Skocz do zawartości

Co oznaczają te błędy w dzienniku zdarzeń?


exik

Rekomendowane odpowiedzi

A czyli jak? Bo pisze że kabel sieciowy jest odłączony, ale opcja wyłącz jest aktywna, jak więc można sprawdzić

Będzie szara ikonka tego połączenia sieciowego i możliwość wybrania opcji Włącz.

 

W Menedżerze urządzeń będzie to wyglądać tak (ta czarna strzałeczka przy ikonce karty):

 

devmgmt_wyl.png

 

Z menu kontekstowego także możesz wybrać opcję "Włącz".

 

Przepne kabelek i zobaczę czy jak bedzie sie zachowywać net, tyle, że na stacjonarnym nie mam problemów tak bardzo zauważalnych. Bo na notebooku mam taki zauważalny bardziej, że pierwsza otwarta strona po uruchomieniu przeglądarki zawsze sie zacina.

Także, jak jest podłączony po kablu do routera?

Czy problem dotyczy wszystkich przeglądarek?

 

Apropo dochodzenia do problemu, to czy możemy jeszcze brać pod uwagę użycię dns jumpera jeszcze za nim musiałem zrobić format i przerzucić się na inny system i jemu przypisać jakiegoś zrobienie jakiegoś psikusa? Bo przypominam, ze po jego użyciu zaczeła się afera z dnsami, mianowicie na onecie wyświetlała sie pod zakładką "wiadomości" jakaś dziwna włoska strona dns...

Jeśli teraz już się nie wyświetla, to ok. Jeśli jest dalej - daj screen, ale zmieniliśmy DNS-y, więc nie powinno być problemu.

 

Oraz jeszcze strona IPVoid informuje mnie że mam botneta, ale uznałem to za FP ponieważ skanowałem 5oma AV i nic.

Znasz procedurę. Dział pomocy doraźnej i wymagane logi. Tutaj już wiele nie pomogę.

 

I dodam jeszcze, bo w ogóle o tym nie pisałem, że na dwóch kompach mam ten sam adres IP ale zawsze tak miałem i nie było problemów z zacinającą się stroną albo coś. Owszem czasami nie było neta, ale to się zdarza w moim typie internetu jak mi niedawno powiedziałeś.

Wykonaj jeszcze raz logi z Net-log na komputerze stacjonarnym i netbooku. Sprawdzę wszystko od nowa.

 

Jednakże chciałem spytać co zrobić jesli ten dostawca w dalszym ciągu jest w zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi, jest bez zabezpieczeń, ustawienia dns mój dostawca ma identyczne jak owy. Adam na to pytanie odpowiedział wtedy , że jak usunę , to nie będzie po prostu brany pod uwagę przez system podczas łączenia sie z netem, jeszcze go kilka rzeczy wypytałem zatem i na końcu stwierdził, że skoro go nie znam to może zostać, bo nie ma wpływu na forme mojego właściwego dostawcy . Ale teraz co ty o tym sądzisz?

Ta sieć, jeśli jest pod Twoją obecną, nie wpływa na połączenie, natomiast jeśli z niej nie korzystasz, a co więćej jest niezabezpieczona, to możesz spokojnie ją usunąć.

 

Daj screen z ustawień tej drugiej sieci, to się ostatecznie przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Będzie szara ikonka tego połączenia sieciowego i możliwość wybrania opcji Włącz.

 

W Menedżerze urządzeń będzie to wyglądać tak (ta czarna strzałeczka przy ikonce karty):

 

[OBRAZEK] Z menu kontekstowego także możesz wybrać opcję "Włącz".

W panelu ster. w zmienianiu ustawień karty sieć. ta karta ma ikonę komputerka z czerwonym X i jakby odłączonym kabelkiem w menu kontekstowym jest aktywna opcja "wyłącz" Z kolei jeżeli chodzi o menedżer urządzeń, to nie ma szarej tej strzałeczki, ikonka nie jest szara a w menu kontekstowym jest opcja "wyłącz" Także chyba wygląda na włączoną - wyłączać czy może zostać włączona?

 

Także, jak jest podłączony po kablu do routera?

Czy problem dotyczy wszystkich przeglądarek?

A jak mam połączyć router z notebookiem? Na jakiej zasadzie?

 

Tak, testowałem google chrome, na niej też problem w notebooku występuje.

 

PS Połączyłem kabelek na stacjonarnym tak jak tu kiedyś i poprawy nie było w szybkości czy w buforowaniu filmików

 

Tylko jest jedno pytanie. Mogłem zmienić niechcący ustawienia? Bo jest taka sprawa, że dość niefrasobliwie podłączałem kable z powrotem na miejsce a mianowicie kabelek LAN (z portu z numerkiem) odpiął sie jednocześnie końcówkami od routera i od kompa i końcówki są identyczne ale nie wiem czy nie podłączyłem je na odwrót.. oraz czy nie podłączyłem kabelka do innego portu LAN ( z numerkiem) w routerze bo mam ich aż 4 a nie pamiętam w jakim nuimerku był wpięty. Może coś być? I czy kabel może być w jakimkolwiek numerku skoro już jesteśmy przy LAN czy skoro jest jeden to w numerze 1 ?

 

Jeśli teraz już się nie wyświetla, to ok. Jeśli jest dalej - daj screen, ale zmieniliśmy DNS-y, więc nie powinno być problemu.

OK, screen http://naforum.zapod...315882.png.html (IP ocenzurowałem na czerwono)

 

PS. Na stronie głównej IPVoid jest jakiś napis: "Insert IP address to analyze (ex: 74.125.232.102)". Odnośnik/ adres IP w nawiasie po najechaniu strzałką wyświetla "View Example Report" Ten w/w adres to nie jest mój IP i wyświetla sie za każdym razem na stronie, ale nie wiem czy to ważne. BTW, jak zmieniliśmy dnsy? PS automatyczne uzuyskiwanie... nie zmienia ich co jakiś czas?

 

Wykonaj jeszcze raz logi z Net-log na komputerze stacjonarnym i netbooku. Sprawdzę wszystko od nowa.

Log ze stacjonarnego:

 

netlog.txt

 

Log z notebook'a:

 

netlog.txt

 

Ta sieć, jeśli jest pod Twoją obecną, nie wpływa na połączenie, natomiast jeśli z niej nie korzystasz, a co więćej jest niezabezpieczona, to możesz spokojnie ją usunąć.

Ja osobiście jej nie używam, bo nie łączy mnie z netem. Naomias nie wiem czy tej sieci nie było juz wczesniej zanim nie miałem routera i faceci którzy zakładli router nie zostawili tej sieci bo jest porzebna do struktury łaczenia routera z skrzyneczką na rurce na balkonie albo coś.. albo czy nie przypisali sami tej sieci na pewne potrzeby i lub albo czy nie potrzebuje jej jakaś aplikacja i np jak skasuje to nie bedzie dzialać. Wiem, ze to troche paradoksalne ale nie wiem.

PS Nie wiem o jakie ustawienia konkretnie chodzi, moze jakis przykład? Hmm

z zakładki "zabezpieczenie" i "połączenie" , z własciwosci karty, czy z ze wszystkich zakładek konfiguracji?

Odnośnik do komentarza

W panelu ster. w zmienianiu ustawień karty sieć. ta karta ma ikonę komputerka z czerwonym X i jakby odłączonym kabelkiem w menu kontekstowym jest aktywna opcja "wyłącz"

Ten czerwony X sygnalizuje, że "kabel sieciowy jest odłączony".

 

Z kolei jeżeli chodzi o menedżer urządzeń, to nie ma szarej tej strzałeczki, ikonka nie jest szara a w menu kontekstowym jest opcja "wyłącz" Także chyba wygląda na włączoną - wyłączać czy może zostać włączona?

Jak już Ci pisałem: możesz wyłączyć, ale moim zdaniem nie ma sensu.

 

A jak mam połączyć router z notebookiem? Na jakiej zasadzie?

Kabelkiem Ethernet w port z cyferkami na routerze z jednej strony, a z drugiej w gniazdo, które Ci pokazywałem na obrazku.

 

PS Połączyłem kabelek na stacjonarnym tak jak tu kiedyś i poprawy nie było w szybkości czy w buforowaniu filmików

A... no to ok. Tak też może być. Czyli wiemy, że problem leży po stronie dostawczy i jego trzeba męczyć.

 

Tylko jest jedno pytanie. Mogłem zmienić niechcący ustawienia? Bo jest taka sprawa, że dość niefrasobliwie podłączałem kable z powrotem na miejsce a mianowicie kabelek LAN (z portu z numerkiem) odpiął sie jednocześnie końcówkami od routera i od kompa i końcówki są identyczne ale nie wiem czy nie podłączyłem je na odwrót.. oraz czy nie podłączyłem kabelka do innego portu LAN ( z numerkiem) w routerze bo mam ich aż 4 a nie pamiętam w jakim nuimerku był wpięty. Może coś być? I czy kabel może być w jakimkolwiek numerku skoro już jesteśmy przy LAN czy skoro jest jeden to w numerze 1 ?

Nie ma żadnego znaczenia. Wydaje mi się, że na TP-Linkach nie da się konfigurować odmiennych ustawień dla poszczególnych portów. Ja tak na własnym MikroTiku robię, ale u Ciebie raczej nic takiego nie ma. Brak powodów do przejmowania się.

 

OK, screen (IP ocenzurowałem na czerwono)

 

PS. Na stronie głównej IPVoid jest jakiś napis (...) Odnośnik/ adres IP w nawiasie po najechaniu strzałką wyświetla "View Example Report" Ten w/w adres to nie jest mój IP i wyświetla sie za każdym razem na stronie, ale nie wiem czy to ważne. BTW, jak zmieniliśmy dnsy? PS automatyczne uzuyskiwanie... nie zmienia ich co jakiś czas?

Ocenzurowałeś swoje IP, ale przede mną nie ma żadnych tajemnic, a na forum nikt nie jest anonimowy (IP zapisuje się w logach). :P

 

Dzięki uzyskaniu Twojego IP mogłem dokładniej sprawdzić, co jest źle i okazuje się, że jesteś obecny tylko na jednej czarnej liście (Spamhaus bierze pod uwagę wyniki z tej pierwszej, czyli CBL). Zglosiłem Twój adres IP do ponownego sprawdzenia. Jeśli nie będzie żadnych uwag, to nie pozostanie tam po Tobie śladu.

 

Znalazłeś się na czarnej liście, ponieważ prawdopodobnie ktoś z tego IP rozsyłał niechciane wiadomości. Podstawowa kwestia: czy adres IP, z którego korzystasz jest Twój na wyłączność, czy współdzielony z innymi użytkownikami? Jeśli to drugie, to znaczy, że ktoś z Twojej sieci rozsyła spam, a na czarną listę trafiają od razu wszyscy.

 

z zakładki "zabezpieczenie" i "połączenie", z własciwosci karty, czy z ze wszystkich zakładek konfiguracji?

Najlepiej ze wszystkich.

 

Raporty z Net-log tylko potwierdzają to, co wsześniej wiedzieliśmy: usterka najpewniej po stronie dostawcy.

 

Konfiguracja DNS i HOSTS poprawna.

Odnośnik do komentarza

Kabelkiem Ethernet w port z cyferkami na routerze z jednej strony, a z drugiej w gniazdo, które Ci pokazywałem na obrazku.

a kabelek z PORTU WAN w routerze odłączyć czy zostawić podłączony?

 

Nie ma żadnego znaczenia. Wydaje mi się, że na TP-Linkach nie da się konfigurować odmiennych ustawień dla poszczególnych portów. Ja tak na własnym MikroTiku robię, ale u Ciebie raczej nic takiego nie ma. Brak powodów do przejmowania się.

ale jak zauważyłem że mam teraz stale w nocy prawie niemożność korzystania z routera to mogę spróbować kabelek do innego portu LAN ( z numerkiem :D ) ? i czy cyferka nie ma znaczenia ^_^

 

Ocenzurowałeś swoje IP, ale przede mną nie ma żadnych tajemnic, a na forum nikt nie jest anonimowy (IP zapisuje się w logach). :P

 

Dzięki uzyskaniu Twojego IP mogłem dokładniej sprawdzić, co jest źle i okazuje się, że jesteś obecny tylko na jednej czarnej liście (Spamhaus bierze pod uwagę wyniki z tej pierwszej, czyli CBL). Zglosiłem Twój adres IP do ponownego sprawdzenia. Jeśli nie będzie żadnych uwag, to nie pozostanie tam po Tobie śladu.

 

Znalazłeś się na czarnej liście, ponieważ prawdopodobnie ktoś z tego IP rozsyłał niechciane wiadomości. Podstawowa kwestia: czy adres IP, z którego korzystasz jest Twój na wyłączność, czy współdzielony z innymi użytkownikami? Jeśli to drugie, to znaczy, że ktoś z Twojej sieci rozsyła spam, a na czarną listę trafiają od razu wszyscy.

Ale to chyba nie muszę pykać jeszcze raz screena, hmm? PS. IP które zgłosiłeś zaczynało się może od 82.... ? Bo jeśli tak to OK, to moje

 

Najlepiej ze wszystkich.

Raporty z Net-log tylko potwierdzają to, co wsześniej wiedzieliśmy: usterka najpewniej po stronie dostawcy.

Konfiguracja DNS i HOSTS poprawna.

:wacko: Jak skończę to zapodam

Odnośnik do komentarza

a kabelek z PORTU WAN w routerze odłączyć czy zostawić podłączony?

Zostaw jak jest. Do routera mają być podpięte dwa kable: jeden od dostawcy do portu WAN i drugi do portu z numerkiem, prowadzący do notebooka.

 

ale jak zauważyłem że mam teraz stale w nocy prawie niemożność korzystania z routera to mogę spróbować kabelek do innego portu LAN ( z numerkiem ) ? i czy cyferka nie ma znaczenia

Jeśli router nie jest uszkodzony, to nic to nie powinno zmienić. Możesz spróbować, ale wykluczyliśmy winę routera, więc prawdopodobnie to nic nie da.

 

Ale to chyba nie muszę pykać jeszcze raz screena, hmm? PS. IP które zgłosiłeś zaczynało się może od 82.... ? Bo jeśli tak to OK, to moje

Wiem, że Twoje. Na pewno Twoje, z tego IP pisałeś posty, a widzę, że długo (powyżej 24 godzin) Ci się nie zmienia, więc pewnie masz stałe.

