Skocz do zawartości

Znaczny spadek wydajności łącza


lriuqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się z kolejną prośbą.

Mianowicie już od jakiegoś czasu znacznie pogorszyła mi się prędkość pobierania plików z internetu, ale tylko z serwerów poza Polską.

Posiadam łącze 30 mbit czyli download powyżej 3 mB/s.

W tym momencie pobierając plik na moim komputerze z OVH we Francji o mocy 1 Gbita prędkość sięga 900 kB/s. Natomiast z serwerów w UK nawet nie dochodzi do 200 kB/s. Z Hiszpanii ledwo 500 kB/s.

Jakąś chwil temu do routera podłączyłem tylko laptopa i prędkość była taka jaka powinna być. Niestety na moim stacjonarnym komputerze coś się stało i prędkość jest jak wyżej wspomniana.

Zauważyłem też lekkie pogorszenie pracy komputera. Trochę przymula nawet przy przeglądaniu internetu. Strony się wolniej ładują i czasem nie wszystko się otworzy.

 

System to win 7 enterprise 64 bit

 

Załączam log z programu OTL i proszę o jakieś wskazówki.

Aktualnie nie chce instalować systemu od nowa bo wydaje mi się, że da się to rozwiązać jakoś inaczej.

 

Pozdrawiam i czekam na szybką pomoc :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A dlaczego temat w dziale Malware? Przenoszę do Sieci.

 

 

Mianowicie już od jakiegoś czasu znacznie pogorszyła mi się prędkość pobierania plików z internetu, ale tylko z serwerów poza Polską. 9...) Trochę przymula nawet przy przeglądaniu internetu. Strony się wolniej ładują i czasem nie wszystko się otworzy.

 

1. W raporcie widzę niejaki Proxifier, co jest podstawowym skojarzeniem dla opisywanych objawów. Proxifier siedzi w łańcuchu Winsock (w którym są także VMware i Bonjour):

 

O10:64bit: - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000005 [] - C:\Program Files (x86)\Bonjour\mdnsNSP.dll (Apple Computer, Inc.)

O10:64bit: - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000006 [] - File not found

O10:64bit: - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001 - File not found

O10:64bit: - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000012 - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vsocklib.dll (VMware, Inc.)

O10:64bit: - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000013 - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vsocklib.dll (VMware, Inc.)

O10:64bit: - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000014 - File not found

O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000005 [] - C:\Program Files (x86)\Bonjour\mdnsNSP.dll (Apple Computer, Inc.)

O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000006 [] - C:\Windows\SysWOW64\PrxerNsp.dll (Initex Software)

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001 - C:\Windows\SysWOW64\PrxerDrv.dll (Initex Software)

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000012 - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vsocklib.dll (VMware, Inc.)

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000013 - C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation\vsocklib.dll (VMware, Inc.)

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000014 - C:\Windows\SysWOW64\PrxerDrv.dll (Initex Software)

2. Druga możliwość: dzialalność Kaspersky PURE.

 

3. Brak rezultatów: dostarcz raport Net-log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oj mała pomyłka z tym działem. Za bardzo się rozpędziłem.

 

Co do Proxifier, VMware i Bonjour to już była wzmianka kiedyś tam w moim poprzednim problemie.

Mam te programy już od dawna i nie było nigdy problemów.

System instalowałem jakiś rok temu i z tymi programami było OK.

 

Co do Kasperskiego to chciałem zobaczyć co to to PURE jest, ale po jego instalacji też wszystko było OK.

Z wyłączonym kasperskym jest to samo.

 

załączam plik

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

odznaczenie ipv6 nic nie zmieniło

 

Jeszcze raz podkreślę, że te programy mam od co najmniej roku, od czasu instalacji systemu i nigdy nic złego nie powodowały. Jedynie Kaspersky PURE jest jak na razie najnowszy ale przed i po jego instalacji nie było problemów z połączeniem. Wydaje mi się ze po ostatnim moim czyszczeniu komputera z kurzu prędkość się popsuła, ale tylko przy ściąganiu z zagranicznych lokalizacji. za to po czyszczeniu zeszło mi 500 mb z ramu O_o. No ale to wg mnie chyba by mi nie przyblokowało łącza na zagranice ^^

 

Plik ściągnięty z Warszawy

 

Transferred: 50m.test 47,68 MB in 12,85 seconds (3,71 MB/s)

 

Plik z Francji OVH 1 Gbit

 

Transferred: 50m.test 47,68 MB in 53,83 seconds (907,0 KB/s)

 

Wcześniej prędkości były prawie identyczne. To jest dla mnie jakieś dziwne.

Odnośnik do komentarza

No to weź, z łaski swojej, wywal na chwilę te cztery programy. Właśnie opisuję metody rozwiązywania podobnych problemów z połączeniami sieciowymi i zapewniam Cię, że widziałem jeszcze dziwniejsze przypadki, chociażby dlaczego przy karcie graficznej nVidii strony nie chcą się otwierać, a przy ATI jest już wszystko ok. Tu są miliony możliwych ingerencji tych programów w inne (i vice versa). Z przypadków niesieciowych: dlaczego Adobre Dreamweaver nie chce działać przy włączonym Acer eDataSecurity, a filmy w kontenerze MKV zamulają system dziesięciokrotnie bardziej od AVI.

 

Akurat to ostatnie się rozwiązało z czasem. Antywirus skanował wszystkie pliki przy dostępie do nich przez jakikolwiek program. Wyłączone były z tego AVI, ale MKV już nie, więc system straszliwie zamulał, kiedy biedne zabezpieczenia próbowały przeskanować kilka GB danych, które oczywiście były czyste. A problem pojawił się po roku od instalacji antywirusa, przy okazji którejś jego aktualizacji, o której pojęcia nie miałem.

