Skocz do zawartości

Znaczny spadek wydajności łącza


lriuqs

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dzisiaj problem nie występuje. Sam tego nie rozumiem. No ale z tym komputerem miałem już wiele przygód. Chociażby zaraz po kupnie zrobiłem aktualizację biosu i potem się męczyłem przez 2 lata robiąc co miesiąc format, bo przy nieodpowiednim włączeniu komputera czyli nie odczekaniu aż wszystko się załaduje, nie ruszając nawet myszką, wywalało mi non stop jakieś błędy w plikach systemowych, a ten sposób i tak nie zawsze działał. Czasem udało się przywrócić wszystko do normy przez Check diska, a czasem nawet check disk nie pomagał, a z reguły błąd był ciągle w 1 pliku. Dopiero po następnej aktualizacji jak ręką odjął problemy zniknęły.

 

No i dzisiaj już nie zamula nawet www. No ale specem nie jestem wierze że komputer się odchamił ^^

No cóż raz na jakiś czas muszę mieć jakiś banalny problem, którego nie ogarniam i przez to narobię tylko zamieszania ;P

 

Co do karty to:

Flow Control: Disabled

Interrupt Moderation: Enabled

Network Adress: Nieobecna

Priority & VLAN: Priority Enabled

Speed/duplex settings: Auto Negotiation

VLAN Id: 1

Wake on Magic Packet: Enabled

Wake on pattern match: Enabled

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ustawienia OK, jak dla mnie problem był po stronie dostawcy i jego usunięcie zbiegło się ze zmianą wielkości bufora...

 

No i dzisiaj już nie zamula nawet www. No ale specem nie jestem wierze że komputer się odchamił ^^

No cóż raz na jakiś czas muszę mieć jakiś banalny problem, którego nie ogarniam i przez to narobię tylko zamieszania ;P

Opowiem Ci pewną historię. :P

 

Dosyć dawno temu (z 6-7 lat minimum) miałem do czynienia z nagrywarką CD, która zazwyczaj nie działała. Nie wykrywała CD, nie chciała nic zapisywać ani odczytywać. Pewnego dnia, strudzony i zniechęcony, próbowałem nią coś na krążku nagrać. Bez żadnej przyczyny położyłem na niej rękę. O dziwo, płytka wypaliła się od razu bez żadnych błędów. Zdziwiony, włożyłem kolejny dysk z zamiarem przekonania się, że to jednak nie przypadek i wredne urządzenie zaczęło działać. Niestety, tym razem jej nie trzymałem. Oczywiście, efektu można się było spodziewać. Znowu nici. Po pewnym czasie doszedłem do tego, że owa bezduszna na pozór machina potrzebuje mojego ciepła i bliskości. Dlaczego? A no gdy ją trzymałem, to nagrywarka nie wibrowała. Była cały czas poza obudową kompa, leżała na nim, więc nic jej nie ograniczało w ruchach, a, jak wiadomo, płytka rozkręca się do ponad 50 obrotów na sekundę (>3000 rpm), więc drgania są naprawdę mocne.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie wszystko wygląda dobrze, prędkość przy ściąganiu ok, net nie muli. chyba się samo naprawiło ^^

 

A co do dziwnych historii to już jakiś czas temu zakupiłem sobie urządzenie wielofunkcyjne epson stylus dx7400. I dopiero w trakcie użytkowania dowiedziałem się, że jak się skończy któryś z 4 tuszy to nic mi się nie wydrukuje. Więc zacząłem szukać na internecie informacji coś w stylu aby zresetować chip żeby wykrywało mi tusz jako pełny abym mógł sobie coś wydrukować. Znalazłem jakąś aplikację w informacji było, ze działa na epsonie cx7300 i że dx7400 to to samo tylko na europejski rynek. No i ze aplikacja miała dużo przycisków to po pewnym czasie wcisnąłem jakiś niewiele myśląc i czytając. Pojawił się pasek postępu i po sprawie, ale niestety wyszło na to, że wgrało mi się firmware od epsona cx7300. Jak się podłączyło drukarkę to wykrywało ją jako cx7300. Po instalacji sterowników do dx7400 albo cx7300 niestety nic nie działało. Jak chciałem coś zeskanować to skaner się zatrzymywał w połowie. Po prostu kaplica. No i tak sobie ta drukarka leżała chyba ze 2 lata. Jak przesiadłem się na win7 pewnego razu potrzebny był mi skaner. Więc pomyślałem ze może coś przez ten czas się zmieniło tzn wyszło jakieś podobne oprogramowanie, którym wgrałbym z powrotem firmware od dx7400. No ale kiedy tylko podłączyłem drukarkę siódemka sama ściągnęła mi sterowniki. No i ku mojemu zdziwieniu skaner zaczął funkcjonować. Zostaje to w dalszym ciągu dla mnie tajemnicą czego na XP nie działało, a na 7 jest wszystko ok. Nie wiem może 7 ściągnęła jakiś mix sterowników albo ma jakieś lepsze wspomaganie.

 

No ale jest ok i z drukarką i jak na razie z siecią.

Więc myślę, że można zamknąć już temat. Dziękuję za pomoc. Jak będę miał kolejny problem, który sam spowoduję ;P to zgłoszę się jeszcze po pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...