że w ZIP http://www.fixitpc.p...y-i-informacje/ więc? PS co znaczy "i w jaki sposób je dostarczyć do analizy" w tymże linku? Oraz ostatnie: czy duże jest ryzyko że informacje które zapodam zostaną wykorzystane przez inne osoby do niecnych czynów ? Proszę o pomoc, zależy mi na tym

 

Odpowie ktoś na moje pytanie ? i wyjaśni błędy (jeśli się na tym zna) które wrzuce na speedyshare po odpowiedzi na pytania w powyższym poscie z godz. 16:50

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej tutaj udzielić kilka odp. co do błędów? Na to samo wychodzi.

 

Wyjaśnij, w jaki sposób nie jest do końca legalny.

Miałem xp home edition ale tak często miałem z nim usterki po instalacjach różnych progsów itp, więc kumpel przyniósł mi raz płytę windowsa xp prefessional ale nie była ona oryginalna, bo wyskakiwał ten taki znany dymek i czarny monitor związany z nielegalnym windowsem, więcej nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza

exik troche samodzielności. Nie dajesz logów z OTL, piszesz o nielegalnym systemie, przedstawiasz komunikaty i oczekujesz że ktoś za Ciebie rozwiąze problemy komunikatów Dziennika zdarzeń?

Tymczasem wystarczy wpisać pierwsze frazy komunikatu w google i dowiesz sie co znaczą pewne zdarzenia systemowe. Poza tym nie rozumiem kompletnie jak mozna rezygnować z legalnego Windowsa na rzecz niesprawdzonej kopii pirackiej? Nie ma takiej opcji, powtarzam nie ma takiej opcji aby legal źle funkcjonował. A twoje błedy systemu wynikają .... hm no właśnie nie wiadomo z czego.... lenistwa? niewiedzy? braku chęci? Pójścia na łatwiznę? Czego oczekujesz? Że wywróżymy co jest grane? Nie dajesz podstawowych logów systemowych, piszesz o problemach z aplikacjami, jakimi aplikacjami? Te błedy dotyczączą konta i konfiguracji netu. A co my wiemy o tym od Ciebie? Nic. Oczekujesz pomocy to się zmobilizuj, wyśil troche i wpisz w google fraze Dostawca, CmdTriggerConsumer, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI

 

Tak po krótce, otrzymasz wyniki, które być może naprowadzą Cię na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie dajesz logów z OTL

Przepraszam, ale dawałem logi nie dawno na innych forach i nic nikt w nich nie wykrył. Podświadomie więc pomyślałem że nie ma sensu zapodawać ich kolejny raz. Logi OTL:

 

http://wklej.org/id/793943/txt/

http://wklej.org/id/793945/txt/

 

Tymczasem wystarczy wpisać pierwsze frazy komunikatu w google i dowiesz sie co znaczą pewne zdarzenia systemowe.

Tak, z tym, że co strona to inne rozwiązanie. Także zapodałem od razu bo chciałem się dowiedzieć jak najlepiej rozwiązuje się ów problemy na dzień dzisiejszy oraz nie chciałem się bawić w ruletkę pt.

 

entliczek pentliczek, palne se tą poradę

W sieci roi się od duplikowanych pytań, więc nie ja pierwszy i nie ostatni pytam o problemy które w sieci są widoczne ;)

 

Nie ma takiej opcji, powtarzam nie ma takiej opcji aby legal źle funkcjonował.

Taa, tylko czemu roi się od prześmiewczych filmików nt. ciągłych błędów w windowsie itp. Np:

http://www.wykop.pl/link/1100205/co-by-bylo-gdyby/

 

A twoje błedy systemu wynikają ....hm no właśnie nie wiadomo z czego....lenistwa? niewiedzy? braku chęci ? Pójścia na łatwiznę?

Z lenistwa na pewno, ale ekipy Billa.. ;) Nie wiedzy? Nie jestem informatykiem, mam do niej prawo. Tym bardziej, że i im zdarza się czasami niewiedza :)

z pójścia na łatwiznę? Jak zwykły laik tj. ja może iść na łatwiznę? Na łatwiznę to mógłbym pójść gdybym był informatykiem i spytał tutaj o te błędy :)

 

A co my wiemy o tym od Ciebie? Nic.

