Skocz do zawartości

Co oznaczają te błędy w dzienniku zdarzeń?


exik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te bez zabezpieczeń ponoć nie potrzebują kluczy czy tam haseł by z nich korzystać ponoć. Tak czytałem na kilku stronach ale ok.

Tak, ale to dotyczy tylko połączenia z siecią bezprzewodową. Możesz być połączony z bezprzewodówką, a dalej nie mieć połączenia z Internetem, bo pojawia się w przeglądarce monit przygotowany przez dostawcę z prośbą o podanie loginu i hasła. Tak to może wyglądać:

 

2638702700_1344625770.jpg

 

Sieć jest otwarta, do połączenia z nią nie potrzeba hasła, ale żeby przeglądać jakiekolwiek strony WWW, hasło już musisz wpisać.

 

Jeszcze co do sieci widocznych w dostępnych sieciach/połączeniach w ikonce iternetu na pasku zadań to jest taka sprawa, że po jednoraowym kliku na jakiegoś nieznanego dostawce (bo czasami mi się pojawiają) mam zaznaczone "połacz automatycznie" a w niektórych nie mam tej opcji zaznaczonej, widze to po jednorazowym kliku na jakimś dostawcy. Sam nic nie zaznaczałem. Pytanie: Czemu tak sie dzieje i czy odhaczykować przy tych którę mają zahaczykowaną opcję "połącz automatycznie" czy nie zawraać sobie tym głowy. Dopowiuem iż ci dostawcy w których opcja "połącz automatycznie jest zaznaczona jak i ci u którycz nie nie są widoczni w zarządzaniu sieciami bezp. w panelu ster. I dodam że mój dostawca nie posiada takiej opcji do zaznaczenia inne. Ma tylko opcję rozłącz.

Nie mam pojęcia. I, prawdę powiedziawszy, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. To nic nie zmienia. Możliwe, że ma to związek ze stosowanymi zabezpieczeniami, np. dla sieci otwartych nie ustawia się "połącz automatycznie".

 

Ustawienie ma znaczenie dopiero jak się z tą siecią połączysz przynajmniej raz. Wtedy (o ile "połącz automatycznie" będzie zaznaczone), system ją zapamięta i będzie się próbował połączyć z nią za każdym razem, gdy znajdzie się w zasięgu.

 

stacjonarny - xp

notebook - win. 7

ale na jakim kompie odpalić tą komendę w wierszu? Bo próbowałem wcześniej na stacjonarny, tak zrozumiałem

Tak, chodzi o stacjonarny, czyli XP.

 

O co chodzi z tym nowym adresem? Za każdym razem kiedy odłączam kabel dostaje nowy ades dns i/lub ip na routerze czy to na karcie sieciowej? Bo ostatnio zauważyłem że kiedy rozłączyłem kabel powróciły mi poprzednie dnsy na routerze. Chodzi o to czy nowy ades to pojawia się w routerze w ustawieniach ogólnych i lub karcie sieciowej czy jest on dla nas nie widoczny? Bo jeśli za każdym razem pojawia sie inny adres dns w routerze a nie jeden i ten sam tj. domyślny to może wtedy co mi sie zmieniły te dnsy co mówiłem że zmienił je chłopak to wcale nie on tego dokonał tylko dokonało się to podczas podpinania kabelka WAN do stacjonarnego kilka dni wcześniej - ? A może chodzi o jakieś podobne acz inne adresy?

Zmiana dotyczy tylko adresów IP, w ten sposób DNS-ów nie ruszysz, chyba, że dostawca coś u siebie pozmieniał, ale to by dotyczyło tylko restartowania routera, ewentualnie odpinania kabla z portu WAN od routera. Nie przejmuj się tym, ale jeśli jesteś zainteresowany, to możesz poczytać o usłudze DHCP, która odpowiada za dynamiczne przydzielanie adresów IP. Inna sprawa, Twój dostawca może mieć skonfigurowany tzw. static DNS, czyli bez względu na rozłączanie i ponowne łączenie, za każdym razem będziesz dostawał ten sam adres. Jest to o tyle (z jego punktu widzenia) wygodne, że przy wykonywaniu jakichś czynności administracyjnych nie trzeba za każdym razem sprawdzać adresu IP.

 

Ale chodzi o to czy dobrze że ustawiłem po przygodzie z dns jumperem na kartach sieciowych w właściwościach TCP/IPv4 uzyskiwanie dnsów.

To, co opisywałem, to jest zasada działania technologii i tak się to odbywa wszędzie.

 

Bo najpierw kazali mi dać googlowskie, ale coś chyba włoska strona właśnie wtedy na wiadomościach w onecie mi wyskakiwała czy coś...

Wątpliwie. Nie sądzę, by sama zmiana adresów DNS, zwłaszcza na te od Google'a, spowodowała jakieś ujemne zmiany.

 

i przeczytałem na dwóch innych tematach po googlowaniu że najlepiej jest używać dnsów od providera

Zazwyczaj tak.

 

a jeśli ma się wątpliwości czy dnsy konfig. dnsów nie uległ szkodliwej zmianie to najlepiej ustawić na automat - wtedy wracają do domyślnych ustawień. Teraz

1) czy to prawda, że automatyczne uzyskiwanie = powrót do konfiguracji domyślnej dns

O ile dostajesz adres IP po DHCP. Wtedy konfigurowany jest dynamiczny adres IP i DNS-y, ale zawsze takie same (chyba, że ktoś je w konfiguracji routera zmieni, ale to zdarza się rzadko). Ty jesteś w takiej sytuacji, więc tak.

 

2) czy używanie automatycznych dnsów i i ip jest ryzykiem?, bo napisał mi ktoś (drobok) na DP w temacie o dnsach że "ok, używaj dnsów automatycznych, ja cie nie zmuszam do googlowskich, ale żeby to były tylko jakieś zaufane adresy..."

Zazwyczaj nie. Wszystko zależy od tego, co podaje router. Jeśli jest to adres routera, to de facto korzystasz z DNS-ów ustawionych na routerze. Jeśli jakiś inny, to znaczy, że je na sztywno w konfig routera wpisałeś, żeby takie przydzielał. DNS-y dostawcy zazwyczaj są zaufane. Google'a również.

 

Ale jak jest u mnie to może już zaszarżować, więc coś warto by było zmienić (przynajmniej tak mi się to widzi) żeby nic nie kombinował, że ustawi na routerze jak u mnie będzie jakiś dostep do routera i kompa albo najzwyczajniej żeby sie nie bawił w opcjach i nie poustawiał jakiś farmazonów albo żeby nie próbował jak pisałem skonfigurować routera u mnie w domu tak by sobie wbijał na kompy i patrzył w dokumenty etc, bo wiem że podpiąć się nie może do mojej sieci skoro mieszka ok 2,5 km od nas i ma internet bezprzewodowy chyba (tak mi sie wydaje bo ma laptopa). Tylko teraz czy to możliwe i co ewentualnie zmienić.

Jak wpisujesz adres routera, to pojawia się takie pole z pytaniem o nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nie są one proste do zgadnięcia (np. admin i admin), to nie ma problemu.

 

O to chodzi http://naforum.zapod...682b71.png.html :confused:

Nic nie klikałem, odpaliłem tylko instalke i zapodaje to co wyskoczyło. No chyba że miałem kliknać "save" czego nie zrobiłem to zapodam screena jeszcze raz

Tak, o to. Wpisz w pole MTU po prawej od listy z kartami sieciowymi wartość 1400, potem kliknij Save i uruchom ponownie komputer.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ustawienie ma znaczenie dopiero jak się z tą siecią połączysz przynajmniej raz. Wtedy (o ile "połącz automatycznie" będzie zaznaczone), system ją zapamięta i będzie się próbował połączyć z nią za każdym razem, gdy znajdzie się w zasięgu.

Ale pamiętam jak kiedyś ktoś mi pisał dawniej na DP, że dostawcy którzy mają zaznaczone "połącz automatycznie" powinny zatem widnieć w zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi w panelu ster. a żadnej z zaznaczoną opcją nie ma, a po drugie ci dostawcy których mam na pasku zadań w dostępnych dostawcach są mi nieznani więc nie wiem z jakiej paki mają zaznaczone połączenie automatyczne, albo tj. mówisz że jest to może zwyczajna procedura dla każdej otwartej sieci żeby miała zaznaczoną opcję auto połączenia, ale wydaje mi się że i tak nie połącze sie taką dopóki nie zrobie jej profilu (czy jakoś tak..) w panelu sterowania i tak jak piszesz, do przeglądania stron jest wym agane hasło, więc raczej tym se głowy zawracać nie bede. Jeśli źle prawie to mnie popraw :)

 

Zmiana dotyczy tylko adresów IP, w ten sposób DNS-ów nie ruszysz, chyba, że dostawca coś u siebie pozmieniał, ale to by dotyczyło tylko restartowania routera, ewentualnie odpinania kabla z portu WAN od routera. Nie przejmuj się tym, ale jeśli jesteś zainteresowany, to możesz poczytać o usłudze DHCP, która odpowiada za dynamiczne przydzielanie adresów IP. Inna sprawa, Twój dostawca może mieć skonfigurowany tzw. static DNS, czyli bez względu na rozłączanie i ponowne łączenie, za każdym razem będziesz dostawał ten sam adres. Jest to o tyle (z jego punktu widzenia) wygodne, że przy wykonywaniu jakichś czynności administracyjnych nie trzeba za każdym razem sprawdzać adresu IP.

No DNSów nie ruszę, ale mi się zmieniły, więc jak to odebrać? ^_^ A IP mi sie nie zmieniło :) I kto mógł je zxmienic? Chłopak czy odpięcie kabla od routera wtedy co mi sugerowałeś ?

 

To, co opisywałem, to jest zasada działania technologii i tak się to odbywa wszędzie.

Nie pamiętam do czego to się odnosi. Do tego czy dobrze, że zrobiłem iż ustawiłem uzyskiwanie IP i DNS na kartach w kompach na automatyczne? Jeśli tak, to dobrze zrobiłem, ustawiając je tak a nie inaczej, a może źle ;/ A może bez różnicy, bo można ustawić dnsy automatycznie i będzie git albo można próbować wklepać ręcznie jakiś zestaw i też może być dobrze? A ogólnie chodzi że chciałem wtedy powrócić do domyślnej konfig. dnsów po przygodzie z dns jumperem i wyczytałem, że własnie ustawienie na auto. to uczyni :)

 

Wątpliwie. Nie sądzę, by sama zmiana adresów DNS, zwłaszcza na te od Google'a, spowodowała jakieś ujemne zmiany.

Ale to jest jednoznaczne z tym że ustawienie googlowskich dnsów byłoby lepszą opcją niż ustawienie na automatyczne, czy nie?

 

Zazwyczaj tak

czyli automat czy jak?

 

O ile dostajesz adres IP po DHCP. Wtedy konfigurowany jest dynamiczny adres IP i DNS-y, ale zawsze takie same (chyba, że ktoś je w konfiguracji routera zmieni, ale to zdarza się rzadko). Ty jesteś w takiej sytuacji, więc tak.

Czyli można rzec, cofnąłem zmiany wywołane dns jumperem ? :)

 

Jak wpisujesz adres routera, to pojawia się takie pole z pytaniem o nazwę użytkownika i hasło. Jeśli nie są one proste do zgadnięcia (np. admin i admin), to nie ma problemu.

A jeśli właśnie zna dane do mojego routera... Gdzieś musiał zobaczyć albo siostra mu zdradziła skoro on zmienił dnsy na routerze (jeżeli on, bo nie wiadomo czy nie odepnięcie kabelka od routera wtedy co mi sugerowałeś) Więc? Więc jeśli to chłopak zmienił on to co wystarczy zmienić żeby być bezpiecznym? I czy bedzie to miało wpływ.. na funkcjonowanie routera?

 

Tak, o to. Wpisz w pole MTU po prawej od listy z kartami sieciowymi wartość 1400, potem kliknij Save i uruchom ponownie komputer.