Odnośnik do komentarza

Znalazłeś się na czarnej liście, ponieważ prawdopodobnie ktoś z tego IP rozsyłał niechciane wiadomości. Podstawowa kwestia: czy adres IP, z którego korzystasz jest Twój na wyłączność, czy współdzielony z innymi użytkownikami? Jeśli to drugie, to znaczy, że ktoś z Twojej sieci rozsyła spam, a na czarną listę trafiają od razu wszyscy.

Czy współdzielony? No tzn. Powiem tak. Jak wchodze na srony typu sprawdź swój adres IP" o na obu kompach mam takie samo. Nie ma takiej mozliwości abym ja sam rozsyłał jakis spam a tym bardziej moja siostra. Jest jeszcze jej chłopak ale po co miałby to robic? Bede czekał na info w tej sprawie

 

Jeśli router nie jest uszkodzony, to nic to nie powinno zmienić. Możesz spróbować, ale wykluczyliśmy winę routera, więc prawdopodobnie to nic nie da.

Ale nie wiem czy nie podłączyłem go do innego portu LAN (z numerkiem), chciałbym przełączyć do innego, ale nie wiem czy numer portu do którego jest podłączony kabelek może być dowolny czy musi podlegać ilości kompów :)

 

PS. Później sprawdzę jak sprawuje sie notebook po podłaczeniu z routerem, bo na razie siostra zajęła. Póki co zapodaje screeny z nieznajomego, niedomyslnego na routerze dostawcy połączenia

http://naforum.zapod...3cfd21.png.html

http://naforum.zapod...cb827b.png.html

http://naforum.zapod...212d57.png.html

http://naforum.zapod...346989.png.html

http://naforum.zapod...368f13.png.html

http://naforum.zapod...1374f8.png.html

http://naforum.zapod...fb4679.png.html

http://naforum.zapod...9801da.png.html

 

PS. Screeny z którejś karty sieciowej Np. atheros, Intel z notebooka czy realek ze stacjonarnego też dać?

Odnośnik do komentarza

Czy współdzielony? No tzn. Powiem tak. Jak wchodze na srony typu sprawdź swój adres IP" o na obu kompach mam takie samo. Nie ma takiej mozliwości abym ja sam rozsyłał jakis spam a tym bardziej moja siostra. Jest jeszcze jej chłopak ale po co miałby to robic? Bede czekał na info w tej sprawie

Chodzi mi o to, czy tylko Ty (jako odbiorca Internetu i osoba podpisująca umowę) masz to IP. Chociażby w sieciach osiedlowych nieraz jest tak, że jeden adres IP ma 20 odbiorców. Jeden coś złego zrobi, IP trafia na czarną listę, a potem cierpią wszyscy użytkownicy.

 

Podobnie jest w usługach ADSL (Neostrada TP / Netia Net24), gdzie IP jest przydzielane dynamicznie co 24 godziny z puli dostawcy, jednak tam problem jest zdecydowanie mniejszy. Wystarczy, że zrestartujesz połączenie, dostajesz nowy adres i problem znika.

 

Ale nie wiem czy nie podłączyłem go do innego portu LAN (z numerkiem), chciałbym przełączyć do innego, ale nie wiem czy numer portu do którego jest podłączony kabelek może być dowolny czy musi podlegać ilości kompów

Numer portu na routerze nie ma żadnego znaczenia. No... chyba, że jakieś gniazdo jest uszkodzone, to wtedy może mieć znaczenie. Niektóre routery/switche umożliwiają ustawienie różnych parametrów dla innych gniazd, np. ograniczanie pasma, ale Twój prawie na pewno nie ma takiej możliwości.

 

Później sprawdzę jak sprawuje sie notebook po podłaczeniu z routerem, bo na razie siostra zajęła. Póki co zapodaje screeny z nieznajomego, niedomyslnego na routerze dostawcy połączenia

Możesz spokojnie skasować. Raczej Ci się nie przyda, a że to sieć otwarta, to żadnych ustawień nie stracisz i będziesz mógł się później bez przeszkód z nią połączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Screeny z którejś karty sieciowej Np. atheros, Intel z notebooka czy realek ze stacjonarnego też dać?

Nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, czy tylko Ty (jako odbiorca Internetu i osoba podpisująca umowę) masz to IP. Chociażby w sieciach osiedlowych nieraz jest tak, że jeden adres IP ma 20 odbiorców. Jeden coś złego zrobi, IP trafia na czarną listę, a potem cierpią wszyscy użytkownicy.

 

Podobnie jest w usługach ADSL (Neostrada TP / Netia Net24), gdzie IP jest przydzielane dynamicznie co 24 godziny z puli dostawcy, jednak tam problem jest zdecydowanie mniejszy. Wystarczy, że zrestartujesz połączenie, dostajesz nowy adres i problem znika.

Więc tak, bo wcześniej nie napisałem. Dalej, jeżeli chodzi o odbiorców IP, to nie wiem. Wiem tylko, powiem tylko, że na kartach sieciowych w notebooku i dostawcach sieciowych w (TCP/IPv4) na zakładce "konfiguracja alternatywna" jest ustawione "automatyczne prywatny adres IP" Nie wiem czy to wazne. Dalej Resetowanie sieci nigdy nmi raczej nie zmieniało IP. Bo jeszcze dawniej zawsze jak nie było netu to wyci agałem zasilacz z netu a IP było takie samo raczej. Więc nie wiem jak sie pozbyc tego spamu z kompów i na ile w ogóle jest realny (będę czekał na odp. w sprawie ponownej ekspertyzy mojego IP)

 

Numer portu na routerze nie ma żadnego znaczenia. No... chyba, że jakieś gniazdo jest uszkodzone, to wtedy może mieć znaczenie. Niektóre routery/switche umożliwiają ustawienie różnych parametrów dla innych gniazd, np. ograniczanie pasma, ale Twój prawie na pewno nie ma takiej możliwości.

Zrobiłem wg zaleceń i i internet chodził może i szybciej, ale niektóre strony (zwłaszcza onet wiadomości) zacinały się (nie wiem może u Cb tez tak jest?) Jak nie to, wg Cb w sprawie stawiasz na dostawcę (ale mógł tak nagle sie stac?) lub na router? I jeśli chodzi o problem to mój kwalifikuje sie do zawiadomienia usługodawcy Czy pomyśleć o tym dopiero jak internet będzie nawalał do granic wytrzymałosci.. Bo nie chciałbym aby przyjechali i kazali bulić za bezpodstawne wezwanie.

 

Numer portu na routerze nie ma żadnego znaczenia. No... chyba, że jakieś gniazdo jest uszkodzone, to wtedy może mieć znaczenie. Niektóre routery/switche umożliwiają ustawienie różnych parametrów dla innych gniazd, np. ograniczanie pasma, ale Twój prawie na pewno nie ma takiej możliwości.

Czyli niezależne jest czy podłącze kabel do portu nr 1,2,3 czy 4?

 

Możesz spokojnie skasować. Raczej Ci się nie przyda, a że to sieć otwarta, to żadnych ustawień nie stracisz i będziesz mógł się później bez przeszkód z nią połączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Mam skasowac na notebooku czy na stacjonarnym też sa te sieci (bo wydaje mi sie że nie skoro sa bezprz. ale nie wiem nie wiem? Dalej, czy w ten sposób który sugerował mi adam?

http://forum.dobrepr...t490281-45.html (24.06.2012 (N) 17:08)

I przywócic jakbym chcial, to jak? Bo adam w pewnym poscie napisał m.in.

 

Tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2a48f.html

(screen jest jego)są sieci, co do któych zaznaczyłeś "Połącz automatycznie" albo ręcznie sam utworzyłeś profil sieci (taki profil sam tworzy się gdy zaznaczysz podczas łączenia "połącz automatycznie") poprzez kliknięcie Dodaj w Centrum sieci i udostępniania - Zarządzaj sieciami bezprzewodwymi.

 

Oraz co jak mam na pasku zadań w dostępnych sieciach jakieś sieci bez zabezpieczeń ale i bez, które adam opisywał że je system ez może brac pod uwage jak nie bedzie sie mógł połączyc z domyślną. odhaczykowac "połącz auomatycznie czy nie przejmować sie nimi ym bardziej ze nie mam ich w zarzadzaniu sieciami bezprz. w panelu ster.?

Wiem, że sie rozpisałem. Ale musiałem, sorki. Nie lekcaważ sprawy ^_^ Czuje że w końcu dzięki tobie jesem coraz bliżej skumania co tak na prawde jest grane i na czym stoje ^_^

Odnośnik do komentarza

Więc tak, bo wcześniej nie napisałem. Dalej, jeżeli chodzi o odbiorców IP, to nie wiem. Wiem tylko, powiem tylko, że na kartach sieciowych w notebooku i dostawcach sieciowych w (TCP/IPv4) na zakładce "konfiguracja alternatywna" jest ustawione "automatyczne prywatny adres IP" Nie wiem czy to wazne.

Ale to dotyczy tylko sytuacji, gdy komputer znajduje się w więcej niż jednej sieci. Takie ustawienie jest domyślne i najczęściej poprawne dla konfiguracji multisieciowej. Ty jesteś podłączony do jednej sieci, więc Ciebie to nie dotyczy.

 

Dalej Resetowanie sieci nigdy nmi raczej nie zmieniało IP. Bo jeszcze dawniej zawsze jak nie było netu to wyci agałem zasilacz z netu a IP było takie samo raczej.

Ok.

 

Więc nie wiem jak sie pozbyc tego spamu z kompów i na ile w ogóle jest realny (będę czekał na odp. w sprawie ponownej ekspertyzy mojego IP)

Jesteś tylko na czarnej liście jednej z organizacji. A to jeszcze w Twoim przypadku nie jest powód do przejmowania się. Co innego, gdybyś miał pod tym adresem serwer poczty elektronicznej, ale dla jednego użytkownika to nie jest problem.

 

Ponowne sprawdzenie odbyło się, wynika z niego, że dalej wysyłasz spam. Proponuję z każdego komputera w sieci zrobić logi i wrzucić do Działu pomocy doraźnej. Tam masz ogłoszenie, co dokładnie jest wymagane.

 

Zrobiłem wg zaleceń i i internet chodził może i szybciej, ale niektóre strony (zwłaszcza onet wiadomości) zacinały się (nie wiem może u Cb tez tak jest?) Jak nie to, wg Cb w sprawie stawiasz na dostawcę (ale mógł tak nagle sie stac?) lub na router? I jeśli chodzi o problem to mój kwalifikuje sie do zawiadomienia usługodawcy Czy pomyśleć o tym dopiero jak internet będzie nawalał do granic wytrzymałosci.. Bo nie chciałbym aby przyjechali i kazali bulić za bezpodstawne wezwanie.

U mnie tak nie ma. Zgłoś dostawcy, nie znam przypadku, żeby pobierano opłaty za bezpodstawne wezwanie. Bezpodstawne = nie ma problemu. Ty problem masz, tylko jeszcze nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny.

 

Jak już pisałem: najlepiej będzie pożyczyć od kogoś router i na nim sprawdzić.

 

Czyli niezależne jest czy podłącze kabel do portu nr 1,2,3 czy 4?

Dokładnie.

 

Mam skasowac na n otebooku czy na stacjonarnym też sa te sieci (bo wydaje mi sie że nie skoro sa bezprz. ale nie wiem nie wiem?

Właśnie ona jest bezprzewodowa.

 

Dalej, czy w ten sposób który sugerował mi adam?

http://forum.dobrepr...t490281-45.html (24.06.2012 (N) 17:08)

Tak. Dokładnie jest to punkt 3.2.

 

I przywócic jakbym chcial, to jak? Bo adam w pewnym poscie napisał m.in.

Ale po co? Sieć wygląda na jakiegoś dostawcę Internetu bezprzewodowego w rejonie Przemyśla. Jak będziesz się z nią potrzebował połączyć (a i tak na razie nie masz jej w zasięgu), to ją zobaczysz na liście dostępnych sieci. Szyfrowania WEP/WPA/WPA2 nie ma, więc ze skasowaniem profilu żadnych danych nie tracisz. Bardzo prawdopodobne, że uwierzytelnianie użytkownika następowało przez jakąś stronę internetową. Jeśli nie masz do niej danych, to i tak nic nie zdziałasz. Poza tym, zwróć uwagę, że to połączenie następowało bezpośrednio między Twoim komputerem (kartą bezprzewodową) a punktem dostawcy, router nie brał w nim udziału, więc nie ma szans, że stracisz w ten sposób Internet.

Odnośnik do komentarza

Ale to dotyczy tylko sytuacji, gdy komputer znajduje się w więcej niż jednej sieci. Takie ustawienie jest domyślne i najczęściej poprawne dla konfiguracji multisieciowej. Ty jesteś podłączony do jednej sieci, więc Ciebie to nie dotyczy.

Tyle że ja nie wiem czy ktoś ma jeszcze to IP na osiedlu. Mam tak że na balkonie mam skrzynke na rurce i w domu router Kiedyś sąsiedzi mieli zamontowaną swoją skrzynkę na tej samej rurce ale to już historia i z resztą oni mieli swoją skrzynkę, nie byli raczwej do mojej podłączeniu. Czy zatem mogę sie tego komunikatu z IPVoid doszukiwać w sieci czy mnie ta teoria nie dotyczy?

 

Jesteś tylko na czarnej liście jednej z organizacji. A to jeszcze w Twoim przypadku nie jest powód do przejmowania się. Co innego, gdybyś miał pod tym adresem serwer poczty elektronicznej, ale dla jednego użytkownika to nie jest problem.

Ale to oznaka , że jestem w (jakby nie patrzeć) sieci zombie? bo troche o tym czytałem. Mam jakiegoś wirusa czy to coś mniej groźnego

 

Ponowne sprawdzenie odbyło się, wynika z niego, że dalej wysyłasz spam. Proponuję z każdego komputera w sieci zrobić logi i wrzucić do Działu pomocy doraźnej. Tam masz ogłoszenie, co dokładnie jest wymagane.

OK

 

Bardzo prawdopodobne, że uwierzytelnianie użytkownika następowało przez jakąś stronę internetową. Jeśli nie masz do niej danych, to i tak nic nie zdziałasz

A to nie jest tak, że po prostu z siecią bez zabezp. moge sie połączyć bez wpisywania uwierzytelnienia (co ja rozumiem jako klucz/hasło) a tylko do tych z zabezp muszę wpisywać.

