Skocz do zawartości

suncez

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O suncez

 • Tytuł
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. suncez

  TP-Link TD-W8951ND - problem

  Nie potrafię pomóc... mogę tylko dodać, że i mnie również spotkało coś podobnego, na etapie kiedy wystarczało odłączenie i podpięcie zasilania, router został zmieniony na inny model. Szukając pomocy w sieci natrafiałem tylko na informacje o zawieszaniu się usługi http. Zawieszała się także usługa ddns. Że to nie mój router nie próbowałem w niego ingerować, ale można by spróbować zmienić firmware, może na inną wersję językową. Nie mam już dostępu do tego sprzętu, więc nie podam jaką miał wgraną wersję, kupiony był albo w 2015, albo na początku 2016 roku. Strasznie to wkurzające było. Teraz
 2. Jedną z przyczyn braku sieci wifi na liście wyboru (domyślam się że chodzi o połączenie wifi) może być to na którym kanale działają. Niektóre kanały mogą być niedostępne dla konkretnych modeli komputerów. Trzeba by sprawdzić i ewentualnie zmienić kanał sieci wifi na routerze. W innym przypadku pomóc może odinstalowanie karty sieci bezprzewodowej, po ponownym uruchomieniu komputera system zainstaluje ją ponownie. Proponuję też aktualizować sterowniki ze strony producenta, a nie np. Microsoft Update. Winowajcą może też być program zarządzający połączeniem wifi, niektóre karty sieci bezprzewodo
 3. suncez

  Częste skoki pingu

  Takie skoki mogą być spowodowane przeszkodami terenowymi między twoją anteną i nadajnikiem. Najczęśćiej jest tak, że drzewa urosły i obrosły w liście. Dostawca powinien mieć możliwość sprawdzenia logów. Jeśli antena jest w dostępnym miejscu można samemu sprawdzić czy coś nie zasłania jej nadajnika.
 4. Dziękuję Ci za pomoc. Faktycznie mp3tag potrafi to o co mi chodzi. Od dawna korzystam z EasyTAG 2.1 do opisywania plików mp3. Ma on funkcję tworzenia playlisty z wczytanych plików, ale przy zapisie, poza interesującymi mnie danymi dodawane jest do niej sporo "śmiecia". Czytałem opisy innych programów tego typu i niektóre testowałem, ale tak jak piszesz, nie mają takiej opcji jak mp3tag, a jego nie sprawdziłem. Ciekawe jak Eksplorator Windows czyta tagi mp3. Pewnie jest możliwość wywołania pożądanej akcji w wierszu poleceń i skierowania wyniku do pliku, podobnie jak przy poleceniu dir. Wł
 5. Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem wynik dir /? i nie znalazłem opcji listującej tagi z mp3. Interesuje mnie nazwa pliku, tytuł, wykonawca, tytuł albumu, gatunek, czas trwania, bitrate, rozmiar pliku.
 6. Witam. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wylistować do pliku tekstowego tagi z plików mp3. W Eksploatorze Windows (Xp) można je ładnie podejrzeć, ale chciałbym móc zapisać je do pliku. Nie udało mi się znaleźć odpowiedniego programu, podejrzewam że pewnie i sam Eksplorator potrafi coś takiego, ale jak go do tego zachęcić?
 7. Fakt, wszystko poza tym działa, doszedłem też do ładu z autostartem systemu. A ikonka daje szybki dostęp do ustawień nVidia - ilość i konfiguracja monitorów, ich rozdzielczość - przydaje się to, gdy podpinam telewizor po HDMI. Klik w ikonkę i szybko mam ustawiony obraz na TV. Bez niej trzeba wywoływać Panel sterowania nVidia i dopiero tam szukać ustawień monitorów. Zrobiłem sobie skrót w menu start i jak potrzebuję przez niego włączam tą ikonkę (RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit).
 8. Witam. Zdecydowałem się wykorzystać ramdysk do obsługi pamięci podręcznej przeglądarek (opcje startowe i konfiguracyjne) oraz plików tymczasowych użytkownika (za pomocą zmiany zmiennych systemowych). Do tworzenia ramdysku używam programu VSuite Ramdisk (Free Edition). Tworzenie katalogów wywołuję z autostartu plikiem bat @echo off r: mkdir Temp mkdir fire-cache mkdir other-cache exit Działa to dobrze, poza jednym drobiazgiem - nie pojawia się ikonka Ustawienia nVidia w zasobniku systemowym. Mogę wywołać ją klikając PPM na pulpicie i wybierając Panel sterowania nVidia a następnie w m
 9. W programie SharpKeys spróbowałem podejrzeć kod przycisku FN - nie udało się, ale już FN + Rozjaśnianie dało kod, tyle że w moim przypadku taki sam jak FN + Przyciemnianie. Chodzi o zmapowanie funkcji przycisków FN + coś za pomocą jakiegoś programu.na drugą klawiaturę, może zadziała.
 10. W podobnej sytuacji resety ustąpiły po tym jak wyłączyłem ochronę www w Avaście. System mam raczej sprawny i zadbany, co 2 miesiące odtwarzam go z kopii, uaktualniam to co wydaje się bezpieczne i konieczne i tworzę nową kopię. Resety zaczęły się parę miesięcy temu, w międzyczasie aktualizowałem przeglądarkę, jej wtyczki, roszerzenia, Avasta i składniki office (korzystam z PowerPoin Viewer). Mam wrażenie, że sposób działania Avasta nie jest kompatybilny z przeglądarkami. U mnie Firefox i IE oraz dla testu krótko Opera (w niej korzystałem z HTML5 zamiast z Flashplayera). Nie znam innych dobr
 11. suncez

