Skocz do zawartości

Nieusuwalne pliki graficzne na pendrive


lukasz78

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja tylko dodam:

 

1. to nie jest stricte ten pendrive

 

To nie ma znaczenia, podałam najbardziej zbliżony "wizualnie" FAQ, ale producent i tak podsuwa to samo narzędzie dla różnych typów dysków i ten FAQ jest jednostajną śpiewką dla różnych modeli. To jest ogólne narzędzie naprawcze firmy (KLIK i "Supported products")

 

 

niestety powiedział, że mam włożyć usb disk do komputera

 

Tylko się upewnię: czy narzędzie startowałeś przez "Uruchom jako Administrator" (w przeciwnym wypadku USB może nie zostać wykryte)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mógłbyś zapodać screen z menedżera zarządzania dyskami? Nie za bardzo wiadomo do czego podpiąć poniższy błąd.

 

Error - 2011-11-23 08:53:29 | Computer Name = FINESTRI | Source = Disk | ID = 262155

Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2

https://www.fixitpc.pl/topic/5553-blad-sterownik-wykryl-blad-kontrolera-na-deviceharddiskxdrx-i-jego-interpretacja/
Odnośnik do komentarza

Ale błąd odnosi się raczej do jakiegoś innego dysku wymiennego. Wg tutka powinien być widoczny jako Dysk 2, o ile się nie mylę. :)

 

Spróbuj sformatować pena LiveCD gparted, lub usunąć katalog spod Parted Magic (zawiera też gparted).

http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

Jak uruchomisz partition editor to z listy rozwijalnej wybierzesz /dev/sdx - gdzie x to będzie najprawdopodobniej b - ale sugeruj się rozmiarem partycji.

Odnośnik do komentarza

To wypróbuj RMPrepUSB.

Chciałbym z lekka wciąć się w temat i przy okazji poruszenia formatowania za pomocą RMPrepUSB zapytać jak tym softem "normalnie" sformatować pena, bez opcjonalnych fanaberii.

Przykładowo chciałbym sformatować mojego Emteca: http://www.imagebanana.com/code/m7phr1cl/20111123_195849.png na FAT32

Tzn. jak zaznaczę opcję (postawię ptaka) przy "Ustaw partycję jako non_bootable" to 3.OPCJE URUCHAMIANIA nie będą brane pod uwagę (bo ich nie chcę)?

A co z obejściami? Domyślnie zaznaczyły się tak jak na bananie. Czy można je odznaczyć? I co - mam wcisnąć "Twórz dysk USB"?

Odnośnik do komentarza

Ale błąd odnosi się raczej do jakiegoś innego dysku wymiennego. Wg tutka powinien być widoczny jako Dysk 2, o ile się nie mylę. :)

 

Spróbuj sformatować pena LiveCD gparted, lub usunąć katalog spod Parted Magic (zawiera też gparted).

http://partedmagic.c...hp?id=downloads

Jak uruchomisz partition editor to z listy rozwijalnej wybierzesz /dev/sdx - gdzie x to będzie najprawdopodobniej b - ale sugeruj się rozmiarem partycji.

 

czy ten program jest w wersji iso - więc muszę go nagrać na płytę przed instalacją?

 

Przesyłam jeszcze logi z otl

 

 

a coś w tym temacie ? jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza

czy ten program jest w wersji iso - więc muszę go nagrać na płytę przed instalacją?

Tak, oczywiście. Tylko nie jako zwykłe dane, a płytę bootowalną - ale to raczej wiesz. I oczywiście w razie potrzeby zmieniasz w BIOS-ie kolejność bootowania na CD-ROM.

Oprócz partition editor'a (partycjonowanie dysków) jest tam file manager, więc możesz spróbować usunąć katalog.

Odnośnik do komentarza

Bonifacy

 

Chciałbym z lekka wciąć się w temat i przy okazji poruszenia formatowania za pomocą RMPrepUSB zapytać jak tym softem "normalnie" sformatować pena, bez opcjonalnych fanaberii.

 

Tak, "non-bootable" powinno ignorować wszystkie opcje wyboru rodzaju "bootable". To oznacza także, że w "Obejściach" nie zaznaczasz opcji "boot" (a opis wszystkich tych parametrów jest w manualu: KLIK). I na koniec "Twórz dysk USB". Ten proces i tak robi repartycjonowanie.

