Skocz do zawartości

Nieusuwalne pliki graficzne na pendrive


lukasz78

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

to jest tego typu urządzenie: http://pomyslynazaku...ive/2009/10/05/

 

chyba jest, ale nie ma na nim żadnego przełącznika, nic kompletnie co pozwoliłoby zmienić jego status

 

Z obrazka dokładnie widać, że to karta MicroSD.

 

EDIT

Oj chyba niedokładnie obejrzałem ten obrazek. Czy to jest "tego typu" czy dokładnie taki?

Ile styków jest na złączu?

Jednak pytanie - czy wpinasz go bezpośrednio czy przez adapter.

 

Blokada zapisu jest zainstalowana w adapterze. Obejrzyj dokładnie.

 

Katalog DCIM tworzą aparaty NIKONA i rodzaj pliku .NEF to RAW Nikonowski.

Czy jeszcze możesz zobaczyć zawartość tego pena?

Jeżeli tak, to wejdź do katalogu DCIM i pokaż zawartość.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeżeli możesz zobaczyć zawartość pena to sprawdź atrybuty katalogu DCIM.

dcim tylko do odczytu w środku dcim jest katalog 100NCD80 też do odczytu, próby na zmianie atrybutów zakończone fiaskiem.

Katalog DCIM tworzą aparaty NIKONA i rodzaj pliku .NEF to RAW Nikonowski.

Czy jeszcze możesz zobaczyć zawartość tego pena?

Jeżeli tak, to wejdź do katalogu DCIM i pokaż zawartość.

masz rację są to pliki NEF

Odnośnik do komentarza

IMHO system linuksowy (w szczególności LiveCD) nie przejmuje się windowsowymi atrybutami 'tylko do odczytu', więc niemożność usunięcia katalogu musi mieć inne podłoże... i być może jest to niby pendrive, ale jednak adapter kart (czytnik kart) MicroSD M2. Innymi słowy karta jest wewnątrz obudowy tego pendrive'a. Chyba, że błąd cytowany wcześniej w jakiś sposób odnosił się właśnie do tego pendrive'a i jest on uszkodzony (mało prawdopodobne).

 

A propo gparted... jeśli on sobie nie poradzi to obstawiałbym to co napisałem wyżej...

 

Zabootuj parted magic, odpal z pulpitu partition editor. Trochę to pomieli i wyszuka podpięte urządzenia. Z list rozwijalnej (mniej więcej prawy górny róg okienka) wybierzesz /dev/sdb1 - ale upewnij się, że rozmiar partycji będzie odpowiadał penowi. Jeśli masz więcej dysków podpiętych (wliczając inne pendrive'y) może to być inna literka.

Następnie wybierasz menu Device > Create Partition Table... > (rozwijasz przy słówku) Advanced > (upewniasz się, że wybrany jest) msdos > klikasz Apply.

Czyli jak na obrazku poniżej... (widać ostrzeżenie, że wykosi Ci to wszystkie dane z wybranego dysku - upewnij się, że odnosi się to do pendrive'a!).

http://img443.imageshack.us/i/gpartedf.jpg/

Po skończeniu, o ile się uda powinieneś widzieć szare pole 'Unallocated'. A potem sobie sformatujesz na fat32 lub jaki chcesz ale już pod windows. Ewentualnie klikając Nowy, wybierając typ partycji... i dalej powinno być z górki.

 

Profilaktycznie to mógłbyś spróbować zrobić sobie kopie posektorową tego pendrive'a. Jak? - znajdziesz w poniższym temacie...

https://www.fixitpc.pl/topic/5982-pendrive-utracil-kontakt-z-pc/page__view__findpost__p__44864

Oczywiście miałoby to sens przed formatowaniem - zakładając, że się uda.

Odnośnik do komentarza

Czy w katalogu głównym obok DCIM istnieje plik Ukryty Nikon001.dsc o wielkości 512 B?

 

EDYTA

 

Wiem, że nie chcesz podglądać tych plików.

A gdybyś je podejrzał to mógłbyś się zorientować czy te zdjęcia są Ci znane, czy kupiłeś używany sprzęt bo zdjęcia są całkowicie obce.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Mam przez przypadek taki sam pqi tylko 2GB. Wieslaw531 mial racje. Problemy po uzyciu COMBO zostana rozwiazane, ale po kolei;

1. pqi bezposrednio do USB oraz karta SD w adapterze widziana przez Win7 64bit

paluchsdproblem.th.jpg

Wszystko niby ok, moge czytac pliki. Mialem tam kilka katalogow i pod winda nic blednego nie pokazywalo, ale Paragon Partition juz jest tak;

paluchsdproblemrozowysy.th.jpg

Partycje po 700 GB czyli kaszana w odczycie. Bledy przy probie usuniecia partycji.

