Skocz do zawartości

Problem z wymianą stylu XP


student

Rekomendowane odpowiedzi

ten temat jest dedykowany stylom w Windows XP i problemem zmiany ich gdy to nie wychodzi.

u mnie pomogło cofnięcie systemu o godzinę przed modyfikacjami i ponowna instalacja "Service Pack 3 dla systemu Windows XP"

problemy z obcym językiem zniknęły.

 

Service Pack:

Windows XP - Service Pack 3 (307.8MB) [KLIK]

Edytowane przez student
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@student - co Ty odpierniczasz? Cytujesz swojego posta i ładujesz go do wcześniejszego? Bez sensu. Zamotany jesteś jak wiór w tokarce.

Zainstaluj firmowy Microsoftu Zune Theme for WinXP - http://www.softpedia...une-Theme.shtml

Może pomoże to w tym, co namotałeś a poza tym to bardzo ładna skórka.

niestesty nie pomogło (po podmianie motyw działa)

Odnośnik do komentarza

Nie musisz przepraszać, bo to dobrze, że sam to zrobiłeś, oszczędziłeś nam pisania. :lol:

 

Co do tych napisów: skąd pobrałeś pliki uxtheme.dll i themeui.dll? Wygląda na to, że są w innych językach.

 

Zaraz zedytuje post i podam instrukcję.

 

^_^

 

EDIT: Proszę.

 

Wszystko rób po kolei!

 

1.Zmień kompozycję na domyślną.

 

2.Pobierz moją paczkę z plikami uxtheme.dll i themeui.dll wypakowane ze świeżego XP SP3 PL - KLIK.

 

3.Wypakuj pobrane archiwum do C:\Pliki.Tej ścieżki użyję przy podmianie.

 

4.Uruchom OTL i w pole Własne skanowania/skrypty wklej:

:Processes

killallprocesses

 

:Files

C:\WINDOWS\system32\uxtheme.dll|C:\Pliki\uxtheme.dll /replace

C:\WINDOWS\system32\dllcache\uxtheme.dll|C:\Pliki\uxtheme.dll /replace

C:\WINDOWS\system32\themeui.dll|C:\Pliki\themeui.dll /replace

C:\WINDOWS\system32\dllcache\themeui.dll|C:\Pliki\uxtheme.dll /replace

 

:Commands

[emptyflash]

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt.Komputer się zrestartuje.

 

Pokaż log z podmiany.Zamelduj też, czy język znowu jest OK.

 

^_^

Odnośnik do komentarza

Po przywróceniu oryginalnych plików Windows proponuję raczej inną metodę zdejmowania limitacji stylu: bez rzeźniczej podmiany plików, modyfikacja zrobiona w pamięci. Jest to znacznie mniej inwazyjna metoda, a także utrzymuje się mimo podmiany plików przez mechanizm Windows Update. Darmowe aplikacje, które pozwalają nakładać styl w XP bez podmiany / patchowania plików uxtheme.dll: Uxstyle Core lub Allure.

 

 

PS. peter2012, w skrypcie duplikujesz komendę zabijania procesów. Przecież [emptytemp] zabija automatycznie wszystkie procesy .... Albo to, albo killallprocesses, a nie wspólnie. A tak poza tym można użyć jeden z tych programów: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak już jesteśmy w temacie to ja również zapytam, miałem problemy z podmianą wyglądu już od dawna, (kiedyś zakładałem taki temat), w końcu udało mi się zmienić wygląd, ale działa tylko ten jeden i oryginalne, żadnych innych nie da rady. Ale ostatnio przydarzyło mi się że pobrałem jakąś aktualizację systemową i wcięło zmienioną skórę, pozostały tylko oryginalne skórki i nie dało się nic zrobić, cofnąłem system i przywróciłem wygląd, i teraz boję się pobierać aktualizację żeby znowu mi tego nie schrzaniło.

To co mam teraz to się nazywa Royale Noir.

Odnośnik do komentarza
w końcu udało mi się zmienić wygląd, ale działa tylko ten jeden i oryginalne, żadnych innych nie da rady.