 

I kolejna sprawa

To jest jedna z kart sieciowych

http://naforum.zapodaj.net/1fbc70368f13.png.html

Teraz chodzi o widoczną na screenie datę sterownika i pytanie:

Aktualizować poprzez klik na 'aktualizuj ster.' Na obu kartach

czy pominąć ten epizod?

Wersja stera intel: 13.2.1.5 Data: 2010.05.31

Wersja stera atheros 1.0.0.35 Data 2010.08.24

 

Kolejna rzecz. Czy tego nieznanego dostawce mam usunąć też ze stacjonarnego kompa, jest on w ogóle gdzieś w nim?

A jeśli tak to gdzie Bo ani mojego ani tego się nie dopatruję. Czemu nie ma? Jest tylko w połączeniach internetowych

ikona połączenie lokalne-połączono z zaporą- realtek... i tylko jeszcze w menu kontekstowym jest m.in. opcja 'połączenia mostkowe',

ale nie wiem co będzie jak klikne. Czy to jest tak że na stacjonarnym nie musze już szukać bo i tak nie znajde i nie ma bo stacjonarny nie łączy sie z netem bezprzewodowo tylko kablem ze skrzynką na balkonie i kablem z routerem? Jeśli dobrze myśle, to drobne pytanie. Jak kompy mogą się łączyć z jedną siecią w dwa sposoby? to nie jest dziwne? Dobrze ja to wszystko mam zrobione (czy aby nie dla większego kosztu dla ekipy netowej?). Prosze o wytłumaczenie. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Tyle że ja nie wiem czy ktoś ma jeszcze to IP na osiedlu. Mam tak że na balkonie mam skrzynke na rurce i w domu router Kiedyś sąsiedzi mieli zamontowaną swoją skrzynkę na tej samej rurce ale to już historia i z resztą oni mieli swoją skrzynkę, nie byli raczwej do mojej podłączeniu. Czy zatem mogę sie tego komunikatu z IPVoid doszukiwać w sieci czy mnie ta teoria nie dotyczy?

 

Ale to oznaka , że jestem w (jakby nie patrzeć) sieci zombie? bo troche o tym czytałem. Mam jakiegoś wirusa czy to coś mniej groźnego

Skąd ja to mam wiedzieć? Napisałem Ci już wszystko. Prosta sprawa: Dział pomocy doraźnej i wymagane ogłoszeniem logi.

 

 

A to nie jest tak, że po prostu z siecią bez zabezp. moge sie połączyć bez wpisywania uwierzytelnienia (co ja rozumiem jako klucz/hasło) a tylko do tych z zabezp muszę wpisywać.

Tak. Ale musisz najpierw zadecydować, czy chcesz się z nią połączyć. Miałeś tam ustawienie "połącz automatycznie", a to nie jest bezpieczne dla otwartych sieci. Poza tym, może być stosowane inne uwierzytelnianie, np. przez jakąś stronę WWW. I wreszcie, nie jesteś w zasięgu tej sieci, więc po co Ci ona? Komputer nie musi jej sprawdzać za każdym razem, kiedy straci połączenie z Twoją obecną, skoro i tak jej nie ma (nie pamiętam, czy było tam ustawione wymuszanie połączenia w przypadku braku dostępności)...

 

I kolejna sprawa To jest jedna z kart sieciowych http://naforum.zapodaj.net/1fbc70368f13.png.html Teraz chodzi o widoczną na screenie datę sterownika i pytanie: Aktualizować poprzez klik na 'aktualizuj ster.' Na obu kartach czy pominąć ten epizod? Wersja stera intel: 13.2.1.5 Data: 2010.05.31 Wersja stera atheros 1.0.0.35 Data 2010.08.24

To są daty postania tych sterowników. Aktualizować możesz, ale to włączy tylko moduł Windows Update, a to nie gwarantuje, że nowsze sterowniki są dostępne.

 

Kolejna rzecz. Czy tego nieznanego dostawce mam usunąć też ze stacjonarnego kompa, jest on w ogóle gdzieś w nim? A jeśli tak to gdzie Bo ani mojego ani tego się nie dopatruję. Czemu nie ma?

Bo Twój obecny dostawca jest wpisany na routerze. Z komputera stacjonarnego łączysz się z routerem po sieci Ethernet, a do tego nie są wymagane żadne specjalne ustawienia. Ot, wpinasz kabelek i działa.

 

Jest tylko w połączeniach internetowych ikona połączenie lokalne-połączono z zaporą- realtek...

Właśnie to jest połączenie z Twoim routerem. Realtek to Twoja karta sieciowa.

 

i tylko jeszcze w menu kontekstowym jest m.in. opcja 'połączenia mostkowe', ale nie wiem co będzie jak klikne. Czy to jest tak że na stacjonarnym nie musze już szukać bo i tak nie znajde i nie ma bo stacjonarny nie łączy sie z netem bezprzewodowo tylko kablem ze skrzynką na balkonie i kablem z routerem?

Laptop też się łaczy z routerem, tyle, że bezprzewodowo. Ze skrzynką na balkonie lub z dostawcą żaden z Twoich komputerów nie komunikuje się bezpośrednio. Połączenie mostkowe nie jest Ci aktualnie potrzebne, to służy (w skrócie) do łączenia kilku sieci w jedną.

 

Jeśli dobrze myśle, to drobne pytanie. Jak kompy mogą się łączyć z jedną siecią w dwa sposoby? to nie jest dziwne? Dobrze ja to wszystko mam zrobione (czy aby nie dla większego kosztu dla ekipy netowej?).

Masz wszystko dobrze zrobione. Z dostawcą łączysz się w jeden sposób - z routera. I tylko z niego. Pozostałe komputery łączą się tylko z routerem: jeden po kablu, drugi bezprzewodowo. I to jest jak najbardziej normalna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza

Skąd ja to mam wiedzieć? Napisałem Ci już wszystko. Prosta sprawa: Dział pomocy doraźnej i wymagane ogłoszeniem logi.

ale ogólnie sama konfiguracja routera/sieci jest OK?

 

Tak. Ale musisz najpierw zadecydować, czy chcesz się z nią połączyć. Miałeś tam ustawienie "połącz automatycznie", a to nie jest bezpieczne dla otwartych sieci. Poza tym, może być stosowane inne uwierzytelnianie, np. przez jakąś stronę WWW. I wreszcie, nie jesteś w zasięgu tej sieci, więc po co Ci ona? Komputer nie musi jej sprawdzać za każdym razem, kiedy straci połączenie z Twoją obecną, skoro i tak jej nie ma (nie pamiętam, czy było tam ustawione wymuszanie połączenia w przypadku braku dostępności)...

Mhm. Jest tak, że jak mój domyślny dostawca nie zadziała bo jest np burza albo coś.. to komp/notebook próbuje połączyć sie z tym właśnie nieznanym dostawcą. Ale ogólnie mam usunąć, tak?

 

To są daty postania tych sterowników. Aktualizować możesz, ale to włączy tylko moduł Windows Update, a to nie gwarantuje, że nowsze sterowniki są dostępne.

a jak wyświetli, że są dostępne, to pobierać, dla obu kart i czy na stacjonarnym na jego karcie też, oraz czy "ręcznie" po wszystkim będę musiał zaktualizować jeszcze coś??

+ Co mam robić jak kliknąłem na stacjonarnym na karcie realtek "konfiguruj" aby zobaczyć czy tutaj też jest stara wersja sterów i myślałem, źe wyskoczą mi zakładki z info. a wyskoczyło mi http://naforum.zapod...6a482c.png.html Co kliknąć? bo jestem w mega potrzasku, myślałem, że wyskoczą właściwości itp itd karty tj to na notebooku było. PS nie wiem czy chłopak mojej siostry coś nie szperał w konfiguracji routera bo, idiota wiedział o sytuacji i lubi się bawić zamiast mądrzejszych na forach pytać Ostatnio przyszedł niby czyścić wiatrak ale zamknął drzwi i coś tam klikał i klikał ale nie wiem co bo wtedy nie było mnie jeszcze w pokoju ale później zobaczyłem że jest w biosie, ale siostra niby mówiła, że nic nie szperał

 

Bo Twój obecny dostawca jest wpisany na routerze. Z komputera stacjonarnego łączysz się z routerem po sieci Ethernet, a do tego nie są wymagane żadne specjalne ustawienia. Ot, wpinasz kabelek i działa.

 

Właśnie to jest połączenie z Twoim routerem. Realtek to Twoja karta sieciowa.

 

Laptop też się łaczy z routerem, tyle, że bezprzewodowo. Ze skrzynką na balkonie lub z dostawcą żaden z Twoich komputerów nie komunikuje się bezpośrednio. Połączenie mostkowe nie jest Ci aktualnie potrzebne, to służy (w skrócie) do łączenia kilku sieci w jedną.

 

Masz wszystko dobrze zrobione. Z dostawcą łączysz się w jeden sposób - z routera. I tylko z niego. Pozostałe komputery łączą się tylko z routerem: jeden po kablu, drugi bezprzewodowo. I to jest jak najbardziej normalna konfiguracja.

czyli najzwyczajniej nieznanego dostawcę mam usunąć tylko z notebooka?

Odnośnik do komentarza

ale ogólnie sama konfiguracja routera/sieci jest OK?

Tak.

 

Mhm. Jest tak, że jak mój domyślny dostawca nie zadziała bo jest np burza albo coś.. to komp/notebook próbuje połączyć sie z tym właśnie nieznanym dostawcą. Ale ogólnie mam usunąć, tak?

Tyle, że ta sieć nie jest dostępna (patrz: listy dostępnych sieci w programie inSSIDer). Więc próby łączenia się z nią nic nie dadzą. Komputer próbuje się połączyć z tą siecią, jeśli ta domyślna jest niedostępna = router lub WiFi na routerze jest wyłączone.

 

a jak wyświetli, że są dostępne, to pobierać, dla obu kart i czy na stacjonarnym na jego karcie też, oraz czy "ręcznie" po wszystkim będę musiał zaktualizować jeszcze coś??

Możesz pobrać. Ja proponuję jednak na podstawie identyfikatorów sprzętu (karta: Szczegóły) znaleźć dokładny model karty i szukać sterowników na stronach producentów. Możesz tutaj dać screen z identyfikatorami sprzętu, to zrobię to za Ciebie.

 

+ Co mam robić jak kliknąłem na stacjonarnym na karcie realtek "konfiguruj" aby zobaczyć czy tutaj też jest stara wersja sterów i myślałem, źe wyskoczą mi zakładki z info. Co kliknąć?

Nie. Wybierz Zastosuj i jeszcze raz Konfiguruj....

 

bo jestem w mega potrzasku, myślałem, że wyskoczą właściwości itp itd karty tj to na notebooku było.

No bo coś zmieniałeś w ustawieniach. Jeśli to jednak nie Ty, to wybierz Tak, bo pewnie tej zmiany nie chcesz.

 

PS nie wiem czy chłopak mojej siostry coś nie szperał w konfiguracji routera bo, idiota wiedział o sytuacji i lubi się bawić zamiast mądrzejszych na forach pytać Ostatnio przyszedł niby czyścić wiatrak ale zamknął drzwi i coś tam klikał i klikał ale nie wiem co bo wtedy nie było mnie jeszcze w pokoju ale później zobaczyłem że jest w biosie, ale siostra niby mówiła, że nic nie szperał

Sprawdzał obroty wiatraków i temperaturę w BIOS-ie? Duchem Świętym nie jestem, więc tylko zgaduję...

 

czyli najzwyczajniej nieznanego dostawcę mam usunąć tylko z notebooka?

Na stacjonarnym go nie będzie. Chyba, że miałeś tam kiedyś kartę WiFi, wtedy może być, co nie zmienia faktu, że możesz spokojnie usuwać.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ta sieć nie jest dostępna (patrz: listy dostępnych sieci w programie inSSIDer). Więc próby łączenia się z nią nic nie dadzą. Komputer próbuje się połączyć z tą siecią, jeśli ta domyślna jest niedostępna = router lub WiFi na routerze jest wyłączone

Mam nadzieje, że piszemy o tym samym bez przerwy. Bo mi chodzi o sieci/dostawców stąd :) > http://naforum.zapodaj.net/4322fc002250.png.html

 

Możesz pobrać. Ja proponuję jednak na podstawie identyfikatorów sprzętu (karta: Szczegóły) znaleźć dokładny model karty i szukać sterowników na stronach producentów. Możesz tutaj dać screen z identyfikatorami sprzętu, to zrobię to za Ciebie.

OK, jutro wszystko zapodam

 

Nie. Wybierz Zastosuj i jeszcze raz Konfiguruj....

 

No bo coś zmieniałeś w ustawieniach. Jeśli to jednak nie Ty, to wybierz Tak, bo pewnie tej zmiany nie chcesz.

Czekaj czekaj. Ja nie doczytałem i kliknąłem "Nie" (bo nigdzie sie nie dopatrzyłem "zastosuj" i wyskoczyły mi te zakładki ale później zobaczyłem ze pisałes że jeśli ja nic nie zmieniałem w ust. (a nic nie zmieniałem) to kliknąc "tak" i tutaj nie pamietam czy nawet z rozpedu nie kliknałem "nie" ;/ ale sytuacja sie powtórzyła i kliknąłem wtedy "tak", nawet powtórzyłem zabieg, więc jak myślisz. Jesli nawet pozwoliłem na konfiguracje bo kliknąłem "nie" przypadkowo, ale później (nawet kilka razy "tak, to te ustawienia które cos, ktoś chciał zmienic nie zostały wprowadzone? . Mam nadzieje, że nic nie nababrałem Aha! i ten cały komunikat zauważyłem, że wyskakuje (cały czas) Wyskakuje gdy we własciwosciach poł. inter. kliknę na pozycję "Protokół internetowy (TCP/IP)" a następnie na pozycję konfiguruj lub jak wejde w klikne na pozycję "Protokół internetowy (TCP/IP)" >właściwości>zamkne kartę z dns'ami i po tym klikne na pozycję "konfiguruj" Czy ten komunikat który wyskakuje swiadczy, ze chłopak siostry grzebał mi w ustawieniach routera? albo jak to sprawdzic, można i jak sie go pozbyć? Bo, nie wiem czy powinien tak wyskakiwać gdyz takiej sytuacji na notebooku nie ma PS. Jutro zapodam logi

z netloga'a ze stacjonarnego (z notebooka też jak bd trzeba) żebyś obbadał czy wszystko jest jak było i screeny z zakładek pozycji "konfiguruj" PS. Dzieki że nadal moge w dalszym ciągu liczyć na twoją pomoc :thumbsup:

 

Sprawdzał obroty wiatraków i temperaturę w BIOS-ie? Duchem Świętym nie jestem, więc tylko zgaduję...