 

paluchsdproblembladpara.th.jpg

Teraz konkluzja - podpiecie Combo

paluchsdproblemcombo.th.jpg

..i zero problemow z usunieciem, tworzeniem nowych partycji i odczytem.

paluchsdproblemsukces1.th.jpg

 

Wieslaw531 stawiam Ci piwo. :) miales dobry pomysl.

Poza tym teraz jest mozliwosc stawiania i kasowania partycji pod ParagonPartition bez uzycia COMBO czyli bezposrednio do gniazda USB, to ciekawostka.

Odnośnik do komentarza

wszystkie 8,28 MB

Znaczy to, że masz tam około 500 zdjęć. Data utworzenia bodajże 08.12.2010.

Zobacz wielkość tych plików w swoim poście #63 - 0 B!!!

 

Stąd to ma prawo tak się dziać:

ale nie zależy mi na tym by podglądać, wolałbym usunąć, ale irfran view woła że plik jest uszkodzony

Widzę, że edytowałeś tego posta.

 

Odpowiedz na to pytanie:

Czy w katalogu głównym obok DCIM istnieje plik Ukryty Nikon001.dsc o wielkości 512 B?

 

Jeżeli tak to pen musiał być sformatowany przez aparat. Tylko nie wiem, który Nikon obsługuje takie karty.

Możliwe, że osoba obsługująca aparat wykonała n zdjęć wymuszając zapis, który kończył się błędem zapisu.

Nef to pliki bez kompresji i czas trwania zapisu jest dosyć długi - zobacz wielkość pliku.

Z tego powodu nie każda karta nadaje się do użycia.

Odnośnik do komentarza
Zobacz wielkość tych plików w swoim poście #63 - 0 B!!!

 

w momencie usuwania pokazuje 0bajtów a po najechaniu na każdy plik pokazuje 8,28mb

 

Czy w katalogu głównym obok DCIM istnieje plik Ukryty Nikon001.dsc o wielkości 512 B?

 

Po włączeniu pokazuj pliki i foldery ukryte nic nie pokazuje w folderze DCIM

 

Jeżeli tak to pen musiał być sformatowany przez aparat. Tylko nie wiem, który Nikon obsługuje takie karty

 

wydaje mi się że nijak tego ustrojstwa nie da się wpiąć do foto aparatu - jest to w postaci ładnego damskiego wisiorka z cyrkoniami z jednej strony

 

A gdybyś je podejrzał to mógłbyś się zorientować czy te zdjęcia są Ci znane, czy kupiłeś używany sprzęt bo zdjęcia są całkowicie obce.

 

są to pliki mi całkowicie obce.

 

Mam jeszcze inny problem :( po tych wszystkich akcjach z programami aby usunąć pliki z pendrive laptop po włączeniu wisi, muszę nacisnąć off i dopiero za drugim razem startuje do końca. Trwa to długo :( nie wiem co się tam po drodze gdzieś stało.

Edytowane przez picasso
Poprawiłam formatowanie posta ... po raz kolejny. //picasso
Odnośnik do komentarza

ehhh..

jeśli ma to być plik o nazwie "Ukryty Nikon001.dsc o wielkości 512 B"

to nie ma takiego.

 

Ale dziwna historia: ciągle walcząc z tym penem udało mi się usunąć około 15 plików z jego zawartości ale od końca - usuwane pojedynczo. Ale reszta pokazuje takie same błędy. i nie chce wywalić nic ponad to.

Lipa, po ponownym wejściu w folder te same pliki znowu są, te które dało się usunąć ! :( może to wirus jakiś????

Edytowane przez lukasz78
Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że na penie gdzie widzisz katalog DCIM nie widzisz pliku Nikon001.dsc?

Tych plików jest ogrom.

Czy po usunięciu części ilość wolnego miejsca wzrasta?

 

Spróbuj użyć prawdziwego Menadżera plików.

 

EDYTA

Widzę wyżej edycję. Czy usuwałeś (Tfu) Eksploratorem przez Del czy przez Shift+Del?

 

Skoro powyższego pliku rzeczywiście brak to może być robota COMBOFIXA.

Chociażby atrybuty katalogów - tylko do odczytu.

Ale na tym się nie znam.

To jest chyba pen 4GB. Mam w swoim D80 inną kartę 4 GB (też Fat32).

Może zrobić taki myk, że podeślę ten plik a Ty go skopiujesz na pena w KATALOGU GŁóWNYM.

Ten plik w podglądzie HEX ma same 00.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531

 

Jesteś pewien, że na penie gdzie widzisz katalog DCIM nie widzisz plku Nikon001.dsc?

 

(...)

 

Jeżeli możesz zobaczyć zawartość pena to sprawdź atrybuty katalogu DCIM.

 

Raczę zwrócić uwagę, że masz te dane już od dawna. Post numer 14 i log z USBFix pokazujący zawartość urządzenia oraz atrybuty tegoż folderu. I dlatego w poście numer 15 mówię:

 

Czy ja dobrze widzę, że usuwasz cały folder DCIM, który stanowi jedyną zawartość urządzenia?