Wykonane

 

I jeszcze zapodaje to o co mnie prosiłeś na poprzedniej stronie. Czyli log z komendy:

 

sc qc remoteaccess > C:\sc_log.txt

sc queryex remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qprivs remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qsidtype remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc sdshow remoteaccess >> C:\sc_log.txt

 

Bo jej chyba jej nie wykonywałem, zapomnieliśmy o niej. A więc log:

http://wklej.org/id/810961/

 

 

PS. Logów OTL i GMER mi nikt nie sprawdził :mellow: Dalej, czy obecność otla i gmera podczas wykonywania komendy netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log Dotyczyło naprawy z problemu związanego z co jakiś czas pojawiającym się komunikatem

 

karta sieciowa "połączenie sieci bezprzewodowej" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

?

Odnośnik do komentarza

Ale pamiętam jak kiedyś ktoś mi pisał dawniej na DP, że dostawcy którzy mają zaznaczone "połącz automatycznie" powinny zatem widnieć w zarządzaniu sieciami bezprzewodowymi w panelu ster. a żadnej z zaznaczoną opcją nie ma, a po drugie ci dostawcy których mam na pasku zadań w dostępnych dostawcach są mi nieznani więc nie wiem z jakiej paki mają zaznaczone połączenie automatyczne, albo tj. mówisz że jest to może zwyczajna procedura dla każdej otwartej sieci żeby miała zaznaczoną opcję auto połączenia, ale wydaje mi się że i tak nie połącze sie taką dopóki nie zrobie jej profilu (czy jakoś tak..) w panelu sterowania i tak jak piszesz, do przeglądania stron jest wym agane hasło, więc raczej tym se głowy zawracać nie bede. Jeśli źle prawie to mnie popraw

Dobrze.

 

No DNSów nie ruszę, ale mi się zmieniły, więc jak to odebrać? ^_^ A IP mi sie nie zmieniło :) I kto mógł je zxmienic? Chłopak czy odpięcie kabla od routera wtedy co mi sugerowałeś ?

Adresy IP i DNS dostajesz z usługi DHCP uruchomionej na routerze. A router otrzymuje IP i DNS z usługi DHCP uruchomionej na routerze u dostawcy. Jeśli dostawca coś zmienił, to zmiany odbiły się także na Tobie. Jeżeli zaś chodzi o DNS 8.8.8.8 w ustawieniach routera, to uważam, że to sprawa tego chłopaka. Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że to ustawienie nie jest błędne i nie ma co z nim robić. IP może się zmieniać. DHCP = Protokół Dynamicznej Konfiguracji Hostów. Z samej nazwy wynika, że adresy mogą się zmieniać. I dlatego BOOTP, a później DHCP zostały stworzone. Zamiast latać po setce kompów w firmie i konfigurować adresy po jakiejś zmianie, wprowadza się jedno ustawienie na serwerze DHCP.

 

Nie pamiętam do czego to się odnosi. Do tego czy dobrze, że zrobiłem iż ustawiłem uzyskiwanie IP i DNS na kartach w kompach na automatyczne? Jeśli tak, to dobrze zrobiłem, ustawiając je tak a nie inaczej, a może źle ;/ A może bez różnicy, bo można ustawić dnsy automatycznie i będzie git albo można próbować wklepać ręcznie jakiś zestaw i też może być dobrze? A ogólnie chodzi że chciałem wtedy powrócić do domyślnej konfig. dnsów po przygodzie z dns jumperem i wyczytałem, że własnie ustawienie na auto. to uczyni

No tak. DNS Jumper konfiguruje DNS-y statycznie, Ustawienie uzyskiwania ich na auto powoduje ściągnięcie ustawień z routera.

 

Ale to jest jednoznaczne z tym że ustawienie googlowskich dnsów byłoby lepszą opcją niż ustawienie na automatyczne, czy nie?

Jak grochem o ścianę. :P

 

Ustawienie uzyskiwania DNS na automatyczne powoduje, że dostajesz adresy wpisane na routerze (no... dokładniej router pełni rolę pośrednika DNS, ale korzysta ze skonfigurowanych tam adresów). Jeśli masz konfigurację routera taką jak tutaj (http://naforum.zapodaj.net/a20525e23cd4.png.html), to i tak korzystasz z DNS od Google.

 

czyli automat czy jak?

Zgodnie z tym, co podał dostawca. W Twoim przypadku: na komputerach automat, na routerze tak, jak podał dostawca. Jeśli masz włączone na routerze uzyskiwanie adresu od ISP przez DHCP (automatyczne), to też powinieneż automatycznie dostawać DNS-y, chyba, że dostawca zaznaczył, że ma być inaczej.

 

Czyli można rzec, cofnąłem zmiany wywołane dns jumperem

Tak. I nie wracajmy już do tego. DNS-y nie są przyczyną Twoich problemów.

 

A jeśli właśnie zna dane do mojego routera... Gdzieś musiał zobaczyć albo siostra mu zdradziła skoro on zmienił dnsy na routerze (jeżeli on, bo nie wiadomo czy nie odepnięcie kabelka od routera wtedy co mi sugerowałeś) Więc? Więc jeśli to chłopak zmienił on to co wystarczy zmienić żeby być bezpiecznym? I czy bedzie to miało wpływ.. na funkcjonowanie routera?

Możesz zmienić i to wystarczy. Nie będzie miało to wpływu na funkcjonowanie routera, chyba, że zapomnisz hasła...

 

Powtarzam jeszcze raz: konfiguracja z Internetu nie zawsze jest możliwa, domyślnie jest ona wyłączona.

 

Zrób screen z Security -> Remote Management.

 

I jeszcze zapodaje to o co mnie prosiłeś na poprzedniej stronie. Czyli log z komendy:

 

sc qc remoteaccess > C:\sc_log.txt

sc queryex remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qprivs remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc qsidtype remoteaccess >> C:\sc_log.txt

sc sdshow remoteaccess >> C:\sc_log.txt

 

Bo jej chyba jej nie wykonywałem, zapomnieliśmy o niej. A więc log:

http://wklej.org/id/810961/

To, co się wykonało mam ustawione na XP tak samo, ale usługa działa. Jedno polecenie, które podałem Ci w tej liście działa tylko na Vista / 7, błędem nie ma się co przejmować. Ta usługa nie jest krytycznie potrzebna.

 

PS. Logów OTL i GMER mi nikt nie sprawdził

Gdzie je dałeś?

 

Dalej, czy obecność otla i gmera podczas wykonywania komendy netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log Dotyczyło naprawy z problemu związanego z co jakiś czas pojawiającym się komunikatem

Co to znaczy obecności?

Odnośnik do komentarza

Adresy IP i DNS dostajesz z usługi DHCP uruchomionej na routerze. A router otrzymuje IP i DNS z usługi DHCP uruchomionej na routerze u dostawcy. Jeśli dostawca coś zmienił, to zmiany odbiły się także na Tobie. Jeżeli zaś chodzi o DNS 8.8.8.8 w ustawieniach routera, to uważam, że to sprawa tego chłopaka. Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że to ustawienie nie jest błędne i nie ma co z nim robić. IP może się zmieniać. DHCP = Protokół Dynamicznej Konfiguracji Hostów. Z samej nazwy wynika, że adresy mogą się zmieniać. I dlatego BOOTP, a później DHCP zostały stworzone. Zamiast latać po setce kompów w firmie i konfigurować adresy po jakiejś zmianie, wprowadza się jedno ustawienie na serwerze DHCP.

A ja nic nie robiłem. Wtedy co mi te dnsy chłopak zmienił to na drugi dzień odłączyłem kabel od routera (nie pamiętam który kabel) bo neta nie miałem i ku mojemu zdziwieniu wróciły poprzednie dnsy ( wspominałem o nich 04-08-2012 - 18:52 https://www.fixitpc.pl/topic/10425-co-oznaczaja-te-bledy-w-dzienniku-zdarzen/page__st__60 mniej więcej na środku mojego postu.

 

A z tym lataniem po całej firmie to wiem że ustawia sie dnsy na routerze żeby za jednym zamnachem zmienic dnsy na wszystkich maszynach tylko do tego adam mi chyba kiedyś pisał o ile dobrze zrozumiałem że potrzeba po tym zaznaczyć "use these dns" czy coś w tym stylu a on tego nie zaznaczył a i z resztą ja domyślnie nie mam tego zaznaczonego - zaznaczyć? czy zostawić jak jest, nie wiem czy pisze zrozumiale ale mam nadzieje że się zorientujesz co i jak . Oraz w takim razie skoro na routerze są dnsy to czy to sie nie kłóci z tym że we we właściwościach TCP/IPv4 owych zamiast owych adresów mam zaznaczone automatyczne pobieranie ip i dns?

 

No tak. DNS Jumper konfiguruje DNS-y statycznie, Ustawienie uzyskiwania ich na auto powoduje ściągnięcie ustawień z routera.

Ok, są sprowadzone z routera, mam nadziej że to nic złego. Ale jakim cudem te dnsy wprowadzone przez DNS Jumpera się cofnęły z routera? Heh, coś czuje że dalej mogę używać niestety dnsy które wyszukał sobie wtedy dns jumper ;/

 

Jak grochem o ścianę. :P

 

Ustawienie uzyskiwania DNS na automatyczne powoduje, że dostajesz adresy wpisane na routerze (no... dokładniej router pełni rolę pośrednika DNS, ale korzysta ze skonfigurowanych tam adresów). Jeśli masz konfigurację routera taką jak tutaj (http://naforum.zapod...e23cd4.png.html), to i tak korzystasz z DNS od Google.

Tylko, że jak już wspomniałem gdy nie miałem neta i odpiąłem kabelek to mi się zmieniły i teraz mam wcześniejsze. Nie wiem czy to one nie powodują w ogóle nie powodują tych problemów. Mógłbym wklepać w TCP/IPv4 na obu kompach jakieś dnsy ale pamiętam jak chyba na samym jeszcze początku mówiłeś że one nie robią kłopotu a poza tym nie wiem czy to sie w ogóle ustawia na zasadzie "wpisz dnsy w TCP/IPv4 i finito" czy jeszcze w routerze coś trzeba. Ale z następnej strony nie wiadomo czy te dnsy które teraz mam to są dnsy domyślne i one na pewno nie powodują problemów. Czy może to te jednak ustawione przez dns jumpera i dlatego mi sie net zacina. Ja tego w ogóle nie wiem, jestem bezradny w tym aspekcie. Ciekawi mnie co o tym myślisz

 

Zgodnie z tym, co podał dostawca. W Twoim przypadku: na komputerach automat, na routerze tak, jak podał dostawca. Jeśli masz włączone na routerze uzyskiwanie adresu od ISP przez DHCP (automatyczne), to też powinieneś automatycznie dostawać DNS-y, chyba, że dostawca zaznaczył, że ma być inaczej.

Mi nic żaden dostawca nie podawał ;) przeczytałem tylko w necie że aby przywrócić konfig. dnsów to trzeba automat ustawić na TCP/PIv4, więc skąd wiesz jak mi podał dostawca? :P A co do IPS to nie wiem jak sprawdzić, ale nie wiem czy tutaj post adama nie bedzie odpowiedzią, jeśli nie to prosze o naprowadzenie jak mam sprawdzić

 

Możesz zmienić i to wystarczy. Nie będzie miało to wpływu na funkcjonowanie routera, chyba, że zapomnisz hasła...

 

Powtarzam jeszcze raz: konfiguracja z Internetu nie zawsze jest możliwa, domyślnie jest ona wyłączona.

 

Zrób screen z Security -> Remote Management.

A oprócz hasła i loginu nie trzeba np zmieniać klucza zabezp. sieciowych?

 

PS. Screen z Security -> Remote Management:

 

http://naforum.zapodaj.net/1b3ba22f6b7e.png.html

 

Gdzie je dałeś?

https://www.fixitpc.pl/topic/11787-podejrzenie-botneta-prosze-o-sprawdzenie-logow/page__fromsearch__1

 

Co to znaczy obecności?

