Skocz do zawartości

Dennis Technology Labs: Test PC Antivirus Protection 2012


Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny test, tym razem pakietów Internet Security zabezpieczające domowe komputery. W teście wzięły udział zarówno komercyjne jak i darmowe aplikacje. Programy testowane były pod katem skuteczności, podatności na fałszywe alarmy. W poniższym raporcie podane zostały tabelki, wykresy, więc widać czarno na białym ;)

 

Szczegóły : http://www.dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/symantec/DTL_PCVP2012_SYMC.pdf

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ależ czy my mamy doradzać omkarowi? Temu, który wie lepiej jak działa DW niż sam jego twórca Ilya i który potrafił stwierdzić, że Sbie jest dziurawe na podstawie CLT? :P

 

Na pewno nie wiem lepiej jak działa DW ale przynajmniej wiem w przeciwieństwie do niektórych, że to HIPS z piaskownicą.

Coś Ci się pomieszało z Sandboxie. Nigdy nie twierdziłem, że jest dziurawa, a tym bardziej na podstawie CLT. Wiem tylko o tym, że nie jest doskonała. Zostają czasem śmieci w rejestrze poza wirtualizacją i miałem jeden przypadek podczas testowania Sbi w zestawie z ThreatFire, gdy po uruchomieniu wirusa nastąpiła zwiecha, a po restarcie zainfekowanie systemu. Nie wiem, ale być może wynikało to z konfliktu tych dwóch aplikacji, a nie błędu piaskownicy.

CLT udowadnia tylko, że Sandboxie oprócz izolacji również w pewnym stopniu blokuje ataki typu "leak", a więc posiada ograniczenia i nie daje takiej swobody aplikacjom jak wirtualizer dysków, czy wirtualna maszyna. :P

Odnośnik do komentarza

Jednak Nortona nie używają ludzie inteligentni. "DefenseWall HIPS jest aplikacją, której zasada działania opiera się na polityce piaskownicy (sandbox policy)". Po angielsku sandbox, to piaskownica.

 

Nawet nie rozumiesz tego co napisałem , i odwracasz kota ogonem. Napiszę ci jeszcze raz ignorancie .

POLITYKA PIASKOWNICY to nie to samo co SANDBOX . Punktem wspólnym są nałożone ograniczenie, ale w wypadku DW są to nałożone silne restrykcje, a w przypadku sandboxa wirtualizacja w odizolowanym środowisku (kontenerze)

Zasada działania nie jest taka sama.

Mam nadzieję że dotarło , bo naprawdę jesteś wyjątkowo odporną jednostką na wiedzę.

Odnośnik do komentarza

To Ty jesteś jesteś wyjątkowo odporną jednostką na wiedzę. Nie odróżniasz słów "piaskownica" od "HIPS z piaskownicą". Punktem wspólnym jest piaskownica a nie nałożone ograniczenia.

 

 

ty naprawdę masz jakieś poważne bariery myślowe, DW nie posiada piaskownicy ! czy to dociera do twojego mózgu ?

działanie dw opiera się na polityce piaskownicy ,ale to nie jest równoznaczne z posiadaniem piaskownicy !

Odnośnik do komentarza

Na stronie producenta możesz przeczytać:

DefenseWall Personal Firewall is based on a sandboxing approach that uses rights restrictions and partial virtualization.

Oznacza że stosowane jest sandboxowe podejście do zagadnień bezpieczeństwa, ale głównie przy użyciu restrykcji. Niezaufane programy np. nie mają uprawnień do modyfikowania zaufanych elementów (podział na pliki zaufane i niezaufane oraz prawo do ich modyfikacji) i na tym w głównej mierze opiera się ochrona DefenseWall, żadne niezaufane programy nie są uruchamiane w wirtualnym środowisku (poza ochroną przed luką LNK przy użyciu kontenera DefenseWallVC, plus może czymś tam jeszcze), narzucane są na nie jedynie silne restrykcje uniemożliwiające niepożądane modyfikacje. I to własnie ten typ ochrony można nazwać polityką piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...