Ostatnio miałem 10 innych problemów z którymi się już uporałem dzięki pomocy ekspertom z innego też forum. Byłem na tyle zmęczony i znerwicowany owymi że nie miałem siły już do nich wracać i jeszcze raz opisywać. Ale dobrze, zapodam może jedną istotną info wg mnie gdy wiem że błędy mogą dotyczyć netu.

A mianowicie kilkanaście dni temu okazało się na pewnej stronie że niby mam botneta, co jednak okazało się raczej nieprawdą bo ok. 5 AV nie wykazało infekcji. Zgłosiłem to na pewne forum a gdy żadne zabiegi nie przynosiły efektu (komunikat na stronie sprawdzającej był nadal) kazano mi użyć dns jumpera. Po tym zaczęła się dopiero prawdziwa zadymka Bowiem nie mogłem otworzyć żadnego linku na onecie pod zakładką "wiadomości" bo wyskakiwała jakaś włoska strona dns... GG też nie działało bo miało "błąd serwera.." PS. Mam notebooka/netbooka (myli mi sie nazwa) i stacjonarny oraz router i taką jakby szkrzynkę na rurce na balkonie. W ten oto sposób mam internet. Dostałem więc instruktaż aby zmienić ręcznie adresy dns. To nic nie dało bo aby otworzyć internet musiałem sie nieźle napocić, a radio openfm nie działało. Minęło kilka dni i na domiar złego dr web wykrył zmodyfikowany plik hosts (w systemie już miałem tak ok 2 razy)

a kiedy ekpert przygotował skrypt do naprawy zapomniałem ze stresu włączyć wg jego zaleceń tryb awaryjny systemu i wyłączyć avirę Wtedy po wykonaniu skryptu myszka przestała kompletnie reagować. Pożyczyłem trzy inne i też nie działały i wtedy kumpel namówił mnie do zmiany windows... Po formacie i zmianie windowsa wszystko zaczęło hulać. Natomiast później pojawił się po kilku dniach po skanie hitmanem problem, z hostsem, tym razem na innym drugim kompie (notebooku) Tym razem został mi na tamtejszym forum polecona mi została do tej sprawy użytkowniczka picasso i dzięki niej i innym uzytkownikom m.in dzięki tobie Belfegor uporałem sie z problemem :) Natomiast tj. Mówię są błędy na obu kompach na notebooku ( https://www.fixitpc.pl/topic/10423-co-oznaczaja-te-bledy-w-dzienniku-zdarzen/ PS. inne zostały wyjaśnione.. ) i na stacjonarnym te o których mowa w tym temacie Jednak na stacjonarnym jest jeszcze więcej i więcej. Jednak aby ich nie rozpisywać może bo niektóre i tak już nie występują ( a z resztą chyba zdaje mi się że będą w logach otl, które zapodam) to zacytuję błąd który wystepuje na pewno regularnie (ostatnio wczoraj) a więc jest to problem:

 

Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP

Info:

Typ: Ostrzenie

Żródło: Tcpip

Kategoria: Brak

Identyfikator zdarzenia: 4226

 

 

Jeszcze dodam że wczoraj zainstalowałem javę, aktualizowałem kilka progsów typu ccleaner i zrobiłem optymalizację systemu progsem wise registry cleaner i on tam zobaczył błędy w systemie, kilka chyba w rejestrze i w sieci i dokonał optymalizacji. Nie wiem jak to się ma do błędów. Czy je naprawił czy to troche inna bajka ale zapodaje info tak czy siak

Odnośnik do komentarza

Taa, tylko czemu roi się od prześmiewczych filmików nt. ciągłych błędów w windowsie itp. Np:

http://www.wykop.pl/...-by-bylo-gdyby/

Może źle sie wyraziłem. Sama legalność nie zapewnia poprawnego działania systemu. Ale daje podstawy aby korzystać z wsparcia producenta bez ograniczeń. Nie wiem jaki SP zawiera oryginalna instalka Windowsa którą posiadasz. Przypuszczam że SP1. Dlatego po instalacji systemu mogłeś mieć problemy z kompatybilności różnego oprogramowania. Wsparcie dla Windowsa XP z SP2 wygasło ponad 2 lata temu, co dopiero mówić o SP1. Powtarzam, to są tylko moje przypuszczenia. A jeśli chodzi o prześmiewcze filmiki - taka jest ludzka natura. Widziałeś kiedyś system, ktory nie zapisuje błedów?