 

 

lukasz78

 

 

czy ten program jest w wersji iso - więc muszę go nagrać na płytę przed instalacją?

 

Wyraźnie było powiedziane: "LiveCD". To nie jest program do instalacji, to jest obraz ISO płyty, który należy nagrać, z płyty zbootować, by dostać się do interfejsu narzędzia.

 

 

a coś w tym temacie ? jak to wygląda?

 

Nic ciekawego w tym temacie. Nie ma tu nic specjalnie wymagającego interwencji. Komentarze poboczne (nie zajmuj się tym teraz):

- Skasuj z Pulpitu skrót QuickStores, to reklamodawczy skrót utworzony przez Unlockera.

- Skasuj wszystkie pliki o modelu nazwy C:\Users\USer\AppData\Local\Temp*.html. To śmieci Gadu. Niestety czyszczenie nie ma charakteru permanentnego i uruchomienie Gadu znów doprowadzi do ich powstania.

- Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, z klawiatury klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej komendę: "g:\pobieraczki nawig\ComboFix.exe" /uninstall

- Wykonaj aktualizacje programów: INSTRUKCJE.

 

I porzuć temat logów. Te narzędzia w ogóle nie są przydatne przy Twoim problemie z USB.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
mam jeszcze taką prośbę: na dysku C który liczy 50gb pliki systemowe i programy zajmują mi 48gb. Nie wiem czemu tak dużo i chętnie bym to przeczyścił, ale nie bardzo wiem jak.

 

Czyli norma. Partycję pod Windows x64 (większe zapotrzebowanie niż 32-bit) z założeniem, że na niej instalujesz programy, to zrobiłeś na styk. Same procesy systemowe (instalacje aktualizacji czy cieniowanie woluminu) mogą skutecznie zabierać miejsce. Diagnostykę miejsca możesz wykonać za pomocą darmowego programu SpaceSniffer (wywołany przez Uruchom jako Administrator, a przed uruchomieniem skanu dysku ustaw z menu Edit > Configure > Show Unknown Space). Wstępnie można wyczyścić Tempy (KLIK - z tym, że ComboFix już częściowo to zrobił...), wyczyścić punkty Przywracania (KLIK - zresztą deinstalacja ComboFix sama to robi), wyrzucić kopie zapasowe SP1 (KLIK)... ale:

 

Zamiast ścibolić, tu by się przydało partycję C poszerzyć o dodatkowe 10GB. A masz skąd brać, czyli na tym samym dysku fizycznym sąsiadująca duża partycja D z dużą ilością wolnego:

 

Drive C: | 50,68 Gb Total Space | 3,14 Gb Free Space | 6,19% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 211,97 Gb Total Space | 195,96 Gb Free Space | 92,45% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive G: | 202,97 Gb Total Space | 95,49 Gb Free Space | 47,04% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Opcję rozszerzania partycji można zrobić spod Windows w diskmgmt.msc: z prawokliku na D "Zmniejsz wolumin", co wytworzy dodatkową przestrzeń nieprzydzieloną, z prawokliku na C "Rozszerz wolumin".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Partion magic nie dało nic bo pokazał informację że to są pliki tylko do odczyt czy jakoś tak w momencie próby ich usunięcia.

Nie wiem czy do końca wszystko dobrze zostało przeze mnie zrobione.

Boot z płyty, potem wybór języka na polski i kopiowało się miliony plików do ramu ku mojemu przerażeniu. Potem ukazał się program przypominający wyglądem i rozkładem windowsa i tam było to narzędzie file manager czy jakoś tak i tam możliwość wyboru mojego micro pena i usuń pliki i lipa.

Dobrze to wygląda? Nie schrzaniłem czegoś?

 

- Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, z klawiatury klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej komendę: "g:\pobieraczki nawig\ComboFix.exe" /uninstall

 

cholera wywalony w międzyczasie przeze mnie polecenim shift del plik combofix - i teraz jak robię to co wyżej to piszczy że nie może odnaleźć pliku :(

Odnośnik do komentarza

Proszę używaj opcji Edytuj, gdy chcesz uzupełnić poprzednią wypowiedź, a nikt jeszcze pod Tobą nie odpisał, zamiast tworzyć X postów w ciągu. Znów łączę...

