Skocz do zawartości

Problem z instalacją Service Pack dla Win 7 64bit


teken

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalowania SP z Windows Update wyskakuje błąd 800736B3

Ściągnęłem też SP 1 ze strony MS, ale po instalacji wyskakuje ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND(0x800736b3)

 

co już robiłem

- instalacja bez zapory i antywirusa

- instalacja w trybie awaryjnym

- naprawa WU w windowsie

- fix 50202 ze strony który podobno likwiduje wszystkie błędy (niestety nie w moim przypadku)

- poprawka do SP 1 KB947821

- instalacja aktualizacji z płyty, która zakończyła się niepowodzeniem

- Fix WU Ultiliti

- sfc.exe /scannow

 

nic nie pomaga, ciągle ten sam błąd.

Dodatkowo podczas instalacji aktualizacji wyskakują mi 93/4 dostępne, instaluję, 4 niepowodzenie, w tym SP1, daję próbuj ponownie, instalują się np 2 ztych 4 i znowu mi wyszukuje te 93 aktualizacje, a w WU pisze, że są zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ściągnęłem też SP 1 ze strony MS, ale po instalacji wyskakuje ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND(0x800736b3)

 

Ten błąd oznacza uszkodzenia w komponentach. Opisz pochodzenie Windowsa, czy to oryginał czy pobrany z sieci, modyfikowany na poziomie nośnika instalacyjnego, sztucznie spolszczany lub były doinstalowane masowo inne pakiety językowe? Przekopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP i prześlij tu do analizy.

 

 

co już robiłem

- instalacja bez zapory i antywirusa

- instalacja w trybie awaryjnym

- naprawa WU w windowsie

- fix 50202 ze strony który podobno likwiduje wszystkie błędy (niestety nie w moim przypadku)

- poprawka do SP 1 KB947821

- instalacja aktualizacji z płyty, która zakończyła się niepowodzeniem

- Fix WU Ultiliti

- sfc.exe /scannow

 

Większość z tych metod nie ma zdolności naprawy tego typu uszkodzeń. Pod ten przypadek to SFC oraz "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" (KB9478210) - inna sprawa, że narzędzia mogą nie wykryć usterki. Czy log checksur.log był "pusty" i nic nie zostało wykryte? Poza tym, co to oznacza: "instalacja aktualizacji z płyty". Jakiej płyty?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Opisz pochodzenie Windowsa

Win 7 Upgrade oryginalny, zainstalowany na oryginała XP

 

cbs -http://www.przeklej.pl/plik/cbs-rar-0043573g396u hasło: fixitpc.pl

 

Czy log checksur.log był "pusty"
nie wiem
Poza tym, co to oznacza: "instalacja aktualizacji z płyty". Jakiej płyty?

Po wsadzeniu płyty jest opcja pobrania i zainstalowania aktualizacji, niby skuteczniejsza jak gdzies czytalem

 

czekam na rady, co robić.

Odnośnik do komentarza

Pobrałam, nie za szybko to przejrzę.

 

 

nie wiem

 

To w jaki sposób użyłeś "poprawkę do SP 1 KB947821"? To nie jest "poprawka", to jest diagnostyk "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu", którego proces skanowania wygląda jak "instalacja" (KLIK) i wyniki pracy narzędzia należy dopiero obejrzeć (checksur.log). Z tym, że prosiłam o przesłanie całego katalogu CBS, w nim jest ten log nagrywany, a w dostarczonej paczce nie ma w ogóle śladów tego typu. Nasuwa się pytanie co robiłeś z tym KB947821.

 

 

Po wsadzeniu płyty jest opcja pobrania i zainstalowania aktualizacji, niby skuteczniejsza jak gdzies czytalem

 

Nadal nie rozumiem o którą opcję chodzi....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

myślałem, że to jakaś aktualizacja dodatkowa, więc to "zainstalowałem" i nic dalej nie robiłem ;p

z CBS to cały folder jest, może nie ma tam wszystkiego, bo w międzyczasie resetowałem WU, więc może i ten folder się czyści.

Dziś nie mam już czasu, jutro do roboty, ale najwyżej zrobię jutro KB947821 i dam ten checksur.log (tylko gdzie on jest ?)