 

Z lenistwa na pewno, ale ekipy Billa.. ;) Nie wiedzy? Nie jestem informatykiem, mam do niej prawo. Tym bardziej, że i im zdarza się czasami niewiedza :)

Pociesze Cię ja też nie jestem informatykiem. Niewiedza zdarza się każdemu. Na forum zgłaszają sie różni ludzie. I tacy co mają wykształecenie informatyczne też.

 

Natomiast co do tego błedu "Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP", to mozesz sobie poczytać tutaj http://support.microsoft.com/kb/888072/pl

 

Jak dokonać modyfikacji, którą celowo wprowadził producent? Trzeba zmodyfikować systemowy plik tcpip.sys. Czym i jak to zrobic masz tutaj

http://deepxw.blogspot.com/2009/01/tcp-z-center.html

 

Od siebie dodam że należy po modyfikacji dodać plik do wykluczonych ze skanu przez antywirusa bo bedzie nagminnie wykrywał infekcje.

Odnośnik do komentarza

Może źle sie wyraziłem. Sama legalnośc nie zapewnia poprawnego działania systemu. Ale daje podstawy aby korzystać z wsparcia producenta bez ograniczeń. Nie wiem jaki SP zawiera oryginalna instalka Windowsa którą posiadasz. Przypuszczam że SP1. Dlatego po instalacji systemu mogłeś mieć problemy z kompatybilności różnego oprogramowania. Wsparcie dla Windowsa XP z SP2 wygasło ponad 2 lata temu, co dopiero mówić o SP1. Powtarzam, to są tylko moje przypuszczenia. A jeśli chodzi o prześmiewcze filmiki - taka jest ludzka natura. Widziałeś kiedyś system, ktory nie zapisuje błedów?

Jeżel chodzi o service pack to na karcie "ogólne" we własciwosciach systemu mam cytuję: Dodatek Service Pack 3 A jeżeli chodzi o mnie to instalowałem net framework service pack 2 i service pack 3.5 SP1 A ogólnie mówiąc to to co namisałes brzmi przekonująco i troche mnie uspokaja ponieważ błedy tego samego dnia i/ lub tez kilka dni po - kilka dni po a właściwie mówiąc 5 dni po instalacji systemu w zakładce "system" dziennika zaczęły się dopiero pojawiac jakiekolwiek informacje Dopiero po 5 dniach od instalacji. Tyle że w tych też dniach było juz kilka dni po uzyciu dns jumpera i może owy jest przyczyną tychże błędów tego juz sie raczej nie dowiem, ale wolałbym abyś ty miał rację bo nie chce zyc ze swiadomoscią że przez jakiś badziewny programik mogłem zepsuc konfiguracje routera

A co do błędów to na pewno miałbym ich mniej gdybym miał pieniądze na windowsa 7. Ale nie wszystko można mieć.. eh

 

Pociesze Cię ja też nie jestem informatykiem. Niewiedza zdarza się każdemu. Na forum zgłaszają sie różni ludzie. I tacy co mają wykształecenie informatyczne też.

No właśnie, różni. I każdy z nich ma inny styl opisywania tego co ważne i jak to opisac :)

 

A jesli chodzi o błąd to na pewno ten który proponujesz nie narobi gorszych szkód usunę jego winowajcę (zmodyfikuje plik) a ten ma jak pisze bronić przed pewnymi wirusami? Czy bład jest na tyle powazny że może nieść za sobą np coraz gorsze działanie internetu,? Czy po usunięciu błędu internet będzie szybszy i jest mozliwość że bez zawieszeń? I dodam jeszcze http://forum.dobrepr...cp-t269237.html (przeczytaj pierwszą wypowiedź usera _nikt_ )

 

I teraz nasuwa sie pytanie. Ufac expertom którzy radzą na innych forach (na różne sobie sposoby) zmodyfikować ten pliczek czy jednak tej w/w ? Czy ludzie zazwyczaj modyfikują ten plik chroniacy przed wirusami czy zostawiają I czy operacja jest 100% bezpieczna i mogę na tym tylko zyskac..

