Skocz do zawartości

tommyktlab

Użytkownicy
 • Postów

  66
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Przed pierwszym razem (wprowadzeniem) licencji do kaspra, musisz sie upewnić że masz poprawną datę systemowa w PC. Bo od tej daty zacznie naliczac lickę. Skontakuj sie z supportem najlepiej i powiedz jak było, zresetują Ci datę, pokaż im te posty i jak to było opisz.
 2. Jak masz zainstalowanego Kaspersky 2012 to tam jest funkcja tworzenia bootowalnego CD z najnowszymi bazami. Ewentualnie zrób to u kogoś, na innym komputerze.
 3. Będzie wspierał jak wyjdzie Win8 RTM. Jako MP1 (Maintenance Pack 1)
 4. Hmmm,,, padaka, >500ms na w miarę zdrowym dysku nie powinno w ogóle być
 5. W 13.0.0.3275 domyślnie wyłączone są: Czyli to co najbardziej spowalnia te bety.
 6. BTW, plik tego Pure 2.0 PL datowany identycznie co do dnia (2012.03.21) jak wersja EN. Pewnie chodzi o to, że dopiero teraz miał być dostępny w PL
 7. @Meir No jak doszedł PrevX, to raczej dojdzie FP, ale mogę się mylić.
 8. Ooo, witam Cię @Meir, Beta-testerem? Hmm, chyba coś Ci się pomyliło. Nie instaluję każdego buildu i nie sprawdzam na wszystkie możliwe sposoby łącznie z wysyłaniem logów. Są bardziej zapaleni userzy od takich spraw, którzy po prostu bez tego nie mogą żyć, musisz zaglądnąć na forum: http://forum.kaspers...hp?showforum=16 , wymagana rejestracja. Na legendarnym forum dalej jestem, tylko teraz raczej w większości obserwuję Milczenie Panie jest złotem, przynajmniej w pewnych sytuacjach. Reputacje, sreputacje, po co to jest komu potrzebne? Niech się dalej celebrują nawzajem W weekend zainstalowałem tą betę 13.0.0.3074 i powiem, że już jest bardzo dobrze. Gdzieś pod koniec maja przeważnie dawali TR(Technical Release), czyli wersję prawie że wyjściową, tak, że mają jeszcze trochę czasu. A jak tam Norton działa? Wykrywa coś?
 9. Różnice między niskie a średnie w heurystyce to ok. 5-10 plików na 1500 (mówię o 0-day, góra 2-3 tygodniowe sample) , więc jak mało grzebiesz po necie to niskie będzie wystarczające. A różnica między średnia a wysoka heurystyka to 1 plik więcej wykryty w paczce z 1540 malware, a potrafi przyblokować nie jeden dobry procesor. Tak wychodzi z moich testów, a to nie jest żadna wykładnia. Należy, wręcz trzeba sobie zrobić swoje. Ale z tego i też wychodzi, że optymale ustawienie heurystyki to średnie, czyli takie jak producent ustawił (zaoszczędzone praktycznie 2x tyle czasu co na skanie z max heurystyką) KSN też robi swoje, jak ktoś komputera używa bardzo rzadko, lub do www, to nie trzeba znowu max heurystyki, bo najnowsze zagrożenia spływają do KSN i wszyscy są ostrzegani. Wystarczy, że komuś na kompie ochrona proaktywna wykryje np. podejrzenie, że trojan.generic, i wszyscy w niedługim czasie już to samo na swoich kompach ujrzą, jeśli jest dokładnie ten sam plik. Ja nikomu nic nie narzucam, wybór należy do autora posta.
 10. Ale po kolei. Od wersji 2012 Kaspersky zdecydował, że wszystkie CF (critical fix), (wcześniej różniące się końcówką w buildzie instalatora np. 11.0.1.400, 11.0.2.556) będą dystrybuowane poprzez update programu, dokładnie tak, jak update baz oraz łatek (patchy, np. a,b,...). Czyli wychodzi jedna podstawowa wersja i reszta wszelakich aktualizacji jest poprzez program. Polska wersja 2012 wyszła już od razu z patchem a i b (+bazy do daty wydania tego instalatora). Kaspersky co jakiś czas aktualizuje sam instalator na www, druga wersja instalatora PL zawiera już patche abcde (a zarazem większą ilość rekordów baz AV uaktualnioną do daty wydania tego instalatora), ale instalator wciąż jest oznaczony numerkiem 12.0.0.374. Myślę, że już wszystko jasne Taka ciekawostka jeszcze - pierwszy wydany instalator wersji 2012 (wersja ENG) był oczywiście bez żadnych patchy i z minimalną ilością baz - waga instalatora 67MB. Pierwszy PL instalator 2012 ab - waga 153MB. Wersja beta 2013? Hmm. Poczekaj raczej na final. Optymalną konfiguracją jest ta, którą ustawił producent. Pierwsze co zrobisz jak zainstalujesz Kaspersky 2012, to na ustawieniach standardowych wykonaj pełne skanowanie, tak jest zalecane. Możesz poustawiać jeszcze tak: Zmniejszyć poziom heurystyki ze średniej na niską dla skanowania pełnego, obszarów krytycznych, niestandardowego i dla ochrony www: Ustawić współdzielenie zasobów z innymi aplikacjami: Włącz tzw. "rozszerzone bazy" (ptaszek przy inne), oraz dodatkowe moduły ochrony proaktywnej (system 32bit 3 zaznaczenia, system 64bit 2 zaznaczenia), które raczej maja minimalny wpływ na obciążenie systemu, a podnoszą bezpieczeństwo (ja to osobiście zawsze włączam): Jeszcze inaczej, i będzie jeszcze szybciej, przepatrz ustawienia i na wszystkich suwakach "Poziom ochrony" przestaw na niski:
 11. No i następna beta: 13.0.0.3074 http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KIS2013/13.0.0.3074/ Hmm, z relacji beta-testerów robi się coraz stabilniej.
 12. Mnie bardzo cieszy wysoka pozycja Sophos'a, kiedyś, dawniej to był król FP, lub nic nie wykrywał. Przy skanach na VT widać ładnie, Avira, Dr. Web, Kaspersky, Microsoft, ESET, Sophos, Avast grają pierwsze skrzypce.
 13. @LikwidatoR, uważasz, że 2-silnikowce mogą tak swobodnie konkurować z jednym engine?
 14. No i brawo, najlepsze jednosilnikowce to Avira i Kaspersky - trzymają poziom.
 15. Szykuje się następne podejście FileMedic: Linki, link pobierania póki co nie działają. Edit, już działają, download: http://download.file...fmav_2012_beta/ Edit2: Szybki teścik: Wyniki skanu na żądanie (statyczny): FileMedic 73/1540 (4,7%) ArcaVir/mks_vir12 845/1540 (54,9%) MBAM 1484/1540 (96,4%) Hitman 1486/1540 (96,5%) EAM 1507/1540 (97,9%) Kaspersky 1520/1540 (98,7%) Malware zbierane z ok 2-3 ostatnich tygodni, same wykonywalne. Nie zamieszczam screenów, ani nie robiłem filmika, mało czasu niestety :/ Ach, mam tylko dla FileMedic: Czyli FileMedic to istna tragedia, póki co, różnie bywa, może coś usprawnią Edit3: MSE: 1382/1540 (90%)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...