Skocz do zawartości

Problemy z systemem, siecią


forii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Strona ta została mi polecona przez znajomego, mam nadzieje że ta reklama w formie profesjonalnej pomocy się sprawdzi. W celu motywacji mogę powiedzieć tyle że na razie nikt nie był w stanie mi pomóc.

 

Zaczynamy, a więc zauważyłem że mój komputer od pewnego czasu szwankuje, nie dość że mam jakieś ataki na moją sieć co potwierdza kaspersky bo mnie o tym informuje- na szczęście takie ataki sieciowe są blokowane lecz nie wiem co zresztą. Przez to myśle moja sieć czasem się rozłącza, mam tez problemy z dns, niby pinguje strony ale czasem nie ładują się. W dodatku dzisiaj wchodze a tu patrze konsola ma zmniejszoną czcionkę na najmniejszą, pare razy w ciągu dnia mam jakieś multilogowanie na mojego komunikatora AQQ. Co do sieci to denerwuje mnie to bo tak jakby ktoś mi wbijał na sieć i rozłączał, czasem jest to do 6 razy w ciągu dnia(sieć netia)

Skanowałem system programami:

Malwarebytes' Anti-Malware

Spybot - Search & Destroy

Hijackthis

Ale nic nie znalazło. Co może świadczyć o tym że to jakiś porządny i dobrze ukryty wirus. Przyznaje się z góry że korzystałem z różnych rodzai cracków do gier, być może tego to wina, ale najlepsze że kaspersky nic nie wykrywał, tak samo jak nod32.

 

Mój system operacyjny to Windows 7 Home Edition 64 bit - ORYGINALNY

Na pewno nie wina sprzętu co może potwierdzić mój AMD Phenom II X6 1090T i duża ilość ramu.

 

Wklejam obowiązkowe logi OTL w załączniku

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji. Temat zostaje przesunięty do działu Sieci.

 

 

moja sieć czasem się rozłącza, mam tez problemy z dns, niby pinguje strony ale czasem nie ładują się.

 

Problem może stanowić całkowita odwrotność Twoich podejrzeń: Kaspersky Internet Security 2012 jako taki. Przecież to jest zbiór sterowników ingerujących w sieć, filtry na kartach sieciowych .... Do sprawdzenia. A sprawdzian wiarygodny to testowa deinstalacja, gdyż to jedyna akcja która zdejmuje wszystkie aktywności KIS (wyłączanie dostępne w opcjach nie). Jeżeli test wypadnie niepomyślnie, przedstaw raport z Net-Log.

 

 

nie dość że mam jakieś ataki na moją sieć co potwierdza kaspersky bo mnie o tym informuje- na szczęście takie ataki sieciowe są blokowane lecz nie wiem co zresztą

 

Pytanie: na liście zainstalowanych jest uTorrent, czy aby owe "ataki" nie występują wtedy gdy on działa? Jeśli tak by było, owe "ataki" to norma.

 

 

Skanowałem system programami:

Malwarebytes' Anti-Malware

Spybot - Search & Destroy

Hijackthis

 

Dwa spodnie od razu wykreślaj. Masz system 64-bit. HijackThis ma zerową zgodność z platformą, błędnie interpretuje natywnie 64-bitowe komponenty. Spybot to lamus, program 32-bit, do deinstalacji.

 

 

pare razy w ciągu dnia mam jakieś multilogowanie na mojego komunikatora AQQ

 

Objaśnij o co Ci chodzi. Multilogowanie to cecha protokołu Gadu.

 

 

W dodatku dzisiaj wchodze a tu patrze konsola ma zmniejszoną czcionkę na najmniejszą

 

Nie wiem z jakiego powodu została przestawiona, ale prawoklik na pasek tytułu okna cmd > Właściwości > karta Czcionka.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam utorrenta ale akurat od 2 miesięcy go nie włączałem więc na pewno nie wpływa on na dane ataki.

Oto log Net-Loga

Co do multilogowania to chodzi mi o to że czasem wyskakuje okienko że ktoś się zalogował na moje gg z innego IP.

Nie wiem z jakiego powodu została przestawiona, ale prawoklik na pasek tytułu okna cmd > Właściwości > karta Czcionka.

No ja tez nie wiem, dlatego wolałem spytać bo trochę tych problemów już się uzbierało.

 

Przedstawiam raport z netloga:

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Multilogowanie czyli najlepszy sygnał, że zmienia się IP. Jeśli nie robisz tego świadomie (resetowanie adresu, żeby ominąć limity na np. RapidShare), no to znak, że zrywane jest połączenie.

 

Uruchom z uprawieniami admina wiersz poleceń, wpisz:

netsh int ip reset reset.log

 

Po wykonaniu komendy uruchom ponownie komputer.

 

Masz dostęp do konfiguracji routera?

Odnośnik do komentarza

pogubiłem się już.. z kIS na pewno jest ok, a jezeli nawet to co innego mam uzywać? comod internet security pamietam tez mi coś blokował co chwile.

Jest roznica jak zrobilem tego loga z zainstalowanym kisem? Moglo to zaszkodzic?

 

Wklejam screena parametrów:

727_router.jpg

 

być może chcieliście to napisać a może nie ale kolega mi powiedział że przy 7mb SNR przy 6db to bardzo niska wartość, teraz mam 7mb(w ramach gratisu) ale normalnie powinienem mieć 4mb i podobno jak bede mial mniejsza przepustowość to tak nie powinno rozłączać. Prawda?

Odnośnik do komentarza

Jest roznica jak zrobilem tego loga z zainstalowanym kisem? Moglo to zaszkodzic?