Odnośnik do komentarza

(StarWind Software) -- C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

Pozostałość po Alcohol 120%. Według logu z OTL-a już go nie masz na komputerze, nie wiem, czemu to tam jest dalej.

W Dodaj/usuń programy możliwości odinstalowania Alcohola z tego, co widzę, nie ma. Plik to ręcznego usunięcia.

Tylko najpierw wyłącz ten proces z Menedżera zadań, bo się będzie przy kasowaniu rzucać.

 

Wynik ze speedtest.pl prawidłowy. Powstaje pytanie: czy problem dotyczy tylko przeglądania stron WWW (jeśli tak, to czy we wszystkich przeglądarkach), czy także pobierania plików?

 

Czy próbowałeś wyłączyć proxy w Mozilli Firefox?

 

Wejdź na ftp://ftp.icm.edu.pl/ i spróbuj pobrać jakiś duży plik. Sprawdź prędkość pobierania.

 

Jak wygląda download w menedżerach pobierania, np. JDownloader?

 

Czy na routerze, z którego korzystasz, jest włączony firewall?

Odnośnik do komentarza

Prędkość pobierania w Operze, nie używam żadnych specjalnych programów jak Jdownloader do ściągania plików z http.

 

http://i53.tinypic.com/2rgcp4m.png

 

Nie wiem co z tym alkoholem znikną z dodaj usuń ale ciągle go mam i działa.

 

Teraz w operze forum chodzi tragicznie no i ląduje się wszystko najwolniej.

 

Tak firewall jest włączony i był włączony zawsze.

 

W firefoxie nie mam włączonego proxy.

Odnośnik do komentarza
ok odinstalowałem i teraz jest jeszcze gorzej nawet i na Polskę

 

Podstawowe pytanie: w to wchodził także Kaspersky? Jeśli tak, mógł się wcale nie wymontować z układu sieciowego (nakłada filtry na karty). Wejdź we Właściwości połączeń, tam gdzie sprawdzałeś IPv6 i sprawdź jakich komponentów używa połączenie. Także: by mieć pewność, że sterowniki Kasperskiego poszły w siną dal możesz skorzystać z Kaspersky Remover.

 

 

Z wyłączonym kasperskym jest to samo.

 

Nawiasem: to żaden test. To nie wstrzymuje wcale aktywności sterowników Kasperskiego, jego solidne wyłączenie jest awykonalne. Jedyna droga porządnej weryfikacji = całkowita deinstalacja.

 

 

Nie wiem co z tym alkoholem znikną z dodaj usuń ale ciągle go mam i działa.

 

Alcohola nie ma w Dodaj / Usuń, tak jest skonstruowany (dlatego w OTL Extras go nigdy nie widać = log z OTL może pokazywac tylko deinstalatory zapisane w rejestrze a nie innymi metodami). Skrót deinstalacji jest w Menu Start. Poza tym, z Alcoholem tu raczej nic się nie dzieje, jest całość w logu.

 

SRV - [2009-12-23 23:34:20 | 000,370,688 | ---- | M] (StarWind Software) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe -- (StarWindServiceAE)

DRV:64bit: - [2010-07-28 18:28:24 | 000,834,544 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\sptd.sys -- (sptd)

O4 - HKU\S-1-5-21-1125663713-1576539587-1224784614-1001..\Run: [AlcoholAutomount] C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\Alcohol 120\AxAutoMntSrv.exe (Alcohol Soft Development Team)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Router to

pentagram cerberus p 6361

 

A co do screena to ok tylko którą stronę ^^

 

Ale z routerem jest wszystko OK przy standardowych ustawieniach jak i przy mojej konfiguracji wszystko jest OK ale nie na komputerze stacjonarnym.

 

Jakiś głupi i ciężki przypadek :/

Coś czuje ze jak mnie to bardziej zdenerwuje to poleci format :/ aczkolwiek jeszcze bardziej się wkurzę jak po formacie będzie to samo :/

 

 

Jeszcze przed momentem...

Do ściągania używam najnowszego FlashFXP tj ver.4, ale przed chwilą sprawdziłem sobie prędkość przy pomocy FtpRush i w nim było prawie że wszystko ok. Prędkość powyżej 2 mB/s. Więc możliwe że to wina FlashFXP :S. W wersji 3 to samo :/

 

Więc juz ogłupiałem

 

 

i btw

wrócę do tego już jutro. Czas iść spać. Dzięki za waszą pomoc

Odnośnik do komentarza

Chyba przynajmniej częściowo problem rozwiązany.

Przyczyna był za wysoki TCP/IP Buffer Size we FlashFxp.

Nie wiem kiedy ja to mogłem przestawić :S ale jak zmniejszyłem z 32 KB na 8 KB prędkość uległa poprawie.

 

I jak zwykle narobiłem zamieszania :rolleyes:

 

Jak na razie dzięki za pomoc :) Przynajmniej chwilowo obyło się bez formatu ^^

Odnośnik do komentarza

Ej... ale co ma FlashFXP do komunikacji po HTTP (przeglądarki), gdzie jak sam mówiłeś, problem też występuje? Dziwne.

Owszem, bufor był za wysoki, ale skoro idziemy już tym tropem, tok kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Znajdź swoją kartę sieciową, potem Właściwości i spisz z zakładki Zaawansowane wszystkie parametry z wartościami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...