Skocz do zawartości

Nieusuwalne pliki graficzne na pendrive


lukasz78

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was o pomoc. Chciałem usunąć pliki z pendrive - których żadna siła nie mogła ruszyć. Ściągnąłem wg podpowiedzi z for combofix i uruchomiłem. Program wygenerował plik textowy po zakończeniu pracy, ale niestety nie mogę włączyć teraz żadnego programu: ani przeglądarki, ani outlooka, ani innych programów. Za każdym razem otrzymuję komunikat: " wykonano próbę niedozwolonej operacji na kluczu rejestru, który został oznaczony do usunięcia".

Instalacja programu przebiegła wg opisu ale nie jestem w stanie stwierdzić czy utworzono punkt przywracania systemu czy nie. Kliknąłem tak w tamtym oknie, ale nie wiem gdzie go szukać, nie wiem co teraz powinienem robić aby komputer zaczął działać.

Proszę pomóżcie mi radą i wskazówką. Anty wir tez nie działa i podaj eten sam komunikat smutek.gif

Bardzo was proszę pomóżcie mi bo nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
niestety nie mogę włączyć teraz żadnego programu: ani przeglądarki, ani outlooka, ani innych programów. Za każdym razem otrzymuję komunikat: " wykonano próbę niedozwolonej operacji na kluczu rejestru, który został oznaczony do usunięcia".

 

Wykonaj po prostu restart systemu, a samo się naprawi. Ten defekt występuje czasem po użyciu ComboFix, nie jest permanentny, wystarczy tylko przeładować system.

 

 

Chciałem usunąć pliki z pendrive - których żadna siła nie mogła ruszyć.

 

Proszę opisać problem, jakie pliki konkretnie, dodać ten log zrobiony ComboFixem (nie uruchamiać narzędzia ponownie tylko załączyć raport z pierwszego uruchomienia) oraz zestaw obowiązkowych logów wymaganych działem Diagnostyki: KLIK.

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z pendrivem - są tam pliki których nie da się usunąć, mają format jpgów i szukając rady w internecie jak wyczyścić te pliki znalazłem informację o combofix, bo unlocker sobie z tym nie poradził. Dlatego ostrożnie użyłem tego programu, no i nie wiem co zrobiłem nie tak, że nic mi nie działa. Czy faktycznie powinienem restartować komputer? narazie tego nie zrobiłem, aby może w jakiś sposób uniknąć większych kłopotów.

usiłuję wkleić log -a ale nie wiem jeszcze jak.

Odnośnik do komentarza
Czy faktycznie powinienem restartować komputer? narazie tego nie zrobiłem, aby może w jakiś sposób uniknąć większych kłopotów.

 

No kurcze, na co Ty czekasz. W przeciwnym wypadku efekt nie ustąpi. Komentarz o "większych kłopotach" w obliczu osiągniętych rezultatów jest conajmniej ... dziwny.

 

 

Mam problem z pendrivem - są tam pliki których nie da się usunąć, mają format jpgów i szukając rady w internecie jak wyczyścić te pliki znalazłem informację o combofix, bo unlocker sobie z tym nie poradził.

 

ComboFix nie służy do takich zadań, by usuwać pliki, które nie są infekcją, czyścić urządzenie z obiektów nie adresowanych przez narzędzie. Przedstaw jak wyglądają te pliki (log z USBFix z opcji Listing) i jaki jest zwracany błąd podczas ich próby kasacji.

 

 

usiłuję wkleić log -a ale nie wiem jeszcze jak.

 

Opcja Załączniki w pełnym edytorze tekstowym.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z pendrivem - są tam pliki których nie da się usunąć, mają format jpgów i szukając rady w internecie jak wyczyścić te pliki znalazłem informację o combofix, bo unlocker sobie z tym nie poradził. Dlatego ostrożnie użyłem tego programu, no i nie wiem co zrobiłem nie tak, że nic mi nie działa. Czy faktycznie powinienem restartować komputer? narazie tego nie zrobiłem, aby może w jakiś sposób uniknąć większych kłopotów.

usiłuję wkleić log -a ale nie wiem jeszcze jak.

Zrestartuj komputer, to tak jak mówiła picasso, jest nieszkodliwe i nie powinno być żadnych problemów.

Log jest w roocie dysku systemowego,czyli prawdopodobnie w C:\ComboFix.txt.Wklej go do załącznika.