 

No tak, ale przecież używanie innych stylów wymaga patchowania uxtheme.dll (przy czym: w poście wyżej podaję metodę przez patch w pamięci, która jest mniej brutalna niż mącenie w samym pliku jako takim, który zostanie nadpisany przez Windows Update prędzej czy później). Pytam się więc: czy robiłeś taką modyfikację i gdzie umieszczałeś pobrane style?

 

 

To co mam teraz to się nazywa Royale Noir.

 

O ile myślimy o tej samej (KLIK), ta jest sygnowana przez MS, czyli nie wymaga patchowania. Dlatego to, że działa, a inne nie, jest wyjaśnialne.

 

 

Ale ostatnio przydarzyło mi się że pobrałem jakąś aktualizację systemową i wcięło zmienioną skórę, pozostały tylko oryginalne skórki i nie dało się nic zrobić, cofnąłem system i przywróciłem wygląd, i teraz boję się pobierać aktualizację żeby znowu mi tego nie schrzaniło.

 

Czy próbowałeś ją po prostu pobrać na nowo?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
No tak, ale przecież używanie innych stylów wymaga patchowania uxtheme.dll (przy czym: w poście wyżej podaję metodę przez patch w pamięci, która jest mniej brutalna niż mącenie w samym pliku jako takim, który zostanie nadpisany przez Windows Update prędzej czy później). Pytam się więc: czy robiłeś taką modyfikację i gdzie umieszczałeś pobrane style?

Bawiłem się w to już dawno temu, po tym jak już nie szło to zaniechałem tej zabawy i zostałem przy tej co mam zwłaszcza że mi odpowiada, wszystko robiłem wg. odpowiednich opisów, oczywiście z tym patchowaniem a i tak nic nie działało, może w wolnej chwili popróbuje tych metod o których pisałaś wyżej, wcześniej nie znałem tych metod.

O ile myślimy o tej samej (KLIK), ta jest sygnowana przez MS, czyli nie wymaga patchowania. Dlatego to, że działa, a inne nie, jest wyjaśnialne.

Tak, to ta sama skóra.

Czy próbowałeś ją po prostu pobrać na nowo?

Aktualizacja wisi do pobrania i instalacji w poczekalni, mam ustawione że jestem informowany o aktualizacjach i wybieram które instalować, po cofnięciu systemu ta aktualizacja z powrotem tam się pokazała ale jak wcześniej pisałem boję się ją instalować żeby mi nie narobiła bałaganu.

PS.

Kiedyś o swoich problemach z wyglądem pisałem jeszcze chyba na starym forum.

Odnośnik do komentarza
Czy próbowałeś ją po prostu pobrać na nowo?

 

Aktualizacja wisi do pobrania i instalacji w poczekalni, mam ustawione że jestem informowany o aktualizacjach i wybieram które instalować, po cofnięciu systemu ta aktualizacja z powrotem tam się pokazała ale jak wcześniej pisałem boję się ją instalować żeby mi nie narobiła bałaganu.

Wziąłem i poinstalowałem te aktualizacje które wisiały w poczekalni, no i się okazało że skóry nie wcięło, z czego jestem bardzo zadowolony, ale jak znajdę jakąś fajną to pokombinuję z tymi sposobami które podałaś wyżej, na ten czas podziękował za dobrą radę.

Odnośnik do komentarza

marcinkowski

 

Z sygnowanych stylów MS jest jeszcze Windows Embedded.

 

 

student

 

Edytujesz wstecznie pierwszy post i już tracę pojęcie co jest aktualnym problem, a cały temat zaczyna wyglądać dziwnie (najpierw było, że nie działa patch > potem, ża są szwedzkie nazwy > a teraz coś o hiszpańskich...), bo późniejsze odpowiedzi dedykują problem, który wymazałeś z pierwszego posta. Proszę trzymaj liniową konwersację. Log z OTL w niczym tu nie pomoże (bezużyteczny pod kątem problemu), jeśli już to miałeś pokazać tylko i wyłącznie log z wymiany (to całkiem co innego niż log z OTL z opcji Skanuj). I nie nadużywaj tego okropnego formatowania, jakieś napisy na pół posta....