No rozumiem, zadza sie. Ps. Tak własnie coś mówił. I pytał sie ile komp ma lat (6) bo powiedział, że niedługo wiatraki do wymiany..

 

Na stacjonarnym go nie będzie. Chyba, że miałeś tam kiedyś kartę WiFi, wtedy może być, co nie zmienia faktu, że możesz spokojnie usuwać.

a jak moge isc za tropem w sprawie "czy miałem karte wifi na stacjonarnym" Sorki, że tyle pytam, ale zielony jestem :)

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, że piszemy o tym samym bez przerwy. Bo mi chodzi o sieci/dostawców stąd :)

Ja również o tym piszę. Cały czas. Tyle, że dla mnie dostawca oznacza firmę, która udostępnia Ci usługę Internetową. Jedna sieć do takiej prowadzi (ta, którą chcemy skasować), druga - lokalna - do routera.

 

Ta sieć do skasowania już Ci się nie przyda. Naprawdę. Sądzę, że to pozostałość po firmie, z której usług kiedyś korzystałeś, prawdopodobnie w innej lokalizacji. Wniosek płynie stąd, że obecnie jest ona niedostępna, a firma wciąż działa. Więc albo zmieniło się miejsce nadajnika (mało prawdopodobne, bo wtedy zmianie uległaby pewnie nazwa sieci, czyli SSID), albo Ty się przeprowadziłeś.

 

Czekaj czekaj. Ja nie doczytałem i kliknąłem "Nie" (bo nigdzie sie nie dopatrzyłem "zastosuj" i wyskoczyły mi te zakładki ale później zobaczyłem ze pisałes że jeśli ja nic nie zmieniałem w ust. (a nic nie zmieniałem) to kliknąc "tak" i tutaj nie pamietam czy nawet z rozpedu nie kliknałem "nie" ;/ ale sytuacja sie powtórzyła i kliknąłem wtedy "tak", nawet powtórzyłem zabieg, więc jak myślisz. Jesli nawet pozwoliłem na konfiguracje bo kliknąłem "nie" przypadkowo, ale później (nawet kilka razy "tak, to te ustawienia które cos, ktoś chciał zmienic nie zostały wprowadzone? . Mam nadzieje, że nic nie nababrałem Aha! i ten cały komunikat zauważyłem, że wyskakuje (cały czas) Wyskakuje gdy we własciwosciach poł. inter. kliknę na pozycję "Protokół internetowy (TCP/IP)" a następnie na pozycję konfiguruj lub jak wejde w klikne na pozycję "Protokół internetowy (TCP/IP)" >właściwości>zamkne kartę z dns'ami i po tym klikne na pozycję "konfiguruj" Czy ten komunikat który wyskakuje swiadczy, ze chłopak siostry grzebał mi w ustawieniach routera? albo jak to sprawdzic, można i jak sie go pozbyć? Bo, nie wiem czy powinien tak wyskakiwać gdyz takiej sytuacji na notebooku nie ma

Ten komunikat wyskakuje, gdy coś wcześniej, niż Konfiguruj... w tym oknie klikniesz. Nie musisz nic przestawiać. I to jest normalne, chociaż może trochę nieintuicyjne. W żaden sposób nie świadczy o tym, że ktoś coś wcześniej zmieniał. Monit dotyczy tylko bieżącej sesji, czyli tego jednego otwarcia okna konfiguracji. Jeśli cały czas robiłeś tak jak opisujesz, to nic złego się nie stało. W przypadku, gdy nic nie zmieniałeś (tylko kliknąłeś coś, żeby zobaczyć ustawienia), bez względu na wybraną w tym komunikacje opcję, konfiguracja nie ulegnie zmianie.

 

Przycisk Zastosuj, o którym pisałem, faktycznie nie istnieje. Przyzwyczajenie z dawnych systemów, gdzie bez zamykania okna poprzez OK, można było potwierdzić zmianę ustawień. W nowszych Windowsach też to jest, ale jak widać nie na taką skalę. W kontekście tego, o czym rozmawiamy, chodzi oczywiście o OK, które ma to samo zastosowanie. Z tą różnicą, że zamyka okno i jednocześnie zapisuje wprowadzone ustawienia.

 

PS. Jutro zapodam logi z netloga'a ze stacjonarnego (z notebooka też jak bd trzeba) żebyś obbadał czy wszystko jest jak było i screeny z zakładek pozycji "konfiguruj"

Możesz także z laptopa, ale mam wrażenie, że przejawiasz pewne oznaki hipochondrii komputerowej. Daj jeszcze raz screen z inSSIDer, to postaram się Cię uspokoić. :P

 

Widzisz problem tam, gdzie go nie ma. Temat tej sieci bezprzewodowej od starego dostawcy już wałkujemy od dobrych kilkunastu postów i chyba napisaliśmy już wszystko, co można. Poza tym, to wcale nie musiał być Twój stary dostawca. Wystarczy, że kiedyś komuś pożyczałeś laptop, a on się do tej sieci podpiął. Nawet możliwe, że w sklepie, gdzie ten komputer kupiłeś, ktoś prezentował działanie sieci bezprzewodowej, a Ty od tamtego czasu nie przeinstalowywałeś systemu i to tak zostało.

 

No rozumiem, zadza sie. Ps. Tak własnie coś mówił. I pytał sie ile komp ma lat (6) bo powiedział, że niedługo wiatraki do wymiany.

W przypadku wiatraków ma rację. Nie jest to, co prawda, obligatoryjne, że po kilku latach wiatraki muszą się zepsuć, ale na pewno są już stare, pracują mniej wydajnie i głośniej. Możesz próbować smarować łożyska (nie wszystkie się da), napisano już o tym wiele tematów:

http://majsterkowo.pl/jak-naprawic-glosny-wentylator-komputerowy/

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1176299.html

Możesz popróbować, ale to na pewno nie sprawi, że wentylator będzie jak nowy. Ot, dasz mu jeszcze kilkanaście miesięcy życia. I nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu wnętrza komputera z kurzu, szczególnie radiatora na procesorze.

 

a jak moge isc za tropem w sprawie "czy miałem karte wifi na stacjonarnym" Sorki, że tyle pytam, ale zielony jestem

Trochę źle się wyraziłem. Powinno to brzmieć "Czy masz kartę WiFi na stacjonarnym?". Jeśli kiedyś miałeś, a teraz już nie, to cała jej konfiguracja nie istnieje i nie musimy się nią przejmować. Jeśli nigdy nie miałeś, to też nie musimy się nią przejmować...

Odnośnik do komentarza

Ja również o tym piszę. Cały czas. Tyle, że dla mnie dostawca oznacza firmę, która udostępnia Ci usługę Internetową. Jedna sieć do takiej prowadzi (ta, którą chcemy skasować), druga - lokalna - do routera.

 

Ta sieć do skasowania już Ci się nie przyda. Naprawdę. Sądzę, że to pozostałość po firmie, z której usług kiedyś korzystałeś, prawdopodobnie w innej lokalizacji. Wniosek płynie stąd, że obecnie jest ona niedostępna, a firma wciąż działa. Więc albo zmieniło się miejsce nadajnika (mało prawdopodobne, bo wtedy zmianie uległaby pewnie nazwa sieci, czyli SSID), albo Ty się przeprowadziłeś.

Z tą przeprowadzką to się zgadza

 

Ten komunikat wyskakuje, gdy coś wcześniej, niż Konfiguruj... w tym oknie klikniesz. Nie musisz nic przestawiać. I to jest normalne, chociaż może trochę nieintuicyjne. W żaden sposób nie świadczy o tym, że ktoś coś wcześniej zmieniał. Monit dotyczy tylko bieżącej sesji, czyli tego jednego otwarcia okna konfiguracji. Jeśli cały czas robiłeś tak jak opisujesz, to nic złego się nie stało. W przypadku, gdy nic nie zmieniałeś (tylko kliknąłeś coś, żeby zobaczyć ustawienia), bez względu na wybraną w tym komunikacje opcję, konfiguracja nie ulegnie zmianie.

 

Przycisk Zastosuj, o którym pisałem, faktycznie nie istnieje. Przyzwyczajenie z dawnych systemów, gdzie bez zamykania okna poprzez OK, można było potwierdzić zmianę ustawień. W nowszych Windowsach też to jest, ale jak widać nie na taką skalę. W kontekście tego, o czym rozmawiamy, chodzi oczywiście o OK, które ma to samo zastosowanie. Z tą różnicą, że zamyka okno i jednocześnie zapisuje wprowadzone ustawienia.

ale znaczy się co mam kliknąć jak pojawia mi sie ten komunikat? http://naforum.zapod...6a482c.png.html (okieneczko "połączenie lokalne") bo tą kartę dużą to mam nie ruszać (jej ustawień) i kliknąć albo OK albo na czerwono-biały X i tyle. Ale mi rozchodzi sie o to małe okienko. Teraz obiecane do tego logi net-log:

 

Stacjonarny: http://wklej.org/id/803269/

Notebook: http://wklej.org/id/803272/

 

Dalej, wydaje sie, że jednak chłopak siostry zczaił moje posty i coś zmieniał... bo wszedłem wczoraj przez przeglądarke w router i już na głównej stronie ustawień routera widać zmienione dns'y a mianowicie wcześniej miałem jeszcze przed formatem. Chodzi głównie o to że wcześniej na prawie samym początku wiesław pisał tutaj, że mój dhcp czy dnsy nie mogą być 0.0.0.0. I pamiętam że na inne forum zapodawałem zakładki z routera i tutaj zakładka z głównych ustawień. http://imageshack.us...uterstatus.png/ (chodzi o część WAN i dwie ostatnie w niej pozycje na dole) Z resztą nawet jakby jakieś wątpliwości to chyba w net-logu będzie potwierdzenie info o takowych ustawieniach. To były ustawienia na routerze wykonane sprzed formatu i zmiany wersji windowsa, ale raczej po zmianie miałem takie same ustawienia o czym może chyba przekonać zakładka WAN którą już tutaj zapodawałem a teraz jeszcze raz przypomnę link http://naforum.zapod...816e58.png.html A teraz najlepsze. Wczoraj wbijam jak już wspominałem przez przeglądarke do routera i ni z gruchy ni z pietruchy ustawienia są inne:

 

Wczesne ogólne ustawienia ogólne routera:

http://imageshack.us...networkwan.png/

Teraźniejsze ustawienia ogólne routera:

http://naforum.zapod...93b87f.png.html

 

I teraz ustawienia WAN

 

Wczesne ustawienia:

http://naforum.zapod...816e58.png.html

Teraźniejsze ustawienia WAN:

http://naforum.zapod...e23cd4.png.html

 

Warto jeszcze wspomnieć, iż znał on moje konto na poprzednim forum (kilkakrotnie był w pokoju gdy coś pisałem i widział login)

i tutaj jest taka wzmianka adama o zmianie adresów dns na routerze http://forum.dobrepr...t490281-15.html Napisał on:

 

Gdybyś chciał zdefiniować samemu serwery DNS, to musisz tu zaznaczyć "Use These DNS Servers" i wpisać adresy Primary i Secondary DNS.

Chłopak mojej siostry pewnie to czytał i chciał iść tym tropem, bo pewnie myślał, że miną mi kłopoty jak zmieni adresiki ale nie wiedział, że założyłem tutaj konto i nie koniecznie wina jest po stronie dnsów (wg cb dnsy są poprawne, o winę trzeba pytać dostawcę) oraz i tak nieudolnie to zrobił biorąc pod uwage archiwalny cytat adama. Raczej to wszystko co napisałem samo sie to nie przestawiło. Nie wiem jak to teraz naprawić, bo nie wiem czy czegoś jeszcze nie poprzestawiał. Nie wiem. Brałem pod uwage tą zakładkę z tymi opcjami z routera http://naforum.zapod...50ac1e.png.html ale nie wiem co i jak. Chciałbym aby po ewentualnym użyciu tej opcji nie trzeba było on początku konfigurować router, tylko aby została przywrócona kopia ustawień którą zrobili (jeśli zrobili) fachowcy którzy montowali mi router, aby router wrócił do ustawień które oni nakreślili. Jesli to dobre wyjście to prosze, powiedz jak to zrobić albo ewentualnie może masz jakiś inny pomysł? Bo przez tego durnia znowu mam z routerem kolejną udręke

 

Trochę źle się wyraziłem. Powinno to brzmieć "Czy masz kartę WiFi na stacjonarnym?". Jeśli kiedyś miałeś, a teraz już nie, to cała jej konfiguracja nie istnieje i nie musimy się nią przejmować. Jeśli nigdy nie miałeś, to też nie musimy się nią przejmować...

Jak moge dowiedz tego czy mam karte wifi w stacjonarnym?

Odnośnik do komentarza

Z tą przeprowadzką to się zgadza

I wnioskuję z nazwy sieci, że mieszkałeś w okolicach ul. Herburtów w Przemyślu. To tylko potwierdza, że ta sieć jest Ci już niepotrzebna, ponieważ jesteś poza jej zasięgiem. Nadajnik jest w innym miejscu.

 

ale znaczy się co mam kliknąć jak pojawia mi sie ten komunikat? http://naforum.zapod...6a482c.png.html (okieneczko "połączenie lokalne") bo tą kartę dużą to mam nie ruszać (jej ustawień) i kliknąć albo OK albo na czerwono-biały X i tyle. Ale mi rozchodzi sie o to małe okienko.

Jeśli nic nie modyfikowałeś lub modyfikowałeś, ale nie chcesz tego zapisywać, to klikasz Tak. W przeciwnym razie Nie, a potem zapisujesz ustawienia poprzez wybranie OK w dużym oknie.

