Skocz do zawartości

Problem z rejestracją modułu FM20.DLL


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź to:

 

post-510-0-12918700-1302808252_thumb.png

 

Chodzi o to żeby w zmiennej srodowiskowej PATH nie było żadnej partycji zadeklarowanej bo wtedy w systemie mogą się dziać różne rzeczy

 

 

Sprawdź to jeszcze ręćznie - może rzeczywiście masz gołą partycję zadeklarowaną albo program msinfo32 obciął wyciąg informacji bo za długa dla niego :lol: a w rzeczywistości chodzi o jakiś zwykły katalog -jeśli tak to zignoruj ten błąd msinfo32,jeśli rzeczywiście jednak masz zadeklarowaną gołą partycję to usuń tę informację w PATH+ restart komputera

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie jest tak

No tak to wiem bo to przecież ci sprawdzałem.Kazałem ci się upewnić jak to wygląda w sysdm.cpl (post 21)

 

 

Zobacz jak zareaguje system gdy spróbujesz to zainstalować z poziomu konta SYSTEM

 

1.Pobierz PsTools http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?familyid=916a076d-d754-4092-b23d-c8826db7e397&displaylang=en ,wyekstraktuj z niego plik psexec.exe i umieść go w folderze C:\Windows\System32

 

2 .Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator"

 

Jak to używać:

 

Przypuśćmy że posiadasz łatę Office2003-KB2502786-FullFile-PLK.exe w folderze H:\Zasoby

 

więc komenda bęzie wygladała dla niej następująco

 

psexec -s -i -d H:\Zasoby\Office2003-KB2502786-FullFile-PLK.exe

 

czyli uogólniająć komenda bedzie wyglądać następująco:

 

psexec - s -i -d <pełna ścieżka do pliku>

 

EDIT

No niestety programu Rizone Security Software nie da się użyć co sugorowałem wcześniej bo MS twierdzi że komenda ta nie jest już wspierana i moze wpływać negatywnie na system -dziwne

 

http://support.microsoft.com/kb/313222/en-us#SCAA

Odnośnik do komentarza

Niestety nic nie mogę zrobić już z tego co napisałeś wyżej, bo przed chwilą wszystko zepsułem przez głupotę. Chciałem zainstalować VMWare Workstation i zamiast wybrać normalne opcje instalacji zachciało mi się zmieniać i jako lokalizację wybrałem Program Files z tego względu, że jest to wersja zarówno x86 jaki i x64, no i się zaczęło.

 

Program się nie zainstalował w ogóle, tylko wywalił błąd, a do tego ponad połowa zainstalowanych programów x86 zniknęła, pozostały tylko skróty. Folder Pliki programów (x86) zmienił nazwę na Program Files (x86). Chciałem użyć Przywracania Systemu, ale wywaliło błąd, że nie utworzono żadnych punktów przywracania, co również jest dziwne.

 

Podumowując, nie działają programy które były zainstalowane w Pliki programów (x86), sam folder zmienił nazwę na Program Files (x86), nie ma punktów przywracania, żadne dane nie zniknęły typu Dokumenty itp. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia do stanu sprzed pół godziny? ;) Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc. Tak jak mówiłem wyżej już, tragedii nie ma wielkiej bo system jest świeży, ale szkoda w ogóle naszego czasu z FM20.DLL. jestem zdziwiony ponieważ pierwszy raz taki przypadek spotykam.

Odnośnik do komentarza

Moment - gdzie ty widzisz te Pliki Programów (x86) - w systemowym explorerze? To normalne i nie jest to żaden błąd ponieważ explorer przekłamuje nazwy niektórych folderów m innymi tego i jest normalne - ażeby zawsze zobaczyć poprawną nazwę foldeu to używaj konsoli,PS lub dobrego zewnetrznego mendżera pliku typu TC

 

Co do błędu programów 32bitowych

 

wyeksportuj zawartość klucza HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Profilelist

 

Na czym polega błąd tych 32 bitowych aplikacji - kiedy klikasz na nie wogóle nic się nie dzieje czy wyskakuje jakiś błąd jeśli tak to podaj przykłady

Odnośnik do komentarza

Przecież w polskiej wersji systemu Windows 7 x64 na partycji C:\ jest folder, który się nazywa po polsku Pliki Programów (x86) zamiast Program Files (x86). Widzę, że też się dziwisz, więc napiszę jeszcze raz najprościej i najdokładniej jak potrafię.