Te programy były na komputerze i nie wiem czy otl nie ingeruje we wszystko co wykonywane tj. czy nie bierze do jakiegoś sandboxa wszystkie utworzone zadania procesy itp. na czas do póki nie użyje sie sprzątania w nim ;/ Tak więc obawiam sie czy te komendy oniosły skutek to czekokolwiek by one służyły. PS Czy komenda netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log którą miałem wykonać i wykonałem dotyczyła naprawy problemu związanego z co jakiś czas pojawiającym się komunikatem

 

karta sieciowa "połączenie sieci bezprzewodowej" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

?

 

Pytam bo wczesniej troche niezrozumiale o to spytałem.

I Jeszcze apropos programu DrTCP co mnie naprowadzałeś aby wpisać w nim 1400... i zapodać screen toi ja właśnie poniżej zapodaje po ponownym wpiusaniu powyższej liczby bo poprzednio zapomniałem zapodać. Mam nadzieje że wprowadzenie tej liczby jeszcze raz nie zrobi jakieś różnicy w procesie czy czym kolwiek co miał wykonać

Screen:

http://naforum.zapodaj.net/fe4b0c38d8b5.png.html

Odnośnik do komentarza

A ja nic nie robiłem. Wtedy co mi te dnsy chłopak zmienił to na drugi dzień odłączyłem kabel od routera (nie pamiętam który kabel) bo neta nie miałem i ku mojemu zdziwieniu wróciły poprzednie dnsy ( wspominałem o nich 04-08-2012 - 18:52 https://www.fixitpc.pl/topic/10425-co-oznaczaja-te-bledy-w-dzienniku-zdarzen/ mniej więcej na środku mojego postu.

Zostaw już to. Po restarcie wróciły DNS-y z tego, co przyznaje prawdopodobnie dostawca.

 

A z tym lataniem po całej firmie to wiem że ustawia sie dnsy na routerze żeby za jednym zamnachem zmienic dnsy na wszystkich maszynach tylko do tego adam mi chyba kiedyś pisał o ile dobrze zrozumiałem że potrzeba po tym zaznaczyć "use these dns" czy coś w tym stylu a on tego nie zaznaczył a i z resztą ja domyślnie nie mam tego zaznaczonego - zaznaczyć? czy zostawić jak jest, nie wiem czy pisze zrozumiale ale mam nadzieje że się zorientujesz co i jak .

Zostaw jak jest.

 

Oraz w takim razie skoro na routerze są dnsy to czy to sie nie kłóci z tym że we we właściwościach TCP/IPv4 owych zamiast owych adresów mam zaznaczone automatyczne pobieranie ip i dns?

Nie, nie kłóci się. Jeżeli na komputerze masz automatyczne pobieranie adresów, to są brane te z routera. Jeśli masz ustawione "użyj następujących adresów serwerów DNS", to są brane te ustawione lokalnie, a te na routerze nawet nie są sprawdzane.

 

Ok, są sprowadzone z routera, mam nadziej że to nic złego. Ale jakim cudem te dnsy wprowadzone przez DNS Jumpera się cofnęły z routera? Heh, coś czuje że dalej mogę używać niestety dnsy które wyszukał sobie wtedy dns jumper ;/

DNS Jumper działa tylko lokalnie. Nie modyfikuje ustawień routera.

 

Tylko, że jak już wspomniałem gdy nie miałem neta i odpiąłem kabelek to mi się zmieniły i teraz mam wcześniejsze. Nie wiem czy to one nie powodują w ogóle nie powodują tych problemów. Mógłbym wklepać w TCP/IPv4 na obu kompach jakieś dnsy ale pamiętam jak chyba na samym jeszcze początku mówiłeś że one nie robią kłopotu a poza tym nie wiem czy to sie w ogóle ustawia na zasadzie "wpisz dnsy w TCP/IPv4 i finito" czy jeszcze w routerze coś trzeba. Ale z następnej strony nie wiadomo czy te dnsy które teraz mam to są dnsy domyślne i one na pewno nie powodują problemów. Czy może to te jednak ustawione przez dns jumpera i dlatego mi sie net zacina. Ja tego w ogóle nie wiem, jestem bezradny w tym aspekcie. Ciekawi mnie co o tym myślisz

Po restarcie routera wróciły adresy przydzielane przez serwer DHCP dostawcy i jest to jak najbardziej normalne zachowanie.

 

Mi nic żaden dostawca nie podawał ;) przeczytałem tylko w necie że aby przywrócić konfig. dnsów to trzeba automat ustawić na TCP/PIv4, więc skąd wiesz jak mi podał dostawca? :P A co do IPS to nie wiem jak sprawdzić, ale nie wiem czy tutaj post adama nie bedzie odpowiedzią, jeśli nie to prosze o naprowadzenie jak mam sprawdzić

Nie wiem, co Ci podał dostawca. Ja tylko spekuluję na podstawie tego, jak się to normalnie robi. TP ma swoją stronę gdzieś z DNS-ami i z tych poleca korzystać, ale to nie jest obowiązkowe, a ustawienie innych nie sprawia żadnych problemów.

 

A oprócz hasła i loginu nie trzeba np zmieniać klucza zabezp. sieciowych?

Klucz zabezpieczeń sieciowych dotyczy tylko dostępu do sieci bezprzewodowej.

 

PS. Screen z Security -> Remote Management:

 

http://naforum.zapod...2f6b7e.png.html

Ok. Usługa zdalnego zarządzania routerem jest wyłączona. Nikt z zewnątrz się do niego nie dostanie.

 

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś te logi sprawdzi...

 

Te programy były na komputerze i nie wiem czy otl nie ingeruje we wszystko co wykonywane tj. czy nie bierze do jakiegoś sandboxa wszystkie utworzone zadania procesy itp. na czas do póki nie użyje sie sprzątania w nim ;/ Tak więc obawiam sie czy te komendy oniosły skutek to czekokolwiek by one służyły.

Jeżeli nie był włączony, to w żaden sposób nie ingerował.

 

PS Czy komenda netsh winsock reset

netsh int ip reset reset.log którą miałem wykonać i wykonałem dotyczyła naprawy problemu związanego z co jakiś czas pojawiającym się komunikatem

Tak, to miało rozwiązać (w teorii) ten problem.

 

I Jeszcze apropos programu DrTCP co mnie naprowadzałeś aby wpisać w nim 1400... i zapodać screen toi ja właśnie poniżej zapodaje po ponownym wpiusaniu powyższej liczby bo poprzednio zapomniałem zapodać. Mam nadzieje że wprowadzenie tej liczby jeszcze raz nie zrobi jakieś różnicy w procesie czy czym kolwiek co miał wykonać

Screen:

http://naforum.zapod...38d8b5.png.html

Ok. Wszystko dobrze. Ustaw jeszcze Black hole detection i Path MTU Discovery na Enabled i zatwierdź zmiany. Potem restart komputera.

Odnośnik do komentarza

Zostaw już to. Po restarcie wróciły DNS-y z tego, co przyznaje prawdopodobnie dostawca.

czyli chodzi o to i dlatego że mam włączone na routerze uzyskiwanie adresu od ISP przez DHCP (automatyczne)? tak jak sie wcześniej pytałeś a ja ci podałem link to postu adama który coś chyba o tym nadmieniał? Mam ustawione czy sam to musze sprawdzić? BTW jak to się robi?

 

DNS Jumper działa tylko lokalnie. Nie modyfikuje ustawień routera.

a ja nie łącze sie przypadkiem komputerem stacjonarnym do internetu lokalnie...? :wacko:

 

I jeszcze dodam jak stosowałem dns jumpera bo w ogóle nie napisałem na samym początku.

 

A więc tutaj instrukcja http://forum.podkrecamy.pl/topic/2503-testowanie-i-wybor-najszybszego-serwera-dns/

 

A tutaj cytuje jak expert z forum programosy pl kazał mi użyć ów softu, bo sie zastanawiam czy ja w ogóle dnsy zmieniałem wtedy bo coś mi nie pasuje i też może tobie to konkretnie powie jakie zmiany mogły po tym zajść. A więc

 

wybierz przycisk "fastes dns" i apply, pozniej "flush dns"

Nie wiem, co Ci podał dostawca. Ja tylko spekuluję na podstawie tego, jak się to normalnie robi. TP ma swoją stronę gdzieś z DNS-ami i z tych poleca korzystać, ale to nie jest obowiązkowe, a ustawienie innych nie sprawia żadnych problemów.

a apropos dnsów (bo chyba o nich cytowany tekst) to może być u mnie jako drugi, pomocniczy (Secondary DNS - przetłumaczyłem w google) adres 0.0.0.0. ? Oraz czy Default Gateway (brama domyślna) może być taka sama jak główny,pierwszy adres DNS? (apropos wiem że miałem spytać facetów od internetu jaką mają bramę domyślną czy coś, ale jeszcze ich nie zamawiałem, obczaje o co to miałem spytać jak zamówię :) bo pamiętam że coś wspominałeś żeby spytać jaką używają bramę domyślną czy coś i jakie polecają mtu itp.)

 

Klucz zabezpieczeń sieciowych dotyczy tylko dostępu do sieci bezprzewodowej.

Aha, czyli nie ma związku z dostępem do routera i jeszcze. Czy hasło zmieniać na routerze kolejno na dwóch kompach czy na jednym dowolnym?

 

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś te logi sprawdzi..

E, raczej jakoś inaczej opisze swój problem z tym komunikatem z IPVoid. Zapodam na dział pomocy doraźnej screeny ze spolszczonych screenów opisujących problematykę antywirów które mają zastrzeżenia do mojego IP :)

 

Jeżeli nie był włączony, to w żaden sposób nie ingerował.

Uff..

 

Tak, to miało rozwiązać (w teorii) ten problem.

A jak sie ma to w praktyce kiedy mamy do czynienia z owym komunikatem

 

Ok. Wszystko dobrze. Ustaw jeszcze Black hole detection i Path MTU Discovery na Enabled i zatwierdź zmiany. Potem restart komputera

"Enabled" nie ma. Jest tylko "No i "Yes"

 

PS Jeszcze apropo błędu który opisałeś w ostatnim poście w temacie dotyczącym błędów w notebooku

https://www.fixitpc.pl/topic/10423-co-oznaczaja-te-bledy-w-dzienniku-zdarzen/

To zrobiłem jak kazałeś i wyskoczyło "zegar został pomyślnie zsynchronizowany z (jakaś strona windows)"

ale nie rozumiem reguły eksportu klucza. Jest to konieczne skoro zabieg przebiegł pomyślnie ?

Odnośnik do komentarza

czyli chodzi o to i dlatego że mam włączone na routerze uzyskiwanie adresu od ISP przez DHCP (automatyczne)? tak jak sie wcześniej pytałeś a ja ci podałem link to postu adama który coś chyba o tym nadmieniał? Mam ustawione czy sam to musze sprawdzić? BTW jak to się robi?

Masz włączone. Widać to w zakładce WAN. WAN Connection Type ustawione jest na Dynamic IP, czyli usługę DHCP, która odpowiada za pobieranie adresów IP i DNS dla routera. Nie należy mylić tego z serwerem DHCP, który jest aktywny na Twoim routerze, a który przydziela IP i DNS komputerom w Twojej sieci lokalnej. Jego ustawienia możesz sprawdzić w sekcji DHCP konfiguracji routera. Na MikroTikach jest to zrobione nieco bardziej domyślnie i pobieranie IP można skonfigurować na stronie DHCP Client, a przydzielanie adresów w lokalnej sieci - w DHCP Server. Klient uzyskuje adres, serwer je przydziela.

 

a ja nie łącze sie przypadkiem komputerem stacjonarnym do internetu lokalnie...?