 

Teraz obiecane do tego logi net-log

Stacjonarny bez problemów. Nie porównywałem ze starą konfiguracją, ale obecna jest poprawna i, jak widać, działa. Uruchom jeszcze Wiersz poleceń, wpisz komendy: sc config remoteaccess start= demand oraz net start remoteaccess i zamieść screen z wyników. Jestem ciekaw, dlaczego usługa Routing i dostęp zdalny nie uruchomiła się poprawnie. Jednocześnie uspokajam, że nie ma to żadnego negatywnego wpływu na działanie Twojego komputera, w szczególności połączenia sieciowego. Po prostu obcięło mi nieco statystyk z Net-log (polecenia kontekstu netsh int ip wymagają jej do poprawnego działania).

 

Na laptopie wyższe pingi zapuść polecenie (ping -t 100 192.168.1.1 > C:\cmd_log.txt) & (pathping 192.168.1.1 >> C:\cmd_log.txt) i jak się wykona wrzuć na forum zawartość pliku C:\cmd_log.txt. Zrób jeszcze screen z listy sieci bezprzewodowych w programie inSSIDer.

 

Dalej, wydaje sie, że jednak chłopak siostry zczaił moje posty i coś zmieniał... bo wszedłem wczoraj przez przeglądarke w router i już na głównej stronie ustawień routera widać zmienione dns'y a mianowicie wcześniej miałem jeszcze przed formatem.

Dodał Google Public DNS jako podstawowy serwer DNS. Nie jest to błąd, natomiast moim zdaniem nic nie zmieni. Może zostać tak jak jest.

 

Chodzi głównie o to że wcześniej na prawie samym początku wiesław pisał tutaj, że mój dhcp czy dnsy nie mogą być 0.0.0.0.

Chodziło o serwer DHCP, ale to nie ma z tym nic wspólnego. Problem wystąpił tylko raz, tak wynikało z wylistowanych informacji z Dziennika zdarzeń w logu z OTL. Nie ma się czym przejmować. Teraz wszystko działa. Bardzo możliwe, że w sieci nie było wtedy dostępnego żadnego serwera DHCP, a masz ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP, właśnie poprzez DHCP. Chociaż tej tezie przeczy fakt, że komputer otrzymał (według wpisu) komunikat DHCPNAK. Obecnie wszystko jest poprawnie. Na potwierdzenie moich słów powinien wystarczyć adres serwera DHCP, który możesz sprawdzić komendą ipconfig /all z Wiersza poleceń.

 

I pamiętam że na inne forum zapodawałem zakładki z routera i tutaj zakładka z głównych ustawień. http://imageshack.us...uterstatus.png/ (chodzi o część WAN i dwie ostatnie w niej pozycje na dole) Z resztą nawet jakby jakieś wątpliwości to chyba w net-logu będzie potwierdzenie info o takowych ustawieniach.

To są statystyki liczby wysłanych pakietów. Wartości te się zmieniają i jest to jak najbardziej normalne.

 

To były ustawienia na routerze wykonane sprzed formatu i zmiany wersji windowsa, ale raczej po zmianie miałem takie same ustawienia o czym może chyba przekonać zakładka WAN którą już tutaj zapodawałem a teraz jeszcze raz przypomnę link http://naforum.zapod...816e58.png.html A teraz najlepsze. Wczoraj wbijam jak już wspominałem przez przeglądarke do routera i ni z gruchy ni z pietruchy ustawienia są inne:

 

Wczesne ogólne ustawienia ogólne routera:

http://imageshack.us...networkwan.png/

Teraźniejsze ustawienia ogólne routera:

http://naforum.zapod...93b87f.png.html

Chodzi o DNS-y? Niech sobie będą, to nie jest błąd.

 

I teraz ustawienia WAN

 

Wczesne ustawienia:

http://naforum.zapod...816e58.png.html

Teraźniejsze ustawienia WAN:

http://naforum.zapod...e23cd4.png.html

Jak wyżej. Prawdopodobnie chłopak siostry zmienił. Nie widzę powodu, by wracać do starych ustawień.

 

Warto jeszcze wspomnieć, iż znał on moje konto na poprzednim forum (kilkakrotnie był w pokoju gdy coś pisałem i widział login)

i tutaj jest taka wzmianka adama o zmianie adresów dns na routerze http://forum.dobrepr...t490281-15.html Napisał on Chłopak mojej siostry pewnie to czytał i chciał iść tym tropem, bo pewnie myślał, że miną mi kłopoty jak zmieni adresiki ale nie wiedział, że założyłem tutaj konto i nie koniecznie wina jest po stronie dnsów (wg cb dnsy są poprawne, o winę trzeba pytać dostawcę) oraz i tak nieudolnie to zrobił biorąc pod uwage archiwalny cytat adama.

Dokładnie. Wpisane tam ustawienia i tak nie są używane. Inna sprawa, nawet jeśli je włączysz, to nic to prawdpodobnie nie zmieni. Możesz zaznaczyć wykorzystanie tych adresów, ale wydaje się nieprawdopodobne, żeby to rozwiązało problem.

 

Raczej to wszystko co napisałem samo sie to nie przestawiło. Nie wiem jak to teraz naprawić, bo nie wiem czy czegoś jeszcze nie poprzestawiał. Nie wiem.

Innych zmian nie widzę.

 

Brałem pod uwage tą zakładkę z tymi opcjami z routera http://naforum.zapod...50ac1e.png.html ale nie wiem co i jak. Chciałbym aby po ewentualnym użyciu tej opcji nie trzeba było on początku konfigurować router, tylko aby została przywrócona kopia ustawień którą zrobili (jeśli zrobili) fachowcy którzy montowali mi router, aby router wrócił do ustawień które oni nakreślili. Jesli to dobre wyjście to prosze, powiedz jak to zrobić albo ewentualnie może masz jakiś inny pomysł? Bo przez tego durnia znowu mam z routerem kolejną udręke

Musiałbyś mieć wcześniejszy plik konfiguracji, którego prawdopodobnie nie masz. Jeszcze raz powtarzam, że nie widzę nigdzie żadnych szkodliwych zmian.

 

Jak moge dowiedz tego czy mam karte wifi w stacjonarnym?

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc i w oknie Menedżera urządzeń rozwiń opcję karty sieciowe. Zrób screen i wrzuć na forum.

 

Ostatnia rzecz, która mi przychodzi na myśl, również mało prawdopodobna, ale warto spróbować. Wejdź na laptopie w Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> wybierz: Uruchom jako administrator, wpisz polecenie netsh int ip set int 11 mtu=1400 i po jego wykonaniu się uruchom ponownie komputer.

Odnośnik do komentarza

I wnioskuję z nazwy sieci, że mieszkałeś w okolicach ul. Herburtów w Przemyślu. To tylko potwierdza, że ta sieć jest Ci już niepotrzebna, ponieważ jesteś poza jej zasięgiem. Nadajnik jest w innym miejscu.

Nie, nie. Aktualnie mieszkam na tejże ulicy

 

Jeśli nic nie modyfikowałeś lub modyfikowałeś, ale nie chcesz tego zapisywać, to klikasz Tak. W przeciwnym razie Nie, a potem zapisujesz ustawienia poprzez wybranie OK w dużym oknie.

Ale zmiany i tak widzę, że są wprowadzone na routerze (wiesz o co chodzi) troche denerwujący ten ciągły monit, ale skoro nie da sie go uciszyć.. i tak ma być to ok. PS na notebooku też wyskakuje taki monit, może już wcześniej występował, tego już sie nie dowiemy. Ale raczej jest to wątpliwe ;)

 

Stacjonarny bez problemów. Nie porównywałem ze starą konfiguracją, ale obecna jest poprawna i, jak widać, działa. Uruchom jeszcze Wiersz poleceń, wpisz komendy: sc config remoteaccess start= demand oraz net start remoteaccess i zamieść screen z wyników. Jestem ciekaw, dlaczego usługa Routing i dostęp zdalny nie uruchomiła się poprawnie. Jednocześnie uspokajam, że nie ma to żadnego negatywnego wpływu na działanie Twojego komputera, w szczególności połączenia sieciowego. Po prostu obcięło mi nieco statystyk z Net-log (polecenia kontekstu netsh int ip wymagają jej do poprawnego działania).

screen z wyników sc config remoteaccess start= demand oraz net start remoteaccess: http://naforum.zapod...ee158f.png.html

 

Na laptopie wyższe pingi zapuść polecenie (ping -t 100 192.168.1.1 > C:\cmd_log.txt) & (pathping 192.168.1.1 >> C:\cmd_log.txt) i jak się wykona wrzuć na forum zawartość pliku C:\cmd_log.txt. Zrób jeszcze screen z listy sieci bezprzewodowych w programie inSSIDer.

zawartość cmd_log: http://wklej.org/id/803978/

screeny (robione wczoraj) z programu inSSIDer. Nie znam sie, nic nie konfiurowałem. Nie klikałem na żadną opcje z górnego menu. Zapodaje jakies wykresy, (same sie tworzyły)

- http://naforum.zapod...7bde26.png.html

- http://naforum.zapod...5678be.png.html

Na stacjonarnym nie robiłem bo nie kazałes a poza tym na nim żadne wykresy sie nie uruchomiły :)

 

Dodał Google Public DNS jako podstawowy serwer DNS. Nie jest to błąd, natomiast moim zdaniem nic nie zmieni. Może zostać tak jak jest.

W tym sens Dawid, że jest to błąd, ponieważ googlowskie dnsy są inne o czym wiadomo, tutaj potwierdzenie (pierwsze 2 posty) http://forum.dobrepr...cp-t490281.html A chłopak mojej sis zrobił jakąś mieszankę.. i na dodatek nie zaznaczył potrzebnej opcji która to chyba służy aby od razu poprzez router ustawić owe dnsy na obu kompach. Mało tego. Na onecie zakładki m.in "styl życia", "życie gwiazd" i "rozrywka" zostały ni z gruchy ni z pietruchy przeniesione na drugą stronę. Dalej połączenie internetowe zrywa mi sie częściej, a odtwarzacz yt lubi podczas buforowania stanąć i nie ruszyć dalej (chociaż te dwa przypadki można by jeszcze zaliczyć do tych problemów z dostawcą) Ale nagłe przestawienie zakładek na onecie? ...

 

To są statystyki liczby wysłanych pakietów. Wartości te się zmieniają i jest to jak najbardziej normalne.

Źle zapodałem screeny. Jeszcze raz:

 

* w tych screenach zwróć uwagę na część WAN i adresy przy pozycach

- Default gateway

- DNS Server

 

Wcześniejsze ustawienia ogólne routera:

http://imageshack.us...uterstatus.png/

Obecne ustawienia ogólne routera:

http://naforum.zapod...93b87f.png.html

 

Teraz WAN:

Wczesne ustawienia:

http://naforum.zapod...816e58.png.html

Obecne ustawienia WAN:

http://naforum.zapod...e23cd4.png.html

 

To może jeszcze hmm, LAN

Wczesne ustawienia LAN:

http://naforum.zapodaj.net/f065f60c904a.png.html

Obecne ustawienia LAN:

http://naforum.zapod...a3b1d9.png.html

 

Chodzi o DNS-y? Niech sobie będą, to nie jest błąd.

Ja wiem, że mogą tam być, bo iu tak niczego chyba nie wnoszą jeśli nie zaznaczę opcji "Use these DNS Servers"

Ale, jednak coś jest nie tak, bo jeśli on wpisał jako nowe dnsy na routerze googlowskie to powienie wpisać

8.8.8.8 i 8.8.4.4 bo to jest prawidłowa konfiguracja użycia DNSów. Ja wiem że one chyba nie mają wpływu na sieć, ale

chyba takich mieszanek nie powinno się stosować. Jeżeli powołujemy sie na jakieś dnsy to powinnyśmy wpisać w dwie linijki takie adresy jakie proponuje owy dostawca dnsów (nie wiem jak nazwać) Tak to bynajmniej wg mnie wygląda i to mnie martwi. Oraz to, że po tym zabiegu (nie wiem, może zbieg okjoliuczności) zakładki na onecie jak wspominałem powyfruwały na różne strony...

 

Dokładnie. Wpisane tam ustawienia i tak nie są używane. Inna sprawa, nawet jeśli je włączysz, to nic to prawdpodobnie nie zmieni. Możesz zaznaczyć wykorzystanie tych adresów, ale wydaje się nieprawdopodobne, żeby to rozwiązało problem.

Ale czy aby na pewno nie są, nie ingerują w coś? Jednak coś mnie trapi mimo wszystko, że ktoś kto się nie zna ingerował w ich zmianę..

 

Musiałbyś mieć wcześniejszy plik konfiguracji, którego prawdopodobnie nie masz. Jeszcze raz powtarzam, że nie widzę nigdzie żadnych szkodliwych zmian.

A gdzie mógłbym go znaleźć jakby co i czy taka kopia przywraca się sama czy trzeba jakieś hasła/klucze podawać ect. ?

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc i w oknie Menedżera urządzeń rozwiń opcję karty sieciowe. Zrób screen i wrzuć na forum.

http://naforum.zapod...95f6d5.png.html

 

 

Ostatnia rzecz, która mi przychodzi na myśl, również mało prawdopodobna, ale warto spróbować. Wejdź na laptopie w Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> wybierz: Uruchom jako administrator, wpisz polecenie netsh int ip set int 11 mtu=1400 i po jego wykonaniu się uruchom ponownie komputer.

Zrobiłem jak pisałeś, uruchomiłem ponownie i nic. Czemu to miało tak w ogóle służyć?

Odnośnik do komentarza

Nie, nie. Aktualnie mieszkam na tejże ulicy

Moc nadajnika i tak jest za słaba, żebyś się z nim połączył. Poprzednim razem tej sieci w ogóle nie było widać. Nie ma się co przejmować, możesz ją spokojnie usunąć.

 

Ale zmiany i tak widzę, że są wprowadzone na routerze (wiesz o co chodzi) troche denerwujący ten ciągły monit, ale skoro nie da sie go uciszyć.. i tak ma być to ok. PS na notebooku też wyskakuje taki monit, może już wcześniej występował, tego już sie nie dowiemy. Ale raczej jest to wątpliwe

Ten monit jest normalny, u mnie pojawia się dokładnie to samo. Poza tym, dotyczy tylko konfiguracji lokalnej, czyli komputera, te ustawienia w żaden sposób nie ingerują w router.