Odnośnik do komentarza

plik, miało być wczoraj ale mało czasu miałem na kompa:

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 13.0

2012-02-14 19:42

 

Checking Windows Servicing Packages

 

Checking Package Manifests and Catalogs

 

Checking Package Watchlist

 

Checking Component Watchlist

 

Checking Packages

 

Checking Component Store

(f) CSI Manifest Failed Catalog Check 0x00000000 winsxs\Manifests\x86_netfx-mscorwks_dll_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7600.21005_none_f00efc1f04dd79f8.manifest x86_netfx-mscorwks_dll_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7600.21005_none_f00efc1f04dd79f8

(f) CSI Manifest Failed Catalog Check 0x00000000 winsxs\Manifests\wow64_microsoft-windows-shell32_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20765_none_d312092c791b15be.manifest wow64_microsoft-windows-shell32_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20765_none_d312092c791b15be

(f) CSI Corrupt Component Keyform 0x00000000 identity x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9 identity and keyform do not match; keyform is wrong.

 

Summary:

Seconds executed: 555

Found 3 errors

CSI Manifest Failed Catalog Check Total count: 2

CSI Corrupt Component Keyform Total count: 1

 

Unavailable repair files:

winsxs\manifests\x86_netfx-mscorwks_dll_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7600.21005_none_f00efc1f04dd79f8.manifest

winsxs\manifests\wow64_microsoft-windows-shell32_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20765_none_d312092c791b15be.manifest

 

Ogólnie olał bym ten SP, ale EA nie chce mi pomóc przy Battlefield 3, bo upierają się, że jest wymagany do gry, sęk w tym, że przed formatem z SP miałem te same problemy z grą co teraz :P No ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dla tak krótkich logów nie rób korowodów z pobieraniem. Przeklejam wprost do posta. Checksur widzi uszkodzenia, nie potrafi ich jednak naprawić. Są tu dwa typy naruszeń:

 

 

(f)	CSI Corrupt Component Keyform	0x00000000	identity	x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9	identity and keyform do not match; keyform is wrong.

 

Ten błąd będzie wymagał korekty na poziomie rejestru. W dostarczonej wcześniej paczce z katalogiem CBS w żadnym ze zarchiwizowanych logów nie widziałam pasującego do tego błędu. Ten katalog CBS to wygląda zresztą na przetrzebiony (nie było ani głównego CBS.LOG ani CheckSur.log z poprzedniego uruchomienia).

W każdym razie patrząc na formułę powinna nastąpić poprawka nazewnicza w tym miejscu:

 

x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

Prawidłowa nazwa komponentu to:

 

x86_microsoft-windows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Sprawdź czy jest podmontowana gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS. Jeżeli nie, podświetl HKEY_LOCAL_MACHINE, z menu Plik wybierz Załaduj gałąź rejestru, wskaż plik C:\Windows\system32\config\COMPONENTS, nadaj nazwę umowną COMPONENTS, wyszukaj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS\DerivedData\Components\x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

Popraw literkę w nazwie. Następnie podświetl klucz COMPONENTS, z menu Plik wybierz Zwolnij gałąź rejestru.

 

 

Unavailable repair files:

winsxs\manifests\x86_netfx-mscorwks_dll_b03f5f7f11d50a3a_6.1.7600.21005_none_f00efc1f04dd79f8.manifest

winsxs\manifests\wow64_microsoft-windows-shell32_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20765_none_d312092c791b15be.manifest

 

Pliki do pobrania: KLIK. Umieść je w katalogu tymczasowym narzędzia C:\Windows\Temp\CheckSur\WinSxS\Manifests. Ponownie uruchom narzędzie i przedstaw nowy checksur.log.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do gry to nie wiem co zaś do warna w rejestrze to sprawdź ręcznie czy rzeczywiście już jest taki klucz tJ:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS\DerivedData\Components\x86_microsoft-windows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

jeśli tak to ten z błędną nazwą czyli

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS\DerivedData\Components\x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

po prostu skasuj i sprawdź efekty...

Odnośnik do komentarza

nie do xp, mam 7 ale wersje update. Poza tym gdyby nie battlefield 3 to dalej bym siedział na XP ;p

 

log:

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 13.0

2012-02-15 20:55

Checking Windows Servicing Packages

Checking Package Manifests and Catalogs

Checking Package Watchlist

Checking Component Watchlist

Checking Packages

Checking Component Store

(f) CSI Corrupt Identity 0x00000000 identity amd64_microsoft-windows-s..oyment-languagepack_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_6961de60ae05df64 identity and keyform do not match; identity is wrong.