 

Dalej. Poprzednio zapomniałem napisac że mam od jakiegoś czasu tak że za kazdym razem, po prostu zawsze zawsze, zawiesza mi sie przeglądarka podczas próby otwarcia jakiejkolwiek strony (np info na onecie) i czasami albo musze nacisnac na pasku adresu X i odświezyć stronę bo ta nie chce mi sie załadować, na poprzednim forum napisano mi ze to z związane z błędami w ustawieniach dns czy jakos tak.. ale moze tam nie nie wiem czy to nie jest wina jakiegos wirusa (mogli przeciez moze cos przeoczyc w logach) I tutaj prośba Powiadomiłbys kogos ze swoich znajomych na forum aby sprawdził logi jesli sie zna? Prosze, napisz do kogos jesli znasz tutaj taka osobę, bo może oprócz tego sprawdziła by logi na obecność wirusów to jeszcze przy okazji spojrzała by w loki extras. A tam chyba sa błedy z dziennika wg o ile dobrze sie domyslam, bo cos mi sie tak wydaje po zobaczeniu zawartosci. Odpisz i napisz ew do kogos od logów. Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza

Ostatnie trzy wpisy z extras:

 

Error - 2012-06-24 09:23:37 | Computer Name = GUCIU-AB0344915 | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: PCIIde ViaIde

 

Error - 2012-06-24 10:39:47 | Computer Name = GUCIU-AB0344915 | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

 

Error - 2012-06-30 12:40:06 | Computer Name = GUCIU-AB0344915 | Source = Dhcp | ID = 1002

Description = Adres IP połączenia 192.168.1.101 dla karty sieciowej o adresie 001A9233A200

został zabroniony przez serwer DHCP 0.0.0.0 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Czy masz zaktualizowane sterowniki do chipsetu?

Jak korzystasz z netu - przez Router? Bo serwer DHCP nie może mieć takiego adresu.

Odnośnik do komentarza

Jeżel chodzi o service pack to na karcie "ogólne" we własciwosciach systemu mam cytuję: Dodatek Service Pack 3 A jeżeli chodzi o mnie to instalowałem net framework service pack 2 i service pack 3.5 SP1 A ogólnie mówiąc to to co namisałes brzmi przekonująco i troche mnie uspokaja ponieważ błedy tego samego dnia i/ lub tez kilka dni po - kilka dni po a właściwie mówiąc 5 dni po instalacji systemu w zakładce "system" dziennika zaczęły się dopiero pojawiac jakiekolwiek informacje Dopiero po 5 dniach od instalacji. Tyle że w tych też dniach było juz kilka dni po uzyciu dns jumpera i może owy jest przyczyną tychże błędów tego juz sie raczej nie dowiem, ale wolałbym abyś ty miał rację bo nie chce zyc ze swiadomoscią że przez jakiś badziewny programik mogłem zepsuc konfiguracje routera

A co do błędów to na pewno miałbym ich mniej gdybym miał pieniądze na windowsa 7. Ale nie wszystko można mieć.. eh

exik dalej nie rozumiesz co piszę. Nie ma takiej opcji aby oryginalny system był wyposażony w SP3. To co widzisz we własciwościach systemu jest pochodną aktualizacji. Natomiast błedy z internetem to kwestia złej konfiguracji łacza lub dostawcy netu. Nie wiem co to jest dns jumper. Masz problem z siecia założ temat w dziale Sieci. Bardzo mozliwe że badziewny programik mógł coś namieszać.

Powtórze jeszcze raz nie ma takiej opcji żeby legal funkcjonował gorzej niż pirat. Coś musi być zmienione z winy użytkownika. Czy to przrez instalację oprogramowania do urządzeń czy to prze brak aktualizacji biosu, czy przez niewłaściwe ustawienie karty sieciowej, routera i innych urządzeń podpietych do płyty głownej, itp.