 

screen z wyników sc config remoteaccess start= demand oraz net start remoteaccess: http://naforum.zapod...ee158f.png.html

Dobra, na razie tej usługi nie potrzebujemy. Uruchom z uprawnieniami admina Wiersz poleceń i wpisz:

sc qc remoteaccess > C:\sc_log.txt

sc queryex remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qprivs remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qsidtype remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc sdshow remoteaccess >> C:\sc_log.txt

 

Potem wrzuć na forum plik C:\sc_log.txt.

 

zawartość cmd_log: http://wklej.org/id/803978/

screeny (robione wczoraj) z programu inSSIDer. Nie znam sie, nic nie konfiurowałem. Nie klikałem na żadną opcje z górnego menu. Zapodaje jakies wykresy, (same sie tworzyły)

- http://naforum.zapod...7bde26.png.html

- http://naforum.zapod...5678be.png.html

Ok, wszystko w porządku.

 

Na stacjonarnym nie robiłem bo nie kazałes a poza tym na nim żadne wykresy sie nie uruchomiły

 

(...)

 

http://naforum.zapod...95f6d5.png.html

Nie masz na komputerze karty bezprzewodowej, więc nie ma problemu. ;)

 

W tym sens Dawid, że jest to błąd, ponieważ googlowskie dnsy są inne o czym wiadomo, tutaj potwierdzenie (pierwsze 2 posty) http://forum.dobrepr...cp-t490281.html A chłopak mojej sis zrobił jakąś mieszankę.. i na dodatek nie zaznaczył potrzebnej opcji która to chyba służy aby od razu poprzez router ustawić owe dnsy na obu kompach. Mało tego. Na onecie zakładki m.in "styl życia", "życie gwiazd" i "rozrywka" zostały ni z gruchy ni z pietruchy przeniesione na drugą stronę. Dalej połączenie internetowe zrywa mi sie częściej, a odtwarzacz yt lubi podczas buforowania stanąć i nie ruszyć dalej (chociaż te dwa przypadki można by jeszcze zaliczyć do tych problemów z dostawcą) Ale nagłe przestawienie zakładek na onecie? ...

Co do Onetu: nie wypowiadam się, nie mam pojęcia.

 

Co do Google DNS: dalej nie widzę problemu. Serwery są dwa: 8.8.8.8 (podstawowy DNS Google) i 8.8.4.4 (zapasowy DNS Google). One są identyczne, dwa ustawia się tylko dlatego, żebyś nie miał problemów, jak jeden z nich się zepsuje, co zdarza się, na szczęście, bardzo rzadko (nie zdziwiłbym się, gdyby load balancing powodował, że z jednego adresu, np. 8.8.8.8 odpowiada kilka serwerów, jak jeden padnie, to inne przejmują jego ruch, więc awaria praktycznie niemożliwa).

 

Źle zapodałem screeny. Jeszcze raz:

Jeżeli to są te same, co wczoraj, tylko w innej kolejności, to pozwolę sobie ich nie przeglądać. Już się wczoraj połapałem. :P

 

* w tych screenach zwróć uwagę na część WAN i adresy przy pozycach

- Default gateway

- DNS Server

Widziałem. I dalej twierdzę, że problem leży w innym miejscu.

 

Ja wiem, że mogą tam być, bo iu tak niczego chyba nie wnoszą jeśli nie zaznaczę opcji "Use these DNS Servers"

Ale, jednak coś jest nie tak, bo jeśli on wpisał jako nowe dnsy na routerze googlowskie to powienie wpisać

8.8.8.8 i 8.8.4.4 bo to jest prawidłowa konfiguracja użycia DNSów. Ja wiem że one chyba nie mają wpływu na sieć, ale

chyba takich mieszanek nie powinno się stosować. Jeżeli powołujemy sie na jakieś dnsy to powinnyśmy wpisać w dwie linijki takie adresy jakie proponuje owy dostawca dnsów (nie wiem jak nazwać) Tak to bynajmniej wg mnie wygląda i to mnie martwi. Oraz to, że po tym zabiegu (nie wiem, może zbieg okjoliuczności) zakładki na onecie jak wspominałem powyfruwały na różne strony...

Poza tym, co o DNS-ach pisałem wyżej, to zwróć jeszcze uwagę na to, że jak na komputerze z Windows Vista/7 ustawisz dwa adresy DNS, bez znaczenia, czy z jednego kompletu (np. takiego od Google), to komputer najpierw odpytuje ten pierwszy, a jeżeli nie dostanie odpowiedzi, to za chwilę ten drugi. Podobnie dzieje się na routerze, ponieważ przy normalnej konfiguracji, serwerem DNS dla komputera jest właśnie router, który odpytuje normalne serwery DNS (te tam ustawione, czyli 8.8.8.8 i 10.costam.costam.costam).

 

DNS-y nie muszą być podawane w komplecie, to relikt dawnych czasów, kiedy serwery psuły się częściej i nie było tylu fajnych technologii pozwalających radzić sobie z usterkami w czasie rzeczywistym, tak, żeby tego klienci nawet nie zauważyli.

 

Ale czy aby na pewno nie są, nie ingerują w coś? Jednak coś mnie trapi mimo wszystko, że ktoś kto się nie zna ingerował w ich zmianę..

Nie, nie ingerują w nic. Jest poprawnie. Problem po stronie dostawcy i to jego męczyć.

 

A gdzie mógłbym go znaleźć jakby co i czy taka kopia przywraca się sama czy trzeba jakieś hasła/klucze podawać ect. ?

Nie potrzebujesz żadnych haseł, po prostu wgrywasz plik kopii zapasowej, o ile go masz.

 

Zrobiłem jak pisałeś, uruchomiłem ponownie i nic. Czemu to miało tak w ogóle służyć?

Określenie maksymalnego rozmiaru wysyłanego pakietu. Normalnie zajmuje się tym technologia Path MTU Discovery, zaimplementowana i domyślne włączona w systemach Windows. PMTUD wysyła pakiety o różnych rozmiarach, ustala maksymalny dopuszczalny na danej trasie i potem rozpoczyna wysyłanie normalnych danych. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że niektórzy dostawcy (szczególnie Netia) blokują na routerach wysyłanie komunikatów ICMP, w tym konkretnym przypadku ICMP Fragmentation Needed. Normalnie, gdy router odbierze za duży pakiet, to go odrzuca (nie przesyła dalej) i wysyła do źródła komunikat o błędzie. Niektórzy jednak konfigurują je tak, żeby odrzucać komunikację bez poinformowania nadawcy. Wtedy usługa PMTUD nie radzi sobie z wyznaczeniem poprawnego MTU i jest wyznaczane błędne, najczęściej za wysokie. Komunikaty, które są wysyłane z taką wielkością, są potem zwyczajnie na trefnych węzłach (nazywanych PMTU black hole) odrzucane i nie trafiają do celu. Efekt? Wiele stron wczytuje się bardzo wolno lub w ogóle. Zobacz, ile mam w dziale Sieci tematów "Facebook nie działa". To właśnie skutek takiej konfiguracji routerów, w 90% przez Netię. Niby ich support o takich rzeczach czasem łaskawie raczy poinformować i poleca zmieniać MTU do wartości 1432 (notabene wziętej zupełnie z kosmosu, żadna usługa z takiej nie korzysta; najpopularniejsze to 1500 dla Ethernet, 1492 i 1480 dla PPPoE). Ja Ci podałem 1400, ponieważ jest to najniższa, najbezpieczniejsza, rozsądna wartość dla sieci Ethernet. Jak zejdziesz jeszcze niżej, to dane są cięte na zbyt wiele części, pojawia się narzut parametrów sterujących dostarczaniem wartościowych danych i wydajność komunikacji spada. Co więcej, jak wyłączysz PMTUD, to Windows wpadnie na pomysł, żeby MTU obniżyć do wartości 576 (jeśli nie masz innego jawnie zadeklarowanego w rejestrze), co jest - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem. Kiedyś, owszem, się z takiego korzystało, ale teraz jest to bez sensu, wszystkie normalnie wykorzystywane protokoły komunikacji mają MTU wyższe.

Odnośnik do komentarza

Moc nadajnika i tak jest za słaba, żebyś się z nim połączył. Poprzednim razem tej sieci w ogóle nie było widać. Nie ma się co przejmować, możesz ją spokojnie usunąć.

OK :)

 

Ten monit jest normalny, u mnie pojawia się dokładnie to samo. Poza tym, dotyczy tylko konfiguracji lokalnej, czyli komputera, te ustawienia w żaden sposób nie ingerują w router.

OK :thumbsup:

 

Dobra, na razie tej usługi nie potrzebujemy. Uruchom z uprawnieniami admina Wiersz poleceń i wpisz:

sc qc remoteaccess > C:\sc_log.txt

sc queryex remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qprivs remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qsidtype remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc sdshow remoteaccess >> C:\sc_log.txt

 

Potem wrzuć na forum plik C:\sc_log.txt.

http://naforum.zapodaj.net/07a5471fbbd4.png.html

http://naforum.zapodaj.net/45cf93038fac.png.html

:blink:

 

 

Co do Onetu: nie wypowiadam się, nie mam pojęcia.

 

Co do Google DNS: dalej nie widzę problemu. Serwery są dwa: 8.8.8.8 (podstawowy DNS Google) i 8.8.4.4 (zapasowy DNS Google). One są identyczne, dwa ustawia się tylko dlatego, żebyś nie miał problemów, jak jeden z nich się zepsuje, co zdarza się, na szczęście, bardzo rzadko (nie zdziwiłbym się, gdyby load balancing powodował, że z jednego adresu, np. 8.8.8.8 odpowiada kilka serwerów, jak jeden padnie, to inne przejmują jego ruch, więc awaria praktycznie niemożliwa).

Nie miałem ok. 2 dni internetu, więc odłączyłem kabel od zasilania wg instruktażu wykrywania błędów z siecią na kompie i wróciły mi już poprzednie adresy DNS

( http://imageshack.us/photo/my-images/232/routerstatus.png/ ) Spoko :) i odinstalowałem już inssidera :cheer: :D bo on mi chyba zablokował na 2 dni neta

PS po odpięciu kabelka on zasilania czy tam routera.... zawsze mają mi wracać te same dnsy do routera? Nawet jak mam na kartach w kompach ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS? Tak ma być?

 

Jeżeli to są te same, co wczoraj, tylko w innej kolejności, to pozwolę sobie ich nie przeglądać. Już się wczoraj połapałem.

Inne, właśnie teraz jest widoczna różnica adresów o którą sie rozchodzi :thumbsup:

 

Widziałem. I dalej twierdzę, że problem leży w innym miejscu.

Czyli dnsy i konfig. routera mam poustawiane OK?

PS. A ten błąd o nie prawidłowej konfiguracji , który czasami mi sie pojawia jak nie mam neta w takim razie czemu?

 

karta sieciowa "połączenie sieci bezprzewodowej" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

I np ten:

 

dostawca czasu NtpClient nie może ustawić ręcznego węzła równorzędnego do użytku jako źródła czasu

z powodu błędu rozpoznawania DNS na serwerze " " . Dostawca NtpClient ponowi próbę za 3473457 min,

a następnie dwukrotnie wydłuży interwał ponawiania prób. Błąd: Żądana nazwa jest prawidłowa,

ale dane żadanego typu nie zostały znalezione (0xXXXXXXXXX)

itp...

https://www.fixitpc.pl/topic/10423-co-oznaczaja-te-bledy-w-dzienniku-zdarzen/

 

Oraz np to, że pierwsza (już nie tylko) strona na notebooku lubi mi zamarzać na dłuższą chwilę

PS zawsze miałem avasta raz avg. Ostatnimi czasy zmieniłem AV na avirę, więc może z tym w tą stronę powinienem sie kierować

 

Czy w/w błędy na pewno wskazują, że nie ma co winy szukać w routerze/ użyciu dns jumpera dawnymi czasy albo w tym iż IPVoid informuje o botnecie

(jeszcze nie dałem logów odnośnie bota... na forum) Czy konfiguracja routera i dnsów na pewno jest poprawna?

 

Poza tym, co o DNS-ach pisałem wyżej, to zwróć jeszcze uwagę na to, że jak na komputerze z Windows Vista/7 ustawisz dwa adresy DNS, bez znaczenia, czy z jednego kompletu (np. takiego od Google), to komputer najpierw odpytuje ten pierwszy, a jeżeli nie dostanie odpowiedzi, to za chwilę ten drugi. Podobnie dzieje się na routerze, ponieważ przy normalnej konfiguracji, serwerem DNS dla komputera jest właśnie router, który odpytuje normalne serwery DNS (te tam ustawione, czyli 8.8.8.8 i 10.costam.costam.costam).

 

DNS-y nie muszą być podawane w komplecie, to relikt dawnych czasów, kiedy serwery psuły się częściej i nie było tylu fajnych technologii pozwalających radzić sobie z usterkami w czasie rzeczywistym, tak, żeby tego klienci nawet nie zauważyli.

Rozumiem :)

 

Nie, nie ingerują w nic. Jest poprawnie. Problem po stronie dostawcy i to jego męczyć.

A nie wiadomo też czy nie po stronie rzekomego botneta, bo jeszcze tutaj logów z otla nie zapoidawałem (chociaż zapodam ale wątpie, bo 5 AV i kilka testów OTLa i GMERa nie wykryło jego obecności . PS. Apropos dostawcy, nie wiadomo czy on za takie męczenie nie będzie se kazał płacić ha, to jest pytanie i zagadka, bo na razie to kasy nie mam. BTW. W twoim punkcie widzenia o co najlepiej było by go spytać, bo wiesz, ja nie wiem, jakbym zaczął sie pytać to bym sie pewnie motał a tak kilka konkretów było by dobrze poznać :)

 

Nie potrzebujesz żadnych haseł, po prostu wgrywasz plik kopii zapasowej, o ile go masz.

Ale chyba póki co mój temat nie stanowi powodów to jej szukania, hmm? Ew. kiedy nalezy sięgać po takie kopie?