 

Z czego wyniknęła sugestia z formatem, a tu się dopiero dowiedzieliśmy, że było to nieskutecznie próbowane.

 

Skoro powyższego pliku rzeczywiście brak to może być robota COMBOFIXA.

Chociażby atrybuty katalogów - tylko do odczytu.

Ale na tym się nie znam.

 

Do wglądu log z ComboFix i brak jakichkolwiek kasacji. Poza tym.... format nie daje temu rady, a ComboFix byłby zdolny coś tam modyfikować / kasować? :P

 

 

 

Ponadto, odnoszę wrażenie, że gdzieś w połowie nie wszyscy wszystko przeczytali. Np. mój post nr 21 i odpowiedź autora tematu w poście 22, a tu ci nagle piotreek budzi się w poście numer 47 z "write protected".

 

 

lukasz78

 

Lipa, po ponownym wejściu w folder te same pliki znowu są, te które dało się usunąć ! :( może to wirus jakiś????

 

Od wirusów się odpalantuj. Usuwanie pozorowane, bo przecież jest tu od dawna wątek, że to urządzenie się zachowuje jakby chodziło w trybie "write protected" (to się wcale z urządzenia nie usuwa, to tylko pozory).

 

 

 

Podsumowanie: ręcznie i typowymi narzędziami Windows (np. Unlocker) nie da się skasować zawartości (obojętne czy folder czy pojedyncze pliki ze środka), format spod Windows nie dał temu rady, RMPrep nie potrafi sformatować (błąd "writte error returned by RMpartus"), SD Formatted twierdzi "karta jest chroniona przed zapisem i kazał coś przełączyć", Dr.UFD mający wykonać low-level rzekomo to rozpoczął ("niestety powiedział, że mam włożyć usb disk do komputera (...) początek był obiecujący bo rozpoczęło się formatowanie ...."), Linuxowy (!) menedżer plików uruchomiony z boot płyty traktuje te pliki jako tylko do odczytu i nie daje rady ich usunąć. Tak więc prawie wszystkie narzędzia są zgodne - jest tu zablokowany zapis jakimś cudem. Padło, że brak przełączników. Niestety ja nie wiem jak to rozwiązać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso

Raczę zwrócić uwagę, że masz te dane już od dawna.

 

Pewnie tak. Przepraszam. Ale to temat rzeka.

Przypomniałem sobie o typie plików .nef i w pewnym momencie (skoro już nic nie pomagało - włącznie z propozycjami wielu userów) poprostu szukałem innego pomysłu.

 

Zważ ile tu już było eksperymentów po tym poście.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

MarekB

 

Ja tu dodam jeszcze apropos tego fragmentu Twojej wypowiedzi:

 

Mam przez przypadek taki sam pqi tylko 2GB.

 

 

Co on ma to nie wiadomo, bo wprowadził w błąd. Windows w Moim komputerze flaguje to jako "SD Card", lecz on twierdzi "to jest taki malutki pendrive - to nie jest karta sd mimo że tak ją pokazuje system po wpięciu do usb", który przedstawił za każdym razem jako zupełnie inny pendrive:

 

Post 22

wygląda to mniej więcej tak http://gadzetomania....alutki-pendrive nie ma tam nic do przełączania.

 

Post 48:

to jest tego typu urządzenie: http://pomyslynazaku...ive/2009/10/05/

 

Post 50

Najlepiej byłoby gdybyś wstawił fotkę tego pendrive'a a nie wyszukiwał podobnych obrazków. :P

 

myślałem o tym ale nie ma potrzeby bo wygląda to dokładnie tak samo, tyle tylko że ma srebrną obudowę. nie jest opisane bo jest to robione jako gadżet dla mojej firmy w której pracuję i nie wiem przez jaką firmę zewnętrzną.

 

Post 67

wydaje mi się że nijak tego ustrojstwa nie da się wpiąć do foto aparatu - jest to w postaci ładnego damskiego wisiorka z cyrkoniami z jednej strony

 

Z tego wszystkiego ja wiem tylko: urządzenie jest "tego typu" (nadal niewiadomego), wizualnie przypomina każdy z podanych wyżej (czyli nie musi być żadnym z nich), ma inny wygląd powierzchowny, inną pojemność, producent nieznany, a na urządzeniu są obiekty których nie zna ("są to pliki mi całkowicie obce").

 

 

 

lukasz78

 

A ja tu mam jeszcze pytanie: na tym urządzeniu jest tylko ten katalog ("są to pliki mi całkowicie obce"), czy na tym pendrive kiedykolwiek było zapisane coś innego czyli Twoje dane Twoją ręką? Chodzi mi o potwierdzenie, że ten pendrive wcześniej działał.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...