Odnośnik do komentarza

A jesli chodzi o błąd to na pewno ten który proponujesz nie narobi gorszych szkód usunę jego winowajcę (zmodyfikuje plik) a ten ma jak pisze bronić przed pewnymi wirusami? Czy bład jest na tyle powazny że może nieść za sobą np coraz gorsze działanie internetu,? Czy po usunięciu błędu internet będzie szybszy i jest mozliwość że bez zawieszeń? I dodam jeszcze http://forum.dobrepr...cp-t269237.html (przeczytaj pierwszą wypowiedź usera _nikt_ )

99% przypadków nie wymaga patchowania tcpip.sys. Limit dotyczy tylko połączeń półotwartych = jest to stan SYN-SEND w TCP i on nie trwa wiecznie, tylko do otrzymania od drugiego komputera komunikatu SYN-ACK. Kiedy ten drugi komunikat zostanie odebrany przez hosta rozpoczynającego połączenie status zmienia się na ESTABLISHED, a tych limit nie dotyczy. Ograniczenie liczby prób połączeń może odbić się tylko na programach P2P (czyli na przykład eMule, BitTorrent), które lawinową nawiązują połączenia. Dodatkowo, warto zauważyć, że słabsze routery nie radzą sobie z dużą liczbą połączeń i działąją wtedy niestabilnie. Nie ruszałbym tego ograniczenia bez szczególnego powodu.

 

Dalej. Poprzednio zapomniałem napisac że mam od jakiegoś czasu tak że za kazdym razem, po prostu zawsze zawsze, zawiesza mi sie przeglądarka podczas próby otwarcia jakiejkolwiek strony (np info na onecie) i czasami albo musze nacisnac na pasku adresu X i odświezyć stronę bo ta nie chce mi sie załadować, na poprzednim forum napisano mi ze to z związane z błędami w ustawieniach dns czy jakos tak.

:lol:

 

To jest jedyny komentarz, jaki mi się nasuwa. Daj link do tego forum, chciałem się pośmiać...

 

Wykonaj raport: http://www.fixitpc.p...iguracji-sieci/

Odnośnik do komentarza

Czy masz zaktualizowane sterowniki do chipsetu?

Jak korzystasz z netu - przez Router? Bo serwer DHCP nie może mieć takiego adresu

Kiedys jeszcze przed formatem expert kazał mi zaktualizować Dał chyba jakiś ster cy coś, mnie pamiętam. Teraz po formacie i zmianie windowsa nic nie robiłem, więc całkiem możliwe że stery mam przestarzałe jeśli o to Pan pyta

Jak korzystam z netu ? Mam na balkonie taką skrzynkę na rurce z której kabelek prowadzi do routera (końcówka zmontowana końcówka łączy kabel z kabelkiem od routera i i zasilaczem który jest w kontakcie - PS te dwa kabelki łączy taka kostka, fabrycznie) Natomiast jest jeszcze drugi kabelek wpięty w router który łączy ze sobą własnie router i komp stacjonarny.Po wpisaniu w "uruchom" komendy control netconnections

Na stacjonarnym wyskakuje połączenie lokalne - połączono, z zaporą - realtek...

A na notebooku wyskakują:

- Połączenie lokalne - kabel sieciowy jest odłączony atheros...

- Połączenie sieci bezprzewodowej - tel-komp. - Intel...

PS Co oznacza że serwer nie może miec takiego adresu? yyy :blink:

 

exik dalej nie rozumiesz co piszę. Nie ma takiej opcji aby oryginalny system był wyposażony w SP3. To co widzisz we własciwościach systemu jest pochodną aktualizacji. Natomiast błedy z internetem to kwestia złej konfiguracji łacza lub dostawcy netu. Nie wiem co to jest dns jumper. Masz problem z siecia założ temat w dziale Sieci. Bardzo mozliwe że badziewny programik mógł coś namieszać.

Powtórze jeszcze raz nie ma takiej opcji żeby legal funkcjonował gorzej niż pirat. Coś musi być zmienione z winy użytkownika. Czy to przrez instalację oprogramowania do urządzeń czy to prze brak aktualizacji biosu, czy przez niewłaściwe ustawienie karty sieciowej, routera i innych urządzeń podpietych do płyty głownej, itp.