 

Określenie maksymalnego rozmiaru wysyłanego pakietu. Normalnie zajmuje się tym technologia Path MTU Discovery, zaimplementowana i domyślne włączona w systemach Windows. PMTUD wysyła pakiety o różnych rozmiarach, ustala maksymalny dopuszczalny na danej trasie i potem rozpoczyna wysyłanie normalnych danych. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że niektórzy dostawcy (szczególnie Netia) blokują na routerach wysyłanie komunikatów ICMP, w tym konkretnym przypadku ICMP Fragmentation Needed. Normalnie, gdy router odbierze za duży pakiet, to go odrzuca (nie przesyła dalej) i wysyła do źródła komunikat o błędzie. Niektórzy jednak konfigurują je tak, żeby odrzucać komunikację bez poinformowania nadawcy. Wtedy usługa PMTUD nie radzi sobie z wyznaczeniem poprawnego MTU i jest wyznaczane błędne, najczęściej za wysokie. Komunikaty, które są wysyłane z taką wielkością, są potem zwyczajnie na trefnych węzłach (nazywanych PMTU black hole) odrzucane i nie trafiają do celu. Efekt? Wiele stron wczytuje się bardzo wolno lub w ogóle. Zobacz, ile mam w dziale Sieci tematów "Facebook nie działa". To właśnie skutek takiej konfiguracji routerów, w 90% przez Netię. Niby ich support o takich rzeczach czasem łaskawie raczy poinformować i poleca zmieniać MTU do wartości 1432 (notabene wziętej zupełnie z kosmosu, żadna usługa z takiej nie korzysta; najpopularniejsze to 1500 dla Ethernet, 1492 i 1480 dla PPPoE). Ja Ci podałem 1400, ponieważ jest to najniższa, najbezpieczniejsza, rozsądna wartość dla sieci Ethernet. Jak zejdziesz jeszcze niżej, to dane są cięte na zbyt wiele części, pojawia się narzut parametrów sterujących dostarczaniem wartościowych danych i wydajność komunikacji spada. Co więcej, jak wyłączysz PMTUD, to Windows wpadnie na pomysł, żeby MTU obniżyć do wartości 576 (jeśli nie masz innego jawnie zadeklarowanego w rejestrze), co jest - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem. Kiedyś, owszem, się z takiego korzystało, ale teraz jest to bez sensu, wszystkie normalnie wykorzystywane protokoły komunikacji mają MTU wyższe.

Ale to teraz jak mi te węzły spadły to będzie mi nert jeszcze wolniej chodził? No chyba mam nadzieje, że nie. Nie załapałem chyba czegoś

Odnośnik do komentarza

 

Masz konto z uprawnieniami administracyjnymi? Jeśli tak, to wystarczy, że normalnie uruchomisz Wiersz poleceń ze Start -> Programy -> Akcesoria i wpiszesz potem te komendy.

 

Nie miałem ok. 2 dni internetu, więc odłączyłem kabel od zasilania wg instruktażu wykrywania błędów z siecią na kompie i wróciły mi już poprzednie adresy DNS

( http://imageshack.us/photo/my-images/232/routerstatus.png/ )

 

Od dostawcy dostajesz adres przez DHCP, więc takie zachowanie jest jak najbardziej normalne.

 

i odinstalowałem już inssidera :cheer: :D bo on mi chyba zablokował na 2 dni neta

 

On nie ingeruje w działanie sieci. Nie ma szans, żeby coś zepsuł.

 

PS po odpięciu kabelka on zasilania czy tam routera.... zawsze mają mi wracać te same dnsy do routera? Nawet jak mam na kartach w kompach ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS? Tak ma być?

 

Automatyczne uzyskiwanie IP i DNS na komputerze powoduje, że uzyskujesz te adresy od routera, który ma uruchomiony serwer DHCP i według ustawień oraz tego, co otrzymał od dostawcy wszystko konfiguruje. Router dostaje swój adres IP i DNS od dostawcy na tej samej zasadzie, ale jest to niezależne od lokalnych ustawień na komputerze.

 

Inne, właśnie teraz jest widoczna różnica adresów o którą sie rozchodzi

 

Czyli dnsy i konfig. routera mam poustawiane OK?

 

Tak.

 

PS. A ten błąd o nie prawidłowej konfiguracji , który czasami mi sie pojawia jak nie mam neta w takim razie czemu?

 

Kiedy ostatni raz się pojawił?

 

Uruchom Wiersz poleceń (musisz to zrobić z konta administracyjnego), wpisz komendy:

netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log

 

Po ich wykonaniu zrestartuj komputer

 

 

Odpowiedziałem Ci dwa tygodnie temu w tamtym temacie...

 

Oraz np to, że pierwsza (już nie tylko) strona na notebooku lubi mi zamarzać na dłuższą chwilę

PS zawsze miałem avasta raz avg. Ostatnimi czasy zmieniłem AV na avirę, więc może z tym w tą stronę powinienem sie kierować

 

Avira jest dobrym antywirusem. Zdecydowanie lepszym od Avasta i AVG.

 

Czy w/w błędy na pewno wskazują, że nie ma co winy szukać w routerze/ użyciu dns jumpera dawnymi czasy albo w tym iż IPVoid informuje o botnecie

(jeszcze nie dałem logów odnośnie bota... na forum)

 

W routerze nie ma problemu. DNS Jumper raczej nic złego nie zrobił, skoro DNS-y są dobrze ustawione.

 

Botnety to już nie moja działka...

 

Czy konfiguracja routera i dnsów na pewno jest poprawna?

 

Tak, konfiguracja DNS-ów i routera jest poprawna.

 

A nie wiadomo też czy nie po stronie rzekomego botneta, bo jeszcze tutaj logów z otla nie zapoidawałem (chociaż zapodam ale wątpie, bo 5 AV i kilka testów OTLa i GMERa nie wykryło jego obecności .

 

A skąd wiesz? :)

 

Apropos dostawcy, nie wiadomo czy on za takie męczenie nie będzie se kazał płacić ha, to jest pytanie i zagadka, bo na razie to kasy nie mam. BTW. W twoim punkcie widzenia o co najlepiej było by go spytać, bo wiesz, ja nie wiem, jakbym zaczął sie pytać to bym sie pewnie motał a tak kilka konkretów było by dobrze poznać

 

Czy mają problemy z wydajnością łącz. A jeżeli tak, to w jakich najczęściej godzinach. Dodatkowo, czy używają w swojej infrastrukturze podsieci 192.168.1.0 z maską 255.255.255.0. Jaką polecają wartość MTU.

Odnośnik do komentarza
Ale chyba póki co mój temat nie stanowi powodów to jej szukania, hmm? Ew. kiedy nalezy sięgać po takie kopie?

 

To zależy. Przy tak mało zaawansowanym routerze jest to raczej mało użyteczne narzędzie, wszystko można w kilka minut skonfigurować ręcznie. Inaczej sprawa wygląda, jeśli potrzebujesz do połączenia nazwy użytkownika i hasła. Wtedy warto mieć kopię takich ustawień, na wypadek, gdyby ktoś zresetował router i tym samym wyczyścił wszystkie informacje na nim zapisane. Kopie zapasowe stosuje się także, gdy zostały pozmieniane jakieś zaawansowane ustawienia, ale nikt nie wie jakie, a sieć ma natychmiast zacząć działać. To tak jak z formatem. Nie szuka się przyczyny, tylko jak najszybciej przywraca urządzenie do prawidłowego działania.

 

Ale to teraz jak mi te węzły spadły to będzie mi nert jeszcze wolniej chodził? No chyba mam nadzieje, że nie. Nie załapałem chyba czegoś

 

Akurat ustawienie MTU nie ma nic wspólnego z wirusami. Poza tym, Ty jak widzę masz XP, a ta komenda tam nie działa. Mój błąd. :)

 

Pobierz program DrTCP i zrób screen z ustawień:

http://www.dslreports.com/drtcp

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że usunąłem już nieznanego dostawcę. Dostawcy nie ma już w zarzadzaniu sieciami bezprzewodowymi ^_^ Ale, jest widoczny w po kliknięciu na ikonkę dostępnych sieci/dostawców na pasku zadań, ale to chyba nic, prawda? PS po jednorazowym kliku na nią jest odznaczona opcja "połącz automatycznie" Wszystko dobrze usunąłem wg cb, tak ma być? ^_^

Dalej:

 

Masz konto z uprawnieniami administracyjnymi? Jeśli tak, to wystarczy, że normalnie uruchomisz Wiersz poleceń ze Start -> Programy -> Akcesoria i wpiszesz potem te komendy.

Moje konto jest opisane jako "administrator komputera" więc chyba tak, mam. Prawda? PS wczesniej chyba normalnie mogłem odpalać wiersz jako ten admin albo mi już się z tego zamętu w głowie miesza :) nie wiem czy chłopak siostry coś nie pokombinował, heh

 

Od dostawcy dostajesz adres przez DHCP, więc takie zachowanie jest jak najbardziej normalne.

Dobra czyli OK :thumbsup: PS a to tak sie czasami robi że jak nie ma neta to sie4 rozłącza kable czy wbrew pozorom jest niebezpieczne ?

 

On nie ingeruje w działanie sieci. Nie ma szans, żeby coś zepsuł.

W takim razie pewnie jakiś zbieg okoliczności. Rozumiem :)

 

Automatyczne uzyskiwanie IP i DNS na komputerze powoduje, że uzyskujesz te adresy od routera, który ma uruchomiony serwer DHCP i według ustawień oraz tego, co otrzymał od dostawcy wszystko konfiguruje. Router dostaje swój adres IP i DNS od dostawcy na tej samej zasadzie, ale jest to niezależne od lokalnych ustawień na komputerze.

Ale otrzymywanie IP i DNSów automatycznie to raczej domyślna konfiguracja kart sieciowych na komputerze. Czy tak?

 

Kiedy ostatni raz się pojawił?

Uruchom Wiersz poleceń (musisz to zrobić z konta administracyjnego), wpisz komendy:

netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log

Po ich wykonaniu zrestartuj komputer

Ostatnio pojawił sie na drugi dzień po zainstalowaniu inssidera kiedy to straciłem kontakt z siecią

OK Zrobię jak mówisz. PS skoro akcja dla obu kompów czy dla notebooka? Jego odpalałem i na nim się pokazywał ten monit. Stacjonarny chyba tez odpalałem w te dni ale nie pamiętam czy na nim ten monit też był

 

Odpowiedziałem Ci dwa tygodnie temu w tamtym temacie...

Ale to się samo od siebie zrobiło z tym klientem Czy coś jeszcze mogło mieć na to wpływ.. Ma to związek z internetem? Albo Oddziałuje na jego prace jakoś negatywnie? (ps pozostałych błędów nie znasz? Jak nie to ok, tylko pytam)

 

Avira jest dobrym antywirusem. Zdecydowanie lepszym od Avasta i AVG.

No OK, ale ją odinstaluje w wolnym czasie, zobaczę czy wtedy też sie będzie zawieszać net na stronach. Jak też to najwyżej wrócę do aviry, a jak nie, to będę wiedział, że to jej wina, ale też wrócę skoro jest lepsza. Bo bezp. jest najważniejsze :ph34r:

 

A skąd wiesz?

A bo raz wrzucałem na DP (tylko nie w temat o dnsach tylko oddzielny) i na Programosy logi oraz skanowałem kasperem, nodem, avastem, mbamem, dr webem i avirą, . Wtedy jednak wyszlo mi coś tylko, ale też jednak że mam zmodyfikowany hosts a naprawa skończyła się formatem xD Później zmieniłem system i jakiuś skaner wykrył na drugim kompie (notebooku) że plik hosts ponoć nie teges, wypowiadałeś sie z resztą w tym temacie. Dla świętego spokoju użyłem wtedy microsoftowego naprawiacza hostsa bo miałem pewne wątpliwości co do treści hostsa po naprawieniu. Naprawiłem i później już nawet nie skanowałem tym skanerem...

 

Czy mają problemy z wydajnością łącz. A jeżeli tak, to w jakich najczęściej godzinach. Dodatkowo, czy używają w swojej infrastrukturze podsieci 192.168.1.0 z maską 255.255.255.0. Jaką polecają wartość MTU.

OK, czyli jednak zdało by się zamówić aby to wiedzieć. A nie możnabyło by się ich tego przez telefon spytać? Czy lepiej byłoby osobiście by przyjechali sprawdzić dlaczego net się tak tnie na stronach czasami sie nie wczytuje i jak oni by sobie coś sprawdzali to wtedy ich pytać o te rzeczy? PS. Ad. pytań do nich - to wszystko bym miał tobie później przekazać?

 

To zależy. Przy tak mało zaawansowanym routerze jest to raczej mało użyteczne narzędzie, wszystko można w kilka minut skonfigurować ręcznie. Inaczej sprawa wygląda, jeśli potrzebujesz do połączenia nazwy użytkownika i hasła. Wtedy warto mieć kopię takich ustawień, na wypadek, gdyby ktoś zresetował router i tym samym wyczyścił wszystkie informacje na nim zapisane. Kopie zapasowe stosuje się także, gdy zostały pozmieniane jakieś zaawansowane ustawienia, ale nikt nie wie jakie, a sieć ma natychmiast zacząć działać. To tak jak z formatem. Nie szuka się przyczyny, tylko jak najszybciej przywraca urządzenie do prawidłowego działania.

Aha a ten reset to w jaki sposób wykonać można, poprzez samo wyciągnięcie jakiś kabelków z routera z kompa czy z zasilacza nie da rady prawda? :) Tylko o ile sie nie myle to nba routerze trzeba wcisnąć z tyłu przycisk "reset" czy tak? I dalej. apropos nazwy użytkownika to chodzi o to że przy próbie połaczenia miałby się pojawiać monit o nazwę.. i hasło? Bo jeśli tak to tutaj też jestem spokojny i nie musze nic robić. Tylko Co jeśli chłopak mojej sis grzebał w routerze i sobie tam zobaczył jakie jest hasło do wejścia w router itp? Tutaj już jest powód do przywracania kopii? Czy zmiana hasła do wejścia w router i. I właśnie, co jeszcze ewentualnie. Zmiana klucza zabezp? coś jeszcze? Może mi sie jakoś do kompa włamywać i tym samym zmieniać jakieś opcje w routerze od siebie z domu z laptopa? (mieszka ok. 2,5 km od nas) Bo że może coś pozmieniać jakieś zaawansowane opcje jak jest u nas i siedzi na notebooku to wiadomo że może sobie poszarżować skubany. Co w takim wypadku? Skąd moge wiedzieć czy nie będzie sie wkradał od siebie albo coś teraz na notebooku nie ustawi aby mógł to robić.. ew. skąd mogę wiedzieć czy czegoś nie pozmieniał dla zabawy w opcjach zaawansowanych?