(fix) CSI Corrupt Identity CSI Registry Item Repaired amd64_microsoft-windows-s..oyment-languagepack_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_6961de60ae05df64

(f) CSI F Mark Missing 0x00000002 f!amd64_hphp910t.xml_7596e741429ffd87 amd64_prnhp003.inf_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_2fd781a76c9dcc13

(fix) CSI F Mark Missing CSI Registry Item Repaired Wrote amd64_prnhp003.inf_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_2fd781a76c9dcc13\f!amd64_hphp910t.xml_7596e741429ffd87: Amd64\hphp910t.xml

Summary:

Seconds executed: 490

Found 2 errors

Fixed 2 errors

CSI Corrupt Identity Total count: 1

Fixed: CSI Corrupt Identity. Total count: 1

CSI F Mark Missing Total count: 1

Fixed: CSI F Mark Missing. Total count: 1

 

Poza tym grzebałem kiedyś coś w usługach, wyłączałem różne, może od tego ten błąd z defenderem ? Ale w msconfig mam, że ma się włączyć...

 

Dobra, najpierw ten SP, później direct i defender :P, może SP to poprawi.

Odnośnik do komentarza

zaraz sprawdzę SP

Nie wiem co tu się działo, ale podczas gdy poprzednie błędy zostały naprawione, wyskoczyły nowe.

no jak na razie usunełem tylko

HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS\DerivedData\Components\x86_microsoft-wkndows-m..nager-rll.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_2efbedb622ed46d9

 

bo wyskoczyło, że ten z "i" w nazwie istnieje

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tu się działo, ale podczas gdy poprzednie błędy zostały naprawione, wyskoczyły nowe.

No cóż narzędzie to nie jest doskonałe i czasami nie potrafi wykryć wszystkich konfliktów od razu w pierwszym, listeningu ,błędy te były od początku - został usunięty klucz i to jest odpowiedź narzędzia na tę operację

 

Tak na marginesie - istnieje też możliwość że Readiness Tool błędnie rozpozna problem i uszkodzi rejestr (robiłem kiedyś eksperymenty na maszynach wirtualnych) mimo że w logach będzie zwracał "no errors found" .Ale miejmy nadzieję że tu diagnostyka narzędzia była poprawna...

 

Mnie zresztą dziwi ten błąd w nazwie

 

@teken

 

Czy ten system jest z legalnego źródła,płyta nie była przez nikogo "udoskonalana" ?

Odnośnik do komentarza

teken ten log z OTL jest źle skonfigurowany, mówiłam "Usługi" ustawione na Wszystko, a nie Rejestr.

 

 

Z WU wyskoczył ten sam błąd przy instalacji, teraz instaluje się wersja ze strony MS, zaraz zobaczymy, bo ten błąd wywala po jakichś 15 minutach.

 

Sądzę, że błąd ten sam będzie, niezależnie od metody, jeżeli nadal pokazuje się ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND. Po ukończeniu prób przekopiuj C:\Windows\Logs\CBS\CBS.LOG na Pulpit, zapakuj i tu dostarcz.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

kurde, sory, zaraz poprawię.

 

A tak btw, mogło pójść coś nie tak podczas instalacji systemu, że teraz takie buble mam ?

 

Edit:

 

OTL.Txt

 

Edit 2:

 

Ten sam błąd przy instalacji ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND(0x800736b3)

 

ktoś mi jeszcze proponował takie coś :

1. Pobierasz program 7zip

2. Opalasz 7zip jako admin.

3. Wchodzisz w lokalizacje -> X:\sources, znajdujesz plik install.wim.

4. Wypakowujesz plik 1.xml, w pliku szukasz linijki <IMAGE INDEX="X">, w nim będzie <EDITIONID>XYZ</EDITIONID>,

gdzie XYZ to nazwa Twojego systemu, np HomeBasic. Odnajdujesz swój system i patrzysz jaki ma Image Index.

5. Następnie w lokalizacji install.wim szukasz numerka odpowiadającego Twojemu systemowi, np niech będzie to 2, tak jak

podawał Image Index.