Owszem. Nawet wielka, ale nie dla Net-log, tylko dla Twojego łącza. Znam wiele przypadków, gdzie oprogramowanie zabezpieczające powodowało dziwne problemy, ale nie spodziewam się tego raczej w u Ciebie, bowiem...

 

być może chcieliście to napisać a może nie ale kolega mi powiedział że przy 7mb SNR przy 6db to bardzo niska wartość, teraz mam 7mb(w ramach gratisu) ale normalnie powinienem mieć 4mb i podobno jak bede mial mniejsza przepustowość to tak nie powinno rozłączać. Prawda?

Jeszcze bardzo chciałbym zobaczyć tłumienie (Line Attenuation), ale jak widzę nie ma.

SNR Margin bardzo niski - prawdopodobna przyczyna problemów. Proponuję przekonać dostawcę, żeby zmniejszył na jakiś czas szybkość połączenia, może niekoniecznie do 4 Mb/s, ale według mnie 6 już może ruszyć (bierz poprawkę na to, że jestem optymistą :)).

Odnośnik do komentarza

Spoko jak jeszcze raz sie rozlaczy zadzwonie i zalatwie sprawe, Tak poza tematem w koncu jakas obsluga tu dobra, lepszą strone macie ale gdyby nie pomoc 1 z uzytkowników nie dowiedzialbym sie o waszej stronie.

Proponuje wam jakąś lepszą reklame, mam na myśli troche większe logo fixitpc. I do tego lepszy i bardziej rzucający się napis Profesjonalna pomoc techniczna. I dopisek: "Dla nas nie ma nic trudnego."( lub coś podobnego co potwierdzi że jesteście profesjonalistami) + Do tego obrazek który będzie budził skojarzenia z waszą stroną. Np siedząca kobieta z rozszerzonymi nogami a na jej majtkach myszka komputerowa. Uwierzcie mi takie rzeczy rzucają się w oczy ;)

Odnośnik do komentarza

Cóż można dodać to jeszcze to, że jest to mimo wszystko d-link i to dość stara konstrukcja, nie zdziwiłbym się gdyby mu w środku popuchły kondensatory. W każdym razie na słabe łącza zastanowił bym się nad routerem TP-Linka na chipsecie broadcom (np. TP-Link TD-W8960N) Jak widzę @Dawid jest niepoprawnym optymistą :P

ale masz jeszcze coś tam do poczytania:

 

SNR

SNR means Signal to Noise Ratio. Simply put divide the Signal value by Noise Value and you get SNR. You need high SNR for a stable connection. In general, a higher signal to noise ratio will result in less errors.

 

* 6dB. or below = Bad and will experience no line synchronisation and frequent disconnections

* 7dB-10dB. = Fair but does not leave much room for variances in conditions.

* 11dB-20dB. = Good with little or no disconnection problems

* 20dB-28dB. = Excellent

* 29dB. or above = Outstanding

Odnośnik do komentarza

W sumie to teraz widzę, że mnie trochę forii zwiodłeś, bo te 7409 kbps to, patrząc jak dostawcy ustawiają zazwyczaj pasmo to jest właściwie 6 Mb/s. Może te 4 Mb/s jest lepszym pomysłem. :)

 

Cóż można dodać to jeszcze to, że jest to mimo wszystko d-link i to dość stara konstrukcja, nie zdziwiłbym się gdyby mu w środku popuchły kondensatory. W każdym razie na słabe łącza zastanowił bym się nad routerem TP-Linka na chipsecie broadcom (np. TP-Link TD-W8960N) Jak widzę @Dawid jest niepoprawnym optymistą :P

To się da zrobić, tylko trzeba mieć trochę szczęścia. :P

Do dennych łącz nadaje się Netgear DGN2000 albo coś z Cisco/Linksys, ale nie chciałbym polecać żadnego konkretnego sprzętu i sugerować wymiany sprzętu przed przetestowaniem zmiany prędkości łącza.

Odnośnik do komentarza

Na razie do teraz się nie rozłączyło, zdaje mi się że ma to znaczenie gdy w domu dużo osób korzysta z sieci, bo mam w domu 3 laptopy, to może jak dużo osób w 1 czasie korzysta to wtedy się rozłącza nie wiem od czego to zależy i kiedy konkretnie sygnał się przerywa ale jest to ciekawe. Chyba że to faktycznie tylko wina neti i nie ma nic wspólnego ile mam tych db i przepustowość i po prostu to jest wina neti a nie mojego routera czy słabego łącza.

Odnośnik do komentarza

D-Linki mają to do siebie, że uwielbiają się psuć, więc to nie jest znowu takie oczywiste, że problem po stronie dostawcy (czy raczej stanu jego infrastruktury), ale wiele na to wskazuje.

 

Ostatnio już trudno znaleźć naprawdę dobrego producenta sprzętu sieciowego dla SOHO, poniżej przykład, co potrafi wypuścić Cisco (mam opisywane tam przez Kubę AP-ki pod opieką teraz):

https://supportforums.cisco.com/thread/2064010

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam mam teraz 5709 kbps, moc sygnalu znacznie zwiekszona bo 11db(w upstreamie i downstreamie tyle jest) ale jednak dalej sie rozłącza, co jest grane? dodatkowo moge powiedziec ze wczoraj gdy na 2 komputerach ogladalismy film online (czyli na 2 kompach sie pobierało) nie wiem jak to sie nazywa, ale jak moj router osiagnie maksymalna przepustowość(?) to rozłącza się internet co 5min.

jak sam siedze i gram w wzwykle gry to rzadko zeby sie rozlaczalo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...