 

 

Boot z płyty, potem wybór języka na polski i kopiowało się miliony plików do ramu ku mojemu przerażeniu.

 

Sam sobie odpowiadasz: to jest kopiowanie do RAM (ulotne), tylko na potrzeby tego konkretnego środowiska.

 

 

Potem ukazał się program przypominający wyglądem i rozkładem windowsa i tam było to narzędzie file manager czy jakoś tak i tam możliwość wyboru mojego micro pena i usuń pliki i lipa.

 

A co z:

 

Spróbuj sformatować pena LiveCD gparted

 

 

cholera wywalony w międzyczasie przeze mnie polecenim shift del plik combofix - i teraz jak robię to co wyżej to piszczy że nie może odnaleźć pliku

 

Pobierz plik ponownie w to samo miejsce gdzie poprzednio był i komenda nadal aktualna.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Partion magic nie dało nic bo pokazał informację że to są pliki tylko do odczyt czy jakoś tak w momencie próby ich usunięcia.

[...]

Dobrze to wygląda? Nie schrzaniłem czegoś?

Trudno powiedzieć. Nie wiadomo za bardzo z czego to wynika. Nie wiem czy jest sens kombinowania innymi poleceniami.

 

Przewiń do postu #27, znajdziesz tam propozycję sformatowania pendrive'a (o ile chcesz to zrobić). Link odsyła do innego tematu, a tam jeszcze do innego gdzie jest to pokazane na obrazku. Możesz spróbować przebudować MBR, a potem sformatować. Ten pierwszy krok jest pokazany na wspomnianych obrazkach. Myślę, że format to możesz nawet pod windows później zrobić.

 

Pamiętaj o wybraniu z listy odpowiedniego urządzenia!!

Odnośnik do komentarza

A nie wystarczy niededykowane narzędzie do tego pendrive, które formatuje za pomocą techniki low-level format?

Low Level format się stosowało na leciwych starych dyskach w czasach gdy 40MB to był duży dysk ;)).

Jak chcesz usunąć z niego dane to spróbuj http://www.dban.org/ tylko odłącz dyski twarde!! ;)

P.S Pendrive nie jest czasem w trybie write-protected?? (jakiś przełącznik czy zworka na nim)

Odnośnik do komentarza

Przewiń do postu #27, znajdziesz tam propozycję sformatowania pendrive'a (o ile chcesz to zrobić).

nie bardzo to wszystko tam jest dla mnie zrozumiałe:(

 

A co dokładniej znaczy "mniej więcej"? Zaczynam się zastanawiać czy to czasem nie jest adapter USB/MicroSD (M2), tj. coś w stylu... klik.

 

to jest tego typu urządzenie: http://pomyslynazaku...ive/2009/10/05/

 

P.S Pendrive nie jest czasem w trybie write-protected?? (jakiś przełącznik czy zworka na nim)

chyba jest, ale nie ma na nim żadnego przełącznika, nic kompletnie co pozwoliłoby zmienić jego status

 

 

Chętnie zająłbym się jeszcze tym gparted ale czy ktoś zechciał by mi to łopatologicznie wyłożyć? Nie wiem od czego zacząć, czy znowu boot z płyty ? nie wiem czy do końca dobry program ściągnąłem , bo z tego podanego linka (http://partedmagic.c...hp?id=downloads) tam było kilka możliwości, kierowałem się zapisem: "most people only need this program"

Odnośnik do komentarza

Najlepiej byłoby gdybyś wstawił fotkę tego pendrive'a a nie wyszukiwał podobnych obrazków. :P

 

myślałem o tym ale nie ma potrzeby bo wygląda to dokładnie tak samo, tyle tylko że ma srebrną obudowę. nie jest opisane bo jest to robione jako gadżet dla mojej firmy w której pracuję i nie wiem przez jaką firmę zewnętrzną.

 

Umiesz odłączyć dysk? Oczywiście przy wyłączonym kompie (to chyba nie laptop?)

 

Tak to jest laptop.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...