  Bluetooth działa w połowie

  Sądzę, że wiele zależy od sterowników i aplikacji do obsługi bluetooth. Mam inny model Asusa, fabrycznie wyposażony w bluetooth. Na oryginalnym oprogramowaniu nic nie działało. Wgrałem soft od ThinkPada. Mogę wysyłać pliki na telefony bez kłopotu, ale już z telefonu na komputer nie jest to takie proste. Po wysłaniu pliku muszę dwa razy kliknąć ikonę bluetooth w zasobniku na komputerze dopiero dochodzi do odbioru pliku.
 12. Na komputerze znajomego widziałem w jaki sposób mogą być podstawiane strony w przeglądarkach - zmienione są właściwości skrótu uruchamiającego przeglądarkę, tzn. dodane adresy stron do otwarcia wraz z programem.
 13. Obraz mógł być zrobiony programem Norton Ghost - rozszerzenie pliku .GHO, jeśli tak poszukaj sobie płyty botującej z Ghostem. Może być to obraz partycji systemowej, albo dysku. Ja bym robił partycji systemowej - dysk mam podzielony.
 14. suncez

  Klawiatura problem

  Uruchom jakąś livecd Linuksa lub jakąś naprawczą cd i zobacz jak tam działa klawiatura. Swego czasu też tylko wyczyściłem klawiaturę i przycisk CTRL zaczął żyć własnym życiem. Planowałem zakup nowej klawiatury, ale zanim znalazłem i zamówiłem właściwy model (diabeł tkwi w szczegółach), to klawisz się naprawił (trwało to wszystko blisko miesiąc).
 15. Na Linuksa DenyHosts, kiedyś to uruchomiłem i działało ładnie, tyle, że miało chronić serwer ftp. Wskazałem w konfiguracji Denyhosts plik logu, który ma czytać, chodziło o log serwera Proftpd. Upodobniłem zapisy w tym logu do tych z /var/log/auth.log (SSH) i Denyhosts zaczął gromadzić adresy IP i je później odrzucać. Pewnie można wskazać programowi inny log, zawierający informacje o wykrytych skanowaniach (nie wiem jaka usługa/program mogłaby to robić), warunek, trzeba go upodobnić do logu z SSH lub nauczyć Denyhosts analizy innych logów (podobno to możliwe, ale trzeba znać się na regeksa
×
×
 • Dodaj nową pozycję...