Co Ty rozumiesz przez lokalne łączenie się z Internetem? Podstawowa kwestia, to co rozumiemy przez lokalnie. Bo jeśli mówię o ustawieniach lokalnych, to mam na myśli te obecne na komputerze, a jeśli mam na myśli sieć lokalną, to tą, w której są Twoje komputery, a która jest ograniczana przez router, pełniący z kolei rolę pośrednika między Twoją siecią, a Internetem. Router odpowiada za przekazywanie pakietów w odpowiednim kierunku.

 

I jeszcze dodam jak stosowałem dns jumpera bo w ogóle nie napisałem na samym początku.

 

A więc tutaj instrukcja http://forum.podkrec...go-serwera-dns/

 

A tutaj cytuje jak expert z forum programosy pl kazał mi użyć ów softu, bo sie zastanawiam czy ja w ogóle dnsy zmieniałem wtedy bo coś mi nie pasuje i też może tobie to konkretnie powie jakie zmiany mogły po tym zajść. A więc

Po stosowaniu DNS Jumpera nie ma już śladu. Jest jedno miejsce, w których przechowywane są ustawienia serwerów DNS, jest nim rejestr, a dokładniej rzecz ujmując klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID_INTERFEJSU}. Tam masz dwie wartości REG_DWORD: DhcpNameServer, która przechowuje adres serwera DNS, przyznany przez serwer DHCP (w sieci lokalnej jest to zazwyczaj jednocześnie adres bramy domyślnej, czyli jednocześnie routera) oraz NameSever, która przechowuje adresy ustawione ręcznie. Te ustawienia można sprawdzać i zmieniać na dziesiątki sposóbów, od DNS Jumpera rozpoczynając.

 

Kilka metod wymienię poniżej:

 

ipconfig /all - polecenie listuje wszystkie interfejsy (połączenia) sieciowe komputera wraz z podstawowymi informacjami o nich.

 

netsh int ip show config - pokazuje konfigurację interfejsów sieciowych. Podobne do ipconfig /all.

 

Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami sieciowymi -> połączenie -> Właściwości -> Protokół TCP/IPv4 -> Właściwości.

 

Wszelkie programy do zmiany DNS-ów, np. Public DNS Server Tool.

 

a apropos dnsów (bo chyba o nich cytowany tekst) to może być u mnie jako drugi, pomocniczy (Secondary DNS - przetłumaczyłem w google) adres 0.0.0.0. ?

Może, tylko nic nie da. Adres 0.0.0.0 nie istnieje i jest synonimem braku adresu. Oczywiste jest, że taki DNS nie będzie działał.

 

Oraz czy Default Gateway (brama domyślna) może być taka sama jak główny,pierwszy adres DNS?

Adres IP nie identyfikuje usługi, tylko komputer. Jeśli jeden komputer jest jednocześnie routerem, czyli pełni funkcję bramy domyślnej, i ma zainstalowany i uruchomiony serwer DNS, to adresy te mogą się pokrywać. Równie dobrze można postawić serwer DNS na innym komputerze, a na innych korzystających z tej sieci podać jego adres ręcznie lub automatycznie przez DHCP i wszystko będzie działać. Brama domyślna i serwer DNS nie muszą być na tym samym komputerze. Każda usługa może być na innym. Serwer DHCP też.

 

(apropos wiem że miałem spytać facetów od internetu jaką mają bramę domyślną czy coś, ale jeszcze ich nie zamawiałem, obczaje o co to miałem spytać jak zamówię bo pamiętam że coś wspominałeś żeby spytać jaką używają bramę domyślną czy coś i jakie polecają mtu itp.)

O bramie domyślnej - jeśli dobrze pamiętam - nie wspominałem nic. Znowu z prostej przyczyny: jej adres jest przydzielany automatycznie przez DHCP i nie musisz jej konfigurować. Pytanie o MTU dalej aktualne. Pisałem tylko o sieci 192.168.0.1 z maską 255.255.255.0, o MTU oraz o problemach z wydajnością łącz.

 

Aha, czyli nie ma związku z dostępem do routera i jeszcze. Czy hasło zmieniać na routerze kolejno na dwóch kompach czy na jednym dowolnym?

Hasło do routera konfiguruje się raz na jego stronie konfiguracyjnej. Nie będzie miało ono wpływu na działanie sieci bezprzewodowej, dotyczy tylko dostępu do strony konfiguracyjnej urządzenia. Wystarczy, że zmienisz tylko raz, z jednego komputera, ponieważ hasło jest przechowywane i sprawdzane na routerze, a nie na komputerze, z którego korzystasz.

 

E, raczej jakoś inaczej opisze swój problem z tym komunikatem z IPVoid. Zapodam na dział pomocy doraźnej screeny ze spolszczonych screenów opisujących problematykę antywirów które mają zastrzeżenia do mojego IP

Zastanawiam się, dlaczego nikt jeszcze nie przejrzał tamtego tematu. Było, co prawda, dużo osób z ransomware Weelsof/Ukash, ale wydaje mi się, że wszystkie pozostałe tematy są na bieżąco prowadzone. Postaram się zainteresować nim kogoś kompetentnego w tej sprawie.

 

A jak sie ma to w praktyce kiedy mamy do czynienia z owym komunikatem

Nie rozumiem pytania. Komenda netsh int ip reset reset.log resetuje stos TCP/IP w systemie Windows, a netsh winsock reset - gniazda Winsock. Więcej informacji tutaj: https://www.fixitpc.pl/topic/8870-naprawa-reset-katalogu-sieciowego-winsock/

 

"Enabled" nie ma. Jest tylko "No i "Yes"

Ustaw podane parametry na Yes. "Enabled" oznacza tyle co "włączony" i w tym przypadku jest synonimem "Yes".

 

Jeszcze apropo błędu który opisałeś w ostatnim poście w temacie dotyczącym błędów w notebooku

http://www.fixitpc.p...enniku-zdarzen/

To zrobiłem jak kazałeś i wyskoczyło "zegar został pomyślnie zsynchronizowany z (jakaś strona windows)"

ale nie rozumiem reguły eksportu klucza. Jest to konieczne skoro zabieg przebiegł pomyślnie ?

Nie, nie jest konieczne, zwłaszcza, że działanie to (dobrze przeprowadzone) jest nieinwazyjne i nie wpływa na żadne ustawienia. Pozwala mi tylko spojrzeć w konfigurację funkcji czasu Windows.

 

Proszę o prowadzenie tematu błędu Dziennika zdarzeń dot. synchronizacji czasu w tamtym, osobnym, temacie. Odnosi się do innego systemu i nie ma powodu, by to łączyć tutaj.

Odnośnik do komentarza

PRZEPRASZAM ZA TAKĄ NIESPODZIANKĘ ALE CYTOWANIE SIĘ SYPNĘŁO, ALE JA WSZYSTKIE TAGOWANIA CYTATÓW MIAŁEM OK, WIĘC TO NIE MOJA WINA RACZEJ ZATEM CYTATY WYJĄTKOWO CYTATY Z TEGO CO PISAŁEŚ BĘDĄ POGRUBIONE A MOJE ODP. PISANE NORMALIE.

 

 

Co Ty rozumiesz przez lokalne łączenie się z Internetem? Podstawowa kwestia, to co rozumiemy przez lokalnie. Bo jeśli mÓwię o ustawieniach lokalnych, to mam na myśli te obecne na komputerze, a jeśli mam na myśli sieć lokalną, to tą, w ktÓrej są Twoje komputery, a ktÓra jest ograniczana przez router, pełniący z kolei rolę pośrednika między Twoją siecią, a Internetem. Router odpowiada za przekazywanie pakietÓw w odpowiednim kierunku.

 

Nie rozumiem. Skoro w stacjonarnym kompie karta sieciowa ma opis "połączenie lokalne" a DNS Jumper działa lokalnie to bardzoi prawdopodobne że w stacjonarnym zmienił/pozostawił ustawienia, hmm..

 

........Te ustawienia można sprawdzać i zmieniać na dziesiątki sposobÓw, od DNS Jumpera rozpoczynając.

 

A jak te ustawienia w razie jakiś właśnie kłopotÓw po użyciu Ów dns jumpera cofać? Czy wystarczy ustawienia na TCPipv4 uzyskiwanie ip i dns na auto. ?

Czy one w ogÓle są już wycofane? jak sie tego upewnic?

 

 

Może, tylko nic nie da. Adres 0.0.0.0 nie istnieje i jest synonimem braku adresu. Oczywiste jest, że taki DNS nie będzie działał.

 

To czy jest to adres przyznany m.in przez dostawce czy tam coś czy d jumpera to nie wiem jak sie dowiedziec ale spytam co byś zrobił w takim wypadku na moim miejscu? Zmienił? ew. na jaki i jak? czy poczekał na expÓw z firmy w ktÓrej mam neta i dał im zadziałać?

 

Adres IP nie identyfikuje usługi, tylko komputer. Jeśli jeden komputer jest jednocześnie routerem, czyli pełni funkcję bramy domyślnej, i ma zainstalowany i uruchomiony serwer DNS, to adresy te mogą się pokrywać. RÓwnie dobrze można postawić serwer DNS na innym komputerze, a na innych korzystających z tej sieci podać jego adres ręcznie lub automatycznie przez DHCP i wszystko będzie działać. Brama domyślna i serwer DNS nie muszą być na tym samym komputerze. Każda usługa może być na innym. Serwer DHCP też.

 

Przepraszam, ale nie rozumiem bo już takim bardzo profesjonalnym językiem mÓwisz. Czyli co. wszystko może być tak na routerze? Jest ok. Bo moge podać screena żeby uściślić o co mi chodzi

 

O bramie domyślnej - jeśli dobrze pamiętam - nie wspominałem nic. Znowu z prostej przyczyny: jej adres jest przydzielany automatycznie przez DHCP i nie musisz jej konfigurować. Pytanie o MTU dalej aktualne. Pisałem tylko o sieci 192.168.0.1 z maską 255.255.255.0, o MTU oraz o problemach z wydajnością łącz.

 

Luuzik jakoś sie dokopie do tamtejszego postu :)

 

Hasło do routera konfiguruje się raz na jego stronie konfiguracyjnej. Nie będzie miało ono wpływu na działanie sieci bezprzewodowej, dotyczy tylko dostępu do strony konfiguracyjnej urządzenia. Wystarczy, że zmienisz tylko raz, z jednego komputera, ponieważ hasło jest przechowywane i sprawdzane na routerze, a nie na komputerze, z ktÓrego korzystasz.

 

A jak mam zmienić to.. zmienić bo w pierwszym pasku mam wpisaną nazwę.. i nie wiem czy ją zmieniać czy zostawić oraz nie wiem co wpisać w pasek na samym dole. Najlepiej jakby jaka mini instrukcja z twojej strony padła ;) Wiem tylko, wydaje mi sie że ta zakładka w routerze służy właśnie za zmiane hasła i loginu http://naforum.zapod...95c634.png.html

 

Zastanawiam się, dlaczego nikt jeszcze nie przejrzał tamtego tematu. Było, co prawda, dużo osÓb z ransomware Weelsof/Ukash, ale wydaje mi się, że wszystkie pozostałe tematy są na bieżąco prowadzone. Postaram się zainteresować nim kogoś kompetentnego w tej sprawie.

 

O super, będę wdzięczny. Tu link do tmatu

 

Nie rozumiem pytania. Komenda netsh int ip reset reset.log resetuje stos TCP/IP w systemie Windows, a netsh winsock reset - gniazda Winsock. Więcej informacji tutaj: http://www.fixitpc.p...iowego-winsock/

 

To tak. Te komendy miały za zadanie wprowadzić korekty protokołÓw i naprawić jakieś łańcuchy ktÓre uszkodzone wywoływały monit o złej konfiguracji IP? Co to miało naprawić? PS te komendy odnosiły sie wtedy do notebooka? bo nie pamiętam i czy na stacjonarnym też je wprowadzić ?