 

EDIT:Nie widziałem wypowiedzi @picasso, ta sama minuta :)

Odnośnik do komentarza

Wklejam w załączniku log z combo fix.

Narazie tylko ten. Chętnie wkleję inne wymagane z działu diagnostyka, tylko narazie na tamtym komputerze nic nie mogę zrobić. Czekam na wasze wskazówki, i z góry dziękuję,

 

 

a komputer restartuje się bez końca.. dlatego czekałem, że nie chciałem aby mi powprowadzał zmiany.. ale już za późno, restartuję

 

ciągle komputer sie nie włączył. jest czarny ekran i miga kursor - czemu to tak długo trwa?

dalej komputer się nie włączył :(

log.txt

Odnośnik do komentarza

ComboFix uruchomiony niepotrzebnie, nic nie wykonał. Jak mówię: to narzędzie się stosuje przy silnych podstawach (do usuwania określonych infekcji) i wtedy gdy system zostanie już zweryfikowany w inny sposób za pomocą nieinwazyjnych narzędzi raportów (nigdy zaś bez przygotowań na wariata). Nauczka jest.

 

 

dalej komputer się nie włączył

 

Pogubiłam się jaka jest bieżąca sytuacja i czy ponowny restart też pokazuje czarny ekran? Tzn. czy każda próba restartu kończy się tak samo?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

po zrestartowaniu pierwszy raz po użyciu combofix komputer się restartuje od paru minut. Tak jak pisałem zwlekałem z restartem, natomiast po radzie że powininenm to zrobić dałem uruchom ponownie i tak to trwa bez końca.

 

 

dlaczego mówiliście aby zrestartować komputer :( co ja mam teraz zrobić w tej sytuacji jak komputer wisi i ani drgnie dalej

Odnośnik do komentarza
dlaczego mówiliście aby zrestartować komputer :( co ja mam teraz zrobić w tej sytuacji jak komputer wisi i ani drgnie dalej

 

Zwlekanie z restartem i tak do niczego by Cię nie doprowadziło, bo błąd z prośby o pomoc nie rozwiąże się sam (i afunkcyjny system). Jest konieczny restart, by zwolnić system od działania ComboFix.

 

Na temat aktualnego "bez końca" = a restart przez przycisk na obudowie?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Błąd z obrazka: żadne Unlockery i inne proste narzędzia do usuwania zablokowanych plików nie nadają się tutaj, dedykują zajęcie procesem a nie inne typy. Czy ja dobrze widzę, że usuwasz cały folder DCIM, który stanowi jedyną zawartość urządzenia? A co z formatowaniem karty SD? Na wszelki wypadek podaję też SD Formatter.

 

 

kspersky właśnie komunikuje mi: wirus: heur:trojan.win32.generic lokalizacja c/usbfix/usbfic.exe co z tym?

 

Nic, to fałszywy alarm. I proszę używaj funkcji Edytuj, jeśli chcesz coś dodać do istniejącej wypowiedzi, zamiast tworzyć X postów w ciągu, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Posty łączę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przesyłam jeszcze logi z otl i informacje na temat systemu. ( nie pokazuje mi cyferek oznaczających wydajność sustemu - ciekawe czy to skutek użycia combofixa?) Proszę o informację jak tam wygląda mój system. czy dużo w nim śmieci?

 

przepraszam za nowy post, ale w edycji nie udało mi się wkleić załączników.

 

To nasuwa pytanie: czy urządzenie nie jest przypadkiem zabezpieczone przed zapisem i nie ma jakiegoś przełącznika na nim przestawiającego te tryby?

 

wygląda to mniej więcej tak http://gadzetomania....alutki-pendrive nie ma tam nic do przełączania.

post-3297-0-91814100-1322064387_thumb.png

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Na razie zostawiam te logi z OTL etc.

 

 

wygląda to mniej więcej tak (...) nie ma tam nic do przełączania.

 

To spróbuj skorzystać z narzędzia producenta: KLIK. Pozycja "My USB Flash drive does not work; it says the disk is write-protected. But there is no write-protect switch, how to solve the problem?" w FAQ i narzędzie Dr.UFD.

 

Note: Dr.UFD is a software that will perform a low-level format. Once performed, all data on the drive will be wiped (including Ur-smart, etc.) and can not be recovered. Therefore, use Dr. UFD as the last resort.

 

 

przepraszam za nowy post, ale w edycji nie udało mi się wkleić załączników.

 

Da się. Post musi być otworzony w edycji pełnej a nie ekspresowej.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...