Myślę że te niewłaściwe ustawienia karty by pasowały po przygodzie z dns jumperem

(zdala od tego softu - zrobi wszystko za ciebie.., a naprawiać będziesz musiał ty)

 

99% przypadków nie wymaga patchowania tcpip.sys. Limit dotyczy tylko połączeń półotwartych = jest to stan SYN-SEND w TCP i on nie trwa wiecznie, tylko do otrzymania od drugiego komputera komunikatu SYN-ACK. Kiedy ten drugi komunikat zostanie odebrany przez hosta rozpoczynającego połączenie status zmienia się na ESTABLISHED, a tych limit nie dotyczy. Ograniczenie liczby prób połączeń może odbić się tylko na programach P2P (czyli na przykład eMule, BitTorrent), które lawinową nawiązują połączenia. Dodatkowo, warto zauważyć, że słabsze routery nie radzą sobie z dużą liczbą połączeń i działąją wtedy niestabilnie. Nie ruszałbym tego ograniczenia bez szczególnego powodu.

Ok :)

 

Cytuję siebie:

 

Dalej. Poprzednio zapomniałem napisac że mam od jakiegoś czasu tak że za kazdym razem, po prostu zawsze zawsze, zawiesza mi sie przeglądarka podczas próby otwarcia jakiejkolwiek strony (np info na onecie) i czasami albo musze nacisnac na pasku adresu X i odświezyć stronę bo ta nie chce mi sie załadować, na poprzednim forum napisano mi ze to z związane z błędami w ustawieniach dns czy jakos tak.

Zapomniałem dodać ZAWIESZA MI SIĘ PODCZAS OTWIERANIA JAKIEJKOLWIEK > PIERWSZEJ STRONY

Odnośnik do komentarza

Chyba znalazłem Twój temat na "poprzednim forum". Karczowqa, tak?

Dziękuję, że mi pomagasz, to dla mnie strasznie ważne by w końcu rozstrzygnąć moje problemy przez które już się nerwicy nabawiam... Co do tematu - chodzi ci o sprawę z błędami w dzienniku czy o sprawę z problemem routera i adresów dns? Bo jeśli o router i dnsy to tutaj link:

http://forum.dobrepr...cp-t490281.html

Jeśli chodzi ci o błędy dziennika to tutaj link:

http://forum.dobrepr...cp-t490281.html

 

Daj raport, o który prosiłem.

Jaki raport bo nie wiem o co chodzi za bardzo. Chodzi ci o logi OTL? Dałem, kilka postów wyżej był, ale znikł... Nie wiem może źle go zapodałem, bo nie wiem jak tutaj zapodawać logi, zapodałem wcześniej w cytacie i znikły

 

Problem dotyczy tylko tego komputera, czy także innych w Twojej sieci domowej?

Jeżeli chodzi o problem zawieszającej strony i ogółu działania internetu, to oba komputery mają problemy z tym że notebook chyba większe

Odnośnik do komentarza

To ja. Zapodam teraz raporty net log z komputera stacjonarnego i notebooka. Jako ciekawostkę dodam najpierw, że wczoraj na notebooku pojawił mi się chyba pierwszy raz w życiu taki komunikat podczas rozwiązywania problemów z internetem gdy stracił nagle łączność. Komunikat brzmiał mniej więcej: "karta sieciowa "połączenie sieci bezprzewodowej" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP".

 

Potem nastąpiła jakaś awaria flash playera, któryś juz raz, więc zrobiłem mu reinstal. Dalej dodam (myslę że dzisiaj, przed użyciem progsu net log wyłączyłem avirę zarówno zrobiłem to na stacjonarnym i notebooku, bo pisało w opisie progsu aby wyłączyć wszelkie działające aplikacje. A avira ma to u mnie ze lubi czasami wtrącać się w to co nie trzeba ;) mam nadzieję, że słusznie zrobiłem. Jak nie to moge powtórzyć raporty, ale póki co zapodaje te które zrobiłem)

 

Komputer stacjonarny:

 

netlog.txt

 

Notebook:

 

netlog.txt

 

Jeszcze dodam że ccleanera przed zabiegami użyłem.

Odnośnik do komentarza

Dla XP:

Kliknij Windows + R, wpisz cmd

W otwartym oknie Wiersza poleceń podaj komendę netsh int ip reset reset.log i po jej wykonaniu uruchom ponownie komputer.

 

Dla Windows 7:

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator.

Wpisz komendę netsh int ip reset reset.log i po jej wykonaniu uruchom ponownie komputer.

 

W raportach z Net-log nic nie rzuca się w oczy, wszystko poprawnie, poza filtrowaniem traceroute, ale to da się znieść.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...