 

Ustaw podane parametry na Yes. "Enabled" oznacza tyle co "włączony" i w tym przypadku jest synonimem "Yes"

 

http://naforum.zapod...a7b577.png.html

 

Teraz przytoczę aspekt w tym temacie ktÓry został troche zapomniany. Napisałem 31-07-2012 - 11:40 (str 4.) ...I kolejna sprawa To jest jedna z kart sieciowych http://naforum.zapod...368f13.png.html Teraz chodzi o widoczną na screenie datę sterownika i pytanie: Aktualizować poprzez klik na 'aktualizuj ster.' Na obu kartach czy pominąć ten epizod? Wersja stera intel: 13.2.1.5 Data: 2010.05.31 Wersja stera atheros 1.0.0.35 Data 2010.08.24

 

Ty odp.To są daty postania tych sterownikÓw. Aktualizować możesz, ale to włączy tylko moduł Windows Update, a to nie gwarantuje, że nowsze sterowniki są dostępne

 

PÓźniej Ja: A jak wyświetli, że są dostępne, to pobierać, dla obu kart i czy na stacjonarnym na jego karcie też, oraz czy "ręcznie" po wszystkim będę musiał zaktualizować jeszcze coś?

 

Na to Ty: Możesz pobrać. Ja proponuję jednak na podstawie identyfikatorÓw sprzętu (karta: SzczegÓły) znaleźć dokładny model karty i szukać sterownikÓw na stronach producentÓw. Możesz tutaj dać screen z identyfikatorami sprzętu, to zrobię to za Ciebie.

 

No więc pytanie. Czy nic sie nie stanie po tych aktualizacjach/ czy te sterowniki są stare i instalacja nowszych wersji (jeśli znajdziesz) nie narobi kłopotÓw oraz czy przed instalacją nie trza starych odinstalować. ew. jak? Jeśli aktualizacja sterÓw jest wg cb bezpieczna i są nowe ich wersje to zapodaje zapodaje modele kart żebyś wiedzial czego szukać.

Notebook:

- Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20) PS. ta karta ma opis "połączenie lokalne,kabel sieciowy odłączony"

* Wersja sterownika 1.0.0.35 Data sterownika 2010.08.24 Dostawca sterownika Atheros

 

- Intel® WiFi Link 1000 BGN PS. ta karta ma opis "połączenie sieci bezprzewodowej"

* Wersja sterownika 13.2.1.5 Data sterownika 2010.05.31 Dostawca sterownika Intel

 

I jeszcze na wszelki wypadek zapodaje ze stacjonarnego (nie ma zakładki szczegÓły) ale z tego co wiudze to wydaje sie że karta nosi nazwe

- Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC

* Data sterownika 2006-08-14 Wersja sterownika 5.657.814.2006 Dostawca sterownika Realtek Semiconductor Corp.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie miałeś więcej niż 12 tagów quote, nie chce mi się liczyć. Wtedy forum nie przepuszcza posta, tylko wyświetla komunikat o niezgadzającej się liczbie cytowań. U mnie też się sypie, więc zamiast quote, będzie kursywa.

 

"A jak te ustawienia w razie jakiś właśnie kłopotów po użyciu ów dns jumpera cofać? Czy wystarczy ustawienia na TCPipv4 uzyskiwanie ip i dns na auto. ?

 

Tak.

 

"Czy one w ogóle są już wycofane? jak sie tego upewnic?

 

Polecenie ipconfig /all i podane przy połączeniu parametry. U mnie to wygląda tak:

 

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

  Sufiks DNS konkretnego połączenia :
  Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
  Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-16-EA-71-85-50
  DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
  Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
  Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::55fa:c42d:4d95:719c%11(Preferowane)
  Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.88.253(Preferowane)
  Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
  Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 24 sierpnia 2012 17:01:40
  Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 27 sierpnia 2012 17:01:39
  Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.88.1
  Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
  Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 268441322
  Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-17-18-D0-3A-00-1D-72-C8-FB-29
  Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
  NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

 

Jeśli chcesz sprawdzić, czy DNS-y zostały przyznane statycznie (bo je tam sam wpisałeś, albo zrobił to DNS Jumper), czy są dynamiczne, to odsyłam tutaj: http://www.fixitpc.p...na-adresow-dns/

 

"To czy jest to adres przyznany m.in przez dostawce czy tam coś czy d jumpera to nie wiem jak sie dowiedziec ale spytam co byś zrobił w takim wypadku na moim miejscu? Zmienił? ew. na jaki i jak? czy poczekał na expów z firmy w której mam neta i dał im zadziałać?

 

Jego już nie ma. Pojawił się tylko raz, w Dzienniku zdarzeń. Nie mam pojęcia dlaczego.

 

"Przepraszam, ale nie rozumiem bo już takim bardzo profesjonalnym językiem mówisz. Czyli co. wszystko może być tak na routerze? Jest ok. Bo moge podać screena żeby uściślić o co mi chodzi

 

Daj screen, bo teraz znowu ja nie wiem, o co Tobie chodzi. Miałem na myśli tylko to, że adres DNS może być zarówno adresem routera, jak i adresem innego komputera w sieci (lokalnej lub w Internecie), który pełni funkcję serwera DNS i jest to normalne.

 

"A jak mam zmienić to.. zmienić bo w pierwszym pasku mam wpisaną nazwę.. i nie wiem czy ją zmieniać czy zostawić oraz nie wiem co wpisać w pasek na samym dole. Najlepiej jakby jaka mini instrukcja z twojej strony padła Wiem tylko, wydaje mi sie że ta zakładka w routerze służy właśnie za zmiane hasła i loginu http://naforum.zapod...95c634.png.html

 

Pierwsze pole no to wiesz - aktualna nazwa użytkownika.

Drugie: jego hasło.

Trzecie: nowa nazwa użytkownika, jaką wybrałeś.

Czwarte i piąte: nowe hasło, jakie chcesz mieć.

 

"To tak. Te komendy miały za zadanie wprowadzić korekty protokołów i naprawić jakieś łańcuchy które uszkodzone wywoływały monit o złej konfiguracji IP? Co to miało naprawić? PS te komendy odnosiły sie wtedy do notebooka? bo nie pamiętam i czy na stacjonarnym też je wprowadzić ?

 

Wszystko. :P To jest takie super narzędzie do naprawiania szeregu problemów związanych z połączeniem z Internetem w Windows.

 

Komendy możesz wykonywać wiele razy, na wielu komputerach, nic nie powinno się stać, tylko ta pierwsza (netsh int ip reset reset.log) wyresetuje Ci DNS-y i ustawi na komputerze na auto.

 

"No więc pytanie. Czy nic sie nie stanie po tych aktualizacjach/ czy te sterowniki są stare i instalacja nowszych wersji (jeśli znajdziesz) nie narobi kłopotów oraz czy przed instalacją nie trza starych odinstalować. ew. jak? Jeśli aktualizacja sterów jest wg cb bezpieczna i są nowe ich wersje to zapodaje zapodaje modele kart żebyś wiedzial czego szukać.

 

Nie powinno się nic stać. Starych sterowników do kart sieciowych się nie odinstalowuje wcześniej, można spokojnie nowe instalować. Załatw jeszcze dla tych kart Identyfikatory sprzętu z zakładki Szczegóły, o ile jest ona dostępna.

Odnośnik do komentarza

Na początek dzięki za zlecenie komus sprawdzenie logów otl w sprawie botneta, bardzo fajny gest z twojej strony. :thumbsup: Dzięki, logi okazały się czyste, a teraz do rzeczy

 

Polecenie ipconfig /all i podane przy połączeniu parametry. U mnie to wygląda tak:

A u mnie tak:

 

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

C:\Documents and Settings\guciu> ipconfig /all

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : guciu-ab0344915

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

 

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit

Ethernet NIC

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1A-92-33-A2-00

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.31.237

192.168.1.1

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 29 sierpnia 2012 15:17:51

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 29 sierpnia 2012 17:17:51

 

C:\Documents and Settings\guciu>

(komenda wpisana na stacjonarnym)

 

zastanawia mnie tutaj pozycja "serwery dns" i drugi serwer. W routerze jest o.o.o.o. a tutaj inny. A może to tak ma być, mówię tylko co zauważyłem i nie wiem czy jest prawidłowy, ale o to to chyba miałem sie spytać expów z firmy o ile pamiętam

 

A jeszcze jesli chodzi o dns jumpera to nie wiem czy on w ogóle zmienił mi wtedy dnsy czy co innego bo tam expert jak ci niedawno pokazywałem sugerował mi pierwszy tryb użycia dns jumpera ze strony http://forum.podkrec...go-serwera-dns/ Były to jakieś opcje z regułki "jak wybrać najszybszy dns" opcji już nie pamiętam jakie kazał mi wyklikać, na poprzedniej stronie je nadmienialem, więc nie wiem czy tutaj w ogóle całkiem co innego nie zostało zmienione typu: brama domyślna, maska podsieci czy cóś.. Ale tutaj te wątpliwości chyba rozwiążą pytania dpo samych expów z fiurmy która mi neta dostarcza, sam pamiętam chyba o tych rzeczach niedawno nadmieniałeś jak pytałem o co mam spytać jak przyjadą.

 

Jeśli chcesz sprawdzić, czy DNS-y zostały przyznane statycznie (bo je tam sam wpisałeś, albo zrobił to DNS Jumper), czy są dynamiczne, to odsyłam tutaj: http://www.fixitpc.p...na-adresow-dns/

Nie bardzo rozumiem strony, nie wiem jakie mam, myslałem ze dowiedziesz tego za mnie po tylu screenach komendach i zabiegach które wykonywałem wg twej sugestii, ale chyba dynamiczne bo na obu kompach w kartach w panelu ster. jest uzyskiwanie ip i dns na auto a na routerze mam dnsy takie jakie już pisałem

 

Jego już nie ma. Pojawił się tylko raz, w Dzienniku zdarzeń. Nie mam pojęcia dlaczego.

Ale to jest dziwne bo skoro dns jumper ustawia dnsy tylko lokalnie to na stacjonarnym zostawił to co ustawił bo komp stacjonarny łączy sie chyba lokalniem, tak mi sie wydaje.

 

Pierwsze pole no to wiesz - aktualna nazwa użytkownika.

Drugie: jego hasło.

Trzecie: nowa nazwa użytkownika, jaką wybrałeś.

Czwarte i piąte: nowe hasło, jakie chcesz mieć.

Podam link do ustawien zmiany dostępu, bo poprzedni link podałem chyba zły z tego co widze i źle oceniłeś sytuację. Więc

http://naforum.zapod...c6ec2d.png.html

 

Wszystko. :P To jest takie super narzędzie do naprawiania szeregu problemów związanych z połączeniem z Internetem w Windows.

 

Komendy możesz wykonywać wiele razy, na wielu komputerach, nic nie powinno się stać, tylko ta pierwsza (netsh int ip reset reset.log) wyresetuje Ci DNS-y i ustawi na komputerze na auto.

A to czemu nie dodałeś od razu żeby wbić komendy na oba kompy, Bo skoro komenda zapodana na jednym kompie (w tym przypadku był to chyba netbook) daje rezultaty dla obu kompów to okej ale skoro jednego to co mam teraz wbić na stacjonarny, czy w ogóle teraz coś wbijać.

 

Nie powinno się nic stać. Starych sterowników do kart sieciowych się nie odinstalowuje wcześniej, można spokojnie nowe instalować. Załatw jeszcze dla tych kart Identyfikatory sprzętu z zakładki Szczegóły, o ile jest ona dostępna.

Identyfikatory z netbooka

(tak jest to netbook - "mini laptop", teraz już wiem, przepraszam za poprzednie wielokrotne wprowadzanie w błąd.

