Skocz do zawartości

Problem z WiFi - DNS


Wojtek01

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Występuje u mnie problem opisany tutaj http://www.fixitpc.p...lem-z-wifi-dns/ i jako, że znaleziono w poprzednich logach infekcje, postanowiłem przywrócić system do stanu fabrycznego, ze względu na duży bałagan na dysku. Ale niestety po wykonanaiu tej operacji nadal występuje ten problem. Jest to system 32-bitowy w angielskiej wersji językowej.

Proszę o sprawdzenie logów. Jeżeli logi nie będą wykazywać śladów infekcji proszę o przeniesienie tematu do działu sieci.

Dodaje nowy log z net-loga.

Dziękuję.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Temat kontynuuj w poprzednim wątku. Tu nie ma podstaw szukać infekcji. System przywracany z Recovery, w logach brak znaków infekcji. Co więcej, poprzednie logi także nie wskazują, by przyczyną była infekcja. Tam było tylko mapowanie w MountPoints2 (to jest "historia") pozostałe po podpięciu zainfekowanego USB, ale żadnych oznak, by infekcja miała dodatkowe elementy i była czynna. Te wpisy w MountPoints2 nie mają żadnego znaczenia dla połączenia, jeżeli nie ma już na dysku plików których odnośniki tam figurują. Zaś dysk G nie był obecny podczas robienia tamtych logów.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
Temat sklejam z poprzednim. //picasso
Odnośnik do komentarza

A gdzie sie sprawdza, czy Nvidia firewall jest wlaczony i jak go wylaczyc?

Netwaiting odinstalowany. IPv6 wylaczone. Zapora dezaktywowana. Wylaczylem takze w zarzadzaj NVIDIA nForce Networking Controller.

Ale problem niestety nadal wystepuje :( Nie widze w routerze opcji ustawien ADSL, moze dlatego ze dziala poprzez Dynamic IP (screen).

post-1341-0-65935800-1328871094_thumb.jpg

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Co do nV Firewall:

http://www.justanswe...a-firewall.html

 

Wylaczylem takze w zarzadzaj NVIDIA nForce Networking Controller.

Włącz.

 

Kto jest Twoim dostawcą Internetu?

 

Uruchom z uprawnieniami admina Wiersz poleceń, wpisz (po każdej linii Enter i czekasz na wykonanie).

 

sc qc dnscache > C:\winserv.txt
sc qc dhcp >> C:\winserv.txt
sc qc lanmanserver >> C:\winserv.txt
notepad C:\winserv.txt

 

Potem zawartość otwartego okienka notatnika wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza

Zawartość, wykonałem gdy komputer byl podłączony kablem do internetu:

[sC] QueryServiceConfig SUCCESS
SERVICE_NAME: dnscache
	TYPE			   : 20  WIN32_SHARE_PROCESS
	START_TYPE		 : 2   AUTO_START
	ERROR_CONTROL	  : 1   NORMAL
	BINARY_PATH_NAME   : C:\Windows\system32\svchost.exe -k NetworkService
	LOAD_ORDER_GROUP   : TDI
	TAG				: 0
	DISPLAY_NAME	   : DNS Client
	DEPENDENCIES	   : Tdx
	SERVICE_START_NAME : NT AUTHORITY\NetworkService
[sC] QueryServiceConfig SUCCESS
SERVICE_NAME: dhcp
	TYPE			   : 20  WIN32_SHARE_PROCESS
	START_TYPE		 : 2   AUTO_START
	ERROR_CONTROL	  : 1   NORMAL
	BINARY_PATH_NAME   : C:\Windows\system32\svchost.exe -k LocalServiceNetworkRestricted
	LOAD_ORDER_GROUP   : TDI
	TAG				: 0
	DISPLAY_NAME	   : DHCP Client
	DEPENDENCIES	   : NSI
					   : Tdx
					   : Afd
	SERVICE_START_NAME : NT Authority\LocalService
[sC] QueryServiceConfig SUCCESS
SERVICE_NAME: lanmanserver
	TYPE			   : 20  WIN32_SHARE_PROCESS
	START_TYPE		 : 2   AUTO_START
	ERROR_CONTROL	  : 1   NORMAL
	BINARY_PATH_NAME   : C:\Windows\system32\svchost.exe -k netsvcs
	LOAD_ORDER_GROUP   :
	TAG				: 0
	DISPLAY_NAME	   : Server
	DEPENDENCIES	   : SamSS
					   : Srv
	SERVICE_START_NAME : LocalSystem

 

Dostawcą jest lokalny dostawca. A co do nV Firewall widziałem ten link co podałeś, ale u mnie jest w dodaj/usuń programy tylko NVIDIA Drivers i czytałem na innej stronie, że to podobno od grafiki.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Po uruchomieniu z płyty Ubuntu i połączeniu przez WiFi, wszystko działa bez zarzutów, więc co może być przyczyną tego, że WiFi nie działa na normalnym systemie? Czyżby angielska wersja systemu stwarzała jakieś komplikacje? Wydaje mi się, że wersja językowa nie powinna stwarzać problemów, bo przecież ten sam komputer został podłączony do innego routera (również kupionego w Polsce i tej samej firmy, czyli Pentagram) i wszystko działa bez zarzutów. Czy to wina wspomnianego nV Firewall? Ale jak to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje poprzednie posty, to przywracałeś system do stanu fabrycznego, a nie instalowałeś go czystego. Jeżeli masz możliwość, to zainstaluj czystą Vistę i na niej sprawdź. Ma być tylko system + sterowniki + SP1 i 2.

 

Znam kilka przypadków, kiedy oprogramowanie dorzucane przed producentów sprzętu powodowało problemy. Miałem podobnie z Acer eDataSecurity.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, system zostal przywrócony do stanu fabrycznego. Czyli jeżeli zapadł już taki wyrok to przed nową instalacją spróbuje jeszcze pousuwać jakieś programy producenta i zobaczymy, może po usunięciu któregoś wszystko wróci do normy, jak będzie postęp to dam znać. Zainstaluje także najnowsze sterowniki, jeżeli takie się pojawiły.

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Bardzo przepraszam wszystkich, ze pisze posta pod postem, ale chce, aby osoby, ktore mi pomagaly wiedzialy, ze rozwiazalem problem.

Okazalo sie, ze jak zawsze najciemniej pod latarnia i tak bylo takze tym razem, jedyna procedura jaka nalezalo wykonac to UWAGA!: aktualizacja sterownika bezprzewodowej karty sieciowej.

Jeszcze raz bardzo dziekuje pomocnikom i pamietajcie - najciemniej pod latarnia :) Ale w koncu sie udalo <hurrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa></hurrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa>

Edytowane przez DawidS28
Ok, temat jako rozwiązany zamykam.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...