 

 

kosz ma nazwę "Paplera de reciclaje"

mój komputem ma nazwę "Mi Pc" na zdjęciu wszystko co zmieniło nazwe

 

Na obrazku jest więcej niż tylko te dwa. No skoro tak wiele jest nazw po hiszpańsku (wszystkie specjalne foldery powłoki), to musiałeś zainstalować coś więcej niż tylko czysty styl i to wszystko trzeba cofnąć. Co było tu instalowane? Podaj dokładnie nazwę paczki i skąd ona pochodzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso

marcinkowski

 

Z sygnowanych stylów MS jest jeszcze Windows Embedded.

Z całym szacunkiem ale ten niebieski kolor to się tak strasznie przejadł że już nie mogę na niego patrzeć, wolał bym coś spokojniejszego dla oczu, podobał mi się ten Zune ale po tym jak mi się porobiło w systemie to nie mogłem go uruchomić, miałem jeszcze innych trochę tyle że je powywalałem jak nie było pożytku, Zune jeszcze mi się uchował z tym problemem o którym kiedyś pisałem, a wyglądało to tak jak na obrazku, po załadowaniu wychodził tylko szary klasyczny windows i nie można było nic pozmieniać, ciekawe jak by to wyszło gdyby tak spróbować zainstalować od nowa, nie wiem tylko czy do tego trzeba patchować.

 

themexp.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Z innych jakie znalazłem w pobliżu a jeszcze by uszły jak dla mnie to np:

http://www.askvg.com/download-sevenvg-black-rtm-theme-for-windows-xp/

http://www.askvg.com/vistavg-black-theme-for-windows-xp/

Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem ale ten niebieski kolor to się tak strasznie przejadł że już nie mogę na niego patrzeć

 

Ja tylko wskazuję, że jest to wyjątek, czyli sygnowany styl. Sygnowanych stylów (czyli takich które nie wymagają patchowania) są tylko 4: Royale (w dwóch kolorach), Zune i Embedded. Przy czym tylko Zune jest stylem wydanym oficjalnie przez MS pod pobieranie zewnętrzne. Royale to są wycieki, a Embedded podciągnięta w sposób graniczący z legalnością (ekstrakt z produktu). Niektórzy spryciarze na DeviantArt jeszcze robią przekolorowanie stylu klasycznego Windows i wynikiem są także style, które przechodzą bez patcha. Zune bardzo często modyfikowane przez domorosłych artystów i niektóre mody idą bez patcha, ale zwykle przeróbki Zune wymagają złamania blokady.

 

 

Zune jeszcze mi się uchował z tym problemem o którym kiedyś pisałem, a wyglądało to tak jak na obrazku, po załadowaniu wychodził tylko szary klasyczny windows i nie można było nic pozmieniać, ciekawe jak by to wyszło gdyby tak spróbować zainstalować od nowa, nie wiem tylko czy do tego trzeba patchować.

 

Nie wiem co to za problem. Teraz testowo zainstalowałam Zune na XP SP3 i wszystko działa..... I jak mówię wyżej: styl sygnowany i gotowy do użycia bez żadnego kręcenia.

 

 

Z innych jakie znalazłem w pobliżu a jeszcze by uszły jak dla mnie to np:

 

Te wymagają patchowania. Takich stylów, jak podajesz, znajdziesz o wiele więcej np. na DeviantArt. I tu już po prostu wypróbuj metodę ich ładowania przez UxStyle Core lub Allure (czyli omiń z instrukcji ich instalacji używanie "UXTheme patcher", który rżnie po plikach na dysku).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co to za problem. Teraz testowo zainstalowałam Zune na XP SP3 i wszystko działa..... I jak mówię wyżej: styl sygnowany i gotowy do użycia bez żadnego kręcenia.

 

Wówczas jak o tym pisałem również nie zostało to rozwiązane, no ale teraz sprawa się chyba wyjaśniła, skorzystałem z Allure (tak jakoś wyszło że się pierwsze nawinęło pod rękę), zainstalowałem jeden z tych tematów (VistaVG Black) i działa pięknie, ale co ciekawe tamte tematy z którymi miałem problem, m.in. ten Zune zamieszczony na screenie, zaczęły działać prawidłowo, jest normalny podgląd wyglądu w ustawieniach. A więc wygląda na to że cały problem tkwił w patchowaniu, mimo że nie trzymałem się jednego patcha a pobierałem je z różnych źródeł.

Edytowane przez picasso
Problemy wszystkich proszących o pomoc zostały rozwiązane, temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...