Mam nadzieje ze nie miało to żadnych negatywnych skutków)

Identyfikatory:

 

Intel

PCI\VEN_8086&DEV_0083&SUBSYS_13058086&REV_00

PCI\VEN_8086&DEV_0083&SUBSYS_13058086

PCI\VEN_8086&DEV_0083&CC_028000

PCI\VEN_8086&DEV_0083&CC_0280

 

Atheros

PCI\VEN_1969&DEV_2060&SUBSYS_034A1025&REV_C1

PCI\VEN_1969&DEV_2060&SUBSYS_034A1025

PCI\VEN_1969&DEV_2060&CC_020000

PCI\VEN_1969&DEV_2060&CC_0200

 

Identyfikatory ze stacjonarnego:

?

 

PS. Jeszcze wróce do tematu gdzie opisywałes strukture serfowania po sieciach bez zabezpieczeń co ja sie pytałem czy odhaczykować zaznaczenie "połącz automatycznie" przy nieznanych dostepnych sieciach które sa widoczne po kliku na ikone sieci na pasku zadań gdyż ja w/w opcji na zadnej z sieci nie zaznaczałem. Ale idźmy dalej. Razem ze mna doszliśmy do wniosku ze opcja auto. połaczenia jest zaznaczona gdyz jest to domyslne dla tych sieci, ale teraz zauważyłem ze są 2 sieci bez zabezp. i nie mają opcji auto połączenia i jedna z zabezpieczeniem która ma opcje auto połaczenia. Pytanie skoro ludzie musieliby wpisywac do niezabezpieczonych sieci (bo do zabezpieczonych wiadomo ze by musieli) hasła aby przeglądać strony to po co w parkach w rynkach itp tworzyli by bezprzewodowe nety skoro ludie usieli by znac do tychże hasła? Bezsens. Prosze o odpowiedź a konkretnie dwie, bo jeszcze tą czy odhaczykować zaznaczone opcje auto połaczenia w nieznznych nie moich sieciach bo nie mam pewnosci czy to przypadkiem nie jest kwestia ze ktos.. jest podpiety do mojej sieci lub cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

A u mnie tak:

(komenda wpisana na stacjonarnym)

zastanawia mnie tutaj pozycja "serwery dns" i drugi serwer. W routerze jest o.o.o.o. a tutaj inny. A może to tak ma być, mówię tylko co zauważyłem i nie wiem czy jest prawidłowy, ale o to to chyba miałem sie spytać expów z firmy o ile pamiętam

Jeden DNS to Twój router, drugi - router dostawcy. Zdaje się być poprawne.

 

A jeszcze jesli chodzi o dns jumpera to nie wiem czy on w ogóle zmienił mi wtedy dnsy czy co innego bo tam expert jak ci niedawno pokazywałem sugerował mi pierwszy tryb użycia dns jumpera ze strony http://forum.podkrec...go-serwera-dns/ Były to jakieś opcje z regułki "jak wybrać najszybszy dns" opcji już nie pamiętam jakie kazał mi wyklikać, na poprzedniej stronie je nadmienialem, więc nie wiem czy tutaj w ogóle całkiem co innego nie zostało zmienione typu: brama domyślna, maska podsieci czy cóś.. Ale tutaj te wątpliwości chyba rozwiążą pytania dpo samych expów z fiurmy która mi neta dostarcza, sam pamiętam chyba o tych rzeczach niedawno nadmieniałeś jak pytałem o co mam spytać jak przyjadą.

Nie ma już śladów po działaniu DNS Jumper. Nie musisz się nim przejmować.

 

Nie bardzo rozumiem strony, nie wiem jakie mam, myslałem ze dowiedziesz tego za mnie po tylu screenach komendach i zabiegach które wykonywałem wg twej sugestii, ale chyba dynamiczne bo na obu kompach w kartach w panelu ster. jest uzyskiwanie ip i dns na auto a na routerze mam dnsy takie jakie już pisałem

Już Ci chyba 10 razy napisałem, że nie masz DNS-ów z programu DNS Jumper. Chciałem Ci tylko pokazać, jak to sprawdzić. :P

 

Ale to jest dziwne bo skoro dns jumper ustawia dnsy tylko lokalnie to na stacjonarnym zostawił to co ustawił bo komp stacjonarny łączy sie chyba lokalniem, tak mi sie wydaje.

Błąd niezwiązany z tym programem. Prawdopodobnie przez chwilę nie miałeś sieci i pojawiło się takie dziwne ustawienie. Szczerze powiedziawszy, nie widzę innej przyczyny, wszystko jest dobrze.

 

Podam link do ustawien zmiany dostępu, bo poprzedni link podałem chyba zły z tego co widze i źle oceniłeś sytuację. Więc

http://naforum.zapod...c6ec2d.png.html

Obrazek taki sam. Opis do niego pasuje.

 

A to czemu nie dodałeś od razu żeby wbić komendy na oba kompy, Bo skoro komenda zapodana na jednym kompie (w tym przypadku był to chyba netbook) daje rezultaty dla obu kompów to okej ale skoro jednego to co mam teraz wbić na stacjonarny, czy w ogóle teraz coś wbijać.

Działa tylko lokalnie. Możesz wbić na oba, tylko teraz nie widzę powodu, dla którego warto byłoby ją uruchamiać, skoro wiemy, że problem nie leży po Twojej stronie.

 

Identyfikatory z netbooka

(tak jest to netbook - "mini laptop", teraz już wiem, przepraszam za poprzednie wielokrotne wprowadzanie w błąd.

Mam nadzieje ze nie miało to żadnych negatywnych skutków)

Nie, nie miało żadnego negatywnego skutku.

 

Intel

PCI\VEN_8086&DEV_0083&SUBSYS_13058086&REV_00

PCI\VEN_8086&DEV_0083&SUBSYS_13058086

PCI\VEN_8086&DEV_0083&CC_028000

PCI\VEN_8086&DEV_0083&CC_0280

Najnowsze sterowniki:

 

http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/21044/eng/Wireless_14.3.1_s32.exe&lang=eng&Dwnldid=21044&DownloadType=Software+Applications&OSFullname=Windows+7+(32-bit)*&ProductID=3141

 

Atheros

PCI\VEN_1969&DEV_2060&SUBSYS_034A1025&REV_C1

PCI\VEN_1969&DEV_2060&SUBSYS_034A1025

PCI\VEN_1969&DEV_2060&CC_020000

PCI\VEN_1969&DEV_2060&CC_0200

Pierwszy przycisk "Click for download" od góry:

 

http://www.atheros.c...set=51&system=5

 

PS. Jeszcze wróce do tematu gdzie opisywałes strukture serfowania po sieciach bez zabezpieczeń co ja sie pytałem czy odhaczykować zaznaczenie "połącz automatycznie" przy nieznanych dostepnych sieciach które sa widoczne po kliku na ikone sieci na pasku zadań gdyż ja w/w opcji na zadnej z sieci nie zaznaczałem. Ale idźmy dalej. Razem ze mna doszliśmy do wniosku ze opcja auto. połaczenia jest zaznaczona gdyz jest to domyslne dla tych sieci, ale teraz zauważyłem ze są 2 sieci bez zabezp. i nie mają opcji auto połączenia i jedna z zabezpieczeniem która ma opcje auto połaczenia. Pytanie skoro ludzie musieliby wpisywac do niezabezpieczonych sieci (bo do zabezpieczonych wiadomo ze by musieli) hasła aby przeglądać strony to po co w parkach w rynkach itp tworzyli by bezprzewodowe nety skoro ludie usieli by znac do tychże hasła? Bezsens. Prosze o odpowiedź a konkretnie dwie, bo jeszcze tą czy odhaczykować zaznaczone opcje auto połaczenia w nieznznych nie moich sieciach bo nie mam pewnosci czy to przypadkiem nie jest kwestia ze ktos.. jest podpiety do mojej sieci lub cokolwiek.

Nikt nie jest podpięty. Nie musisz tego zmieniać. Ustawienie nie ma żadnego znaczenia, dopóki się z taką siecią nie będziesz próbował połączyć.

Odnośnik do komentarza

Jeden DNS to Twój router, drugi - router dostawcy. Zdaje się być poprawne

E tam, niedawno wynikło ze sa nieprawidłowe, nie funkcjonują ^_^ W kazdym badź razie spytam facetów z firmy w której mam neta, zobacze też jak oni sie do tego odniosą

 

Nie ma już śladów po działaniu DNS Jumper. Nie musisz się nim przejmować.

No ok, ale w takim razie po co niby miałbym pytac czy:

 

1 Czy mają problemy z wydajnością łącz. A jeżeli tak, to w jakich najczęściej godzinach.

 

2 Czy używają w swojej infrastrukturze podsieci 192.168.1.0 z maską 255.255.255.0.

 

3 Jaką polecają wartość MTU.

 

Są to sugestie napisane przez cb na pytanie o co mam pytac facetów od firmy z neta jak przyjada

 

Czy to nie jest obawa właśnie iż dns jumper zmodyfikował te co najmniej 2 pierwsze pkt.?

 

Czemu o to mam pytac?

 

Już Ci chyba 10 razy napisałem, że nie masz DNS-ów z programu DNS Jumper. Chciałem Ci tylko pokazać, jak to sprawdzić.

Oj tam oj tam :P

 

Błąd niezwiązany z tym programem. Prawdopodobnie przez chwilę nie miałeś sieci i pojawiło się takie dziwne ustawienie. Szczerze powiedziawszy, nie widzę innej przyczyny, wszystko jest dobrze.

Ale to ty wcześniej pisałes, że dns jumper zmiany robi lokalnie a wcześniej że z netem kompem stacjonarnym łacze sie lokalnie, tak mi sie wydaje bynajmniej, no bo jak? bezprzewodowo? raczej nie..

 

Obrazek taki sam. Opis do niego pasuje.

A co wpisać w tym ostatnim, piątym polu na samym dole?

 

Działa tylko lokalnie. Możesz wbić na oba, tylko teraz nie widzę powodu, dla którego warto byłoby ją uruchamiać, skoro wiemy, że problem nie leży po Twojej stronie.

Oki, rozumiem. PS chodzi o problem zacinania się przeglądarki?

 

Najnowsze sterowniki:

 

http://downloadcente...&ProductID=3141

Zainstalowałem od intela ale mam dziwną ikonke na pasku zadań teraz i wyskakujacy dymek.oraz jakies opcje gdy uruchomie aplikacje. Pokaze na przykładzie screenów

 

1 monit po włączeniu netbooka http://naforum.zapod...55df3e.png.html

2 opcje po kliku na ikonke aplikacji intela na pasku zadań http://naforum.zapod...1a5502.png.html

3 okno po kliku na "otwórz narzędzie intel my wifi" http://naforum.zapod...085cf2.png.html

4 po włączeniu opcji "włącz" - zwróć uwage na dymek w rogu http://naforum.zapod...b245f4.png.html

5 po włączeniu "wyłącz" zwróć uwage równiez na dolny dymek http://naforum.zapod...b2cbbc.png.html

6 http://naforum.zapod...205093.png.html

7 http://naforum.zapod...8572fc.png.html

8 http://naforum.zapod...e510eb.png.html

9 http://naforum.zapod...7dd841.png.html - pisząc miałem netbooka w ładowarce

PS dodam jeszcze ze ma inną ale od dawna ikone intela o nazwie "technologia pamieci intel rapid"

ale to chyba nie ma nic wspólnego z tą zaktualizowana kartą internetowa intela bo po odpaleniu sa info o

systemie, dysku wewnętrznym systemowym, pamięci masowej, o jakims wewnetrznym pustym lorcie.

 

Pytania odnośnie tej zaktualizowanej karty internetowej intel

- czy ikona na pasku zadan jest niezbędna

- co zrobic by dymek nie wyskakiwał na starcie systemu

- czy ustawienia zaprezentowane na screenach wg cb wymagają drobnych korekt

I najważniejsze

- czemu jakies nowe karty mi sie potworzyły i co z nimi zrobić

http://naforum.zapod...28f99c.png.html

 

Pierwszy przycisk "Click for download" od góry:

A co z tymi dwoma niebieskimi linkami... nad? klikac któryś?

 

Nikt nie jest podpięty. Nie musisz tego zmieniać. Ustawienie nie ma żadnego znaczenia, dopóki się z taką siecią nie będziesz próbował połączyć.