6. Znajdujesz lokalizacje:

 

Windows\System32\DriverStore\FileRepository

-Pliki: atiilhag.inf_amd64_*

atiriol6.inf_amd64_*

nv_lh.inf_amd64_*

Windows\winsxs

-Pliki: amd64_atiilhag.inf.resources_*

amd64_atiilhag.inf_*

amd64_atiriol6.inf_*

amd64_nv_lh.inf.resources_*

amd64_nv_lh.inf_*

Windows\winsxs\Manifests

-Pliki: amd64_atiilhag.inf-languagepack_*.manifest

amd64_atiilhag.inf.resources_*.manifest

amd64_atiilhag.inf_*.manifest

amd64_atiriol6.inf_*.manifest

amd64_nv_lh.inf-languagepack_*.manifest

amd64_nv_lh.inf.resources_*.manifest

amd64_nv_lh.inf_*.manifest

 

*Dla wersji 32bit'owego systemu lokalizacje mają wstawkę (x86)

 

7. Teraz przy pomocy Linuxa LiveUSB podmieniasz je (wklejasz) do odpowiadających folderów na dysku.

%SystemRoot%\System32\DriverStore\FileRepository

%SystemRoot%\winsxs

%SystemRoot%\winsxs\Manifests

 

Ściągasz i instalujesz System Update Readiness Tool. Następnie sfc.exe /scannow.

ale to chyba mniej więcej to samo co było wcześniej.

 

Może też przy okazji ktoś będzie wiedział, jaka może byc przyczyna tego ?

post-3820-0-58201000-1329341269_thumb.jpg

 

spadam spać, jutro będę się bawił (a raczej denerwował) dalej

Odnośnik do komentarza
Ten sam błąd przy instalacji ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND(0x800736b3)

 

Prosiłam:

 

Po ukończeniu prób przekopiuj C:\Windows\Logs\CBS\CBS.LOG na Pulpit, zapakuj i tu dostarcz.

 

Czyli najświeższe nagrania.

 

 

ktoś mi jeszcze proponował takie coś

 

Mogłeś podać źródło (KLIK), bo tam widać tok rozumowania. Nie wiem na jakiej podstawie są podane tu takie określone komponenty związane z ATI / nVidia, skoro ... brak jakiejkolwiek diagnostyki dowodującej problem w tym obszarze. Skąd ta osoba sobie wymyśliła komponenty mając podane tylko informacje niemożności wykonania Windows Update i ogólny błąd ERROR_SXS_ASSEMBLY_NOT_FOUND, skoro nie sprawdzała żadnych logów (!), ani CBS.LOG ani Checksur.log. Tu wręcz się nasuwa, że podano na oko cudze instrukcje pod zupełnie inny przypadek (np. coś w tym stylu KLIK). Tylko że tam to nie jest z powietrza, w CBS.LOG jest nagrany konkretny błąd.

 

Nie widzę żadnych podstaw do wykonania tych instrukcji u Ciebie.

 

 

Bo próbuję zainstalować demko Mass Effect 3 i wyskakuje mi, że ".... plik .cab nie jest podpisany", a jak chcę zainstalować na nowo directa to wyskakuje, że "nie można zaufać plikowi cabinet ... bla bla" ?

 

A w tej kwestii, spróbuj triku opisanego tutaj: KLIK (zacznij czytać od posta autorstwa Skitso24 do ostatniego). To przykład z innej gry, ale dostosuj sobie odpowiednio ścieżkę. Tu z mojej testowej instalacji:

 

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Mass Effect 3 Demo\__Installer\directx\redist

 

caberror.th.png

 

Z folderu tego przerzuć wszystkie pliki CAB, z wyjątkiem tych zaznaczonych DLL/EXE, do jakiegoś innego tymczasowego folderu. Ponów instalację.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@teken

 

Uszkodzenia komponentów są prawie zawsze (poza bardzo nielicznymi wyjątkami) są czysto indywidualne dla konkretnego użytkownika - tu ciebie.Rozwiązania podane w tym temacie były przeznaczone tylko dla ciebie ,inni uzytkownicy nawet gdy mają ten sam warn i kod błędu nie mogą stosować tego rozwiązania bo ich uszkodzenia są w innych miejscach i na odwrót - ty nie możesz stosować cudzych - stosowaniem na pałę grozi to dodatkowym pogorszeniu sytuacji że to się może skończyć reinstalacją

 

Sumując - metoda diagnostyki jest wspólna ale naprawa uszkodzeń dla konkretnego użytkownika -różna.