 

Akurat ustawienie MTU nie ma nic wspólnego z wirusami. Poza tym, Ty jak widzę masz XP, a ta komenda tam nie działa. Mój błąd. :)

Pobierz program DrTCP i zrób screen z ustawień:

Ale z tym załapaniem nie chodzi o wirusy tylko o zrozumienie przeze mnie treści :thumbsup: A komende już sam nie pamiętam gdzie wykonywałem :D ale chyba na xp. PS progsik pobrać na notebooka? (windows 7)

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że usunąłem już nieznanego dostawcę. Dostawcy nie ma już w zarzadzaniu sieciami bezprzewodowymi Ale, jest widoczny w po kliknięciu na ikonkę dostępnych sieci/dostawców na pasku zadań, ale to chyba nic, prawda? PS po jednorazowym kliku na nią jest odznaczona opcja "połącz automatycznie" Wszystko dobrze usunąłem wg cb, tak ma być?

Jest ok. To, że jest dostępny (jest w zasięgu), to znaczy, że Twój komputer może się z nim połączyć, ale musiałbyś jeszcze znać dane dostępowe, które pewnie trzeba podać. Bardzo prawdopodobne, że po uzyskaniu dostępu do sieci próba wejścia z przeglądarki na jakąkolwiek stronę zakończy się monitem o login i hasło użytkownika dla konta u tego dostawcy. Chociażby T-Mobile tak robi.

 

Moje konto jest opisane jako "administrator komputera" więc chyba tak, mam. Prawda? PS wczesniej chyba normalnie mogłem odpalać wiersz jako ten admin albo mi już się z tego zamętu w głowie miesza nie wiem czy chłopak siostry coś nie pokombinował, heh

No powinieneś mieć uprawnienia admina. To jest XP czy Vista/7? Bo jeśli XP, to normalne uruchomienie Wiersza poleceń powinno dać Ci w nim od razu uprawnienia administratora.

 

Dobra czyli OK PS a to tak sie czasami robi że jak nie ma neta to sie4 rozłącza kable czy wbrew pozorom jest niebezpieczne ?

Nie jest to niebezpieczne, ale nie widzę zastosowania dla takiej czynności. Jest wiele innych metod na uzyskanie nowego adresu, na przykład wspominane przeze mnie komendy: ipconfig /release i ipconfig /renew.

 

Ale otrzymywanie IP i DNSów automatycznie to raczej domyślna konfiguracja kart sieciowych na komputerze. Czy tak?

Router też ma kartę sieciową i też może uzyskiwać adresy IP i DNS od serwera DHCP, który jest nad nim, czyli u dostawcy. To jest normalne.

 

Ale to się samo od siebie zrobiło z tym klientem Czy coś jeszcze mogło mieć na to wpływ.. Ma to związek z internetem? Albo Oddziałuje na jego prace jakoś negatywnie? (ps pozostałych błędów nie znasz? Jak nie to ok, tylko pytam)

Nie, nie oddziałuje w żaden sposób negatywnie na połączenie z Internetem. Pozostałych błędów nie znam.

 

No OK, ale ją odinstaluje w wolnym czasie, zobaczę czy wtedy też sie będzie zawieszać net na stronach. Jak też to najwyżej wrócę do aviry, a jak nie, to będę wiedział, że to jej wina, ale też wrócę skoro jest lepsza. Bo bezp. jest najważniejsze

Jeśli to problem przez Avirę (chociaż nie przypuszczam), to nie ma co do niej wracać. Ja korzystam z pakietu Comodo Internet Security i nigdy nie miałem problemów.

 

A bo raz wrzucałem na DP (tylko nie w temat o dnsach tylko oddzielny) i na Programosy logi oraz skanowałem kasperem, nodem, avastem, mbamem, dr webem i avirą, . Wtedy jednak wyszlo mi coś tylko, ale też jednak że mam zmodyfikowany hosts a naprawa skończyła się formatem xD Później zmieniłem system i jakiuś skaner wykrył na drugim kompie (notebooku) że plik hosts ponoć nie teges, wypowiadałeś sie z resztą w tym temacie. Dla świętego spokoju użyłem wtedy microsoftowego naprawiacza hostsa bo miałem pewne wątpliwości co do treści hostsa po naprawieniu. Naprawiłem i później już nawet nie skanowałem tym skanerem...

Dobra, wystarczy. Trochę tego skanowania zrobiłeś. Hosts, jak widać po logach tutaj zamieszczanych przez Ciebie, jest poprawny.

 

OK, czyli jednak zdało by się zamówić aby to wiedzieć. A nie możnabyło by się ich tego przez telefon spytać? Czy lepiej byłoby osobiście by przyjechali sprawdzić dlaczego net się tak tnie na stronach czasami sie nie wczytuje i jak oni by sobie coś sprawdzali to wtedy ich pytać o te rzeczy? PS. Ad. pytań do nich - to wszystko bym miał tobie później przekazać?

Możesz przez telefon zapytać, ale jak sam zauważyłeś, lepiej, żeby ktoś przyjechał i osobiście sprawdził łącze.

 

Aha a ten reset to w jaki sposób wykonać można, poprzez samo wyciągnięcie jakiś kabelków z routera z kompa czy z zasilacza nie da rady prawda? Tylko o ile sie nie myle to nba routerze trzeba wcisnąć z tyłu przycisk "reset" czy tak?

Przyciskiem z obudowy.

 

Reset = przywracanie domyślnych ustawień.

Restart (włącz i wyłącz) = ponowne uruchamianie urządzenia.

 

I dalej. apropos nazwy użytkownika to chodzi o to że przy próbie połaczenia miałby się pojawiać monit o nazwę.. i hasło? Bo jeśli tak to tutaj też jestem spokojny i nie musze nic robić. Tylko Co jeśli chłopak mojej sis grzebał w routerze i sobie tam zobaczył jakie jest hasło do wejścia w router itp?

Ty do połączenia nie potrzebujesz loginu i hasła, natomiast niektórzy, korzystający np. z usługi Neostrada, mają do połączenia wymaganą nazwę użytkownika i hasło.

 

Tutaj już jest powód do przywracania kopii? Czy zmiana hasła do wejścia w router i. I właśnie, co jeszcze ewentualnie. Zmiana klucza zabezp? coś jeszcze? Może mi sie jakoś do kompa włamywać i tym samym zmieniać jakieś opcje w routerze od siebie z domu z laptopa? (mieszka ok. 2,5 km od nas) Bo że może coś pozmieniać jakieś zaawansowane opcje jak jest u nas i siedzi na notebooku to wiadomo że może sobie poszarżować skubany. Co w takim wypadku? Skąd moge wiedzieć czy nie będzie sie wkradał od siebie albo coś teraz na notebooku nie ustawi aby mógł to robić.. ew. skąd mogę wiedzieć czy czegoś nie pozmieniał dla zabawy w opcjach zaawansowanych?

Nie połączy się z Twoim routerem zdalnie, bo masz prywatny adres IP u dostawcy, do którego z zewnątrz dostać się nie da.

 

Ale z tym załapaniem nie chodzi o wirusy tylko o zrozumienie przeze mnie treści A komende już sam nie pamiętam gdzie wykonywałem ale chyba na xp. PS progsik pobrać na notebooka? (windows 7)

Na XP. Ten program nie działa na Windows Vista/7, jest przeznaczony dla XP i 2000. Pobierz, uruchom, wybierz swoją kartę sieciową z listy i zrób screen.

Odnośnik do komentarza

Jest ok. To, że jest dostępny (jest w zasięgu), to znaczy, że Twój komputer może się z nim połączyć, ale musiałbyś jeszcze znać dane dostępowe, które pewnie trzeba podać. Bardzo prawdopodobne, że po uzyskaniu dostępu do sieci próba wejścia z przeglądarki na jakąkolwiek stronę zakończy się monitem o login i hasło użytkownika dla konta u tego dostawcy. Chociażby T-Mobile tak robi.

Ale te bez zabezpieczeń ponoć nie potrzebują kluczy czy tam haseł by z nich korzystać ponoć. Tak czytałem na kilku stronach ale ok. Jeszcze co do sieci widocznych w dostępnych sieciach/połączeniach w ikonce iternetu na pasku zadań to jest taka sprawa, że po jednoraowym kliku na jakiegoś nieznanego dostawce (bo czasami mi się pojawiają) mam zaznaczone "połacz automatycznie" a w niektórych nie mam tej opcji zaznaczonej, widze to po jednorazowym kliku na jakimś dostawcy. Sam nic nie zaznaczałem. Pytanie: Czemu tak sie dzieje i czy odhaczykować przy tych którę mają zahaczykowaną opcję "połącz automatycznie" czy nie zawraać sobie tym głowy. Dopowiuem iż ci dostawcy w których opcja "połącz automatycznie jest zaznaczona jak i ci u którycz nie nie są widoczni w zarządzaniu sieciami bezp. w panelu ster. I dodam że mój dostawca nie posiada takiej opcji do zaznaczenia inne. Ma tylko opcję rozłącz.

 

No powinieneś mieć uprawnienia admina. To jest XP czy Vista/7? Bo jeśli XP, to normalne uruchomienie Wiersza poleceń powinno dać Ci w nim od razu uprawnienia administratora.

stacjonarny - xp

notebook - win. 7

ale na jakim kompie odpalić tą komendę w wierszu? Bo próbowałem wcześniej na stacjonarny, tak zrozumiałem

 

Nie jest to niebezpieczne, ale nie widzę zastosowania dla takiej czynności. Jest wiele innych metod na uzyskanie nowego adresu, na przykład wspominane przeze mnie komendy: ipconfig /release i ipconfig /renew.

O co chodzi z tym nowym adresem? Za każdym razem kiedy odłączam kabel dostaje nowy ades dns i/lub ip na routerze czy to na karcie sieciowej? Bo ostatnio zauważyłem że kiedy rozłączyłem kabel powróciły mi poprzednie dnsy na routerze. Chodzi o to czy nowy ades to pojawia się w routerze w ustawieniach ogólnych i lub karcie sieciowej czy jest on dla nas nie widoczny? Bo jeśli za każdym razem pojawia sie inny adres dns w routerze a nie jeden i ten sam tj. domyślny to może wtedy co mi sie zmieniły te dnsy co mówiłem że zmienił je chłopak to wcale nie on tego dokonał tylko dokonało się to podczas podpinania kabelka WAN do stacjonarnego kilka dni wcześniej - ? A może chodzi o jakieś podobne acz inne adresy?

 

Router też ma kartę sieciową i też może uzyskiwać adresy IP i DNS od serwera DHCP, który jest nad nim, czyli u dostawcy. To jest normalne.

Ale chodzi o to czy dobrze że ustawiłem po przygodzie z dns jumperem na kartach sieciowych w właściwościach TCP/IPv4 uzyskiwanie dnsów. Bo najpierw kazali mi dać googlowskie, ale coś chyba włoska strona właśnie wtedy na wiadomościach w onecie mi wyskakiwała czy coś... i przeczytałem na dwóch innych tematach po googlowaniu że najlepiej jest używać dnsów od providera a jeśli ma się wątpliwości czy dnsy konfig. dnsów nie uległ szkodliwej zmianie to najlepiej ustawić na automat - wtedy wracają do domyślnych ustawień. Teraz

1) czy to prawda, że automatyczne uzyskiwanie = powrót do konfiguracji domyślnej dns

2) czy używanie automatycznych dnsów i i ip jest ryzykiem?, bo napisał mi ktoś (drobok) na DP w temacie o dnsach że "ok, używaj dnsów automatycznych, ja cie nie zmuszam do googlowskich, ale żeby to były tylko jakieś zaufane adresy..."

 

Jeśli to problem przez Avirę (chociaż nie przypuszczam), to nie ma co do niej wracać. Ja korzystam z pakietu Comodo Internet Security i nigdy nie miałem problemów.

Odinstalowałem, wszstko dokładnie wyczyściłem. I pierwsza strona po otwarciu przeglądarki się zawiesiła, więc chyba nie ma poprawy i wina po stronie aviry nie leży

 

[Dobra, wystarczy. Trochę tego skanowania zrobiłeś. Hosts, jak widać po logach tutaj zamieszczanych przez Ciebie, jest poprawny.

Spoko, ale jeszcze zapuszcze logi w dziale pomocy doraźnej

 

Możesz przez telefon zapytać, ale jak sam zauważyłeś, lepiej, żeby ktoś przyjechał i osobiście sprawdził łącze

No właśnie, zgadza się. Tylko będę się musiał upewnić czy przyjazd jest darmowy

 

Przyciskiem z obudowy.

 

Reset = przywracanie domyślnych ustawień.

Restart (włącz i wyłącz) = ponowne uruchamianie urządzenia

Mam tylko reset na routerze, z tyłu routera dokładnie. Ale jest dziwaczne bo nie ma przycisku tylko napis reset i jakaś dziurka :lol: ale dobra hehe

 

Ty do połączenia nie potrzebujesz loginu i hasła, natomiast niektórzy, korzystający np. z usługi Neostrada, mają do połączenia wymaganą nazwę użytkownika i hasło

A to to wiem :)

 

Nie połączy się z Twoim routerem zdalnie, bo masz prywatny adres IP u dostawcy, do którego z zewnątrz dostać się nie da.

Ale jak jest u mnie to może już zaszarżować, więc coś warto by było zmienić (przynajmniej tak mi się to widzi) żeby nic nie kombinował, że ustawi na routerze jak u mnie będzie jakiś dostep do routera i kompa albo najzwyczajniej żeby sie nie bawił w opcjach i nie poustawiał jakiś farmazonów albo żeby nie próbował jak pisałem skonfigurować routera u mnie w domu tak by sobie wbijał na kompy i patrzył w dokumenty etc, bo wiem że podpiąć się nie może do mojej sieci skoro mieszka ok 2,5 km od nas i ma internet bezprzewodowy chyba (tak mi sie wydaje bo ma laptopa). Tylko teraz czy to możliwe i co ewentualnie zmienić.

 

Na XP. Ten program nie działa na Windows Vista/7, jest przeznaczony dla XP i 2000. Pobierz, uruchom, wybierz swoją kartę sieciową z listy i zrób screen

O to chodzi http://naforum.zapodaj.net/196750682b71.png.html :confused:

Nic nie klikałem, odpaliłem tylko instalke i zapodaje to co wyskoczyło. No chyba że miałem kliknać "save" czego nie zrobiłem to zapodam screena jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...