A jeżeli ktoś połaczy sie z moja siecią przez którąś z tych bo mu neta odcieli albo cos i w ogóle? czy raczej mozliwosc takiego podpiecia nie ma mozliwosci i sensu?

Odnośnik do komentarza

"E tam, niedawno wynikło ze sa nieprawidłowe, nie funkcjonują ^_^ W kazdym badź razie spytam facetów z firmy w której mam neta, zobacze też jak oni sie do tego odniosą"

 

Nie funkcjonują byłoby równoznaczne z "w ogóle nie masz połączenia z Internetem". A połączenie masz...

 

"1 Czy mają problemy z wydajnością łącz. A jeżeli tak, to w jakich najczęściej godzinach."

 

No jak to po co? Od miesiąca chyba piszesz, że masz problem z wolnym działaniem Internetu...

 

"2 Czy używają w swojej infrastrukturze podsieci 192.168.1.0 z maską 255.255.255.0."

 

Bo mam dziwne wrażenie, że może być konflikt routingu, chociaż to mało prawdopodobne.

 

"3 Jaką polecają wartość MTU."

 

Więcej tutaj: http://www.fixitpc.p...nsmission-unit/

 

"Czy to nie jest obawa właśnie iż dns jumper zmodyfikował te co najmniej 2 pierwsze pkt.?"

 

Jeszcze raz powtórzę: śladu po działaniu DNS Jumpera nie ma.

 

"Ale to ty wcześniej pisałes, że dns jumper zmiany robi lokalnie a wcześniej że z netem kompem stacjonarnym łacze sie lokalnie, tak mi sie wydaje bynajmniej, no bo jak? bezprzewodowo? raczej nie.."

 

Przewodowo nie znaczy lokalnie. Lokalnie = w ustawieniach komputera. I tylko tam.

 

"A co wpisać w tym ostatnim, piątym polu na samym dole?"

 

Confirm new password = Potwierdź nowe hasło, czyli jeszcze raz wpisujesz hasło, które chcesz ustawić.

 

"Oki, rozumiem. PS chodzi o problem zacinania się przeglądarki?"

 

Co znaczy "zacinanie się przeglądarki"? Bo jeśli pada tylko ładowanie stron, to problem u dostawcy. Jeśli cała przeglądarka (np. nie masz dostępu do menu), no to coś u Ciebie.

 

"Zainstalowałem od intela ale mam dziwną ikonke na pasku zadań teraz i wyskakujacy dymek.oraz jakies opcje gdy uruchomie aplikacje. Pokaze na przykładzie screenów"

 

Dymek niech sobie będzie. Może Ci się kiedyś przydać. Intel My WiFi możesz ustawić na wyłączone.

 

"PS dodam jeszcze ze ma inną ale od dawna ikone intela o nazwie "technologia pamieci intel rapid"

ale to chyba nie ma nic wspólnego z tą zaktualizowana kartą internetowa intela bo po odpaleniu sa info o

systemie, dysku wewnętrznym systemowym, pamięci masowej, o jakims wewnetrznym pustym lorcie."

 

To nie ma związku.

 

"Pytania odnośnie tej zaktualizowanej karty internetowej intel

- czy ikona na pasku zadan jest niezbędna

- co zrobic by dymek nie wyskakiwał na starcie systemu

- czy ustawienia zaprezentowane na screenach wg cb wymagają drobnych korekt"

 

Nie musisz nic zmieniać. Możesz wyłączyć, na 6. masz kwadracik do odznaczenia (Pokaż ikonę na pasku zadań).

 

"I najważniejsze

- czemu jakies nowe karty mi sie potworzyły i co z nimi zrobić

http://naforum.zapod...28f99c.png.html"

 

Zostawić. Nowe sterowniki tworzą karty wirtualne, ale zarazem udostępniają nowe funkcje. Nie patrzyłem, co tam jest, ale może się przydać.

 

"A co z tymi dwoma niebieskimi linkami... nad? klikac któryś?"

 

Nie wiem, do czego się odnosisz.

 

"A jeżeli ktoś połaczy sie z moja siecią przez którąś z tych bo mu neta odcieli albo cos i w ogóle? czy raczej mozliwosc takiego podpiecia nie ma mozliwosci i sensu?"

 

Nie ma możliwości połączenia się z Twoją siecią przy obecnych ustawieniach. I nie, DNS Jumper nie ma tutaj nic do gadania.

Odnośnik do komentarza

Nie funkcjonują byłoby równoznaczne z "w ogóle nie masz połączenia z Internetem". A połączenie masz...

ale to dnsy drugorzędne bo w ruterze pisze przy nich secondary a translator tłumaczy - secondary = drugorzędne

primary = podstawowe mam inne juz wiesz raczej jakie bo podawałem logi i podawałem screeny :)

 

"1 Czy mają problemy z wydajnością łącz. A jeżeli tak, to w jakich najczęściej godzinach."

 

No jak to po co? Od miesiąca chyba piszesz, że masz problem z wolnym działaniem Internetu...

 

"2 Czy używają w swojej infrastrukturze podsieci 192.168.1.0 z maską 255.255.255.0."

 

Bo mam dziwne wrażenie, że może być konflikt routingu, chociaż to mało prawdopodobne.

 

"3 Jaką polecają wartość MTU."

 

Więcej tutaj: http://www.fixitpc.p...nsmission-unit/

Ahaa! to o to chodzi! A co to konflikt routingu? tylko z ciekawości pytam :)

 

Jeszcze raz powtórzę: śladu po działaniu DNS Jumpera nie ma.

OK

 

Przewodowo nie znaczy lokalnie. Lokalnie = w ustawieniach komputera. I tylko tam.

no własnie w komputerze czyli ma jednak połaczenie lokalne więc nie wiem jak wycofało wprowadzone adresy a komputer ma połaczenie z routerem wiec nie wiem jak wycofały jego zmiany Chyba ze poprzez ustawenie przeze mnie na samym początku na karcie uzyskiwanie dns i ip automatycznie i/lub tez twoje komendy ;) :) :)

 

Confirm new password = Potwierdź nowe hasło, czyli jeszcze raz wpisujesz hasło, które chcesz ustawić.

a jesli chodzi o nowy login to trzeba wpisywac nowy czy trzeba stary zostawić skoro old user name jest widoczny stary (aktualny) login

bo w przypadku old password czyli starego hasła to pole jest puste. Ale nawracając do old user name to jest w zakładce zmiany hasła i loginu do routera pole new user name czyli nowa nazwa uzytkownika wiec chyba należy wymyślić nowe i pytanie czy nowy login ma byc wpisywany faktycznie to ma byc taki sam jak hasło czy inny czy obojętie?

 

Co znaczy "zacinanie się przeglądarki"? Bo jeśli pada tylko ładowanie stron, to problem u dostawcy. Jeśli cała przeglądarka (np. nie masz dostępu do menu), no to coś u Ciebie.

Więc tak Dawid. jak wchodze na np strone eurosport.onet z jakimś wideo lub bez to na jak wczyta strone to na początku jest zawias, tak samo jest z zakladką wiadomości na onecie Dopowiem ze na innych stronach tez tak sie moze czasami czasami zdarza chociaż rzadko na tyle ze nie pamietam na jakich ale na onecie ta takie zawiasy to tradycja. Na stacjonarnym tego nie zauwarzam a przynajmniej dużo rzadziej. Jeszcze dodam ze czasami przeglądarka na jakies stronie robi brak odpowiedzi ze strony firefoxa (zawiesza sie przeglądarka) na obu kompach tak raczej jest. Jest jeszcze że nie wczytują sie strony - przekroczono limit czasu połaczeń, nie odnaleziono adresu

chociaz te mysle ze akurat kazdemu sie czasami zdarzają. Dalej, często jak jestem na notebooku to trace neta i dopiero jak klikne na rozwiazywanie błędów to często lubi sie naprawic ale nie zawsze. Jedyne co mnie cieszy to to że po klikne rozwiązywanie błedów to juz nie zauwarzyłem by pojawiał sie monit o nieprawidłóowej konfiguracji IP i to zawdzięczam pewnie tobie, tym komendom :)

 

PS Co masz na mysli pisząc "nie masz menu" bo mam czasami problem ze znikajacymi przyciskami na forach stronach np, wyslij zapytanie np wysli post na fixit, itp tego rodzaju. Ekhm, taki prypadek jak i powyzsze jeśli mówisz ze nie sa wina dns jumpera bo nie ma po nim sladu to czy przypadkiem to nie wina faktycznego jednak stanu botneta w kompach o których tez sprawe zakładelem?

 

Dymek niech sobie będzie. Może Ci się kiedyś przydać. Intel My WiFi możesz ustawić na wyłączone.

Dymek raczej zniknie gdy nacisne kwadracik by nie była pokazawana ikona na pasku zadan od intel my wifi Wiec może nie wyłączać puki nie przyjadą od internetu faceci Chyba że czasami jakieś alerty aktualizacje bedą w dymku sie pokazywać w tym może mi sie przydać? bo wtedy nie zamierzam klikać na opcje wyłączenia ikony intel my wifi na pasku. Ale z drugiej strony wolałbym wyłączyć ikone bo w opcjach mozna sie do dhcp dogrzebac i wiele innych, np utworzenia profilu... a boje sie że skrzetnie by to wykorzystał chłopak siory by mi zrobic nie miłego psikusa lub by coś znowu chciał zmienic jak z dnsami Tylko czy wyłączenie pokazywania ikony nie wyłącza tej technologii/programu "intel my wifi" bo nie wiem jakie konsekwencje by tego były... ;/

 

Dalej, nie rozumiem o co chodzi z wyłączeniem intel my wifi. Czy to sie odnosi do tego screenu?

http://naforum.zapod...1a5502.png.html

tutaj jest już wyłączone. Chyba ze chodzi o ten screen http://naforum.zapod...085cf2.png.html ale włącz też oznacza że jest wyłączone Na którym ze screenów jest ta opcja gdzie miałbym wyłączyć? Może tu wszystko odhaczyć, tak? http://naforum.zapod...8572fc.png.html albo tą http://naforum.zapod...7dd841.png.html

 

Nie musisz nic zmieniać. Możesz wyłączyć, na 6. masz kwadracik do odznaczenia (Pokaż ikonę na pasku zadań).

ale jak wyłącze ikone to raczej i powiadomien nie bedzie które mówisz że moga mi sie przydac i czy wyłączenie pokazywania ikony nie wyłaczy technologi/progsu intel my wifi i jakie by były tego konsekwencje

 

Zostawić. Nowe sterowniki tworzą karty wirtualne, ale zarazem udostępniają nowe funkcje. Nie patrzyłem, co tam jest, ale może się przydać.

Nie patrzyłes na screeny nowych kart czy na ustawienia intel my wifi? Jesli pierwsze to popatrz chce miec przez to pewnosć że zostawić. PS onechyba beda szybciej baterie wyczerpywac bo raz juz mówiłas cos podobnego o atherosie że można ale nie musi sie wyłączyc bo dodatkowo zżera baterie wiec jak kolejne karty to jeszcze pewnie szybciej zżerają tak? Ale jeśli powinienem zostawic to tak zrobie. Jeśli jednak chodzi o to że nie patrzyłes na screeny intel my wifi to popatrz tez i odpowiedz, podpowiedz co i jak

 

Uwaga! Popatrz rzecz jasna na te karty podkreślone czerwoną kreską bo o nie mi sie rozchodzi, one sie pojawiły wraz z aktualizacją karty internetowej intela)

 

Nie wiem, do czego się odnosisz.

chodzi o te "zdania"... nad przyciskiem Click for Download na stronie sterownika atheros co mi podałeś

 

Nie ma możliwości połączenia się z Twoją siecią przy obecnych ustawieniach. I nie, DNS Jumper nie ma tutaj nic do gadania.

chodzi o to dawne uzycie dns jumpera czy sugerujesz ze jego ust. sa obecne na kompie albo nim ktos moze sie połączyc :confused:

Odnośnik do komentarza

ale to dnsy drugorzędne bo w ruterze pisze przy nich secondary a translator tłumaczy - secondary = drugorzędne

primary = podstawowe mam inne juz wiesz raczej jakie bo podawałem logi i podawałem screeny

Teraz nie mam pojęcia, o co Ci chodzi. Konfiguracja jest poprawna.