Odnośnik do komentarza

Temat jak narazie częściowo nie aktualny. Podczas włączania kompa dziś wyskoczyło, że nie można uruchomić systemu windows i jakies 3 błędy (z raportu wynikało, że spowodowane aktualizacjami)

Mówiąc bardzo kulturalnie zdenerwowałem się (a tak naprawdę nieźle naklnęłem xD) i zrobiłem format, bo nawet nie dało się tego naprawić przy starcie systemu, a nie miałem zrobionej kopii zapasowej (chciałem ją zrobic po zainstalowaniu SP ...)

 

Jak narazie instaluję aktualizacje z WU i jakoś idzie, zobaczymy co będzie przy SP ;p Lepiej instalowac go z WU czy ten ściągnięty plik ?

 

Przy SP wyskoczył bład 0x800f081f

robie teraz skan tym KB947821, dam log jak skonczy i zobacze czy sie zainstaluje po tym, reszta aktualizacji bez problemu.

 

Edit:

nic nie pomogło, log

 

=================================

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 13.0

2012-02-16 21:25

Checking Windows Servicing Packages

Checking Package Manifests and Catalogs

Checking Package Watchlist

Checking Component Watchlist

Checking Packages

Checking Component Store

Summary:

Seconds executed: 381

No errors detected

Odnośnik do komentarza
Jak narazie instaluję aktualizacje z WU i jakoś idzie, zobaczymy co będzie przy SP ;p Lepiej instalowac go z WU czy ten ściągnięty plik ?

 

Instalator pełny pobrany z Download Center ma przewagę nad ściąganiem z Windows Update. Podczas pobierania via Windows Update mogą bowiem wystąpić jakieś nieprzewidziane perypetie typu niedociągnięty / uszkodzony plik.

 

 

Przy SP wyskoczył bład 0x800f081f

 

Może coś tego typu: KLIK. Link podany tylko poglądowo, nie wykonuj instrukcji, tu muszą być dowody innego charakteru niż goły kod błędu. Dostarcz pełne Dzienniki zdarzeń do oceny czy jest jakaś zbieżność (KLIK), a także CBS.LOG.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Instalator pełny pobrany z Download Center ma przewagę nad ściąganiem z Windows Update. Podczas pobierania via Windows Update mogą bowiem wystąpić jakieś nieprzewidziane perypetie typu niedociągnięty / uszkodzony plik.

ten błąd wyskoczył przy pliku z DC,

 

CBS - http://www.przeklej....ar-00446s4nd1dc

Dzienniki - http://www.przeklej....ar-00446sckv5a5

 

A w tej kwestii, spróbuj triku opisanego tutaj: KLIK (zacznij czytać od posta autorstwa Skitso24 do ostatniego). To przykład z innej gry, ale dostosuj sobie odpowiednio ścieżkę. Tu z mojej testowej instalacji:

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Mass Effect 3 Demo\__Installer\directx\redist

 

caberror.th.png

 

Z folderu tego przerzuć wszystkie pliki CAB, z wyjątkiem tych zaznaczonych DLL/EXE, do jakiegoś innego tymczasowego folderu. Ponów instalację.

wielkie dzięki, poszło ładnie ;)

Odnośnik do komentarza

Mi to wygląda na problem sprzętowy lub problem z kompatbilnością systemu ze sprzętem - sugeruje to zarówno problem po formacie jak i kod błędu przy instalacji SP,a błedy przy instalacji łat różne - najczęściej jest tam 8007057 a ten to się naprawia albo poprzez resetowanie WU a jeżli i to zawodzi to też jest problem sprzętowy/kompatbilność

 

Trudno ocenić gdzie dokładnie jest przyczyna - karta grafiki (masz tam trochę błędów) ,problem z dyskiem czy jeszcze innny

 

Nie widzę jednak przeszkód by spróbować uprzednio przytoczony link http://idoneitmyself...1-installation/

(w dzienniku zdarzeń też masz takie błędy o których mowa w artykule)

no najwyżej się nie uda i tyle :P

 

Jak się nie uda to proponuję zdiagnozować sprzęt - proponuję zacząć od dysku pobierz np CrystalDiskInfo i pokaż SMART dysku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...