 

1. Chciałem zainstalować VMWare Workstation i przez głupotę zmieniłem lokalizację podczas instalacji na Program Files;

2. Program się nie zainstalował, wywaliło błąd na koniec, żałuję, że go nie zapisałem;

3. Po tym fakcie folder C:\Pliki programów (x86) zmienił się na C:\Program Files (x86);

4. Co dziwne, część folderów została w C:\Program Files (x86), wygląda to jak pozostałości po odinstalowywaniu (screen z pozostałością po Malwarebytes)

5. Wszystkie programy 32-bitowe nie działają, tak jakby ich nie było, jakby zostały wszystkie odinstalowane, zostały same skróty, pytasz jaki błąd, proszę bardzo (screen);

6. W Panelu Sterowania\Programy i ich funkcje w dalszym ciągu wszystkie programy widnieją na liście jednak wszystkie ikony wyglądają na gołe standardowe systemowe;

7. W Start\Wyszukaj programy i pliki po wpisaniu VMWare jako lokalizację pokazuje C:\Program Files\VMWare, która w rzeczywistości nie istnieje (screen)

8. Punkty przywracania wszystkie, włącznie z najnowszym i dzisiejszymi zniknęły, nie ma ich;

 

Tak to wygląda, mam nadzieję że wyjaśniłem, pierwszy raz takie coś widzę, myślę, że czeka mnie reinstalacja.

post-1378-0-61660100-1302986760_thumb.jpg

post-1378-0-33363500-1302986765_thumb.jpg

post-1378-0-51462000-1302987117_thumb.jpg

rejestr.txt

Odnośnik do komentarza
Przecież w polskiej wersji systemu Windows 7 x64 na partycji C:\ jest folder, który się nazywa po polsku Pliki Programów (x86) zamiast Program Files (x86).

 

No nie do końca. To tylko się tak wyświetla po polsku, faktyczna nazwa jest angielska. Za polonizowane nazwy odpowiadają pliki desktop.ini w danym folderze. Po skasowaniu pliku desktop.ini folder traci nazwę polonizowaną i wyświetla się po angielsku. No i przypuszczam, że to się tu stało, skoro sam mówisz, że zawartość folderu jest do cna wyczyszczona:

 

 

4. Co dziwne, część folderów została w C:\Program Files (x86), wygląda to jak pozostałości po odinstalowywaniu (screen z pozostałością po Malwarebytes)

 

Z tego co ja rozumiem coś takiego się stało, że zawartość tego folderu została doszczętnie zmasakrowana i są tam tylko wybrane resztki. Jeśli tak, to nic dziwnego że to wszystko jest martwe:

 

 

5. Wszystkie programy 32-bitowe nie działają, tak jakby ich nie było, jakby zostały wszystkie odinstalowane, zostały same skróty, pytasz jaki błąd, proszę bardzo (screen);

6. W Panelu Sterowania\Programy i ich funkcje w dalszym ciągu wszystkie programy widnieją na liście jednak wszystkie ikony wyglądają na gołe standardowe systemowe;

 

Przy takiej sytuacji to ja widzę tylko program do odzyskiwania danych ....

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Przy takiej sytuacji to ja widzę tylko program do odzyskiwania danych ....

 

Chyba jednak wybiorę ponowną instalację systemu. Co zostało to wiemy, pytanie tylko dlaczego :confused: Tak jak mówię, pierwszy raz takie coś spotykam.

 

Pomijam resztę ale w jakim eksploratorze to widzisz i w jakim wcześniej widziałeś?

 

wieslaw531 twierdzisz, że w polskiej wersji systemu folder Program Files (x86) nie nazywa się właśnie po polsku Pliki Programów (x86)? Mam nadzieję, że wyjasnienie Picasso wyżej z plikiem desktop.ini rozwieje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Co zostało to wiemy, pytanie tylko dlaczego :confused:

 

Na to pytanie, dlaczego program skasował prawie całą zawartość folderu programów, nie jestem w stanie odpowiedzieć.

 

 

wieslaw531 twierdzisz, że w polskiej wersji systemu folder Program Files (x86) nie nazywa się właśnie po polsku Pliki Programów (x86)? Mam nadzieję, że wyjasnienie Picasso wyżej z plikiem desktop.ini rozwieje wątpliwości

 

On tego wcale nie twierdzi. On Ci tylko pokazuje, że to Windows Explorer Cię wprowadza w błąd, bo ta polska nazwa to tylko oszustwo wizualne. W menedżerach zewnętrznych desktop.ini nie działa, dlatego widać nazwę prawdziwą.

Podobnie: C:\Użytkownicy to tylko nazwa "wyświetlana", prawdziwa to C:\Users. A o wszystkim się przekonasz wklepując w pasku adresów nazwę angielską, zostaniesz przetransportowany tam gdzie należy, mimo że nazwa widoczna niby PL.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
On tego wcale nie twierdzi. On Ci tylko pokazuje, że to Windows Explorer Cię wprowadza w błąd, bo ta polska nazwa to tylko oszustwo wizualne. W menedżerach zewnętrznych desktop.ini nie działa, dlatego widać nazwę prawdziwą.

Podobnie: C:\Użytkownicy to tylko nazwa "wyświetlana", prawdziwa to C:\Users. A o wszystkim się przekonasz wklepując w pasku adresów nazwę angielską, zostaniesz przetransportowany tam gdzie należy, mimo że nazwa widoczna niby PL.

 

Ok ok, ale to brzmi tak jakbym mylił się i kłamał, że takie coś właśnie widzę w po polsku czyli C:\Pliki Programów (x86), bo żeby wyjaśnić dokładnie to co się stało opisałem jak najdokładniej co było i co jest. Ale skoro to przeszkadza i razi to sorry.

 

Myślę, że temat jest do zamknięcia, bo pierwszy wątek już jest nieważny. No chyba, że powróci za kilka dni jak wszystko przywrócę. Dzięki za pomoc i za info.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...