 

Ahaa! to o to chodzi! A co to konflikt routingu? tylko z ciekawości pytam

Pakiety nie dochodzą tam, gdzie powinny. Wszystkie informacje w sieci idą zazwyczaj przez kilka(naście) węzłów, nim dojdą od źródła do celu. Każdy router, węzeł, na ścieżce powinien wiedzieć, gdzie je dalej wysłać. Czasami pojawiają się z tym problemy.

 

no własnie w komputerze czyli ma jednak połaczenie lokalne więc nie wiem jak wycofało wprowadzone adresy a komputer ma połaczenie z routerem wiec nie wiem jak wycofały jego zmiany Chyba ze poporzez ustawenie przeze mnie na samym początku na karcie uzyskiwanie dns i ip automatycznie i/lub tez twoje komendy

netsh int ip reset reset.log wywala statyczne DNS-y i włącza domyślne, jeśli o to Ci chodzi.

 

 

a jesli chodzi o nowy login to trzeba wpisywac nowy czy trzeba stary zostawić skoro old user name jest widoczny stary (aktualny) login

bo w przypadku old password czyli starego hasła to pole jest puste. Ale nawracając do old user name to jest w zakładce zmiany hasła i loginu do routera pole new user name czyli nowa nazwa uzytkownika wiec chyba należy wymyślić nowe i pytanie czy nowy login ma byc wpisywany faktycznie to ma byc taki sam jak hasło czy inny czy obojentie?

Może być nowy, może być stary login. Jak chcesz. Hasło ma być oczywiście inne niż login. Podajesz nowe, takie jak chcesz mieć. O ile w ogóle chcesz zmieniać.

 

Więc tak Dawid. jak wchodze na np strone eurosport.onet z jakimś wideo lub bez to na jak wczyta strone to na początku jest zawias, tak samo jest z zakladką wiadomości na onecie Dopowiem ze na innych stronach tez tak sie moze czasami czasami zdarza chociaż rzadko na tyle ze nie pamietam na jakich ale na onecie ta takie zawiasy to tradycja. Na stacjonarnym tego nie zauwarzam a przynajmniej dużo rzadziej. Jeszcze dodam ze czasami przeglądarka na jakies stronie robi brak odpowiedzi ze strony firefoxa (zawiesza sie przeglądarka) na obu kompach tak raczej jest. Jest jeszcze że nie wczytują sie strony - przekroczono limit czasu połaczeń, nie odnaleziono adresu

chociaz te mysle ze akurat kazdemu sie czasami zdarzają. Dalej, często jak jestem na notebooku to trace neta i dopiero jak klikne na rozwiazywanie błędów to często lubi sie naprawic ale nie zawsze. Jedyne co mnie cieszy to to że po klikne rozwiązywanie błedów to juz nie zauwarzyłem by pojawiał sie monit o nieprawidłóowej konfiguracji IP i to zawdzięczam pewnie tobie, tym komendom

Problem jest według mnie po stronie dostawcy.

 

bo mam czasami problem ze znikajacymi przyciskami na forach stronach np, wyslij zapytanie np wysli post na fixit, itp tego rodzaju. Ekhm, taki prypadek jak i powyzsze jeśli mówisz ze nie sa wina dns jumpera bo nie ma po nim sladu to czy przypadkiem to nie wina faktycznego jednak stanu botneta w kompach o których tez sprawe zakładelem?

Problem z DNS = nie ma całej strony. Nie ma możliwości, żeby DNS-y wycinały Ci kawałek strony, bo jest to bez sensu. Tutaj pojawia się trudność z rozumieniem usługi DNS. Polecam przeczytać do czego służy "Domain Name Server" na Wikipedii.

 

Botnet już miałeś sprawdzony, nie ma go. Poza tym, w dobrze pojętym interesie twórcy sieci zainfekowanych komputerów byłoby, by użytkownik nie zauważył różnic w działaniu, bo wtedy zacznie się interesować swoim komputerem i może jeszcze coś znaleźć.

 

Dymek raczej zniknie gdy nacisne kwadracik by nie była pokazawana ikona na pasku zadan od intel my wifi Wiec może nie wyłączać puki nie przyjadą od internetu faceci Chyba że czasami jakieś alerty aktualizacje bedą w dymku sie pokazywać w tym może mi sie przydać? bo wtedy nie zamierzam klikać na opcje wyłączenia ikony intel my wifi na pasku. Ale z drugiej strony wolałbym wyłączyć ikone bo w opcjach mozna sie do dhcp dogrzebac i wiele innych, np utworzenia profilu... a boje sie że skrzetnie by to wykorzystał chłopak siory by mi zrobic nie miłego psikusa lub by coś znowu chciał zmienic jak z dnsami Tylko czy wyłączenie pokazywania ikony nie wyłącza tej technologii/programu "intel my wifi" bo nie wiem jakie konsekwencje by tego były...

Nie, nie wyłącza. A co do tego gościa: po co mu kompa dajesz? Ja się nauczyłem jednej rzeczy. Nie umożliwiaj nikomu dostępu do własnego komputera, jeśli tej osobie nie ufasz. Z systemu można naprawdę wiele rzeczy wyciągnąć, nie będąc specjalistą. Patrz te programy: http://www.nirsoft.net/password_recovery_tools.html

 

Dalej, nie rozumiem o co chodzi z wyłączeniem intel my wifi. Czy to sie odnosi do tego screenu?

http://naforum.zapod...1a5502.png.html

tutaj jest już wyłączone. Chyba ze chodzi o ten screen http://naforum.zapod...085cf2.png.html ale włącz też oznacza że jest wyłączone Na którym ze screenów jest ta opcja gdzie miałbym wyłączyć? Może tu wszystko odhaczyć, tak? http://naforum.zapod...8572fc.png.html albo tą http://naforum.zapod...7dd841.png.html

Wystarczy odznaczenie dwóch okienek z zakładki Ogólne. Wtedy Intel MyWiFi zostanie wyłączone, a ikonka nie będzie pojawiać się na pasku zadań. Nie jest to konieczne do poprawnego funkcjonowania sieci, ale ja proponuję zostawić, bo może się kiedyś przydać.

 

ale jak wyłącze ikone to raczej i powiadomien nie bedzie które mówisz że moga mi sie przydac i czy wyłączenie pokazywania ikony nie wyłaczy technologi/progsu intel my wifi i jakie by były tego konsekwencje

Dopóki nie zaczniesz korzystać z Intel My WiFi: żadne. To działa tak jak WiFi Direct i na razie nie jest Ci do niczego potrzebne. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_Direct

 

Nie ma wpływu na działanie Internetu bezprzewodowego.

 

Nie patrzyłes na screeny nowych kart czy na ustawienia intel my wifi? Jesli pierwsze to popatrz chce miec przez to pewnosć że zostawić. PS onechyba beda szybciej baterie wyczerpywac bo raz juz mówiłas cos podobnego o atherosie że można ale nie musi sie wyłączyc bo dodatkowo zżera baterie wiec jak kolejne karty to jeszcze pewnie szybciej zżerają tak? Ale jeśli powinienem zostawic to tak zrobie. Jeśli jednak chodzi o to że nie patrzyłes na screeny intel my wifi to popatrz tez i odpowiedz, podpowiedz co i jak

Odróżnij kartę fizyczną (taka, która istnieje w komputerze i ma gniazdo albo antenkę), od logicznej, czyli zwykłego programistycznego tworu, który nie ma wpływu na pobieranie prądu. Zostaw tak jak jest.

 

chodzi o te "zdania"... nad przyciskiem Click for Download na stronie sterownika atheros co mi podałeś

Nie. Po co?

 

chodzi o to dawne uzycie dns jumpera czy sugerujesz ze jego ust. sa obecne na kompie albo nim ktos moze sie połączyc :confused:

Ustalmy kilka rzeczy, bo wałkujemy to samo od ok. 50 postów.

1. DNS Jumpera już nie ma.

2. Konfiguracja, która, po nim została, już nie istnieje, bo została zmieniona.

3. Odpaliłeś go, jak istniał już problem, więc nie miał wpływu na jego powstanie.

4. Nie, nikt nie może się z Twoim komputerem połączyć bez Twojej zgody (czyli np. musiałbyś włączyć usługę Pulpitu zdalnego albo TeamViewer).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Teraz nie mam pojęcia, o co Ci chodzi. Konfiguracja jest poprawna.

Napisałeś że jakby dnsy nie funkcjnowały to byłoby to równoznaczne z brakiem połączenia internetowego. Tylko że podstawowe dnsy (primary) za które router chwyta domyślkam się w pierwszej kolejności są raczxej prawidłowe. Tpo drugie, zapasowe/drugorzędne nie wyglądają na prawidłowe bo 0.0.0.0. to na chłopski rozum tyle co nic, więc jak "nic" może działać.

 

netsh int ip reset reset.log wywala statyczne DNS-y i włącza domyślne, jeśli o to Ci chodzi.

Aha, ok :)

 

Może być nowy, może być stary login. Jak chcesz. Hasło ma być oczywiście inne niż login. Podajesz nowe, takie jak chcesz mieć. O ile w ogóle chcesz zmieniać.

A to na obu komputerach zmieniać czy na jednym dowolnym wystarczy?

 

Botnet już miałeś sprawdzony, nie ma go. Poza tym, w dobrze pojętym interesie twórcy sieci zainfekowanych komputerów byłoby, by użytkownik nie zauważył różnic w działaniu, bo wtedy zacznie się interesować swoim komputerem i może jeszcze coś znaleźć.

Ok ale nie zakminiłem :P

 

Nie, nie wyłącza. A co do tego gościa: po co mu kompa dajesz? Ja się nauczyłem jednej rzeczy. Nie umożliwiaj nikomu dostępu do własnego komputera, jeśli tej osobie nie ufasz. Z systemu można naprawdę wiele rzeczy wyciągnąć, nie będąc specjalistą. Patrz te programy: http://www.nirsoft.n...very_tools.html

Matko :o po co w ogóle ludzie tworzą takie progsy? yyy Nie zbyt fajna sprawa

 

Wystarczy odznaczenie dwóch okienek z zakładki Ogólne. Wtedy Intel MyWiFi zostanie wyłączone, a ikonka nie będzie pojawiać się na pasku zadań. Nie jest to konieczne do poprawnego funkcjonowania sieci, ale ja proponuję zostawić, bo może się kiedyś przydać.

Czyli radzisz pozwolić zostać ikonce na pasku? A nie obciąża taki proces jakoś szczególnie kompa? Tylko co jak mi się ziomek dobierze do opcji progsa *.* ale może nie będzie szperał. A jak coś to najwyżej go zabije ^_^

 

Nie. Po co?

:thumbsup:

 

Ustalmy kilka rzeczy, bo wałkujemy to samo od ok. 50 postów.

1. DNS Jumpera już nie ma.

2. Konfiguracja, która, po nim została, już nie istnieje, bo została zmieniona.

3. Odpaliłeś go, jak istniał już problem, więc nie miał wpływu na jego powstanie.

4. Nie, nikt nie może się z Twoim komputerem połączyć bez Twojej zgody (czyli np. musiałbyś włączyć usługę Pulpitu zdalnego albo TeamViewer).

No tutaj nie zgodziłbym sie tylko z pkt 4. bo sam pokazałeś że są różne progsy do przykrych czynów ale ja sie tam nie boje bo nie jestem jakimś tam znowu prezydentem czy członkiem nasa, nie mam na komputerze nawet żadnych zdjęć żeby ktoś se pooglądał z ciekawości :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...